Şimdi Ara

Samsung I9003 Galaxy SL >ANA KONU<Yeni 2.3.6>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.474
Cevap
11
Favori
284.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amoled ile LCD arasında fark olmadığına emin misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: perijey

Arkadaşlar az önce XXKP7 versiyonunu yükledim GT-I9003 telefonuma. Root yapmadım henüz. Şu an 2.3.4 versiyonunda alet. 2.3.5 yapmam için hangi versiyonu yüklemem gerekir?

xxkpm yükleyeceksin hocam.içinden tek dosya çıkacak pda bölümüne yükleyeceksin bende telefona yanlış yükleye yükleye sağdan soldan öğrendim aslını
  • Anladım hocam, çözüm yönteminizi not aldım bir kenara. İnşallah lazım olmaz. Paylaşım için teşekkürler, güle güle kullanın
  • Merhaba arkadaşlar. Bende şöyle bir sorun var. Telefon hem download moduna hemde recovery moduna giriyor ancak telefonu ne odin ne de kies görüyor. Driverlar kurulu. windows 7 de aygıt yöneticisinden bilinmeyen cihaz şeklinde görülüyordu ama şuan şirketin bilgisayarı xp burada hiçbirşekilde görmüyor. Nasıl düzeltebilirim acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • arkadaşım bana yapmam için getirdi uyguna almış ikinci el bu yüzden durumunu bilmiyorum nasıl olmuş. Sanırım önceki kullanıcı farklı bir cihaza ait rom yüklemiş böyle olmuş biraz araştırma yaptım belirtileri benziyor.
  • Evet arkadaşlar kulübümüz açılmıştır.Ben detaylı bir konu göremedim alıcıların yorumları paylaşımları yok samsung kategorimizde.

Vatandan %18 indirimle aldım.Samsung wave'den sonra gayet güzel görünüyor.Wave 1 yıl oldu kullanalı.Amoled ve super lcd arasında fark yok.
    Detaylı kullanamadım hattımı daha takmadım...

Galaxy II çıkana kadar tadına bakarız artık...

İncelemeler;

http://www.chip.com.tr/urun/samsung-galaxy-sl_3202.html
    http://www.gsmtamir.net/teknoloji-haberleri/11273-samsung-i9003-galaxy-sl-incelemesi-ozellikleri-fiyatlari-cikis-tarihi-turkiye.html

Resmi Web Sitesi
    http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/business-professional/GT-I9003MKDTUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=feature

Donanım Özellikleri

-İşlemci :ARM Cortex A8
    -İşlemci hızı :1 GHz
    -RAM: 512 MB
    -ROM: 4GB
    -Ekran Kartı :PowerVR SGX530

Ekran Özellikleri

-Renk Sayısı: 16 Milyon
    -Ekran Boyutları: 4 inç
    -Ekran Çözünürlüğü: 480 x 800 px
    -Ekstra ekran özellikleri :Harekete duyarlı Gorilla Glass (çizilmez ve zor kırılan bir cam türü) ve Super Clear LCD (İps ekranlar kadar yüksek performans veriyor örneğin iphone ekranı gibi.

Genel Özellikler

-Ağırlık:131 Gr
    -Şebeke frekansı: GSM850 - GSM900 - GSM1800 - GSM1900
    -Pil Tipi: Li-Ion
    -Bekleme süresi: 610 saat
    -Konuşma süresi: 15 saat
    -Pil Gücü: 1650 miliAmper
    -Telefon Hafızası: 4gb , ekstra micro SD ile 32 gb a kadar arttırılabilir
    -3G: Var
    -Wireless LAN: Var
    -HSDPA: Var
    -Renkler: Siyah, Beyaz
    -Wireless versiyon: 802.11 b/g/n
    -USB Desteği: Var
    -GPS: Var
    -TV Çıkışı: Var
    -MobilTV: Var
    -DLNA: Var
    -Sar Değeri: 0.310 W/KG
    -İşletim sistemi: Android (Froyo 2.2) yakında 2.3(gingerBread) güncellemesi çıkacak.

Kamera Özellikleri

-Çözünürlük: 5 MP (2560 x 1920)
    -Dijital Zoom: 10X
    -Ön Kamera: 0.3 MP (640x480)
    -Ekstra kamera özellikleri Otomatik netleme, Self timer
    -Makro modu, Gece çekim modu, Sıralı çekim, Görüntü efektleri
    -Yer Etiketleme: Yer bilgilerinin görüntülere otomatik olarak eklenmesi
    -Yüz tanıma teknolojisi
    -Gülücük yakalama modu
    -Panoramik çekim, Kırmızı göz düzeltme
    -Temas odaklı: Odaklama alanını ayarlamak için ekrana dokunun
    -Video kayıt formatı: 3GP, MP4
    -HD Video Kayıt: (720p) (1280x720)

Diğer Fotoğraflar

Fotoğraf Kalitesi

Video Kalitesi

720P olarak izleyiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asonas -- 29 Aralık 2011; 19:30:18 >

• Telefonunuz & Kulübünüz hayırlı olsun.
  • Fark şöyleki formül dostum fark yok dedim ama detaylı incelemedim kaba bakış atmamla anladım eğer amoled ile bariz fark olsaydı yazardım.Çok teknik detaylı incelemede fark çıkacaktır eminim.Zaten gsmarenda inceleme mevcut.

