Şimdi Ara

Kayıp Cennet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kayıp cennet'i görmek isteyen merak eden varmıdır? Yeniden keşfeedilmesi imkansız olan bir dünyayı...

• Anlamadım ama cennet iyidir görelim.
  • İmkansızı istemeyi sevmem
    Bir yolun sonunda güneşi görmüyosam o yola girmem
    Olmayacak Duaya Amin Demem :)
  • Ampülü gördüm. (Saldirmayin konuda ampül resmi var)
  • Ben merak etmiyorum şahsen...
  • OLABİLİR
  • Yer yüzünde karasal olarak tam anlamıyla keşfedilmedik sadece Yağmur ormanlarının küçük bir bölümü kaldı o nedenle dünya üzerinde keşfedilmedik birşeyler arıyorsak bakacağımız tek yer derin su altı yaşamı olabilir, orasıda insan biyolojisinin kaldırabileceğinin çok üstünde bi ortam olduğuna göre bu çağda keşfedilecek cennetleri dünya dışında aramaz daha mantıklı.

Eğer saklı bir cennet varsa mutlaka evrende bir yer olmalı.
  • agarta yada şambalayımı keşvedecez.
    yoksa kendi iç dünyanımı?
  • Ya biz gerçek cennetin içindeki ufak bir hücreysek? Aslında tüm hücreler başlı başına bir evren,galaksi, gezegen ise? Onlar da kendilerine bu soruları soruyorlarsa?
  • Evren cennetten ziyade cehennemi içinde barındırıyor gibi...
    Karadelikler, pulsarlar, supernovalar, radyasyon, gama ışınları, çarpışan yıldızlar veya galaksiler falan...
  • Aslında bu konu da çok karışık. Mesela düşünüyorum.. Ölücez ee sora? cennet veya cehennem... ( inanışa göre değişir) ee sora ... kıyamete kadar yaşam.. ee sora? Bi yerden sonra kafa duruyor.. Düşünmemi engelliyor birşeyler.
  • kayıp cennetmi ?? nasıl yani kayıp ?? görmek istemekle görmek arasında ki fark gibidir bence cenneti görmek..kayıp cennet dediğimiz kayıp değil içinde yaşadığımız dünyadır işte sadece bakmasını bilene:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pRo.

Aslında bu konu da çok karışık. Mesela düşünüyorum.. Ölücez ee sora? cennet veya cehennem... ( inanışa göre değişir) ee sora ... kıyamete kadar yaşam.. ee sora? Bi yerden sonra kafa duruyor.. Düşünmemi engelliyor birşeyler.

ilk oluşumu merak ediyorum ama hayal edemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hærun

quote:

Aslında bu konu da çok karışık. Mesela düşünüyorum.. Ölücez ee sora? cennet veya cehennem... ( inanışa göre değişir) ee sora ... kıyamete kadar yaşam.. ee sora? Bi yerden sonra kafa duruyor.. Düşünmemi engelliyor birşeyler.

3 boyutlu insan kafası zaman ve mekan ötsini akıl edemiyor işte bütün gizem orada başlıyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

quote:

3 boyutlu insan kafası zaman ve mekan ötsini akıl edemiyor işte bütün gizem orada başlıyor zaten

Aynen öyle kafası ağrıyor adamın..

• quote:

Orijinalden alıntı: metalok
    Evren cennetten ziyade cehennemi içinde barındırıyor gibi...
    Karadelikler, pulsarlar, supernovalar, radyasyon, gama ışınları, çarpışan yıldızlar veya galaksiler falan...

Evren için dükensiz gül demedim ki mutlaka keşif sürecinde ödenecek bedeller vardır ama bu bedeller insanları bunu yapmaktan geri koymıyacaklardır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

quote:

Aynen öyle kafası ağrıyor adamın..

Başlangıç denilen şey bilimin "bug"ıdır zaten. 3 boyutlu kafanla zaman ve mekan ötesini anlayabilecek kapasitede değiliz. Ötesi yok çünkü. Olayı dini tartışmaya çevirmek istemiyorum, anlatmak istediğim farklı birşey ama çok düz mantık arkadaşlar var gerek forumda gerek çevrede. Ben çok mantıksal düşünüp bilimden şaşmam ve daima her işte mantık ararım diyipte yaratıcıyı anlamaya çalışıyorlar o çok hoşuma gidiyor Asla öğrenemeyeceksin ki bunu ama direk yok sayıyorsun. Sen 3 boyutlu beyninle, bu kısıtlı 3 boyutlu dünyana ait kendi yarattığın fiziki kurallar çerçevesinde sorguluyorsun ve cevabı alamayınca yok sayıyorsun. Zaten en basiti evren senin 3 boyutlu fizik kurallarına tabii değil ki. Biraz kafa yorunca herşey ortada, evrende zaman ve mekan diye bir kavram yok çünkü. Tamamen senin yani insanoğlunun uydurması birşey zaman ve mekan kavramı. Benim için geçerli şu an geçerli olan zaman ve mekan aynı saniye içinde, farklı bir cisim için geçerli değil.
    Dediğim gibi anlatmak istediğim şey kafa yapısı daha doğrusu insanoğunun düşünce tarzı ve düşünce yapısı, dine bağlama gibi bir amacım yok örnek olarak verdim sadece. Son olarak şunu diyorum, bilimsel bir açıklama ile bana başlangıcın yani Big Bang'in "başlangıcını" açıklayabilir misiniz ? Dünyada bana bunu açıklayabilecek kimse yok, Stephan Hawking dahil. Bana söyleyebileceğiniz tek şey oluşma süreci yani olay anıdır. Yani büyük patlama sonucu süper sıcaklık içinde önce basit atomlar oluştu vs. vs. şeklinde. Peki ondan öncesine gidelim ve şu an için çok uçuk duran Mega Universe gibi teorilere bakalım. İki mega evrenin çarpışmasıyla yeni bir bebek evren oluşuyor bir teoriye göre ama bu da sadece oluşma sürecini açıklıyor. Veya bir teoriye göre bir mega evrenin uzay-zaman dokusundaki bozulmalar ve dengesizlikler sonucu (kuantum düzeyindeki dengesizlikler) sayesinde evrenimiz oluştu. Bu da süreci açıklıyor yani nasıl sorusunu. Ama hala niye neden kim amaç gibi soruların cevabı ortada yok. Asla da olamayacak çünkü herşeyi materyalize etmeye çalışarak bu şekilde bir sonuca ulaşmak mümkün değil.
    Sen bana başlangıcı anlatırsın ben sana başlangıcın başlangıcını sorarım, başlangıcın başlangıcını anlatırsın, başlangıcın başlangıcının başlangıcını sorarım öeeh yeter lan! der gidersin. Çünkü bunu açıklayabilecek düzeyde değil insanoğlu, nedeni ise zamansızlık ve mekansızlık kavramını bilmiyoruz, kafamız almıyor ve ne olduğuna dair en ufak bir fikrimiz bile yok. Herkesin aklına bir boşluk geliyor, peki neden dünyadaki tüm insanlar başlangıcın öncesini düşününce boşluk olarak düşünür ? Aynı şey dini inançlar için de geçerli, Allah evreni yaratmadan önce ne vardı ? Hiçlik, peki bu hiçlik nedir ? Boşluk deriz değil mi ? Peki ne malum boşluk olduğu, anlayabiliyoruz mu ki hiçliği de onu boşluk olarak tanımlayabiliyoruz ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.