Şimdi Ara

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor.. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
109
Favori
167.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam sizler yolda nasıl yağlı yemekler yiyebiliyorsunuz ? Ben evde ekmek arası sandwichimi hazırlarım , yanınada termos çay . Bu ikiliden daha iyisi olmaz , gerçi gittiğim yol 282 km ama olsun
  • bir hafta sonra silifkeden ankaraya gideceğim. mut-karaman-konya-ankara güzergahından.

tavsiyeler varsa çok memnun olurum forumu okumaya çalışıyorum şimdi..

karaman veya konyada güzel ve kazıklanmadan et yiyebileceğimiz yerler arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_suphiba

bir hafta sonra silifkeden ankaraya gideceğim. mut-karaman-konya-ankara güzergahından.

Konya'da Ankara yoluna dönmeden 500m kala (yolun solunda) Selçük Etli ekmek var. öyle lüks biryer değil ama fiyatları ve etli ekmeği güzeldir.
    Bizde hersene gideriz silifke tarafına , mutlaka uğrarız
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

quote:

bir hafta sonra silifkeden ankaraya gideceğim. mut-karaman-konya-ankara güzergahından.

Konya'da Ankara yoluna dönmeden 500m kala (yolun solunda) Selçük Etli ekmek var. öyle lüks biryer değil ama fiyatları ve etli ekmeği güzeldir.

teşekkür ederim..

genelde açken izlediğimden gıcık olduğum Mehmet YAŞİN şurayı anlatmış

http://www.lezzetduragi.net/cemo-etli-ekmek-r103.html

• quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim..

konyanın içine girecekseniz cemo yerine havzanı öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım Tosya civarındaydı zaten o taraflarda bi tane METRO tesisi vardı.

[size=7]METRO nun yaptığı şeyi anlatacağım

Baktık orda yayık ayranı yapıyolar bayada güzel duruyodu canımızda çekince gittik parasını ödedik 3 tl den az değildi hatırladığım kadari ile (olay 2007 gibi gerçekleşti)

Parasını ödedik tam o yerde ayranları koyan bi adam vardı. Bi kepçe tarzı bişey dolduruyoduki o kepçe pat diye düştü ayran dolu şeyin içine. Adam hiç sağına soluna bile bakmadan olduğu gibi kolu bi daldırdı içeri kepçeyi çıkardı ve bide oranın içine kolunu sıyırdı.

Belki dalgınlığına gelmiş olabilir falan ama METRO gibi bi tesiste kocaman biyerde böyle bişeyin olması çok çok kötü. Bide alt sınıf bi mekanda değil Mercedes BMW sahiplerinin bol olduğu biyerdi. Biz almadık ama daha öncede benzeri şeylerin olduğu düşünülür.. Burdan [size=7]METRO tesislerine kocaman bir

• Gece gece bir hort çekelim. Önümüzdeki ay bi Kayseri yapıcam. Otobüsle gitmiştim ama arabayla hiç gitmemiştim. Bolu sonrası yemek ve belki kalacak yer tavsiyesi alabilirim.

İlk mesajdaki restoranı not aldım :)
  • bursa balıkesir arası susurlukta köfteci yusuf hem ucu hem hızlı gayet temizz bir yer
  • İstanbul-Ankara arasında gidip gelen arkadaşlara tavsiyem, kuru kuru TEM üzerinden gitmeyin. Bolu Dağı'na sapın. Hem manzara seyredin, hem de güzel bir yerde çay için, kahvaltı yeyin ya da keyfinize uygun vakit geçirin, hem de tünel sonrası işleri iyice azalan oradaki esnaflara destek olmuş olun. Bunun için yarım saat erken yola çıkmanız yeterli.

Bu söylediğimi son Ankara ziyaretinde ilk kez yaptım, her zaman bu şekilde yapmayı düşünüyorum. Bir küçük fayda ise bu şekilde otoban ücretiniz 4.20 TL daha ucuza geliyor haberiniz olsun.

