Şimdi Ara

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
957
Cevap
109
Favori
167.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • topaz42 abi, ben hazır seni bulmuşken bir şey sorayım, bayramda İzmitten çıkıp Eskişehir üzerinden Adana'ya gideceğim. Konya'ya Eskişehir'den nasıl gideyim? Sivrihisara varmadan sağa dönüp, Mahmudiye-Çifteler yolundan gitsem diyorum ama yol nasıldır bilmiyorum. ordan Emirdağ ve Çay diye mi devam edeyim, yoksa Emirdağ'dan Afyon'a dönüp mü Konya yoluna düşeyim? ne dersin bir de yol üzerinde kahvaltılık neresi var abi, deyip konuya bağlayayım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperbz

topaz42 abi, ben hazır seni bulmuşken bir şey sorayım, bayramda İzmitten çıkıp Eskişehir üzerinden Adana'ya gideceğim. Konya'ya Eskişehir'den nasıl gideyim? Sivrihisara varmadan sağa dönüp, Mahmudiye-Çifteler yolundan gitsem diyorum ama yol nasıldır bilmiyorum. ordan Emirdağ ve Çay diye mi devam edeyim, yoksa Emirdağ'dan Afyon'a dönüp mü Konya yoluna düşeyim? ne dersin bir de yol üzerinde kahvaltılık neresi var abi, deyip konuya bağlayayım :)

İzmit'ten Adana'ya giderken sana tavsiyem şu: Eskişehir yolunu kullanma. Bozüyük'ten Kütahya tarafına dön. Yol hem sakin, hem de tümüyle duble yol. 4 gün öncesi itibari ile bozuk veya kapalı hiç bir yeri yoktu. Bozüyük-İnönü-Kütahya-Afyon şeklinde git. Ben her seferinde bu yoldan gidiyorum. Afyon'un içine girmeden soldan otogar yoluna gir. Yeni yapılan çevreyoludur o. Girişinde Ankara, Konya diye tabelası var. İlerde ayrılıyorlar tabi. Sen Konya yolundan devam et. Konya'ya kadar kapalı yol yok.

Eskişehir tarafında özellikle Bolvadin girişinde yol yapım çalışmaları var. Yine bir çok yerde yol teke düşüyor. Ayrıca Bozüyük-Eskişehir arasında da bazı yerlerde yol yapım çalışmaları var.

Kahvaltı için Sapanca gölünün orada Berceste'yi şiddetle tavsiye ederim. Açık büfe kahvaltısı var. Çok güzel bir yer. Normal yemek için ise Bozüyük-Kütahya yolunda İnönü ilçesini çıkınca sağda Akçaabat Köftecisi var. Süper köfte yapıyor.

Tavsiye ederim.

• cevabın için teşekkür ederim abi, ama Eskişehir'in içine girmem lazım. ordan bir yolcu daha alacağım :) o yüzden kafam karıştı. google maps de beni Ankara'ya yönlendiriyor :) sanırım Eskişehir-Ankara yolu daha iyi Eskişehir-Konya yolundan.
  • quote:

cevabın için teşekkür ederim abi, ama Eskişehir'in içine girmem lazım. ordan bir yolcu daha alacağım :) o yüzden kafam karıştı. google maps de beni Ankara'ya yönlendiriyor :) sanırım Eskişehir-Ankara yolu daha iyi Eskişehir-Konya yolundan.

Yolcu alacağından bahsetmediğin için Kütahya-Afyon yolunu tavsiye ettim. İlla ki Eskişehir'e gireceksen Sivrihisar-Polatlı yolu hayatımda hiç gitmediğim bir yol. Yol durumunu bilmiyorum. Ben Konya'ya gittiğim için Eskişehirden sonra Mahmudiye tarafına dönüyorum.

Eskişehir'den Adana'ya Konya tarafından gidersen toplam yol: 673 km.

Eskişehir'den Adanaya Ankara tarafından gidersen toplam yol: 685 km.

Karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 25 Ekim 2011; 11:48:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42
    Ben Konya'ya gittiğim için Eskişehirden sonra Mahmudiye tarafına dönüyorum.

hah işte bundan sonrasını soruyorum abi ben de. Mahmudiye yolu nasıl? Ordan direk Çay'a mı iniyorsun? çok mu engebeli yol, duble mi, afalt nasıl? bunları merak ediyorum.
  • quote:

quote:

Ben Konya'ya gittiğim için Eskişehirden sonra Mahmudiye tarafına dönüyorum.

hah işte bundan sonrasını soruyorum abi ben de. Mahmudiye yolu nasıl? Ordan direk Çay'a mı iniyorsun? çok mu engebeli yol, duble mi, afalt nasıl? bunları merak ediyorum.

O yolu en son 13.11.2010 tarihinde Kurban bayramı için memlekete giderken kullandım. Hatırladığım kadarı ile Mahmudiye'den Çifteler'e kadar Duble yol. Sorun yok. Çifteler-Emirdağ arasında bir çok yer bir gidiş bir gelişli. Emirdağ'dan Bolvadin'e bazen duble yol, bazen bir gidiş bir gelişli yol. Fakat Bolvadin girişinde hummalı bir yol çalışması vardı. 1 sene içinde neler değişti. Bilmiyorum. Bolvadin'den sonra Çay kavşağına çıkılıyor. Sonra sola dönüp Konya istikametine gidiliyor.

• teşekkür ederim :) bu yol üstünde dikkatini çeken bir yer var mıydı peki?
  • quote:

teşekkür ederim :) bu yol üstünde dikkatini çeken bir yer var mıydı peki?

Dikkatini çeken derken?

Yemek yiyecek doğru dürüst bir tesis yok. Bu yönden kısır bir yol. Benzinlikler var. O kadar.

Bir de Gözeli Köyü kavşağı var. Yola çıkmadan evde börekleri, çörekleri, köfteleri yapıyoruz. Orada piknik gibi yiyoruz. Yola devam ediyoruz. Bahsettiğim yerde çeşme var. WC var. Gölge yapan söğüt ağacı var. Güzel bir yer sayılır. Çifteler ile Emirdağ arasında.
  • quote:

Dikkatini çeken derken?

Yemek yiyecek doğru dürüst bir tesis yok. Bu yönden kısır bir yol. Benzinlikler var. O kadar.

Bir de Gözeli Köyü kavşağı var. Yola çıkmadan evde börekleri, çörekleri, köfteleri yapıyoruz. Orada piknik gibi yiyoruz. Yola devam ediyoruz. Bahsettiğim yerde çeşme var. WC var. Gölge yapan söğüt ağacı var. Güzel bir yer sayılır. Çifteler ile Emirdağ arasında.

dikkatini çeken derken tesisi kastetmiştim.
    o dediğin pikinik de bu havalarda biraz zor sanırım. o yolu kullanırsam ilk durak konya yolundakiler olacak sanırım. :)
    Teşekkür ederim abi.
  • quote:

quote:

Dikkatini çeken derken?

dikkatini çeken derken tesisi kastetmiştim.
    o dediğin pikinik de bu havalarda biraz zor sanırım. o yolu kullanırsam ilk durak konya yolundakiler olacak sanırım. :)
    Teşekkür ederim abi.

Rica ederim. Dişini sıkacaksın o yolda. Çay kavşağından Konya tarafına dönünce bir sürü tesis var. Sağda Akçam, Sultandağı-Akşehir arasında Solda Kirazlıbahçe Tesisleri var. Daha ileri gidince yine solda Şapçı tesisleri var. Sağ tarafta Özkan tesisleri var. Bu saydıklarım otobüslerin durduğu tesisler. Bunların dışında başka bir sürü tesisler var. Yani aç kalmazsın. Güzel vakit geçirirsin Çay'dan sonra.

