Şimdi Ara

Alfa Romeo Giulia

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
16.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Alfa Romeo Giulia

• Tam adı yanlış yazılmış zannederken başka bir araç olduğunu gördüm
    Yakışıklı bir araç olmuş.
  • internette bu resim dolaşıyor ama
    hala resmi değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: explorer1000

internette bu resim dolaşıyor ama
    hala resmi değil...

Hocam, resmiyet kazanmasına gerek yok. Harleyci dediyse doğrudur...

• saol oridilbo
    giulietta da olduğu gibi burada da en yeni gelişmeleri duyuracağım
    tofaş dan önce

italyadan gelen ilk bilgiler :
    -ilk lansman 2012 Genova
    -bir sürpriz yaşanmazsa arkadan çekişli RWD olarak piyasaya çıkacak, 1 yıl sonra 4 çekiş versiyonu AWD gelecek
    -Chrysler 200 C ile aynı platformu paylaşacak
    -Türkiye'de planlanan baz model satışı (ilk satışlar hariç) 35.000-38.000 Euro arası
  •  Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia

Bu sitede de yer alan evren arkadaşımızın alfistiturkey'de paylaştığı fotoğraflar bunlar. Kendi ağzından yorumları:

quote:

Arkadaşlar bu ayki AutoMotorSport'ta yer alan fotoğrafları paylaşmak istedim. Ben şahsen ilk defa gördüm, nette başka birçok foto mevcut ama sanırım bu asıl model oluyor.
    Giulietta'ya benzer öğeler oldukça fazla;

Bunlar da benim yorumlarım:

quote:

Bana 4C GTA'nın şaşkın ördek farlarından sonra bu çok iyi geldi. Umarım onu da öyle yuvarlak farlı falan yapmazlar.
    Şahsen ön tarafı beğendim, arka ve yan ise herkesin dediği gibi A5'e benziyor. Gerçi bunda beyaz rengin de etkisi olabilir. Pek hatları belli eden bir renk değil malum.

Dış görünüşünü Giulietta'dan daha çok beğendiğimi söyleyebilirim.

Ayrıca bildiğim kadarıyla Giulia'nın kaput altı da çok sağlam olacak. Pentastar V6 gibi...

Pentastar, Fiat'in yeni iştirakı Chrysler'in 300C'sinde kullandığı motorlardan biri. 3.0, 3.3, 3.6 ve 4.0 litrelik versiyonları olan ve Lancia Thema da dahil olmak üzere bazı Fiat group modellerinde kullanılacak bir motor (Alfa için 3.3 litrelik motorun kullanılacağı öngörülüyormuş. Kaynak: "Chrysler 5 yıllık mali planı" [http://www.allpar.com/corporate/chrysler-group/five-year-plan.html]). Tabii ki multiair ve multijet de olacaktır.

Kaynak: alfistiturkey ve wikipedia

http://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_Pentastar_engine

Ayrıca satır aralarında çok fena laflar gizli

quote:

- Turbocharged versions of the Pentastar V6 will be launched — single and twin turbos

Yine evren arkadaşımızın alfistiturkey'de yazdığı üzere AutoMotor Sport şöyle demiş:

quote:

Atlantik'in diğer tarafında Alfa rol çalmaya hazırlanıyor. İtalyanlar özellikle 159'un halefiyle oraya yerleşmeye çalışıyor. Giulia olarak adlandırılan yeni model gözle görülür şekilde büyüyecek (güncel 4,66m). Giulia'nın Alfa'nın üreteceği en büyük otomobil olarak kalacağı belirtiliyor. Baz olarak yüksek çevikliğiyle bilinen Giulietta platformu, yeni geliştirilmiş modüler yapısı sayesinde, düşük maliyetle farklı iz genişliği ve dingil mesafesinde uyum sağlıyor. Arkadan itiş söylentisi artık demode hale geldi. Bu Alfa da kardeşleri gibi önden çekişli olacak
  • Fiat'ın motorları çok başarılı tamam fakat, Alfa Romeo'ya çok fazla bulaşmaya başladı bu durumdan hiç hoşnut değilim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: xylit156

Fiat'ın motorları çok başarılı tamam fakat, Alfa Romeo'ya çok fazla bulaşmaya başladı bu durumdan hiç hoşnut değilim :(

Acaba Alfamı fiat motorlarına cok karışıyor yoksa fiatmı alfaya...
    Artık etle tırnak gibidir Fiat ve Alfa.
    Aynen Audı Vw gibi
    bircok parcaları ortakdır özellikle görünmeyen bölgelerde...
  • Italyadan yeni gelen bir bilgi....
    Giulia da kullanilabilicek ic mekan ahsap kaplamasi tedarikcisi ayni zamanda VW tedarikcisiymis...
    Fiyatta anlasilabilirse....

