Şimdi Ara

iGO Primo Yazılımlı Cihazlarda (v1.1, v1.2 Ve v2.x) Ayarlar [Resimli Anlatım] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
28
Favori
117.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sys.txt içine eklenti ile bu problem çözülebilir.
    isterseniz yollayabilirim.

iGO Primo Yazılımlı Cihazlarda (v1.1, v1.2 Ve v2.x) Ayarlar [Resimli Anlatım]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 7 Ekim 2011; 0:10:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: osman_goksel

sys.txt içine eklenti ile bu problem çözülebilir.
    isterseniz yollayabilirim.

sys dosyasını yeniledim bir artısını göremedim, bugün bayağı araçla gezdim denemek için şöyle bişeyle karşılaştım rota kuruyorum git diyorum gidiyor harita ilerliyor ama yol ip gibi ince haritayı artı tuşuyla büyütünce 3b-2b modunda farketmiyor büyüttüğüm haritada konumumu görüyorum ekrandaki yön işareti mesafe varış süresi gösteren bilgiler kayboluyor rotama ilerlerken harita olduğu yerde duruyor ok işareti devam ediyor ekrandan çikiyor ok devam ediyor harita olduğu yerde duruyor sesli yönlendirmede devam ediyor bu sorunun bi çaresi varmı

• anlattıklarınız navigasyon esnasında ekranı tıklayınca olan şeyler. eğer tıklamadığınız halde olan bişeyse bir donanım arızası gibi duruyor (dokunmatik ekran)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Primo v1.2 - Araç Türleri ve Ayarlar (Yeşil Rota Veritabanı)

Selam arkadaşlar,

Primo v1.1'den alıştığımız "Yeşil Rota" özelliğinin kullanım ve ayarlamasında bazı değişiklikler yapılmış Primo v1.2'de. Ben hala bunun ne işe yaradığını çözemedim ama bu bildiklerimi paylaşmama engel değil.

Buyrun; Araç Türleri ile Kendi aracınızı yaratarak "Yeşil Rota" ayarlarının veri tabanını oluşturmak.
    Hatalarımız affola şimdiden :)

Ayarlar menüsü altından tıklayıp devam ediyoruz.

Rota Ayarları

Burada istersek mevcut profilde değişiklik yapabiliyoruz.

Veya, kendi araç profilimizi oluşturabiliyoruz.

Tanımlamak istediğimiz Arac'ın Bilgilerini giriyoruz.

Sonuç !

Eyvah; herşey yanlış oldu ! Üzülmeyin herşeyin bir geri dönüşü vardır.

Keyifli navigasyonlar

Merhaba,

Sizi takip ederek yönlendirmeleriniz doğrultusunda şu ana kadar çok bilgilendim ve malumunuz cihazımı da bu yönde tercih edip aldım.

Şimdi de tabii ki öğrenmek için kurcalama dönemindeyim. Pek fazla değişiklik yapmayacak olmama rağmen, sys.txt dosyasına eklenebilen parametrelerle neler yapılabildiğini de az buçuk öğrendim.

Primo v1.2li Next YE G-525 cihazımda sizin bu yazınızda ekran görüntülerindeki Araç Profili ayarlarında görülen "Genişletilmiş Ayarları Kullan" seçeneği çıkmıyor. Bunu görebilmek için bir sys.txt ayarı var mı? Yoksa Branding dosyası ile mi ilgili? Ya da tamamen mi farklı. Çünkü römork seçeneği filan çıkıyor ve sanırım yakıt hesaplamalarında da etkili oluyor olmalı.

Yardımcı olabileceğiniz bir konu ise sevinirim. Çok teşekkürler.

• Sayın @netusta

Sys.txt dosyanızda;

[interface] 
    extra_settings=1

yazıyor olması lazım; yazmıyorsa ekleyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Sayın @netusta

Sys.txt dosyanızda;

[interface] 
    extra_settings=1

yazıyor olması lazım; yazmıyorsa ekleyiniz.

Merhaba,

Cevap için çok teşekkürler. Dün sys.txt dosyasına o satırı eklemiştim zaten. Ama ne yazık ki sonuç yok. Araç profili sayfasında en son "Maks. Hız" var gerisi yok. Sys.txt dosyasına sadece "interface" bölümünü iki parametreyle ekledim. "extra_settings=1" satırını ekledikten sonra, ana menü altında 3 kutucuktan oluşan bir simge çıktı. Oradan UI Labs menüsü açılıyor;

