DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
En iyi italyan otomobil marka sıralaması.
43
Cevap
0
Favori
26.769
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> En iyi italyan otomobil marka sıralaması.
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      3041 Mesaj
      20 Nisan 2011 17:11:33
      Biraz önce fransız otomobil sıralamasını gördüm.Ben de italyan markaları sıralaması diye başlık açayım dedim.Sağolsun başlığı açan arkadaş iyi fikir verdi .Ben de anında taklit ettim

Bildiğim italyan otomobil markaları= Ferrari,Lancıa,Maserati,Alfa Romeo,Fıat,Lamborghını (Benim bildiğim kadarı ile bu marka da italyan markası,Tabi almanlar satın almadıysa.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 20 Nisan 2011; 17:14:02 >

Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.
    • Binbaşı
      1559 Mesaj
      20 Nisan 2011 17:12:53
      Çoğu zaten FİAT ın malı..hatta yanlış bilmiyorsam Mesaratide FİAT grubunun.. geriye birtek Lamborghini kalıyor oda zaten Ferrariye kızgınlıktan dolayı oluşmuş bir marka
      Birde Unatmadan Bugatti var İtalyan markası.. bu italyanlar Süperspor işini iyi yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam74 -- 20 Nisan 2011; 17:17:50 >

BMW E46

• Yarbay
      3041 Mesaj
      20 Nisan 2011 17:15:09

quote:

Orijinalden alıntı: husam74

Çoğu zaten FİAT ın malı..

Ona bakarsak Vw nin içinde de skoda seat porche audı var

• Yarbay
      3462 Mesaj
      20 Nisan 2011 17:15:14
      Lamborghini hariç hepsi Fiat'ın zaten. Yine de ayrı ayrı sıralarsak,

1) Ferrari
      2) Lamborghini
      3) Maserati
      4) Alfa Romeo
      5) Lancia
      6) Fiat

VW Golf 7 1.4 TSI 122 hp Bixenon
      HTC One A9
    • Binbaşı
      1559 Mesaj
      20 Nisan 2011 17:18:15
      Bugattiyi unuttunuz

BMW E46

• Yarbay
      3462 Mesaj
      20 Nisan 2011 17:20:29

quote:

Bugattiyi unuttunuz

Italyan değil ki. Yarı fransız, yarı alman diye biliyorum.

VW Golf 7 1.4 TSI 122 hp Bixenon
      HTC One A9
    • Yarbay
      33416 Mesaj
      20 Nisan 2011 17:21:42
      1-alfa
      2-fiat

• Yarbay
      3041 Mesaj
      20 Nisan 2011 17:22:11

quote:

Bugattiyi unuttunuz

İnternette biraz gözgezdirdim de bu Bugattı hangi ülkenin markası acaba?İtalyanların mı Fransızların mı yoksa Almanların mı?İsmine bakılırsa italyanların gibi duruyor.

• Yarbay
      4847 Mesaj
      20 Nisan 2011 17:24:03
      sadece ambleme göre sayacaksak,
      1.lamborghini
      2.ferrari
      3.maserati
      4.alfa romeo
      5.fiat
      6.lancia

şirket olarak bakınca hepsi fiatın zaten lambo dışında
      1.lamborghini
      2.fiat
      ferrari maserati alfa vs. hepsi fiatın olmasına rağmen lamborghini'yi daha çok seviyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1 HiT u DowN -- 20 Nisan 2011; 17:25:45 >

• Binbaşı
      1559 Mesaj
      20 Nisan 2011 17:26:31
      Bugatti en eski ve en ünlü İtalyan otomobil üreticilerinden biridir. Zamanla birer klasik halini alan güçlü spor arabalarıyla tanınır. Bugatti'nin Bugatti Veyron modeli, 407 km/s hıza, 1001 beygir gücüne(1250 nm tork), 1 Milyon Avro'luk fiyatıyla seri üretim halindeki bir otomobilidir.

