Şimdi Ara

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor.. (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
109
Favori
167.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdiden hayırlı yolculuklar.Aslında zevkli bir yolculuk olacak ama dediğim gibi yol uzun.Dinlenerek gitmek en iyisi sanırım.
  • tekirdağ meydan köfte var çorbaları hizmeti ve yeri güzel tavsiye ederim, yolum o tarafa düşerse mutlaka uğrarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uluğbey01

Şimdiden hayırlı yolculuklar.Aslında zevkli bir yolculuk olacak ama dediğim gibi yol uzun.Dinlenerek gitmek en iyisi sanırım.

Eyvallah sizede. Bizim son durak Gelibolu. Evet yol uzun ve dinlenerek gitmek zorundayız çocuklar var çünkü. Sırf yetişkin olduğu eğer birden fazla şöför varsa ben çok fazla mola vermiyorum yada tek şöförsem mutlaka orta noktada bir otelde konaklayıp öyle yola devam ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trojana

quote:

Eyvallah sizede. Bizim son durak Gelibolu. Evet yol uzun ve dinlenerek gitmek zorundayız çocuklar var çünkü. Sırf yetişkin olduğu eğer birden fazla şöför varsa ben çok fazla mola vermiyorum yada tek şöförsem mutlaka orta noktada bir otelde konaklayıp öyle yola devam ediyorum.

Kısacası becayiş yapacağızEn mantıklısı aslında Afyon'da bir gece termalde kalıp sucuk döneri afiyetle yiyip ertesi sabah dinç bir şekilde devam etmek yola.Bu arada Gelibolu'lu musunuz?

• quote:

quote:

quote:

Kısacası becayiş yapacağızEn mantıklısı aslında Afyon'da bir gece termalde kalıp sucuk döneri afiyetle yiyip ertesi sabah dinç bir şekilde devam etmek yola.Bu arada Gelibolu'lu musunuz?

Evet Afyon konaklama bakımından iyi oluyor gerçekten. Annem oralı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdiden hayırlı yolculuklar o zaman

• Mut tan gececeklere tavsiyem o bolgede cok kasap var etlerinizi kendiniz secip pisirttirin et severlerin dikkatine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende şöle bişey sorayım. Ankara -Antalya yaparken sürekli afyondan geçiyoruz. Afyonun etlerinin sucuklarının güzel olduğu da aşikar.
    Tavsiye edeceğiniz bir kasap var mıdır geçerken etlerimizi alsak.
    Bide etler ucuz mu afyon da hem güzel hem ucuzsa buzlukları dolduralım
  • Kardes zamaindaayondan gectim et agirlikli bir yer gormedim sucugu meshur fakat yolun nigdeye duserse etler cok ucuz bonfile ozelikle babam nigdeye gidince getiriyor istanbulda bonfile 50 60 lira nigdede 20 lira birde esjisehirde var biri anlatti etler kaliteli belgi gormussundur yol uzerinde

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdiden hayırlı yolculuklar o zaman

Eyvallah size de.

• şu sayfada ilk mesaj haricinde doğru dürüst bir tavsiye veren olmamış. boş geyik dönmüş.

ankara-antalya yolunda burdur'a muhakkak girin ve burdur şiş denen lezzeti tadın. arkasından kaymaklı kadayıf yemeden kalkılmaz. mükemmel. fiyatlar bedava.

https://tr.foursquare.com/v/kahyaoglu-burdur-sis-pide-ve-kebap-salonu/4e7b59a5aeb70c2b1beb2266

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 25 Haziran 2013; 12:12:10 >
  • En guzeli etini ihtiyacin olani alip dagda bayirda su baslarinda durup keyifne bakacan memleketimizde mangal icin harika yerler var unutmadann ormanda atesi sondurdugumuzden emin olalim

• quote:

Orijinalden alıntı: infest06

Bende şöle bişey sorayım. Ankara -Antalya yaparken sürekli afyondan geçiyoruz. Afyonun etlerinin sucuklarının güzel olduğu da aşikar.

işte size tavsiye...

afyon şehir merkezine döneceksiniz... hiç zor değil.. zaten küçük bir yer.. merkezde valiliğin oralarda bir yere park edeceksiniz...

ne ikbal, ne cumhuriyet ve varan vs. vs.. ne bir kilo sucuğa 34 liralar vereceksiniz ne de 1 kg ekmek kadayıfına 14 lira.. daha kaymağı da ayrı değil mi....!!!

park ettin mi aracı.. dön arkanı valiliğe.. tam karşında köşede küçük bir köşebaşı dükkan.. ekmek kadayıfının da kaymağın da kralını alırsınız.. ekmek kadayıfının kilosu 7 lira.. kaymak da 7 lira... en son 3 ay oldu alalı..

merve kasabını sor.... gül kasabını sor... hepsi çok yakın.... kasap sucuğunu merve'den kilosunu 20 liradan aldım peşin.. en son 22'ye düşüyorlardı ama bir selam kelamla 20'ye verdiler.. şimdi vermezler... kredi kartıyla da olursa 24 lira olur...