• çok yararlı bir konu olmuş, yola çıkmadan bu başlığa bakmakta fayda var
  • Erzurum-Manisa arası 3 yerde yemek yerim...

1-sivas kirli ahmette köfte.
    2-ankara kent park antakya mutfağında zırh kebabı.
    3-afyon şehir içi anayol üzerinde pide.
  • evet konu genelinde yerler sıralanmış iyi güzelde bir çoğu oldukça kazık.malum fiyatları öğrenince yediğin yemeğin tadı kaçıyor.:d. fiyat kalite açısından tavsiyem pamukova da yeni yapılan alt geçit var şehirin tam içinde. o alt geçide girmeden üstten merkeze girermiş gibi girin tam alt geçidin ortasındaki kavşakta adapazarına giderken solda kalan bir köfteci var. hem fiyat uygun hemde burdaki köfteyi ben hiç bir yerde yemedim. deneyin bence... bu güzergah dışında genedle TŞOF tesislerinde durmaya çalışırım. sivrihisar ve kulu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar157 -- 29 Ekim 2011; 23:50:18 >
  • çok yararlı konu. bir ara ben de yaptığım uzun yol molalarını yazarım.
  • arkadaşlar bayramda istanbuldan orduya gidicem bana bu yolun en güzel güzergahı ve dinlenme tesislerini söyleyebilirmisiniz? (ilk defa gidicem)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayıt -- 30 Ekim 2011; 19:54:46 >
  • genelde tesis falan değilde ş. merkezine girer yemeğimi orda yerim hem kazık olmaz hemde bence yok kenarındaki tesisler özellikle otobüslerin girdiği anlaşmalı tesislerin yemekleri hem pahalı hemde lezzetsiz oluyor. hiç unutmam geçen sene aksarayda 5 liraya tavuk döner yemiştim içerde 2.5 3 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayıt

arkadaşlar bayramda istanbuldan orduya gidicem bana bu yolun en güzel güzergahı ve dinlenme tesislerini söyleyebilirmisiniz? (ilk defa gidicem)

cevap verecek yok mu acaba?
  • Mezit Boğazı, inegöl-Ankara yolu, 20. Km ; "Şato 79" şiddetle tavsiyemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 30 Ekim 2011; 21:44:11 >
  • Arkadaşlar Ankara-Çanakkale yolunda yani
    Ankara-polatlı-eskişehir-inegöl-bursa-çanakkale arasında tavsiye edeceğiniz yerler var mı?
    Özellikle inegölde güzel bi köfteci, diğer yerlerde çay çorba yada güzel yemek yerleri varsa paylaşırsanız sevirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: andan44

Çok güzel paylaşım olmuş. Afyon-Konya-Nevşehir arasında yemekleriyle, kebabı, şişi, köftesiyle uzun yolda durmaya değecek ünlü yerler var mı?

Afyon'da Kolaylı tesisleri var. Bir tanesi Kütahya-Afyon-Uşak kavşağında. Sucuk ekmek çok nefis diyorlar. Afyon'dan çıkıp Çay kavşağını yaklaşık 40 km geçince Kirazlıbahçe tesisleri var. Yolun solunda. Oranın yemekleri de nefistir. Devamında Şapçı tesisleri var. Ayrıca Konya'ya sanırım 30 km kala sağ tarafta tekne şeklinde bir lokanta var. Balıklarının nefis olduğunu söylüyorlar. Denemekte fayda var.

Konya'dan öteye gitmedim. Bilenler yazabilir.

Ayda minimum 10 gün Konya'da kalırım. Geçen sene 5 defa bu lokantaya gittim sonuncusunda balıklar çok kötüydü ve türk kahvesi içinden 2 tane sinek çıkmıştı. Bir daha gitmedim.

Ankara-konya-antalya yolunda demirkıran alışveriş merkeziydi sanırım orda etli ekmek bide manda yoğurdu, şehir merkezinde de mevlana civarlarında tiritçi mithat.
    Mithat muhteşem.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.