Dünya üzerinde bilinen en pahalı otomobil "Bugatti Royale Type 1" dır. Japonya'da 15 milyon dolara satılmıştır. 1931 yılında üretilmiştir. Sadece 6 adet üretilmiştir.

Kaynak:

http://www.otomobilturk.com/haberDetay.aspx?id=357 araştırın
      ,

BMW E46

• Yarbay
      3041 Mesaj
      20 Nisan 2011 19:28:59
      Güncel

• Yarbay
      2178 Mesaj
      20 Nisan 2011 19:44:19
      Valla ne desem bilemedim şimdi.

1) Lamborghini
      2) Maserati (Quattroporte S)
      3) Ferrari

• Yüzbaşı
      935 Mesaj
      20 Nisan 2011 19:49:53
      Lamborghini number one

Digerlerini istediğiniz gibi sıralayın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yüzbaşı
      399 Mesaj
      20 Nisan 2011 19:53:54
      0.Cisitalia,Edonis
      1.Maserati
      2.Bugatti
      3.Ferrari
      4.Pagani
      5.Lambo
      6.Lancia
      7.Alfa
      8.Fiat

......Taçsız Kral/Metin Oktay/Tek Aşkıydı Galatasaray/Senin Gibi Cimbomluyu/Unuturmu Bu Taraftar......
    • Yarbay
      4867 Mesaj
      20 Nisan 2011 19:54:23
      Benim bildiğim Otomobil olan bi Alfa var ?

Araba olanları saymaya gerek yok kanımca

-16' F30 320ied - 40th Year - Glacier Silver - Coral Red Dakota Leathers
    • Binbaşı
      1850 Mesaj
      20 Nisan 2011 19:56:19
      Fiat grubuna ait Ferrari bence

Zaten Lamborghini yi Audi aldı. Audi lerle ortak platform kullanıyorlar

Vw de Bugatti yi almıştı bir ara.Şu an durum ne bilmiyorum

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Nisan 2011 20:04:18
      FERRARI !

Bugatti
      Maserati
      Lamborghini
      Alfa Romeo

• Yarbay
      17217 Mesaj
      20 Nisan 2011 20:06:08

quote:

Bugattiyi unuttunuz

bugatinin babası fransız annesi alman

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
      150 ps 320 nm 6 ileri Active Select
    • Yarbay
      3041 Mesaj
      20 Nisan 2011 20:07:50
      Ama yine de ne olursa olsun bugattı de lamborghını de italyan markası sayılır.Spor otomobil olarak italyada doğmuş tasarımlarıyla da hala italyanlara ait otomobillerdir.Fırsatçı pis almanlar sırf spor otomobil konusunda italyanlar kadar olmadıkları için sürekli italyan markalarına göz dikiyorlar.Geçenlerde de Alfa romeo ya talip olmuşlardı.İtalyanların yerinde olsam kendi markalarımı asla satmazdım.Bunlar hangi markayaı alırlarsa nedense fiyatları 2 kat artıyor.

• Yarbay
      12134 Mesaj
      20 Nisan 2011 20:22:45
      Bugatti, 1909 yılında yüksek performanslı otomobiller üretmek için, Ettore Bugatti tarafından Fransa'da Mulhouse şehrinde kuruldu.

• Yarbay
      8720 Mesaj
      20 Nisan 2011 20:26:12

quote:

Çoğu zaten FİAT ın malı..hatta yanlış bilmiyorsam Mesaratide FİAT grubunun.. geriye birtek Lamborghini kalıyor oda zaten Ferrariye kızgınlıktan dolayı oluşmuş bir marka
      Birde Unatmadan Bugatti var İtalyan markası.. bu italyanlar Süperspor işini iyi yapıyor

bugatti fransız dostum.ancak herşeyini almanlar yapıyor şuan.fransızlığı kalmadı desek yeridir.

• Yüzbaşı
      631 Mesaj
      21 Nisan 2011 00:06:46

quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

Alıntıları Göster

bugatti fransız dostum.ancak herşeyini almanlar yapıyor şuan.fransızlığı kalmadı desek yeridir.