şimdi efendim herkesin damak tadı farklıdır, sucuk anlayışı farklıdır. vs. vs.. bu martavalları bırakalım...

yıllarca cumhuriyet sucuğu yedim... çok güzeldi, ucuzdu.. kendi yağının üzerine yumurta kırardım.. böyle kırmızılı kırmızılı yerdim... sonra firma el değiştirdi.. zaten sucuk fiyatları 30 lira ve üzeri oldu...

ama işin özü şu... sorun eskilere... et tadını nasıl da alırlarmış... asıl olan da bu zaten.. sucuk, etin saklanması mantığıyla ortaya çıkmış bir şey.. şimdilerde veriyorlar baharatı, kekiği, kimyonu.. tabi ya.. kekiği benim üzerime döksen beni de yersin...

velhasılı .. tavsiyeler satır aralarında...

saygılar..

not: ankara'da sucuk peşinde olanlara da tavsiyem.. kızılcahamam çıkışlı aluçdağı marka.. rize gross market de gördüm..

• istanbul antalya yönünde bozüyük mevkiinde köfteci yusuf açıyorlar, ben bu hafta sonu geçtim, henüz hizmete girmemişti.

ayrıca istanbula geri dönerken bileciği geçtikten sonra sağda belekoma diye bir tesis açılmış..ben kocaman yörsan tabelalarını görünce tok olmama rağmen hemen denemek için saptım.aslında aracı park ederken susurluk yörsanın hayalini kuruyordum..içeri girdim mihaliç peynirli tost var mı diye sordum yok dediler, normal tost+ayran+çay olarak seçimimi yaptım bende..

buraya uğrayacak arkadaşlar için tavsiyem mutlaka arka bahçelerine otursunlar.tesisin arka bahçesi oldukça güzel, yeşillikler içersinde, minik havuzlar filan var, kurbağa sesleri geliyor ve dağa bakıyor, yol gürültüsü neredeyse hiç gelmiyor.işletme temiz gözüküyor, çalışanlar oldukça ilgili ve kibar.yeni bir tesis olmasından dolayı bazı kısımlarda eksiklikler de var.açılalı zaten 15 gün olmuş daha.

tost konusunda susurluk yörsanın tostunu beklemeyin,fiyatlar da ona göre zaten ama yol üstü bir yer için güzel bir tost, ayranları ve çayları da o bölge için güzeldi.tost(yanında biraz salatalık+biraz domates+4 zeytin ile servis)+ayran+çay(ikram) 5,5 TL verdim.

• quote:

quote:

orda yazlık var neresindesiniz siz
  • Şimdi Adanadan yola çıkan biri için

Eğer Ankara,İstanbul gibi yukarı illere gidiyorsan sabah kahvaltını Aksaray Ağaçlı Tesislerinde yaparsın.Dönüşte ise Pozantı Akköprü'de pirzolanı yersin.

Konya-Antalya arasında zirve noktası var,çok yüksek bir yer.Orada Zirve Restorant var.Yemekeleri çok lezzetlidir.

Hocam sen Anamur-Antalya taraflarına gidiyorsan,virajlı yoldan gidecem dediysen Narlıkuyuya varmadan önce Ercan Balık Restorant var.Hayatımda yediğim en güzel balık ve salatayı burda yedim.Özellikle salatası muhteşem.Antalyaya giderken solda kalıyor

Tarsus-Adana yolunda Yeniceye varmadan Zafer Sıkma var.Çok güzel sıkması vardır oranın
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpakcayoglu

Şimdi Adanadan yola çıkan biri için

Eğer Ankara,İstanbul gibi yukarı illere gidiyorsan sabah kahvaltını Aksaray Ağaçlı Tesislerinde yaparsın.Dönüşte ise Pozantı Akköprü'de pirzolanı yersin.

Konya-Antalya arasında zirve noktası var,çok yüksek bir yer.Orada Zirve Restorant var.Yemekeleri çok lezzetlidir.