Krst kulube gel sende ehuehue teşekkürler dostum...
  • Haklıdır.Ben önceden Wave 1 kullanıyordum(super amoledli model)Bir teknoloji markette wave 2 ile karşılaştırdım(LCD'li model).Arada görüntü olarak öyle gözle görünür bir fark yoktu.Şimdi Galaxy S kullanıyorum ve aynı politika bunlarda da işliyorsa eminim Galaxy S ile SL arasında da görünüm arasında fazla bir fark yoktur.Fakat Galaxy SL,Galaxy S'e göre oldukça düşük bir GPU kullanıyor.Ayrıca ekran LCD olduğundan Amoled'e göre çok daha fazla enerji tüketecektir(Gerçi batarya kapasitesi SL'in 150Mah kadar yüksek ama bu farkın yine de SL'in Galaxy S'i yakalamasına yardımcı olacağını sanmıyorum.Bu arada SAR değerlerini de unutmamak gerek.Galaxy S 0,24 Galaxy SL 1,62 .Bilginize.
  • samsung 10 milyon satan telefonunu 10 bin satacak bir telefonla lekelemek istemiş sanki

yanlışlıkla çıkarılmış bir telefon gibi bu i9003 galaxy sl

galaxy s gittikçe ucuzluyordu

ona yeni kapaklar ve ya batarya gibi takviyelerde bulunsaydı daha akıllıca olurdu

insanlar ikinci el alır yeni aksesuarlarla tazeler ve sıfırmış gibi kullanırdı

aralarında ciddi bir fark da yok ama bütün yedek parçaları farklı

ne gerek var ki çifte standarda

şimdi bu telefonun sahipleri telefon bozulursa yedek parça bulmakta epey zorlanacaklar

bunlar çözüm bulunabilir sorunlar peki ya SAR değeri

1,62 amerika standartlarının üstünde

samsung insanları mutant'a dönüştürmeye çalışıyor galiba

• Telefonu kullanan arkadaşlar görüşelerinizi bekliyoruz
    herkes bunu almayın I9000 galaxy s alın diyorda aralarında fiyat farkı var.
    Sonuçta kıyaslamak yerine bunun özellikleri üzerinde durmak lazım sanırım.
  • öncelikle hayırlı olsun %18 indirimle kaç paraya geldi telefon
  • burada stratejiyi sorgulamak lazım; bu modelin adı s lite, biraz nokia-vari bir strateji olmuş ama "her keseye" mantığıyla üretilmiş bir cihaz.. üstelik siyah renkte standart galaxy s e yenik düşen ekran, beyaz renge kattığı sıcak hava ile durumu kurtarıyor.. düşük grafik kartı ve farklı model işlemcisiyle de bir miktar performans olarak geride kalıyor ancak günlük kullanımda bu fark gözle görülebilecek kadar çok değil..

bir de yine yurtdışı sitelerden okuduğum kadarıyla bu ekrana dönüşün temel sepeblerinden birisi de sorunsuzluk açısından çok daha yüksek olmasıymış.. çünkü gönderilen ülkeler genellikle garanti ve cihazlarına satış sonrası destek çıkmak konusunda (bizim gibi) sınıfta kalan ülkeler.. bu yüzden sadece bu cihazın çıkarıldığı ülkelerde 16gb lık seçenekle durum kurtarılmaya çalışılırken bizim ülkemiz gibi 2 seçeneğin de olduğu yerlerde 4gb lık model ile SL, fiyat açısından avantajlı ve alternatif ürün sınıfına giriyor ..

• Birşey sormak istiyorum;
    Galaxy S ile aralarında pil süreleri hakkında ciddi fark var; 2 katından fazla.
    Bu konuda söyleyebileceğiniz birşey var mıdır?
  • arkadaşlar oyun indirip yüklüyorum "yüklendi" diyor daha sonra "aç" diyorum oyun açılırken de " you do not have enough available space on your memory card to install the game.you need to delete 267 mb from your applicatiions(video , images)" diye hata veriyor.napmam gerekli bi yardım lütfen.8gb sd kart var 4gb dahili hafıza var diyorlar.bakıyor hala bosluk var bi ton ama böle bi hata var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andro_Mania

Birşey sormak istiyorum;
    Galaxy S ile aralarında pil süreleri hakkında ciddi fark var; 2 katından fazla.
    Bu konuda söyleyebileceğiniz birşey var mıdır?

Hangi daha fazla,S mi SL mi?Sl dersen imkansız çünkü LCD Amoledden daha fazla güç harcar.Aradaki 150Mah ne kadar bu farkı kapatır bilinmez.
  • Dikkat:
    Neden bilmiyorum ama sitelerde SAR değeri çok yanlış yazıyor....
    Sar değeri çoğu sitede 1,62 gibi gözüküyor haliyle oldukça fazla...ancak bu tam olarak doğru değil. Kendi sitesinde de bu yazıyor ama bir farkla 1,62 g yazıyor...oysa SAR değeri 1,62 kg olarak ölçülüyor diğer telefonlarda...
    Yani bunun SAR değeri sanırım 0.162 kg gibi bişey olmalı...

Kesin olmamakla birlikte forumda 0.3 ten de bahsediliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runo84 -- 19 Nisan 2011; 2:30:14 >
  • Kullanım kılavuzunda SAR değeri 0.310 olarak yazıyor.

Kullanım süreleri de 2G için Galaxy S: 13 saat, Galaxy SL için 15 saat yazıyor GSMArena' da..
  • Hepsiburada' da ise bu konuşma süreleri S için 6,3 saat, SL için 15 saat ??
  • Kullanım kılavuzundan;

"Testler sırasında, bu model için kaydedilen en yüksek SAR değeri
    0,310 W/kg şeklindedir. Aygıt, bir sinyali en yakın baz istasyonuna iletmeye
    yetecek kadar RF enerjisi yayacak şekilde tasarlandığından, normal
    kullanımda gerçek SAR değerinin bu değerin çok daha altında olması
    muhtemeldir"
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.