Şimdi Ara

erkek bacak kıllarını almalı mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
149
Cevap
4
Favori
125.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatih86

Erkeğim bacak kıllarını alması haramdır. Yaratılışa mühadaledir. Erkekler sadece malum bölgedelerde yapması helaldir. Çiftlerde ise kadının erkeğe itici gelmemesi için temizlik yapmasına izin var diye biliyorum.

- Erkek alınca yaratılışa müdahale oluyor da kadın alınca neden müdahale olmuyor? [Çelişki]
    - Kadının erkeğe itici gelmemesi için yaratılışa müdahale edebilirken erkeğin kadına itici gelmemesi umursanmıyor. [Bariz haksızlık]

Şu an İslam adına millete bilgiler verdin. Bu bilgilerin kaynağını istiyorum senden. Aksi halde milleti yanlış bilgilendirmiş oluyorsun. Hem de İslam'ı kullanarak. Bu da çok büyük bir mesuliyet.
  • Kesmeden giyersen en fazla, "Amma kıl varmış" derler. Fakat kesip giyersen, "Epilasyon mu yapıyon lan?", "Kadın bacağı bu kadar bakımlı değildir heeheheue", "Off pürüzsüz muahaha", "Sevgilinin epilasyon aletini mi kullanıyon eheheu", "Gay mi acaba?", "Göğüs kıllarını da alıyon mu?" derler.
  • Ben futbolcuyum, 2 yıldır alıyorum. Çevremdikler futbolcu olduğum için birşey demiyor normal karşılıyorlar ama sana gelecek tepkileri hayal edemiyorum. Bacağın kaslı değilse sakın alma, bayan bacağı gibi olur yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

ne farkınız kaldı kadından. kıl erkeğin simgesidir. oldu olacak birde şey taktırın. yada kestirin gitsin. delikanlımısnız siz?

biktim sizin gibilerden yemin ederim.Sizin yüzünüzden huzur kalmadi.Biri laf atar biri top musun der.
  • bugün bacakların kıllarını alan yarın...
  • malum yaz geliyor. bacaklarda mübarek karınca atsak orman sanar.

erkekler bacak kıllarını almalı mıdır ? şort giyecegiz. karşı tarafın tepkisi ne olur ?

• inanmak eğer doğrudan test ederek ve adım adım inceleyerek yürümekle desteklenmezse taraftarlık olarak kendini gösterir. bu durum ise zıt fikirdeki öteki taraftarlık karşısında fanatikliğe düşme tehlikesini getirebilir.

bu sebeple bence, kaynakçalı atıf bile yapılsa kişinin bu konuyu kendi hayatında nereye koyduğu ve kendi gibi düşünmeyenlere nasıl empatik yaklaşabildiğine bakmak gereklidir.

beden kıllarına gelince,
    ağda ve laser gibi kalıcı çözümler çok radikal değişiklik göstereceğinden çevrenin dikkatini çekeceği doğru görünüyor. hem doğrudan fiziksel müdahele olduğundan kıl gelişiminde değişiklik meydana getirebilir. bu gerek toplumsal gerek dini çekinceleri akla getiriyor...

traş etmek, bu işe alışık olmayanlar için ya saatlerce banyoda kapalı kalmak demek yada hızlı hızlı yapıp her tarafını kesmek demek. bu da hoş değil...

trim ise bu iş için üretilmiş büyük marketlerde bulunabilen ve ayarlı kafa yapısı ile değişik boylarda kısaltma yapabilen şarjlı ve pratik cihazlarla yapılabiliyor. benim de önerim zaten bu şık olacak. hem cilt altına müdahele yok, hem cilt yüzeyini tahriş yok, hem birden değişen bir bacak görüntüsü yok...

• quote:

ne farkınız kaldı kadından. kıl erkeğin simgesidir. oldu olacak birde şey taktırın. yada kestirin gitsin. delikanlımısnız siz?

21.yüzyılı yaşamamış birisi ancak boyle bır yorum yapabılır dıye dusunuyordum harbıden varmış sizin mağara nerde kanka
  • Kılda keramet olsaydı.. diye devam eden bi söz vardır.
    Kıl erkekliğin simgesiymiş geçiniz.
    Toplumun uydurduğu saçma sapan içinden cinsellik fışkıran bi kural.
    Eğer sen kıllarının alınca abi ne biçim erkeğim ben felan diceksen zaten sen hiç erkek olmamışsın.
    Çevrendekiler erkek değilsin oğlum sen diyince erkek olmadığını düşünüyorsan zaten hiç erkek olmamışsındır.
    O çevrendekiler de olmamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tucjar

Sırf kızlara kötü görünüyor diye bugun kıl alan yarın kızlara daha yakın olmak için malm bölgeyi kestirir.

Sırf kızlara hoş görünmek için erkekliklerinden ödün verenlerden nefret ederim.Delikanlı olun az.Kız beğenmiyorsa s.ktir olup gitsin.Kızmı yok be..

herkesi rahatsız edici boyutlardaysa alınmalı. evet erkeğin bacağı tüylü olmalı. bazı insanların tüyü bacaklı gibi bacak görünmüyorsa işte orası temizlenmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KibreN -- 7 Eylül 2013; 0:31:58 >
  • Kaslı vücudun yoksa alma hiç gerek yok. Kıl oranı post-kürk seviyesindeyse ve rahatsız oluyorsan epilasyon seni paklar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Patatesli Çay

Diğer ülkelerdeki erkeklerin çoğu alıyor ne yani topmu onlar neymiş erkeğin simgesiymiş ozaman gezersin yazın maymun gibi

Burası Türkiye, %99 Müslüman. Dinde bu haramdır. Açıklaması budur.

kişinin tercih meselesi, kimse karışamaz ama bana sorarsanız orman gibide olsa almazdım
  • Konuyu açan arkadaşı Neptün'e sınırsız göndermişler galiba... Yine de okuyorsan söyleyeyim...
    İster göğüs ister bacak olsun farketmez. Kaslarına güveniyorsan istersen al, istersen alma...