1881 yılında İtalya’da Milano şehrinde doğan Ettore Bugatti, 1897 yılında lise eğitimini tamamladıktan sonra Milano Sanat Akademisine kabul edildi. Ettore, hem eğitimine devam ederken bir yandan da Prinetti&Stucchi isimli bir bisiklet üreticisinin yanında çalışmaya da başladı. Teknoloji ve mekaniğe olan ilgisi nedeniyle otomobillerle de ilgilenmeye başlayan genç Ettore, De Dion motorlar donatılmış üç tekerlekli bir motosiklet yaparak yarışlara katılmaya başladı. 1898 yılında Prinetti&Stucchi çatısı altında ilk dört tekerlekli aracını üreten Ettore, önde iki ve arka da iki olmak üzere toplam dört motorlu aracına daha sonra bu araca Type 1 adını verdi. 1901 yılında üretilen Type 2 ise Milano Otomobil Fuarı’nda altın madalya ile ödüllendirildi.

Zengin bir Fransız olan Baron de Dietrich ile anlaşan Bugatti, 100 otomobillik bir anlaşma yaparak ilk kez seri üretime geçti. Dietrich-Bugatti adıyla üretilen otomobillere Type 3, Type 4 ve Type 5 adları verildi ve 1904 yılına kadar üretim devam etti. Daha sonda Dietrich ile anlaşmasını fesheden Bugatti, 1905 yılından itibaren Mathis şirketiyle anlaşarak dört silindirli motora ve dört ileri manuel vitesli şanzımana sahip yeni modeller üretmeye başladı. Hermes olarak da bilinen Type 6 ve Type 7 modellerini, Alman motor üreticisi Deutz için ürettiği Type 8 ve Type 9 modelleri takip etti.

Daha sonra bir Alman bankasıyla anlaşan Bugatti, Fransa’nın Almanya sınırı yakınlarında kendine bir fabrika kurarak otomobil ve uçak motorları üretmeye başladı

...

• Yarbay
      12134 Mesaj
      21 Nisan 2011 00:14:57
      Bugatti, 1909 yılında yüksek performanslı otomobiller üretmek için, Ettore Bugatti tarafından Fransa'da Mulhouse şehrinde kuruldu.

quote:

Orijinalden alıntı: Etkisiz Eleman
      1881 yılında İtalya’da Milano şehrinde doğan Ettore Bugatti, 1897 yılında lise eğitimini tamamladıktan sonra Milano Sanat Akademisine kabul edildi. Ettore, hem eğitimine devam ederken bir yandan da Prinetti&Stucchi isimli bir bisiklet üreticisinin yanında çalışmaya da başladı. Teknoloji ve mekaniğe olan ilgisi nedeniyle otomobillerle de ilgilenmeye başlayan genç Ettore, De Dion motorlar donatılmış üç tekerlekli bir motosiklet yaparak yarışlara katılmaya başladı. 1898 yılında Prinetti&Stucchi çatısı altında ilk dört tekerlekli aracını üreten Ettore, önde iki ve arka da iki olmak üzere toplam dört motorlu aracına daha sonra bu araca Type 1 adını verdi. 1901 yılında üretilen Type 2 ise Milano Otomobil Fuarı’nda altın madalya ile ödüllendirildi.

Zengin bir Fransız olan Baron de Dietrich ile anlaşan Bugatti, 100 otomobillik bir anlaşma yaparak ilk kez seri üretime geçti. Dietrich-Bugatti adıyla üretilen otomobillere Type 3, Type 4 ve Type 5 adları verildi ve 1904 yılına kadar üretim devam etti. Daha sonda Dietrich ile anlaşmasını fesheden Bugatti, 1905 yılından itibaren Mathis şirketiyle anlaşarak dört silindirli motora ve dört ileri manuel vitesli şanzımana sahip yeni modeller üretmeye başladı. Hermes olarak da bilinen Type 6 ve Type 7 modellerini, Alman motor üreticisi Deutz için ürettiği Type 8 ve Type 9 modelleri takip etti.