• Navigasyon Menüsünü Atla - (X)
    • Capture Screen - (X)
    • Desaturated Preview Map - (+)
    • Skip Preview MAp - (X)
    • Cockpit Type - (Varsayılan) [2. Alternatif, 1. Alternatif]
    • State Mode - (Varsayılan) [Hayır, Liste, 2x2]
    • Linear Compass - (x)
    • Backlight Details - (+)
    • Show Raster Maps - (X)
    • Save NMEA - (X)
    • Compare Saved Routes - (+)
    • Calibrate Screen
    • Auto Close Highway Panel (+)

Buradan Cockpit Type seçeneğini "2. Alternatif"e alıp deneyeyim dedim. "Programı yeniden başlat" komutu geldi. Ama programdan çıkışta mavi Next ekranında kaldı. Neyse, cihazı kapatıp açtım. Parametreyi OK'ledi ama bi değişiklik olmadı. Ayarı geri aldım. Zaten buradaki bazı seçeneklerin ne işe yaradığını da anlayamadım. Diğerlerini denemeye sıra gelmedi. Programı yeniden başlatırken mavi ekranda kalması canımı sıktı.

Benim Sys.txt dosyasının son hali. Gerekmeyen bir şeyi de eklemek istemiyorum. Sadece yararlı bulduğum şeyleri gerektikçe eklerim.

[device]
    type="YE-G525"

[project]
    name="next"

[lua]
    ro****ing="1"
    backlightdetails="1"
    routecomparingenabled="1"

[camera.roundabout]
    enabled=0
    centery=20

[interface]
    show_minimize=1
    extra_settings=1

Sonuç olarak, buradaki eksikliğin benim için çok da önemli olmadığına karar verdim. Ama merakım devam ediyor. Sizin de meraklı olduğunuzu gözlemledim. Zamanınız olur da bununla ilgili bir çözüm yakalarsanız yararlanmış oluruz.

Çok teşekkürler.

• Arkadaşlar selam. "genişletilmiş ayarları kullan" seçeneği olması yada olmaması tamamen primo versiyonlarınızın farkındandır. Next versiyonda o ayarlar çıkmaz.
  • Çok teşekkürler, boşuna kafayı yemeyelim.
  • [project]
    name="next"

Bu satırları silip yada önlerine ; simgesi

;[project]
    ;name="next"

koyarsanız belki olur :)
  • Yok abi lisansla ilgili.
  • merhabalar ; 2 gün önce piranha evoque aldım , üstünde primo kullandığı yazıyor fakat benim cihazımın menüsü böyle değil ve yeşil rota diye bi yer yok , acaba sürümümü eski , buna nerden bakabiliyoruz
  • MENÜ - YARDIM - HAKKINDA tıklayıp versiyonu öğrenebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman_goksel

MENÜ - YARDIM - HAKKINDA tıklayıp versiyonu öğrenebilirsiniz.

Merhabalar pirana voyager cihazimi harita güncelleme yapmak icin tollbox a baglandim güncellemelerden islem yaparken harita hiç anlamadigim bicimde yokoldu çok moralim bozuuldu ben cihazima primo yüklemek istiyorum sizden ricam primo programini nasil bulurum ve kurulumu nasil yapilir rica etsem çok memnun olucam simdiden tesekkürler.
  • Cihazınız da sadece haritamı yok oldu yoksa navigasyona hiçmi girmiyor?Navigasyona giriyor ve sadece harita yoksa toolbox ile haritayı tekrar yükleyebilirsiniz.Şayet navigasyona yani primoya hiç girmiyorsa yazılım cihazla gelen CD varsa bunda vardır cd deki yazılımı yükleyip firmadan lisans talep etmelisiniz.
  • Benim cihazimda igo amigo bulunuyordu navigasyon tümü yok oldu cihaz yaninda cd yoktu primoyla birlikte harita mümkūnmü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: üyelim

Benim cihazimda igo amigo bulunuyordu navigasyon tümü yok oldu cihaz yaninda cd yoktu primoyla birlikte harita mümkūnmü.

Yazılım tamamen yok olduysa firma ile irtibata geçin muhtemelen cihazı servise isteyeceklerdir.
  • Hastasıyım arkadaşlar

• yeri bu konu değil belki ama igo8 in daha derli toplu bir ekran görüntüsü olduğunu düşünmeye başladım. (kullanmadım resimleri inceledim). dijital pusula da varmış. primo niye böyle değil.
  • Her yazılımın kendine özgü arayüzü olmakta. Primo'nun da bir çok artı ve eksi görsel güzellikleri var. Ancak Primo en son ve en gelişmiş yazılım olma avantajına sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

yeri bu konu değil belki ama igo8 in daha derli toplu bir ekran görüntüsü olduğunu düşünmeye başladım. (kullanmadım resimleri inceledim). dijital pusula da varmış. primo niye böyle değil.

Pusula primodada var ama aktif değil

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.