Şimdi Ara

makedonya nasıl bir yer ve hayat pahalılığı nasıl ? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
13
Favori
126.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizimde baba tarafı memleketi,geçen yaz gittik gördük.Gelişmişlik açısından tabiiki oldukça geride sonuçta savaştan yeni çıkmış bir yerleşim yeri.Fakat üskübün hristiyanların çoğunlukta olduğu bölgesinde yeni yapılanmalar falan filan var bir de büyük alexander heykeli gibi bir şey yapmışlar. güzel şehirleri var,Bitola (Manastır) mesela,kızlarıda on numaradır :) farklı farklı etnik kökenler var,fakat gözüme tek çarpan arnavut kızlarının güzelliği olmuştu :) makedonlarda keza fena değil. Gidip görülecek yer fakat şahsımca yaşanacak yer değil. ama gidip görülmeli bir köftesi yenmeli,eski çarşısı gezilmeli,Ohrid'e gidip göle karşı bir bira içilmeli diye düşünüyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: wanschen

bi arkadaşla gitmeyi planlıyoruz acaba gece eğlence hayatı varmıdır ki

evet gece hayatı iyidir buralarda, kızlardan bahsetmeyeyim bile. avrupada güzelik için ilk 3e rahat girer.

ben de makedonyada yaşıyorum ve okuyorum .. istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.
  • Uçak fiyatına baktım beni aşıyor ne yazıkki :( Istanbuldan otobüs varmidır makedonyaya, varsa bilet fiyatları nedir? Diğer sorum ise sadece pasaport yeterlimi? Yanıtlayan kişilere teşekkür ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skenderbeu

quote:

evet gece hayatı iyidir buralarda, kızlardan bahsetmeyeyim bile. avrupada güzelik için ilk 3e rahat girer.

Hocam ben Üniversite için ya Bulgaristan yada Makedonyayı dusunuyordum. Denklikleri bulunurmu acaba Oradakı Üniversitelerin ? Birde gece hayatı gerçekten iyimidir Hem okumak hemde gece hayatı ıcın gıtmek ıstıyorum

• gerçekten güzel yer iş icabı gitmiştim vardar ovası denen yerde fabrika otomasyonu için bulundum eğendim açıkçası otel olarak makedonların kaldığı tarafta park var hatta bide stadyum var otelin yanında o otelde kalabilirsin hatta stadın bulunduğu ırmağın sırasında bar rack bar'lar falan var disko arıyorsan farklı seçeneklerin var tabii'de ama bana göre en güzel yerler arnavut ve türklerin kaldığı taraflar doğal cafeler falan var haçın orayada gidebilirsin...
    Şehir merkezinde (Makedon Tarafında) Mc Donalds'a Mutlaka Gidin...Bana Yüz Vermemişti Makedon Kızı Müthiş Güzeldi Aklımdan Halen Çıkmadı O YÜZÜ:):):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ottoman 1453

Uçak fiyatına baktım beni aşıyor ne yazıkki :( Istanbuldan otobüs varmidır makedonyaya, varsa bilet fiyatları nedir? Diğer sorum ise sadece pasaport yeterlimi? Yanıtlayan kişilere teşekkür ederim :)

uçak biraz pahallı evet .. otobüs de var istanbuldan 50 euro alpar turizm veya ekspresle rahat gidersin. makedonya türkiyeye vize istemiyor ama otobüsle gelirsen bulgaristan ab'de olduğu için vize alman lazım.
  • Üsküp'te oturuyorum. Soracak bir şeyiniz varsa sorun efendim. :)
  • quote:

Hocam gece hayatı tahmin ettiğinizin çok çok üstünde. Gelirseniz haber verin. Üsküp'te yaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPY-CX5

quote:

quote:

Hocam ben Üniversite için ya Bulgaristan yada Makedonyayı dusunuyordum. Denklikleri bulunurmu acaba Oradakı Üniversitelerin ? Birde gece hayatı gerçekten iyimidir Hem okumak hemde gece hayatı ıcın gıtmek ıstıyorum

Valla Bulgarıstanı pek bilmiyorum ama sanırım bulgaristan makedonyadan daha önde gibi.

Eğer zor bölüm seçmezsen mümkün tabi, eğer benim gibi mimarlık seçersen imkansız . Gece hayatı iyidir, hoştur.Kızları dediğim gibi 10 numara ama kolay lokma değilerdir.Üsküp eskiden tatlı şehirdi ama şimdi baya bozdular heryerde heykel, eski antik binalar dışarıdan çok kötü bir görünüşü var.