Ha yok, çiroz gibi bir adamsan, biri ittirse yere kapaklanacak bir tipsen, patates kızartması
    gibi bacakların varsa alma. Zaten ince bacakların kılları alınca daha bir ince görünmesin.

Sporcu ol olma farketmez. Bacak kıllarını almak, kaslıysan daha güzel gösterebilir.
    Zayıf tıknaz bir adamsan, çöp gibi bacakların varsa işte o zaman kız bacağı gibi görünür.
    Ha bunu karşı cins için yapacaksan söyleyeyim, hatunların bacaktan daha da fazla dikkat ettiği şeyler var.
  • Ya demiyim demiyim diyorum ama "kılda keramet olsa..."

Siz adamın bacak kıllarının olmasını erkeklik sayarsanız başkası bunun alakasının olmadığını düşünür...
    Ne yani Mike Tyson bacak kıllarını kesince erkeklikten mi çıktı?

Şimdi bana gelip adam sporcu-boksör demeyin. Bacak kıllarını kesmeyen boksörler de var..

Geçende de lavuğun biri neden sakallarınızı kesiyorsunuz böyle kızlar gibi jilet kaydı yapıyorsunuz diye konu açmış..
    Erkek gibi bıraksanıza sakallarınızı diye konu açmış. Sonra herifin facebook profilini buldular:
    Nike marka bereli, çember sakallı bir tip çıktı..

Ben size bir şey göstereceğim. Kılla erkek olunmadığını göstermek için..
    Aşağıdaki fotoğrafta Afgan askerlerini görüyoruz...Hepsi "sakal premium"

Şu fotoğrafta ise Türk bordo berelisini görüyoruz.

Şimdi normalde Türk askeri ile Afgan askeri savaşmaz. İkisi de müslüman bir kere..
    Fakat varsayalım ki biz bu bordo bereli ve yukardaki Afgan askerlerini gecenin bir yarısı bir ormana birbirlerini
    öldürmek için salıverdik. Ne olur?
    Bir şey diyeyim mi, bu bizim asker ormanda bu heriflerin hepsine erkeği gösterir hiç merak etmeyin..
    O adamları sakalları da koruyamaz

Sizin burada bahsetmiş olduğunuz şeyin cinsiyetten erkeklik olmadığı, daha çok erkek duruşu olduğu açık..
    Ben size o halde şunu söyleyeyim. Erkeklik savaş alanında şarapnellerin arasından zafere koşmaktır.
    Erkeklik askerlikten kaçmamaktır. Erkeklik, karşındaki senin ailene küfrettiğinde bu kişi senden güçlü bile olsa
    adamın suratına kafayı gömme iradesini göstermektir.
    O manadan gideceksek, öyle sadece kılı tüyü var diye bir insana erkek falan denilmez. Geçiniz o işleri..

Hadi güzel durur durmaz falan diyin de, erkek gibi görünür görünmez falan diyince orada işler biraz karışır beyler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lath.Crusader -- 6 Haziran 2011; 12:57:04 >

• Almayın læ sonra bizimde almamız gerekecek . Taviz vermeyin
  • Güzel Türkiyemde malesef çok fazla bağnaz insan var dostum.Demek istediğim şu ki insanimiz başkalarının açığını ariyor,her an yerin dibine sokmak icin hazirlar.Açıkcası toplumsal bir degere sahip oldugumuzu dusunmuyorum.Karısını döven adamı;hem sever hem döver diye savunan insan kitlesinden bahsediyoruz.Bu yuzden millet ne deri kafana takma.Yalnızca bu konuda degil her konuda sıkıntı yaşatir bunlar.
  • Kim ne derse desin, kim neye inanırsa inansın ben alıyorum, başkaları için de değil kendim için alıyorum kıl bana pislik gibi geliyo kıllandıkça kendimi pis hissediyorum. Bu konuda millet ne der muhabbetlerine takılma, erkek adam kıl alır mı diye yüzüme diyecek biri olursa zaten oraya gömerim o arkadaşı, bir daha konuşmak için ağzını kullanamaz.
  • Etek traşı için hadis mi sünnet mi ne varmış, kılların boyu fazla uzamamalıymış diye zırvalanmış bir konu bu...

Şunu anlamıyorum; çok aşırı kıllı değilim ama kilo verince sayılarında gözle görülür bir artış oldu ve ben çok rahatsız olmaya başladım. Hele şortla yatağa uzanıyorsam kılların dökülüp yatakta birikmesinden iğğğğğğreniyorum Hijyen açısından çok önemli olduğunu söylemeye gerek bile yok, yıkanırken kendinizi değil de kıllarınızı yıkar duruma geliyorsunuz bir süre sonra

Bu arada bu konuda gösterilen veya daha doğrusu gösterilemeyen tolerans ikiyüzlülük belirtisidir

• al hocam eğer çok varsa o kadar fazla yoksa uğraşma erkek adam bacak kıllarını almaz diye birşey yok.Şort giyince rezil olmanın anlamı yok yakışmıyosa alıcaksın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.