Şimdi Ara

Yeni Bisikletim Kron XC 250 [2011] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
6
Favori
74.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar xcj sanırım cocuk bisikleti. bizimkilerin jant boyutları 26 xcj lerinki ise 24 olarak geçiyor. muhtemelen xc den sonra gelen "j" harfide "junior" ın kısaltması (bu tamamen bir tahmin). almayı düşünenler mutlaka bu konuyu satıcıya sorsunlar. xcj1000 i hiç görmedim ama jant ölçüsü için 24 yazmasından başka bir anlam çıkartamadım.
  • arkadaşlar şu bisikleti bana satıcı 500 tl ye veriyor ,xc1000 modeli,,sizce nasıl bu arada 2010 modelmiş,elinde az kalmış ve çıkarmak istiyormuş,ama resimdeki alıcağım bisiklet deil örnek olarak koydum fikir vermesi açısından ama model aynı sadece ben rengini beğenmedim pek beyaz siyah bide kadro şekli daha farklı diğer modellerine göre...ne düşünüyorsunuz..

Yeni Bisikletim Kron XC 250 [2011]
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcibaba

arkadaşlar şu bisikleti bana satıcı 500 tl ye veriyor ,xc1000 modeli,,sizce nasıl bu arada 2010 modelmiş,elinde az kalmış ve çıkarmak istiyormuş,ama resimdeki alıcağım bisiklet deil örnek olarak koydum fikir vermesi açısından ama model aynı sadece ben rengini beğenmedim pek beyaz siyah bide kadro şekli daha farklı diğer modellerine göre...ne düşünüyorsunuz..

O fiyata bence kaçırma al derim çünkü çok iyi bir bisiklet xc 1000.Ama adam yalan atmıyorsa gerçekten elinde az kaldıysa bi lagaluga yoksa al

• bi lagaluga yok bisiklete baktım ama olsada zaten anlamam bisikletlerden pek anlama çünkü ..sadece 500kağıt bi bisiklete verirmiyim diye düşünüyorum şuanda ,bisikletin kadrosu rengi üstündeki yazılar bana gösterişsiz geldi,, reismdende anlaşılıyordur zaten bide bu 2010 modelmi emin değilim adam 2010 dedi ama anlayan varsa bi söylesin..
  • quote:

arkadaşlar şu bisikleti bana satıcı 500 tl ye veriyor ,xc1000 modeli,,sizce nasıl bu arada 2010 modelmiş,elinde az kalmış ve çıkarmak istiyormuş,ama resimdeki alıcağım bisiklet deil örnek olarak koydum fikir vermesi açısından ama model aynı sadece ben rengini beğenmedim pek beyaz siyah bide kadro şekli daha farklı diğer modellerine göre...ne düşünüyorsunuz..

eğer satan yer bir mağaza ise ve üzerinde ki çekiş sistemi minimum acera ise pazarlıkla fiyatı 450 ye cekmeye calışın ve alın. sonucta firmalar artık 2012 modellerini tanıtmaya basladı satan arkadasda 2 yıl öncesinin kadrosunu satıyor durumuna düşecek. elinde kaldığı için pazarlığa açık olacaktır diye düşünüyorum.

acera olup olmadığını anlamak için arkadaki vitese bakın. arka vites siyah/gri iki farklı renkte olmalı ve üzerinde acera yazmalı. eğer acera değilde altus veya tourney yazıyorsa hiç bulaşmayın o bisikletin parçaları değiştirilmiş demektir. zannetmiyorum ama olurda üzerinde alivio veya deore yazıyorsada pazarlığı çok sıkı tutmadan 500 e bile alabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: wardak

quote:

eğer satan yer bir mağaza ise ve üzerinde ki çekiş sistemi minimum acera ise pazarlıkla fiyatı 450 ye cekmeye calışın ve alın. sonucta firmalar artık 2012 modellerini tanıtmaya basladı satan arkadasda 2 yıl öncesinin kadrosunu satıyor durumuna düşecek. elinde kaldığı için pazarlığa açık olacaktır diye düşünüyorum.

