Şimdi Ara

GALERİ AÇMAK İSTİYORUM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
95.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adı da nikin gibi olursa hiç şansın yok kardeş
  • Otomativ mezunu oldugun icin herturlu kazanirsin musterine 3-5 teknik bilgidn bahsedip okumus bi insan oldugunu farkettirirsen guven veririsin o sokak agziyla konusan jargonlari yamuk heriflerden farkin oldugu anlasilinca basarirsin eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Dominic-

Galeri sahibi bir tanıdık bul öğrenebildiğin kadar şey öğren.

Ders 1: araç km düşürme
    Ders 2: aracı alırken e5'e düşmüş bayan muamelesi yapma
    Ders 3: ders2'deki aracı aldıktan sonra gelinlik kız diye satma
    Ders 4: Hatasız kelimesinin cümle içinde kullanımı. (Abi bu aracımız hatasız, kaportada hiç boya yok hatasız durumda. Aynı zamanda tamponlar ve çamurluklar hatasız, cd çaları hortumu böbreği dalağı hatasız. Pardon abi aracın hatasız olduğunu söylemiş miydim?)

Bence kimseden ders alma. alacaksan aracın nasıl temizlenip, daha albenili gösterilmesi ile ilgili dersler al

• Ben Baytar Otoyu yakından tanımaktaayım çok iyi araba satarlar o galeri açmak isteyen şahıs baytar oto dan araba almış bulunmakta
  • Villa bul onun önünde fotoğrafını çekerek pazarla
    KM düşürüceksen fazla düşürme, atıyorum 250 bin km ise 174595 filan yap, 74595 yaparsan bariz belli olur

Yetkili servis de tamir gören arabaları alma o zaman km düşürürsen anlaşılır
    Ağırdan sat araçlarını, çok fazla övme, bütün kusurlarını söyle.
    Boya koruma yaptır 150tl tutar, ama araç pırıl pırıl olur dikkat çeker daha kolay satarsın
    KM düşürüldüğü anlaşılmışsa hemen geri al aracı boşuna mahkemelik olma, bilmiyodum abi filan de peşin parayla geri al, böyle dahada büyürsün müşteri önünde
  • Önce hitap edeceğiniz müşteri profilini ve sermayenizi belirleyin.

10-15 bin liralık araba alanlar ile 30-40 bin liralık araba alanlar farklıdır. Tanıdıklarınızı gözden geçirin. Bu kişiler nasıl bir araba alırlar? Sattığınız arabalar aşağı yukarı benzer fiyatlarda olmalı. Aksi taktirde müşterileri kaçırırsınız. 10 bin liralık araba alacak kişi sizin 70 bin liralık BMW sattığınızı görürse, korkar kapıdan bile girmez. Tersi de geçerlidir.

Her araba alınır, her araba satılır. Yeter ki uygun fiyatını bulsun.

Konuşma yeteneğinizin güçlü olması gerekiyor. Hem alırken hem de satarken. Pazarlama ile ilgili kitaplar okuyun.

Bazı insanları bazen kandırabilirsiniz. Bazı insanları her zaman kandırabilirsiniz. Her insanı her zaman kandıramazsınız. Piyasada minimum bir dürüstlüğünüz olmalı. Adınız kötüye çıkarsa müşteri kaybedersiniz.

Ooooo! Abi dolandırıcı çıkmış. Tam mesleğinizi buluyorsunuz! Durmak yok, yola devam!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanokur -- 11 Haziran 2012; 17:44:19 >

• eee şimdi ne iş yapıyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarjinaL_Kedi

eee şimdi ne iş yapıyon

Köşeyi dönmüştür belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YERİNDE OTURDUĞUN HER DAKİKA ARABA İLANLARINA BAKMAN LAZIM.. BAZI KİŞİLER DÜŞÜYO ACİL PARAYA SIKIŞAN SATILSIN DİYE PİYASANIN 2-3 LİRA ALTINA VEREN ONLARI TAKİP ETMENDE FAYDA OLACAKTIR. AMA EMİN OL DÜŞÜNDÜĞÜNDEN DAHA MASRAFLI BİR İŞ OLACAK.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyilmaz0

YERİNDE OTURDUĞUN HER DAKİKA ARABA İLANLARINA BAKMAN LAZIM.. BAZI KİŞİLER DÜŞÜYO ACİL PARAYA SIKIŞAN SATILSIN DİYE PİYASANIN 2-3 LİRA ALTINA VEREN ONLARI TAKİP ETMENDE FAYDA OLACAKTIR. AMA EMİN OL DÜŞÜNDÜĞÜNDEN DAHA MASRAFLI BİR İŞ OLACAK.

