Şimdi Ara

Huawei IDEOS X5 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.270
Cevap
12
Favori
281.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cherkez26
    telefonun cok reklamını yapmayında 5800 gibi herkesin elinde görmeyelim karizmamız olsun biraz:D:D

çin ürünlerine büyük önyargı var,araştıranlar alır ama tavsiye üzerine alan olcağını zannetmiyorum.

Ayrıca benim tereddüt ettiğim nokta şu, 5800'da olduğu gibi ilk gelen partilerin kronik arızalı olmaları.
    5800 'da Bu kronik arızalar sadece Türkiye'de ya da 1-2 ülkede daha çıkmıştı galiba, tam emin değilim. Umarım böyle bir şey olmaz.
    Yoksa Nokia'dan cesaret alıp o tarz bir üçkağıt yaparsa, geldiği gibi gider Huawei, ve kendei adıma konuşayım, çinliler dünyanın en iyi telini çıkarsalar almam :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 10 Mayıs 2011; 13:56:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaRQuE

quote:

Orijinalden alıntı: Cherkez26
    telefonun cok reklamını yapmayında 5800 gibi herkesin elinde görmeyelim karizmamız olsun biraz:D:D

Zannetmiyorum çin ürünlerine büyük önyargı var,araştıranlar alır ama tavsiye üzerine alan olcağını zannetmiyorum.

Ayrıca benim tereddüt ettiğim nokta şu, 5800'da olduğu gibi ilk gelen partilerin kronik arızalı olmaları.
    5800 'da Bu kronik arızalar sadece Türkiye'de ya da 1-2 ülkede daha çıkmıştı galiba, tam emin değilim. Umarım böyle bir şey olmaz.
    Yoksa Nokia'dan cesaret alıp o tarz bir üçkağıt yaparsa, geldiği gibi gider Huawei, ve kendei adıma konuşayım, çinliler dünyanın en iyi telini çıkarsalar almam :D

Telefon her yerde satışta. Türkiye'ye gelen partiler ilk partiden olacağını sanmıyorum. Tabi distribütörler ellerinde tutmuyorsa...
    Mayıs sonunda piyasaya girecek telefon, haziran ortasında alınabilir. O zaman kadar anya konya belli olur.
    Zaten elimdeki telefonu satmam gerekecek önce.

• @MaRQuE hocam emekleriniz için minnettarız teşekkürler iyi bir telefon olduğunu anladık sonuç olarak 599 TL olarak gelirse alırım herhalde ama fazlasına olmaz
  • Yeni unboxing video;

http://www.youtube.com/watch?v=SU6TPSqsVmk

SND incelemesi,

http://shiftdelete.net/huawei-ideos-x5-ile-sahaya-indi-29148.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 7 Mayıs 2011; 15:49:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F@ruk

Yeni unboxing video;

SND incelemesi,

Beklentileri karşılamamış gibi anlatıyordu. Ben daha fazla övmesini beklerdim. Bizimde mi beklentilerimizi karşılayamayacak acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: 1Ceko

quote:

Yeni unboxing video;

SND incelemesi,

Beklentileri karşılamamış gibi anlatıyordu. Ben daha fazla övmesini beklerdim. Bizimde mi beklentilerimizi karşılayamayacak acaba?

cihaz bir çıksın insanların elinde dolaşmaya başlasın asıl o zaman daha çok netleşir bu tip soruların cevapları
    ayrıca herkesin beklentileri farklı olabilir

• Tamda yeni telefon alacaktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1Ceko

quote:

Yeni unboxing video;

SND incelemesi,

ben objektif olarak incelendiğine inanmıyorum zaten. her başarıyı baltalamak isteyenler olabilir ama kulak asmamak gerek.

sadece zaman lazım

• quote:

Yeni unboxing video;

SND incelemesi,

o kameradaki şekil bozulması gio da da var teknosada inceledim ve o dikkatimi çekmişti ki şuan elimde 5800 var hızlı hareket ettirince onda da yapıyor sonuçta video kamera veya fotoğraf mak. almıyoruz anı ölümsizleştirsin yeter fazla bişey beklememek gerek . tabi bu benim fikrim

dokunmatikte bi sorun görmedim incelemede.

bide diyor ya bi kaç uygulama açmadıkça kasmıyor diye youtube da videolar var 5-10 date uygulama açıyor yine de kasmıyor

• snd incelemesinde telefonu orta seviye sade bir model olmuş diye tanımlamış ama samsung acede felan flash 10.1 vs desteği yok diye biliyorum. dogru degilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: modifix06

snd incelemesinde telefonu orta seviye sade bir model olmuş diye tanımlamış ama samsung acede felan flash 10.1 vs desteği yok diye biliyorum. dogru degilmi?

evet acede yok,gio,fit,p503 bunların hiç biisinde yok. ve hd video kaydı bile yok bunlarda
  • o zaman snd nin incelemesine pek kulak asmamak gerekiyo. orada kendi sınıfının özelliklerini yansıtan sade diyor ama kendinden 200 tl daha pahalı telefonlarda bile bu özellikler olmadıgna göre x5 forever
  • Kamerası hakkında çok çelişkiye düştüm.Kamera hariç geri kalan tüm özellikleri çok iyi fakat kamera özellikle sağ sol yaparken geçişlerde çok kötü.
  • Adamın söylediğine bakın daha iyi dokunmatik ekranlar gördük ama bu fiyata daha iyisi varmı ki.Sen gidip iPhone un galaxy nin dokunmatiğiyle karşılaştıramazsın arada dağlar kadar fiyat farkı var.Ayrıca kamerasıda çokta iyi olmasa bile yeterli düzeyde diye düşünüyorum.Çıkınca hemen bi tane almayı düşünüyorum.Youtube incelemelerinde Tarayıcı performansı çok çok iyiydi önemli olanda bu zaten.Bu fiyata böyle ürün yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

Kamerası hakkında çok çelişkiye düştüm.Kamera hariç geri kalan tüm özellikleri çok iyi fakat kamera özellikle sağ sol yaparken geçişlerde çok kötü.