acera olup olmadığını anlamak için arkadaki vitese bakın. arka vites siyah/gri iki farklı renkte olmalı ve üzerinde acera yazmalı. eğer acera değilde altus veya tourney yazıyorsa hiç bulaşmayın o bisikletin parçaları değiştirilmiş demektir. zannetmiyorum ama olurda üzerinde alivio veya deore yazıyorsada pazarlığı çok sıkı tutmadan 500 e bile alabilirsiniz

çekiş sisteminde acera yazıyordu
    sadece direksiyondan ve öndeki amortisörden şüphelendim,öndeki amörtisörde krom yazıyordu sadece büyük yazıyla,,acaba orjinalinde topgun yazması gerekmezmi?birde direksiyonu(sanırım gidon deniliyor)kırmızı motifli kertenkele motifleri vardı orjinali benim bildiğim ve nette gördüğüm düz siyahdı..başka dikkat etmem gereken yer varmıydı bilmiyorum bunlar gözüme çarptı...
    hala acaba 500tl değermi diye düşünüyorum bi yandanda boşver git ng650 al diyorum kendi kendime

• Hayırlı olsun ...
  • güzelmiş. hayırlı olsun
  • quote:

quote:

quote:

çekiş sisteminde acera yazıyordu
    sadece direksiyondan ve öndeki amortisörden şüphelendim,öndeki amörtisörde krom yazıyordu sadece büyük yazıyla,,acaba orjinalinde topgun yazması gerekmezmi?birde direksiyonu(sanırım gidon deniliyor)kırmızı motifli kertenkele motifleri vardı orjinali benim bildiğim ve nette gördüğüm düz siyahdı..başka dikkat etmem gereken yer varmıydı bilmiyorum bunlar gözüme çarptı...
    hala acaba 500tl değermi diye düşünüyorum bi yandanda boşver git ng650 al diyorum kendi kendime

maşası muhtemelen zoom markadır. gidip görme imkanınız varsa gidip maşaya yakından bakın. özellikle maşanın ayaklarının üstündeki kapaklarda fln marka yazar genelde. yani alacağınız ng650 deki maşadan pek farkı olmayabilir. gidon içinde kertenkele motifli ise orjinaldir kron un simgesi kertenkele zaten. açıkçası çekiş sistemi de acera ise 500 tl güzel fiyat. tek eksi yanı 2010 model olması ama oda çok takılacak bir durum değil bence. yinede içinize sinmeyecekse tabiki içinize sinen başka bir bisiklet alın. önemli olan sizin içinize sinip keyifle binmeniz.

• Kron XC 1000'de gözüm var. XC 250'ye bakayım diye okumaya başladım, şimdi XC 1000'e sulanıyorum. Nasıl bir forum burası

850 liraya XC 1000'den daha iyi kadroya sahip bir bisiklet bulunabilir mi? Bileşenlere o kadar takılmıyorum. Fakat onlar da fiyatına göre iyi sanırım çok anlamasam da. Ne olursa olsun kadroyu iyi tutmak lazım, buna eminim. Şimdi şu listede "biraz sert kullanımda çabuk sıkıntı yapar" diyebileceğini bir şey var mıdır? Mesela Adapazarı yolları fena değildir ama çukuru da tam çukur olur. Ben mümkün olduğunca hızlı sürerim. Sanırım maşa en önemlisi. Suntour yazmış çıkmış adamlar. Modeli nedir, benim gibi hızlı bir adamın işini görür mü? Yoksa ilk paramla adam akıllı bir şey mi almalıyım? XCR yazıyor kimi yerlerde, doğru mudur bilemedim.

KADRO :U6 ALİMİNYUM
    SÜSPANSİYON :SUNTOUR LOCK OUT
    ARKA VİTES :SHIMANO ALIVIO
    ÖN VİTES :SHIMANO ALIVIO
    AYNAKOL :SHIMANO ALIVIO
    DİŞLİ :SHIMANO ALIVIO
    VİTES FREN KOLU : SHIMANO ALIVIO
    ZİNCİR :SHIMANO HG 53
    FREN :SHIMANO BRM -422
    ORTA MİL :SHIMANO BB UN26
    TEKERLEK GÖBEĞİ :SHIMANO RM 60
    JANT :KRON RGIDA
    JANT TELLERİ :SİYAH TEL
    LASTİK :RUBENA SCYLLA SPORT KEVLAR
    GİDON :KRON

GİDON BOĞAZI :KRON
    SELE BORUSU :KRON
    SELE MANDALI :KRON
    SELE :KRON
    PEDAL :VP
    BOĞAZ YATAĞI :A-HEAD CH-819
    ELCİK :KRON

Frenleri ve vitesleri çok sık kullanırım. Özellikle vitesi... Bi' 6 ay idare etse yeterli. Sonra yavaş yavaş değiştiririm diyorum.