Hocam direk konuya atlamışsınız ama 3 sene olmuş nerdeyse konu açılalı arkadaş ya batmıştır yada çıkmış

• DowyJones kullanıcısına yanıt
    VALLA HOCAM ADAMIN YAZDIĞINI OKUDUM NE TARİHE BAKTIM NE YORUMLARA :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyilmaz0

VALLA HOCAM ADAMIN YAZDIĞINI OKUDUM NE TARİHE BAKTIM NE YORUMLARA :D

Olur hocam öyle arada

• Eğitim cehaleti alır eşşeklik baki kalır . Dedikleri senin şu anki durumunu anlatıyor. O kadar otomotiv okumuşsun galerici olmak istiyorsun.
    İnsan hiç mi idealist olmaz. Hangi okulda okudun kardeşim?

• quote:

Orijinalden alıntı: AIDS

quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

gidip galeri açacağına otomobil şirketlerine başvursana galeri açıp ne yapıcan?? amaç nedir??

gir bir şirkete çalış, dükkanını kiraya ver ek gelir olur, paşa paşa takıl... öyle çat diye dükkana 2 tane araba alıp satmakla olmaz o işler.. vergin var, stopajın var, elektriğin var, suyun var, artı o piyasanın içinde iti var çakalı var.. alacağın ya da alıp sattığın araçların çalıntı çıkma ihtimali var.. bunları düşündün mü??

düşüncelermz farklı dostum sen o şekil bi yaşam sürdürmekten hoşlanırsın ben ise bu şekil...

Mesela ben bu şekil geyinirim, şu bayan şu şekil, şu bayan şu şekil...

Konu tarihi geçmiş, atı alan dünyayı turlamıştır. Ama piyasada çok iyi değilsen galericilik sıkıntılı.

• Konuya meze olan arkadaşların bir kısmı süresiz ban yemiş ya la!

Neyse,

Bir arkadaş da uzak bir akrabalarının kendilerine nasıl kazık atmaya kalktığını anlatmış. Atasözümüz var:

"Hısım hısıma bir kısım fazla sokarmış." Kulağınıza küpe olsun efenm.
  • Burada en bilmediği konuda bile herkes herseyi bilir.bu bilenler kaç tane galeri dükkanları vardida kaç sene galericilik yaptılar acaba. Galeriden 2 tane araba almakla yada 2 tane araba satmakla galericilik öğrenilir mi.bu o kadar kolaymi.arkadasim burayı boşver zaten sen işin içindeymissin. Bu işi iyi yapan iyi bilinen galerileri bul onlardan öğren bu işi. Üçkağıtçı galerilerdende uzak dur.isi iyice ogrenmedende para yatirma.burda kalp ameliyatı nasıl yapılır diye sor kimse bilmem demez şöyle yapılır diye anlatmaya başlarlar. Her işin bir inceliği vardır. Bu işi iyi yapanlardan öğren.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Konuya meze olan arkadaşların bir kısmı süresiz ban yemiş ya la!

Neyse,

Bir arkadaş da uzak bir akrabalarının kendilerine nasıl kazık atmaya kalktığını anlatmış. Atasözümüz var:

"Hısım hısıma bir kısım fazla sokarmış." Kulağınıza küpe olsun efenm.

Not1: En kötü hısım, en iyi elden iyidir..
    Not2: Kötü karım, kötü kocam..
  • arkadaşın akibeti ne oldu acaba. battı mı zengin mi oldu öğrenemedik.
  • Galericilerden nefret ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.