Bir öneri de gelsin, dağ manzaralı Muhtar'ın Yeri hem terasda kahvaltısı (15 TL), hem sınırsız çayı (3 kişi 12 bardak çay içtik), hem manzarası, hem de hizmet kalitesiyle gayet iyi. Dışardaki aracınızı da bir güzel yıkıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim..

merhaba

yola çıkışımız geciktiğinden konyaya kadar bekleyemedik karaman çıkışında (3.-4. km) "Karadağlı" isimli yerde yedik. Çok da beğendik.

Bıçak arası 8TL
    Kiremitte kaşarlı kuzu kuşbaşı 13TL

Etleri gayet iyiydi.

• Denizli'den sonra tavas ilçesinin tam çıkışında petrol ofisi var tam karşısında elmallı pide var orada pide yedikten sonra ballı tahinli pide yiyin de yolda uyuyun:D az yiyin:)

• Karadeniz sahil yolu Ordu-Bolaman'da köfte yemenizi tavsiye ederim, yol kenarında yeterince görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumenu

Karadeniz sahil yolu Ordu-Bolaman'da köfte yemenizi tavsiye ederim, yol kenarında yeterince görebilirsiniz.

2009-2011 arası 2 yıl Ordu'da yaşadım. Yalıköy köftesi dediğiniz. Biraz yağlı oluyor. Ben onun yerine Orduda merkezde Aktaş ya da Dıgı'da pideyi tercih ettim. Yada biraz daha uzanıp Trabzon'da akçaabat köfte. Akçaabat'ta Körfez, Cemil Usta, Nihat Usta adında 3 tane büyük köfteci var. Üçüde güzel. Birde Giresun Espiye'yi geçince sahil kenarında Mavi&Yeşil diye bir yer var. Karışık ızgara yaptırın (özellikle satır kebap), yemeye doyamazsınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim..

merhaba

yola çıkışımız geciktiğinden konyaya kadar bekleyemedik karaman çıkışında (3.-4. km) "Karadağlı" isimli yerde yedik. Çok da beğendik.

Bıçak arası 8TL
    Kiremitte kaşarlı kuzu kuşbaşı 13TL

Etleri gayet iyiydi.

afiyet olsun.

• twix yenir.

• takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul canakkale arasinda keşanda kesan sapagina gelmeden 1 km kadar once çamlibel restaurantta durulur satir et yeniz uzerine bir de ciger sarma yenir yola devam edilir. Kisin restaurant alaninda yazin ise piknik alani cok keyiflidir

• Konu çok faydalı.. Bir çıkmaya ANTALYA-ŞEBİNKARAHİSAR yolunda 1000 km yapacağımız için dahada önem arzediyor.. Yalnız arkadaşlar yorum yazacak olanlar bilgilendirmek istedikleri şehrin veya kasabanın veya güzergahın ismini büyük harflerle yazarlarsa çok daha fazla dikkat çeker.. Daha kolay okunur diye düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: gareysar

Konu çok faydalı.. Bir çıkmaya ANTALYA-ŞEBİNKARAHİSAR yolunda 1000 km yapacağımız için dahada önem arzediyor.. Yalnız arkadaşlar yorum yazacak olanlar bilgilendirmek istedikleri şehrin veya kasabanın veya güzergahın ismini büyük harflerle yazarlarsa çok daha fazla dikkat çeker.. Daha kolay okunur diye düşünüyorum..

antalyadan şebine, vay maşallah tam rotanız belli mi? ankara üzeri mi kayseri üzeri mi? ona göre yazalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feyzson

quote:

Orijinalden alıntı: gareysar

Konu çok faydalı.. Bir çıkmaya ANTALYA-ŞEBİNKARAHİSAR yolunda 1000 km yapacağımız için dahada önem arzediyor.. Yalnız arkadaşlar yorum yazacak olanlar bilgilendirmek istedikleri şehrin veya kasabanın veya güzergahın ismini büyük harflerle yazarlarsa çok daha fazla dikkat çeker.. Daha kolay okunur diye düşünüyorum..

antalyadan şebine, vay maşallah tam rotanız belli mi? ankara üzeri mi kayseri üzeri mi? ona göre yazalım.

Tam olarak rota Antalya-Manavgat-Seydişehir-Konya-Aksaray-Kayseri-Ürgüp-Nevşehir-Sivas-Zara-Şebinkarahisar.. Off baya varmış yav :)

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.