Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.097
Cevap
59
Favori
352.369
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nereye başvurmak gerekiyor. vergi dairesine mi sigorta şirketinemi acaba? bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: fagala

nereye başvurmak gerekiyor. vergi dairesine mi sigorta şirketinemi acaba? bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler

avukata bi sormak lazım veya sigortayı armaak
  • avivasa da 10 yıl tasarruf sigortam vardı birkac ay önce ayrıldım daha önce10 yılı doldurmadan ayrılmak istediğimde %15 stopaj vergisi kesileceğini söylediler bunun üzerine 10 yılı doldurunca ayrıldım böylece %9 stopaj vergisi kestiler ben ;bu durumda 10 yılı doldurup ayrılan birisi olarak kesilen ;%9 luk stopaj vergisi kesintisini geri alabilirmiyim nereye başvurmam gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanemmi

avivasa da 10 yıl tasarruf sigortam vardı birkac ay önce ayrıldım daha önce10 yılı doldurmadan ayrılmak istediğimde %15 stopaj vergisi kesileceğini söylediler bunun üzerine 10 yılı doldurunca ayrıldım böylece %9 stopaj vergisi kestiler ben ;bu durumda 10 yılı doldurup ayrılan birisi olarak kesilen ;%9 luk stopaj vergisi kesintisini geri alabilirmiyim nereye başvurmam gerek.

avivasa yı aradım alabileceğimi söylediler 29.08.2012 den sonra yardımcı olacaklar

• Arkadaşlar sektörden aldığım bilgi doprultusunda konuşulan şey şu;

Başvurular sigorta şirketleri vasıtasıyla yapılacak ve vergi dairesi ödemenizi hesabınıza yapacak.
  • Ayni sekilde vakif emeklilik 29 unda sitede evraklari yayinliyacaklarmis bizde buyuk mukelleflerden parayi alacakmisiz

• Bireysel emeklilik; Stopaj iadesinde 5 yıllık zaman aşımı inşallah uygulanmaz, umarım bu konuda bir çalışma yapılır. Aksi durumda benim durumumdaki 2007 öncesinde ayrılanlar alamayacak :(
  • Anadolu Hayat Emeklilik'ten ayrılmıştım. Mail atıp belgeleri göndermelerini talep ettim. Eylül ayı başından itibaren belgelerlin gönderilmesine başlanacağı söylendi. Muhtemelen bütün şirketler böyle yapacak. Zaten geri ödemeye başvurmak için 1 yıl süre var.
  • Arkadaşlar bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Ben bu yasa çıkmadan birkaç ay önce BES'ten ayrılmıştım. Kesintili hali ile tam olarak 5392 TL olarak paramı geri almıştım. Şimdi iade için başvurduğumda ne kadar daha alacağım?
  • Bunu bilmemiz imkansız. Ne kadar prim yatırdınız? Ne kadar kar aldınız bilmiyoruz. Ama kaba hesap 800 civarı stopaj kesilmiş. 500-600 Belki biraz daha fazla almalısınız..

• quote:

Orijinalden alıntı: decsan

Bunu bilmemiz imkansız. Ne kadar prim yatırdınız? Ne kadar kar aldınız bilmiyoruz. Ama kaba hesap 800 civarı stopaj kesilmiş. 500-600 Belki biraz daha fazla almalısınız..

6200 TL küsür toplam paraydı. %15 kesinti ile 5390 TL aldım. 10 yıl dolmadan sistemden çıktım.
  • Evet ama ne kadarı sizin yatırdığınız primdi? Bunu bilmiyoruz. Ancak sistemin pek kazandırmadığını varsayarsak, 6200*0.15=930 tl verginin tamamına yakınını almanız bile ihtimal dahilinde..

• O zaman 600 ile 900 arası bir miktar çıkacak ortaya. Sonuçta daha az veya fazla olma ihtimali yok. Ben toplam miktarı söyleyince ana para ve primlerin ayrı ayrı hesaplanabileceğini düşündüm, o yüzden sormuştum. Teşekkürler.
  • bir eylulden sonra sistemden cikilirsa kesinti olmayacagi dogrumu?

• arkadaşlar benim hali hazırda 8 senedir ödedigim bes primim var.. ben bunu bir süre dondurmak istiyorum..normal de kredi kartımdan çekiliyor..ben bunu dondursam daha sonra bes den çıkmak istedigimde bana bir sıkıntı çıkartırmı..? mesela ben ödememi dondurdum,bu süre zarfında da çıkmak istedim..bir sorun olurmu..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

arkadaşlar benim hali hazırda 8 senedir ödedigim bes primim var.. ben bunu bir süre dondurmak istiyorum..normal de kredi kartımdan çekiliyor..ben bunu dondursam daha sonra bes den çıkmak istedigimde bana bir sıkıntı çıkartırmı..? mesela ben ödememi dondurdum,bu süre zarfında da çıkmak istedim..bir sorun olurmu..?

bunu en iyi bes'i yaptırdığın şirkete sorarak öğrenebilirsin bence telefonla.
  • quote:

arkadaşlar benim hali hazırda 8 senedir ödedigim bes primim var.. ben bunu bir süre dondurmak istiyorum..normal de kredi kartımdan çekiliyor..ben bunu dondursam daha sonra bes den çıkmak istedigimde bana bir sıkıntı çıkartırmı..? mesela ben ödememi dondurdum,bu süre zarfında da çıkmak istedim..bir sorun olurmu..?

Hicbir sorun olmaz su an ben bu durumdayim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

quote:

tesekkürler cvp için..o zaman dondurayım bende şimdilik
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

quote:

tesekkürler cvp için..o zaman dondurayım bende şimdilik

Ancak vergi indiriminden faydalinoyarsaniz ocak ayinda dondurmaniz avantajiniza olur aralik dahil vergi indiriminden faydalanir oyle dondurursunuz

Bende 2 plan var birini kapatacagim digeri devam o yuzden dondurdum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.