Şimdi Ara

Sınırlı erişim..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

benim net bağlantımda sınırlı erişim problemim war..

net gayet normal dewam ederken torrent programını açtığımda belli bir süre sonra sınırlı erişime düşürüyor bağlantıyı ve modeme res. atmadan düzelmiyor.

bunun hakkında ne yapabilirim veya sorun tam olarak neden kaynaklanır yardımcı olursanız sevinirim.

• modemin yazılımı güncelle, dahili firewall ını kapat. torrent indirirken upload ı kısıtla.
  • firewall kapalı herzaman.. uploadı kısıtlamak aklıma geldi.. belki dedim servis sağlayıcısı kesiyodur.. onu deniyorum şuanda.. birde aklıma açtığım port geldi. onu kapattım port kapalkı halde down. deniyorum bakalım..
  • herşey düzgün dewam ediyodu avastı kurdum pc ye bazen 5-6 saat bazen 2 saatte sınırlı erişime düşüyo yine pc.. olmassa p2p de antivürüsüde durduriymi ?
  • yaw arkadaş bu sorun bendede var metronet fiberoptik kullanıyorum access pointe aktarmalı wireless 5-6 saat geçiyor sınırlı erişim diyor deliriyiorum kusura bakma kirlettim ama bende belirtim dedim belki çözen olur :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan387

yaw arkadaş bu sorun bendede var metronet fiberoptik kullanıyorum access pointe aktarmalı wireless 5-6 saat geçiyor sınırlı erişim diyor deliriyiorum kusura bakma kirlettim ama bende belirtim dedim belki çözen olur :S

estf. öyle şeymi olr hiç olmassa sorunumuz aynı olay sapmadan bi hal çare bulunur..

ben şimdilik virüs programını kaldırdım firewall da kapattım upload sınırı 6k. indirdim şuanda sorunsuz şekilde dewam ediyo ama şimdi gece bırakıp sabah bakıcam eğer uzun vadede kesilmezse bunlardan biri.. bakalım..
  • Bildiğim kadarıyla herhangi ISP download erişimini sınırlandırmaz. Yani ttnet olsun başka firmalar olsun download yapmanız için torrenti kısıtlamaz bunu modeminizden kendiniz yapabilirsiniz ki sizde kapalı olduğunu ve bir kısıtlama olmadığını söylüyorsunuz. Ozaman durum internet bağlantılarınız ile ilgili bir hal alıyor. Antivürüs programı da engelliyor olabilir onu tamamen devre dışı bırakarak deneyebilirsiniz. Ayrıca genellikle yaşanan bir sorun daha var ki DHCP kira süreleri ile ilgili bir problemdir bu. Yani sizin internete çıkabilmeniz için size tanımlanan İP adresi kirası belirli bir süre sonra bitiyor olabilir ve bu süre kısa bir süre olduğu için int. bağlantısı kopuyor olabilir. Bunuda kontrol edebilir misiniz?
  • dhpc dediğinizin kontrolu nasıl oluyor ?

bgn baktım misal yaklaşık 11 saat full dewam etti daha sonrasında kesildi.. geçen günlerin kayıtlarına bakıyorum up. down. vs. hep tutarsız dediğiniz gibi zamanla alakalı bişi sanıyorum ama çözemedim..
  • modemle alakalı donanımsal bir sorun da olabilir, modemin ısı durumu nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

modemle alakalı donanımsal bir sorun da olabilir, modemin ısı durumu nasıl?

ilk defa duydum ama normal..
  • antivirüsü kapanınca düzeliyor bazen arkadaşlar. öyle yapın.
  • Bende de bi kez öyle olmuştu,modem uzaktaydı iyi çekmiyodu.Yakınındayken sorun olmuyor(Uzaktaydı dediğim 3 kat yukarıda)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.