Global Dunya duzeni :)
  • Giulia'da çok fazla ahşap kullanılacağını sanmam. Belki 156daki gibi ahşap direksiyon yaparlar.
  • Premium pakette sadece konsol da belki kullanırlar
    şık olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naxos

quote:

Orijinalden alıntı: xylit156

Fiat'ın motorları çok başarılı tamam fakat, Alfa Romeo'ya çok fazla bulaşmaya başladı bu durumdan hiç hoşnut değilim :(

Acaba Alfamı fiat motorlarına cok karışıyor yoksa fiatmı alfaya...
    Artık etle tırnak gibidir Fiat ve Alfa.
    Aynen Audı Vw gibi
    bircok parcaları ortakdır özellikle görünmeyen bölgelerde...

wag grubu gibi diyorsunuz,

sizlerde biliyorsunuz zaten Alfa Romeo Fiat bünyesinde muhtemelen Fiat motorları Alfa'larada aşılanacaktır fakat markanın da geçmişi de göz önünde bulundurularak mutlaka bişeylerin farklı olması lazım diye düşünüyorum. Umarım ticari kaygılar Alfa Romeo'ların ruhunu bozmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harleyci34

Premium pakette sadece konsol da belki kullanırlar
    şık olur...

Alfa Romeo'nun şimdiye kadarki hiç bir modelinde sadece konsol ahşap olmadı. 2002 model bir 156'da, 1920 model bir Alfa Romeo'da görebileceğiniz ahşap direksiyon ve vites topuzunun çok benzerini görmenizin sebebi de budur. Aynı şekilde ön ızgaranın (scudetto'nun) şekli hiç değişmemiştir. Bu tip belirgin özelliklerde değişikliğe 100 yıldır gidilmemiş, bundan sonra da gidilmez diye düşünüyorum. Alfa'nın içinde ahşap olacaksa bu önce direksiyon olur 156da konsolda da ahşap olanlar vardı, ama bunlarda da direksiyon ve vites topuzu ahşaptı. Daha eski modellere baktığımızda yine çoğu modelde ahşap direksiyona rastlıyoruz (eski GT, 1600, Duetto, Alfetta, Spider, 155, 156, vs vs.) Eski Giulia'da da ahşap direksiyon vardı, bence 159'la birlikte unuttukları bu geleneği tekrar hayata geçirirler yine. 156 sahibi olmadan önce çok saçma buluyodum ahşap meselesini ama şimdi keşke benimki de öyle olsaydı diyorum O eli terletmeyen, arabanızın tarihi dokusunu hissettiren direksiyonu kavramak bambaşka bir şey. Bunu 1969 Spider'a binince çoook iyi anlıyorsunuz...
  • Umudum gulia'nın 159 stil keskin farlarla devam etmesi,ama diger model daha çok görünüyor ortalıkta,1.8L 205 PS lik araç olucak sanırım V6 300 PS nin altında.Seneye satışa sunulucak aracın bu sene görücüye çıkması gerekmez mi, bu arabayı 1.5 sene daha beklicez sanırım.

Alfa Romeo Giulia
  • Bu daha iyi sanırım

Alfa Romeo Giulia
  • 159 un hırçınlığı sanırım gidiyor. Ben bir 159 aşığı olarak hala gulia dan çok ümitliyim, canlı canlı görmeden yorum yapmak yanlış olur. Tasarım konusunda alfadan başka hiç bir markaya bu kadar fazla güvenemem heralde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 13 Nisan 2011; 13:30:16 >
  • Fiat ın patronu Marchionne, Giulia nın tasarımından tam olarak memnun değilmiş, o yüzden üretimi biraz daha sarkabilirmiş.
    Öngörülen 2012 sonu, satışa sunumu 2013 başı
  • hadi yaaa. E normal tabi, 159 dan sonra kolay kolay tatmin olamamıştır
  • 156 makyajlı veya makyajsız hiç farketmez ve 159 gibi efsaneler kolay kolay bir daha gelmez diye düşünüyorum
  • Bugun aldigim bir bilgi :)
    Giulia coupe olarakta ureilmesi planlanmis,
    Lansmandan 2 yil sonra...
    Tadindan yenmez valla, ama cok tuzlu olacagi kesin...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.