Daha sonra bir Alman bankasıyla anlaşan Bugatti, Fransa’nın Almanya sınırı yakınlarında kendine bir fabrika kurarak otomobil ve uçak motorları üretmeye başladı

...

• Yarbay
      2551 Mesaj
      21 Nisan 2011 00:29:13
      1)Ferrari
      2)Lamborghini
      3)Maserati

• Yarbay
      12485 Mesaj
      21 Nisan 2011 00:31:09

quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

Alıntıları Göster

Yine de Fransızdan uzak durmakta fayda var.

"Erol Egemen benim."
    • Yüzbaşı
      274 Mesaj
      21 Nisan 2011 15:59:35
      1) Ferrari

2) Lamborghini
      3) Maserati

4) Alfa Romeo
      5) Lancia

6) Fiat

• Yarbay
      12134 Mesaj
      22 Nisan 2011 18:17:49
      Spor araç üreticileri hariç;

1-Alfa Romeo
      2-Lancia
      3-Fiat

Spor araç üreticileri arasında;

1-Ferrari
      2-Lamborghini (eskiden bir numaramdı ama yavaş yavaş İtalyan kimliğinden uzaklaşıyor.)
      3-Maserati

• Teğmen
      139 Mesaj
      22 Nisan 2011 20:21:15
      Lamborghini'nin İtalyan kimliğinden uzaklaştığı fikrine katılmıyorum. Lamborghini'nin ve Ferrari'nin eski ve yeni modellerini göz önüne getiricek olursak, hele ki Ferrari FF'in BMW m coupe ile olan benzerliği tesadüfün de ötesinde bence, asıl çizgisini bozanın Ferrari olduğunu düşünüyorum.

• Teğmen
      125 Mesaj
      21 Mart 2014 18:17:59
      2014 hortlaması yapacak olursam, şu anda Lamborghini bir çok açıdan Ferrari'nin eline vermekte... Özellikle Reventon'dan sonra üretilen modeller Lamborghini'yi resmen uçurdu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicktheir -- 21 Mart 2014; 18:20:20 >

• Yüzbaşı
      655 Mesaj
      21 Mart 2014 20:07:32
      ferrari ve Maserati yi fiat satın aldı,bugatti ise tamamen alman sayılır,üretimi vw fabrikasında kendilerine ayrılan bir bölümde yapılıyor yani almanlar yapıyor.

B16B (Type R)VTECFound in:1996–2000 JDM Civic Type R[EK9]JDM Displacement: 1,595 cc (97.3 cu in)Compression: 10.8:1Bore: 81 mm (3.2 in)Stroke: 77.4 mm (3.0 in)Rod/Stroke ratio: 1.84:1Power: 185 hp (138 kW) @ 8200 rpm Rev-limit: 9000 rpm Vtec angagement:6200 rpm EK9 TYPE-R 1.6LT 185 HP ATMOSFERİK''Eğer kanım ile yükselecekse Hz.Muhammed'in dini; durmayın kılıçlar doğrayın beni''. Fatih Sultan Mehmet Han
    • Binbaşı
      1177 Mesaj
      21 Mart 2014 20:15:40
      Ben ilk sıraya fiat yazardım. 15 dakikada bir linea satıyorlar sonuçta beyler lütfen

Yavaş vurun

• Yüzbaşı
      362 Mesaj
      21 Mart 2014 20:17:34

1.Bugatti
      2.Maserati
      3.Lamborghini
      4.Ferrari
      5.Alfa Romeo
      6.Lancia
      7.Fiat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotoStunt -- 21 Mart 2014; 20:18:02 >

Kawasaki Ninja 250Sl ABS 2015
    • Yarbay
      3763 Mesaj
      21 Mart 2014 20:24:24
      Bugatti İtalya doğumlu biri tarafından yaratılmış olsa da Fransız markasıdır.
      İtalya denince ise akla pizzadan önce Ferrari gelir. Yine de şu sıralar en iyi arabayı üreten İtalyan markası Pagani. Gerçi onun da motoru Alman.
      Ferrari diyorum :)

• Teğmen
      125 Mesaj
      21 Mart 2014 23:14:13
      Bugatti'nin Alman malı olduğunu biliyorum. Hatta Bavyera'da bir fabrikada üretildiğini okumuştum bir yerlerde.