Hocam sen Anamur-Antalya taraflarına gidiyorsan,virajlı yoldan gidecem dediysen Narlıkuyuya varmadan önce Ercan Balık Restorant var.Hayatımda yediğim en güzel balık ve salatayı burda yedim.Özellikle salatası muhteşem.Antalyaya giderken solda kalıyor

Tarsus-Adana yolunda Yeniceye varmadan Zafer Sıkma var.Çok güzel sıkması vardır oranın

seydisehiri gecince mı o zirve denemeklazım:D bu arada kıyıdan mı kısa konya uzeri mi kısa Hatay Yolu Antalyadan

• quote:

Bende şöle bişey sorayım. Ankara -Antalya yaparken sürekli afyondan geçiyoruz. Afyonun etlerinin sucuklarının güzel olduğu da aşikar.

hocam bir afyonlu olarak sana tavsiyem yukardaki arkadaşta söylemiş kaymak kadayıf vs. nereden alacağını sucuk olarak biz ailecek kardeşler yada sertçivi yiyoruz ve herkes de bu sucuklardan memnun bu 2 firma + olarak itimat önerebilirim ki çok sevilen bir markadır.

et piyasasını bilmiyorum ancak normalin birazcık altındadır diye düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: boyacı abi

quote:

quote:

orda yazlık var neresindesiniz siz

Orada akrabalar var biz kimseye ağırlık olmak istemediğimiz için otelde konaklıyoruz. Bir dayım öğretmen evinin ilerisinde oturuyor bir taneside hamzakoya inen yola 100 metre uzaklıkta oturuyor. Biz Öztürk otelde kalıyoruz gidince.

• quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

quote:

işte size tavsiye...

afyon şehir merkezine döneceksiniz... hiç zor değil.. zaten küçük bir yer.. merkezde valiliğin oralarda bir yere park edeceksiniz...

ne ikbal, ne cumhuriyet ve varan vs. vs.. ne bir kilo sucuğa 34 liralar vereceksiniz ne de 1 kg ekmek kadayıfına 14 lira.. daha kaymağı da ayrı değil mi....!!!

park ettin mi aracı.. dön arkanı valiliğe.. tam karşında köşede küçük bir köşebaşı dükkan.. ekmek kadayıfının da kaymağın da kralını alırsınız.. ekmek kadayıfının kilosu 7 lira.. kaymak da 7 lira... en son 3 ay oldu alalı..

merve kasabını sor.... gül kasabını sor... hepsi çok yakın.... kasap sucuğunu merve'den kilosunu 20 liradan aldım peşin.. en son 22'ye düşüyorlardı ama bir selam kelamla 20'ye verdiler.. şimdi vermezler... kredi kartıyla da olursa 24 lira olur...

şimdi efendim herkesin damak tadı farklıdır, sucuk anlayışı farklıdır. vs. vs.. bu martavalları bırakalım...

yıllarca cumhuriyet sucuğu yedim... çok güzeldi, ucuzdu.. kendi yağının üzerine yumurta kırardım.. böyle kırmızılı kırmızılı yerdim... sonra firma el değiştirdi.. zaten sucuk fiyatları 30 lira ve üzeri oldu...

ama işin özü şu... sorun eskilere... et tadını nasıl da alırlarmış... asıl olan da bu zaten.. sucuk, etin saklanması mantığıyla ortaya çıkmış bir şey.. şimdilerde veriyorlar baharatı, kekiği, kimyonu.. tabi ya.. kekiği benim üzerime döksen beni de yersin...

velhasılı .. tavsiyeler satır aralarında...

saygılar..

not: ankara'da sucuk peşinde olanlara da tavsiyem.. kızılcahamam çıkışlı aluçdağı marka.. rize gross market de gördüm..

Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.
    @turizmpsikoloğu bir dahaki geçişimde bahsettiğin kasaplara bir uğrayacağım. Aslında sucuk çok fazla tüketmiyoruz ama gene buzlukta bir iki kangal bulunduruyoruz. Cumhuriyet sucuklarını eskiden severdim artık tad alamıyorum.

aluçdağı markasını bir deneyelim, bende Ankarada Birlik Kasap dan kasap sucuğu alıyorum kendileri yapıp dükkanda kurutuyolar şubeleri var gayet başarılı kilo 24 sanırım.

Afyon et piyasası ne civarda acaba?
    Kıymasıdır pirzolasıdır bilginiz var mı?

@oace nin bahsettiği niğdedeki fiyatlar gerçekten çok uygunmuş. Uğrayıp buzluğu doldurmak lazım mış bi bakayım kaç km :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infest06 -- 25 Haziran 2013; 17:07:35 >

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.