Onun kötü olmasının sebebi ortamın az ışıklı olmasından kaynaklı Eğer ışığı iyi alan bir yerde çekim yaparsanız o yavaşlık olmaz. Çünkü bu kameranın 720p de 30 fps kayıt yapması gerekiyor. 30 fps de akıcılığın en iyi değeri demek telefonlarda.

Ha şu var , az ışıklı ortamda da akıcı nasıl çekim yaparım derseniz kesenin ağzını biraz açmanız gerekecek , çünkü daha kaliteli kamera kullanan modellere ihtiyacınız var. Bu ideos x5 ile açık ortamda akıcı şekilde video çekebilirsiniz kanaatindeyim. Ki ben bu ideos x5 in kamerasının her halukarda galaxy ace den bile daha iyi olduğuna eminim. Çünkü cidden galaxy ace in hem video kalitesi hemde foto kalitesi yerlerde.

• 720pde aşırı lag yapıyo kayıt ederken ... daha düşük çözünürlükte de aynı sorunlar çıkar mı ki?
    akıcı olsun da isterse vga kaydetsin
  • Ben kendi adıma konuşuyorum en kötü yönü kamerası olsun diğer özellikleri gayet iyi görünüyor kendi sınıfında dedikleri parayla çıkarsa pazara acınmaz alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenikomsu12

Ben kendi adıma konuşuyorum en kötü yönü kamerası olsun diğer özellikleri gayet iyi görünüyor kendi sınıfında dedikleri parayla çıkarsa pazara acınmaz alınır

Şuanki özellikleriyle 600 TL yi fazlasıyla hak ediyor zaten.
  • yok mu yeni bişeyler
  • quote:

HI, No problem

1- how is the material quality of the phone? - build quality is very good
    2- and Camera quality? - pretty impressive for the megapixel quality
    3- Battery performance? how many hours/days? - battery is better than the Galaxy Ace, but like all smartphones, with a lot of usage it will drain fast.

4- What point/s did you find Disappointing? - main disappointment is it can be a little slow compared to the Galaxy Ace otherwise it is a great smartphone.

I hope this helps

Let us know if we can help further

regards

Bir başka kullanıcıdan gelen mesajlar. Sadece diğerlerinden farklı olan yerleri yazıyorum;

- Kamera megapixel kalitesi oldukça etkileyici.
    - Pil performansı her akıllı telefon kadar, ama Ace'den daha iyi.
    - Seni Hayal kırıklığına uğratan noktaları varmı diye sormuştum: Aslında, Ace göre birazcık yavaş olabiliyor.(Hangi durumlarda yavaş onu yazmamış) Diğer yönden harika bir telefon.

Evet arkadaşlar zaman daralıyor. Aşağı yukarı 1,5 hafta itibari ile ürün piyasada olcak gibi. Nette araştırdığım kadarıyla ve youtube kullanıcılarının yolladığı cevaplara göre bu telefon gayet iç açıcı özellikleri, fiyatının daha düşük olması ve diğer modellere göre donanım üstünlüğü "bu nokta tartışılır"(çünkü kağıt üstünde bariz üstün ama gelen cevaplarda çokta abartılacak bir performanstan bahsedilmiyor. Özellikle son gelen yorumda ACE ile kıyaslanmış ve ace'e göre biraz yavaş olabilieceği belirtilmiş) ile segmentideki diğer telefonlarla yarışıyor ve çoğu, marka takıntısı olmayan kullanıcı için ilk tercihte yer alıyor bu model. Tabiki bu yorumları yapan kullanıcıların kriterlerini bilemiyoruz. Bunu göz önünde bulundurursak telefon piyasaya çıkınca, objektif değerlendirmeler bize en net cevabı verecek.Şu an çoğu Türk forumlarında bulunan ve tahminler üzerine yapılan olumsuz değerlendirme/yorumları bence göz ardı etmek gerekir.

Son olarak daha önce belirtilen servis ağı/desteği, uzun süreli kullanımda oluşabilecek arızalar ve benim daha önce bahsettiğim olası kronik arızalarda de bu telefonu tercih edeceklerin değerlendirme kriterlerinde olmalıdır diye düşünüyorum.

forumda Turkcell T10 konusunda orcnd 'n T10 hakkındaki yorumu yaptığı ;

quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

t10 kullanıyorum cihazın malzeme kalitesi gayet iyi. t10'daki ekran rezistif fakat yinede oldukça hassas. samsung monte kullanıcısıydım kapasitif ekranlı olduğu halde t10 ile arasında bir farkı yok. herhangi bir kronik arıza göremedim. servis ağı ise farklı olabilir sonuçta t10'u turkcell getirdi ideos ise huewei markası ile geliyor.

şu an t10'dan memnun olmadığım 3 şey var. biri pil süresinin kısalığı, 2- cihazın ağırlığı 3- cihazın sesi az bunlar dışında parasının her kuruşunu hakkeden bir telefon.

bu 350 liralık telefon divx bile izletiyor daha ne yapsın D:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 9 Mayıs 2011; 13:07:07 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.