Bir de boyum 1.74 ve kadro konusunda emin olamıyorum. 16 mı yoksa 18 mi bilemedim. 16 ile daha iyi olacak gibi geliyor. Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersin Özbükey -- 20 Ağustos 2011; 5:27:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcan44

Kron XC 1000'de gözüm var. XC 250'ye bakayım diye okumaya başladım, şimdi XC 1000'e sulanıyorum. Nasıl bir forum burası

850 liraya XC 1000'den daha iyi kadroya sahip bir bisiklet bulunabilir mi? Bileşenlere o kadar takılmıyorum. Fakat onlar da fiyatına göre iyi sanırım çok anlamasam da. Ne olursa olsun kadroyu iyi tutmak lazım, buna eminim. Şimdi şu listede "biraz sert kullanımda çabuk sıkıntı yapar" diyebileceğini bir şey var mıdır? Mesela Adapazarı yolları fena değildir ama çukuru da tam çukur olur. Ben mümkün olduğunca hızlı sürerim. Sanırım maşa en önemlisi. Suntour yazmış çıkmış adamlar. Modeli nedir, benim gibi hızlı bir adamın işini görür mü? Yoksa ilk paramla adam akıllı bir şey mi almalıyım? XCR yazıyor kimi yerlerde, doğru mudur bilemedim.

KADRO :U6 ALİMİNYUM
    SÜSPANSİYON :SUNTOUR LOCK OUT
    ARKA VİTES :SHIMANO ALIVIO
    ÖN VİTES :SHIMANO ALIVIO
    AYNAKOL :SHIMANO ALIVIO
    DİŞLİ :SHIMANO ALIVIO
    VİTES FREN KOLU : SHIMANO ALIVIO
    ZİNCİR :SHIMANO HG 53
    FREN :SHIMANO BRM -422
    ORTA MİL :SHIMANO BB UN26
    TEKERLEK GÖBEĞİ :SHIMANO RM 60
    JANT :KRON RGIDA
    JANT TELLERİ :SİYAH TEL
    LASTİK :RUBENA SCYLLA SPORT KEVLAR
    GİDON :KRON

GİDON BOĞAZI :KRON
    SELE BORUSU :KRON
    SELE MANDALI :KRON
    SELE :KRON
    PEDAL :VP
    BOĞAZ YATAĞI :A-HEAD CH-819
    ELCİK :KRON

Frenleri ve vitesleri çok sık kullanırım. Özellikle vitesi... Bi' 6 ay idare etse yeterli. Sonra yavaş yavaş değiştiririm diyorum.

Bir de boyum 1.74 ve kadro konusunda emin olamıyorum. 16 mı yoksa 18 mi bilemedim. 16 ile daha iyi olacak gibi geliyor. Ne dersiniz?

Hocam merhaba,
    Yeni Kron'lar çok daha güzel özellikle kadroları, yeni u6 kadroya geçtiler çok iyi olduğu söyleniyor. Bileşenleri gayet güzel alivio yeterli olur gibi ama öyle bir yazmışsınız ki sanki hemen dağıtacak bozacak gibi :)
    Maşa konusunu burada en çok wardak ile ben araştırmışızdır herhalde. Genelde xcm rlo oluyor bu bisikletlerde. Maşa fena değil ama senin dediğin tarzda kullanıma da uygun değil. Boşluk yapması çok muhtemel. Sen de büyük ihtimalle havalı maşaya geçeceksin ileride. Frenleri v-fren gayet de güzel çok ıslak zeminde çamurda kullanmam diyorsan mekanik diskten daha iyidir. Belki ileride hidrolik fren sistemi alabilirsin.

Kadro boyunu kesinlikle 16 almalısın, düşük kadro boyu her zaman iyidir. Benim boyum da 1,75 civarı ben 17,5 kullanıyorum gayet güzel 18 fazla gelirdi. Fazla geleceğine 16 olması daha iyi.