• quote:

quote:

Uçak fiyatına baktım beni aşıyor ne yazıkki :( Istanbuldan otobüs varmidır makedonyaya, varsa bilet fiyatları nedir? Diğer sorum ise sadece pasaport yeterlimi? Yanıtlayan kişilere teşekkür ederim :)

uçak biraz pahallı evet .. otobüs de var istanbuldan 50 euro alpar turizm veya ekspresle rahat gidersin. makedonya türkiyeye vize istemiyor ama otobüsle gelirsen bulgaristan ab'de olduğu için vize alman lazım.

Pasaport gerekli mi peki

• quote:

quote:

quote:

Pasaport gerekli mi peki

pasaportla kastın ne ? tüm ülkelere pasaport gerekli nasıl gerekli olmasın yoksa ben mi anlamadım hocam.

• Takipteyim..Bu sene bende düşünüyorum 1 hafta makedonya tatili..
  • Aylik tur duzenleyen firmalar var mi nekadardir ?

• Merhaba,

Makedonya güvenli, ucuz, insanı sıcak ve mutlaka gidilesi bir ülke.

Üsküp'te ben basit bir otelde 20 Avroya oda tuttum. Ohrid kesinlikle güzel.

Makedonya gezi yazımı okumanız bence size epey fikir verir:

http://www.celebialper.com/category/makedonya

İyi yolculuklar.
  • arkadaşlar merhaba ; ben temmuz ayında üsküp' e oradan ohride geçmeyi, makedonya'da 3 gün kadar geçirdikten sonra budva ya geçmeyi planlıyorum.nasıl geçebilirim. en uygun ve sorunsuz yol hangisidir. teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cutebadboy

arkadaşlar merhaba ; ben temmuz ayında üsküp' e oradan ohride geçmeyi, makedonya'da 3 gün kadar geçirdikten sonra budva ya geçmeyi planlıyorum.nasıl geçebilirim. en uygun ve sorunsuz yol hangisidir. teşekkür ederim.

Üsküp e dönersin durres üzerinden yorucu olur üsküpden akşam ve sabah ulci budva kotor otobüsleri var biner gidersin 6 saat sürer sabah orada olursun etrafta 1 insan olmaz ama seni otogarda sobe diye bekleyen amcalar teyzeler olur yapar pazarlığını odana geçersin eger sahile inersen in cin top oynar o saatde...
    Defaten 20 kere aynı senaryoyu budvda yaşamışımdır :)
    Artıkhep aynı yerde kaldığımdan gitmeden arıyorum üsküp varış günü+1 gün struga ohrih 2 gün yetiyorda artıyor bile ama otele tıkılıp gezmeden değil sürekli yolda

• teşekkür ederim cevabın için. makedonya' ya tek yön bilet olmadığı için mecburen dönüşü Üsküpten yapacam tekrar.şöyle bir durum oluyor Budvadan tekrar Üsküpe dönmem gerekecek.Ohrid den Budva ya sahil yolu nasıldır. yaklaşık 5/6 saat sürüyor sanırım.
  • yakın tarihte 2 defa gittim üskübe schengen vizem var ama makedonyaya vizesiz gidilebiliyor. gidip gelmede bir problemim olmadı..bir nehirle müslümanlar ile makedonlar ayrılıyor Müslüman tarafında türküm dediğinizde gelip sizle fotoğraf çektiriyorlar okadar seviyorlar yani..Şehir yapılanması bildiğiniz bursa gibi..sevimli insanlar

Çoğunluğu türkçeden anlıyor yani dil probleminiz fazla olmaz kanatindeyim, İlk defa müslümanlar kendi belediye başkanını seçmiş..Bizim orda konut projesi işimşz var belediye başkanı dehil herkez ayakta karşılıyor sizi çok ilgilendiler saolsun yalnız büyük şehire bağlı biraz problemler var yani şöyle müslüman tarafına yatırım yaprırmak istemiyorlar gelin bizim bölgede yapın der gibi teklifleri var aşılacak problemler ama..Müslümanlarda makedon tarafında yatırım yapmak istemiyorlar yani iyi bir potansiyel var yatırım için..zannedersem ilerki zamanlar uzun süreli oraya mekik dokuma durumum oluşabilir ve isterim açıkcası bakalım nasip kısmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LE10 -- 27 Haziran 2013; 10:48:04 >

• bendegittim bir sure bulundum fiyat olarak türkiyeden daha pahali örneğin bir kahveyi 2 euroya alıyorduk. sigara tarzı şeyler cok uygun. daha merak ettiğin şeyler icin pm atabilrsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: delikurt55

bendegittim bir sure bulundum fiyat olarak türkiyeden daha pahali örneğin bir kahveyi 2 euroya alıyorduk. sigara tarzı şeyler cok uygun. daha merak ettiğin şeyler icin pm atabilrsin

mesaj attım :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.