• Binbaşı
      1195 Mesaj
      21 Mart 2014 23:30:31
      Alfa olmasaydı ne ferrari ne lambo olurdu

• Teğmen
      207 Mesaj
      21 Mart 2014 23:59:29
      Cizeta vardı birde. Gran Turismocu was here.

PSN :Assatre
      Steam id :OldSchoolNoob
    • Binbaşı
      1119 Mesaj
      22 Mart 2014 00:01:27
      quote:

bugatti fransız 3 yıl sonra gelen düzeltme :)

• Yarbay
      4559 Mesaj
      22 Mart 2014 00:23:44
      maserati nin logosu yeter

Türkiye Türklerindir
      PSN : Jeopol
      Baba bana subaru al
    • Yüzbaşı
      571 Mesaj
      29 Nisan 2016 14:25:07
      2016'da gelen düzeltme. Ettore Bugatti ismini duyduğunuzda bunun bir İtalyan olduğunu direk anlarsınız. Fonetik olarak isim zaten italyan. İkinci dünya savaşı zamanında fabrika, o zaman Alman işgalinde olan Fransa'nın Molsheim adında bir kasabasında İtalyan Ettore Bugatti tarafından kurulmuş. Adam Milano doğumlu bir İtalyan. Ettore Bugatti isimli bir Fransız olamayacağına göre.

Şimdi markayı Volkswagen satın almış olabilir. Volvo'yuda Tata satın aldı. Şimdi Volvo Hint arabasımı?

• Yarbay
      4478 Mesaj
      29 Nisan 2016 14:36:32
      Birinci tabi ki Ferrari, Ferrari araçlar da ne aşırı keskin hatlar ne de abartı şeyler vardır Ferrari bir yaşayan bir sanattır ve onun için gerçek bir ruh vardır.

Ek olarak Bugatti'yi kuran kişi evet İtalyan ancak üretim yeri, markanın kurulan yeri Fransa'ya aittir şuan mali olarakta VW grubuna bağlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orktas -- 29 Nisan 2016; 14:37:18 >

• Çavuş
      54 Mesaj
      29 Nisan 2016 15:17:24
      Lancia markası hep ilgimi çekmiştir.

• Yarbay
      15215 Mesaj
      29 Nisan 2016 19:15:54
      Bugatti gayrimeşru çocuk gibi, babası belli değil.

İtalyan ırklı Fransız temalı Alman görünümlü bir firma şu sıralar.

Kalıp metali gravür ve torna ile törpüleyip, 2 tane motor koyarak, arabanın sadece motorla güç ile olduğunu sanan ve araç yaptıklarını sanan bir firma.

Ferrari - Lamborghini gibi tüm Dünya'nın rüyasına giren iki araba ruhunun yanında esamesi okunmaz.

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
    • Binbaşı
      1582 Mesaj
      29 Nisan 2016 19:26:58
      Bi Allahın kulunda çıkıp Pagani den söz etmemiş... bence en elit spor araç.

• Yüzbaşı
      495 Mesaj
      29 Nisan 2016 19:59:47
      Tam bir otomobil üreticisi olmamasına rağmen pinin farinayu da listeye ekleyebiliriz sanırım çok güzel tasarımları var. Bu İtalyanlar bence tasarım işini genel olarak iyi yapıyorlar. Mobilyaları olsun oto jantları olsun adamların tasarımları çok iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | Android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
      |Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> En iyi italyan otomobil marka sıralaması.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.