• Çok kötü hava-yol koşullarında bisiklet kullanmam. V fren çok rahat görür işimi diye düşünüyorum. Hidrolik benim gibi biri için abartı olur sanırım. Belki çok ileride...

Yani bisikleti çok fena hırpalarım demiyorum ama şimdi böyle bir aleti alınca da kasislerden hız kesmeden geçmek isterim. Yoksa yarım metreden atladığımı hatırlamıyorum hayatımda :) Her halükarda bu maşa değişecek ama 2 haftada elimde kalmazsa yeterli benim için. Bakımdan bakıma idare etsin yeter bir süre için.

Kadro tavsiyesi için de teşekkür ederim. Bu modelde 17,5 var mı emin değilim. 16-18-20 diye gördüm birkaç yerde. O yüzden sordum ama bu konuda da çok düşünecek bir şey yok sanırım. 16 gayet mantıklı söylediğine göre. Şimdi geriye parayı denkleştirmek kalıyor. Performans Bisiklet diye bir satıcı var Sahibinden'de. 860 lira demiş. Sirkeci'de daha ucuza bulunabilir mi?

• Maşa konusunda okadar sıkıntı yapmaya gerek yok. Xcm masayi yaklasik 4 ay boyunca sadece arazi ve parkurda kullanan arkadaslarim var henuz bir sorun yasamadilar. Cok kaliteli bir masa degil ama bakimlarini yaptirmaniz durumunda ve genelde bozuk asfaltta kullanacaginizi dusunursek uzun sure ( yaklasik 1 yil) hic bir sorun yasayacaginizi dusunmuyorum. Diger donanimlara da bakarsak alivio cekis sistemi kesinlikle yeterli bir sistem. V frende yine kotu hava sartlarinda araziye girilmeyecekse yeterli bir frenleme sistemi. Yanliz yuksek hizlarda kullanmaktan ve olasi cukurlardan bahsediyorsunuz oyle bir durum icin kesinlikle kask almanizi oneririm. Kadro ve masa ne kadar saglamda olsa cukurda bisikletin sizi ustunden atmasini engelleyemeyebilir.
  • İyi hatırlattınız. Ortalama bir kask için ne tavsiye edersiniz? Şimdiye kadar dandik kasklardan kullandım hep. Şu şekli güzel, ne idüğü belirsiz olanlardan :) Eminim kaskın da F/P oranı ideal olanları vardır. Hatta bir de eldiven tavsiyesi istesem fazla mı abartmış olurum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcan44

İyi hatırlattınız. Ortalama bir kask için ne tavsiye edersiniz? Şimdiye kadar dandik kasklardan kullandım hep. Şu şekli güzel, ne idüğü belirsiz olanlardan :) Eminim kaskın da F/P oranı ideal olanları vardır. Hatta bir de eldiven tavsiyesi istesem fazla mı abartmış olurum?

kendi kullandıklarımı tavsiye edebilirim size orta karar iş görecek bir üründür. kask prowell f55 modelini kullanıyorum. f44 le aralarında cok ufak farklar var benim başımı rahatsız ettiği için f44 ben f55 almıştım. aralarında 10 tl lik bir fark var ikisinden birini öneririm.(f55 = 45tl-60tl, f44=35tl-55tl arasında bulunabiliyor) eldiven içinde marka çok önemli değil ama jel takviyeli olmasına dikkat etmenizi öneririm. ben sedona nın jel eldivenlerinden kullanıyorum öyle çok mükemmel değil ama iş görecek düzeyde. mosso nunda eldivenleri var yakın fiyat aralıgında ama deneme şansım olmadı. (yaklasık 20-25tl) alabileceğiniz mağaza önerisi olarakda çınar bisikleti önerebilirim. anlamadığım bir şekilde diğer yerlerden ucuz oluyor ekipmanların cogu. yanlız sipariş vermeden önce mutlaka arayıp stok bilgisi alın sitede ki stok bilgilerine pek güvenmeyin.

not: çınar bisiklet le hiç bir alakam yoktur hatta bisikletimin üzerinde yapılacak hiç bir işlemide oraya yaptırmam. biraz suratsız ve ilgisiz tamir yaptıkları için. ama malzeme alacağım zaman önce oranın fiyatlarına bakarım.

• @ wardak

Hocam sen bisiklet konusunda bilgilisin anladığım kadarıyla. Bir de senin fikrini alayım. Sence Sedona 711V mi Kron XC500 mü yoksa Geotech Ascent mi tercih edeyim? Ya da en fazla 750 liralık başka bir önerin olur mu? Benim gönlüm 2011 model 711V den yana bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

@ wardak

Hocam sen bisiklet konusunda bilgilisin anladığım kadarıyla. Bir de senin fikrini alayım. Sence Sedona 711V mi Kron XC500 mü yoksa Geotech Ascent mi tercih edeyim? Ya da en fazla 750 liralık başka bir önerin olur mu? Benim gönlüm 2011 model 711V den yana bu arada.

Bilgili demeyelim de sizin su anda gectiginiz asamalardan daha once gectigim icin biraz daha tecrubeliyim diyelim :) sorunuza gelirsek kron xc500 u pek sevmiyorum ben. Xc 250 den cok az daha iyi ama fiyat farki hakettiginden fazla. O yuzden 711v ile geotech i kiyaslayin bence. Donanim olarak geotech daha iyi duruyor ama marka degeri olarak 711v daha iyi. Geotech delta bisikletin kendi markasi o nedenle biraz daha ucuz olarak satiliyor. Fiyat olarak 750 ve 800 olarak iki modeli mevcut. Nakit alimda ve delta bisiklete gidilerek yapilacak pazarliklarla 650 ye kadar inebilir. Benim tavsiyem 711v ile ascent arasinda tipine gore tercih yapmaniz olur. Xc500 e ise yaklasmayin bu seceneklerle yarismasi pek mumkun degil. Kron dusunuyorsaniz xc1000 bakmanizi oneririm. Onun icinde butceniz 800 e cikmali en az. Okadar cikarsanizda kron daha iyi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

@ wardak

Bilgili demeyelim de sizin su anda gectiginiz asamalardan daha once gectigim icin biraz daha tecrubeliyim diyelim :) sorunuza gelirsek kron xc500 u pek sevmiyorum ben. Xc 250 den cok az daha iyi ama fiyat farki hakettiginden fazla. O yuzden 711v ile geotech i kiyaslayin bence. Donanim olarak geotech daha iyi duruyor ama marka degeri olarak 711v daha iyi. Geotech delta bisikletin kendi markasi o nedenle biraz daha ucuz olarak satiliyor. Fiyat olarak 750 ve 800 olarak iki modeli mevcut. Nakit alimda ve delta bisiklete gidilerek yapilacak pazarliklarla 650 ye kadar inebilir. Benim tavsiyem 711v ile ascent arasinda tipine gore tercih yapmaniz olur. Xc500 e ise yaklasmayin bu seceneklerle yarismasi pek mumkun degil. Kron dusunuyorsaniz xc1000 bakmanizi oneririm. Onun icinde butceniz 800 e cikmali en az. Okadar cikarsanizda kron daha iyi duruyor.

Teşekkür ederim öncelikle. Kron XC1000 almayı bende isterim ama peşin almayacağım için fiyat yükseliyor. Ayrıca internetten almak mecburiyetindeyim. Performans Bisiklet'te XC1000 860 tl 711V 720 tl. Sanırım en uygun seçim olacak benim için.

• Xc 1000 in elendigini dusunursek ascent ile 711v arasinda secim sizin. Ascent donanim olarak daha iyi duruyor 711v ise sedona olmasindan kazaniyor. Bu arada nakit almayacakda olsaniz kartli alimlardada indirim yapiyorlar mutlaka arayip konusun iyice pazarlik edin. Zaten eylul ekimden sonra satis yapamayacaklar birde yeni modeller gelmeye baslayacagi icin stok eritmek ve eldekilerden kurtulmak adina indirim yapiyorlar. Ben mayis sonunda alirken taksitli alisverisde %15 civari bir indirim yapmislardi ki buyuk magazalarda bu oran dahada artiyor.
  • Hayırlı olsun bende 2 ay önce yeni XC 250 almıştım ancak fren sistemini alır almaz Shimmano V Frenle değiştirdim orta düze bir fren sistemi ön arka 50 tl civarı ancak seni istediğin anda durdurabilir ;)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.