Şimdi Ara

ferroli domitech mi demirdöküm nitron mu ? acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
8.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ferroli domitech mi? demirdöküm nitron mu ?
    20000lik hermetik fiyat olarak ikisinide montoj+proje çizimi+kombi 1500tl hangisini önerirsiniz.
    3.alternatif olarakta ariston genus düşünüyorum.lütfen başka marka önermeyin çünkü kafam çok karıstı artık bu üçünden birisinde karar kılmak istiyorum...yarın almam lazım cevaplarınız için şimdiden çok tşk ederim

• ferroli domitech demirdöküm nitron,ariston genus
    piyasada kendi segmentinde ve kendi fiyat diliminde tutulan modeller

3ü de iyi kombiler

sıralama istersen

domitech> genus > nitron derim

ariston genus un artıları daha fazla

ama domitech daha çok satılan bir model

http://www.ariston-tr.com/Resimler/SiteIcerik/Genus_20090622_165448.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizim24

ferroli domitech mi? demirdöküm nitron mu ?
    20000lik hermetik fiyat olarak ikisinide montoj+proje çizimi+kombi 1500tl hangisini önerirsiniz.
    3.alternatif olarakta ariston genus düşünüyorum.lütfen başka marka önermeyin çünkü kafam çok karıstı artık bu üçünden birisinde karar kılmak istiyorum...yarın almam lazım cevaplarınız için şimdiden çok tşk ederim

Bence tek bir soruda kafanız karışmasın. Bunlara alternatif, bu fiyatlara yakın, premix yoğuşmalı, hakkında çözülmemiş şikayet olmayan, çok verimli (SEDBUK verimlilik testlerinden başarıyla geçmiş) ancak Ariston Genus Premium gibi LCD ekranla fazla süslenmemiş, performans/fiyat oranı çok yüksek, çok uygun fiyatlı bir kombi önereceğim. Ariston Clas Premium 24 kW(kombitoptancisi.com da) 1.360 TL + 50 TL kargo evde teslim ve evde ödeme= 1.410 TL + 200 TL montaj ücreti= 1.610 TL.
    Bence 110 TL fazla ödemeye değer. Çünkü bu kombiyle 1.000 TL doğalgaz harcamasında % 10 tasarruf etmek mümkün. Bana göre 1 yılda fark kapanır. Ariston Yetkili Bayileri yada Ariston'un anlaşmalı Yetkili firmaları en fazla 200 TL ye takarlar.
    Aşağıda örnek fiyat linki(linki kopyala-yapıştır yapın) ve özelliklerle ilgili 2. bir link koydum.

http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=YOĞUŞMALI KOMBİLER&altkat=ARİSTON YOĞUŞMALI&marka=&urid=107&urun=ARİSTON CLAS YOĞ.20.000
    http://www.ariston-tr.com/Resimler/SiteIcerik/Claspremium_20090622_173437.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 5 Nisan 2011; 13:52:30 >

• @sserine katılıyorum. bütçeniz varsa ariston clas premium alın

diğer seçenekler

ferroli domicondens
    bosch condense 2000w

bu yoğuşmalı kombiler aynı fiyat diliminde olan kombilerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 5 Nisan 2011; 15:36:00 >
  • bunlar pompa takılmış hermetik şöhben uzak durun
  • quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

bunlar pompa takılmış hermetik şöhben uzak durun

evet bu şekilde kombilerin olduğunu duydum ama bu 3'modeldede bu şekilde olduğunu söylüyorsun,peki neye dayanarak söylüyorsun ? kaynak felan
  • öncelikle çok tşk ederim duyarlı olup cevap verdiğiniz için.önerdiğinin ariston modeli arıza bakımından sorun çıkartıyormu ? mesala ferroli 5 yıl garanti veriyor.aristonu pek öneren olmamıstı.netten arastırdığım kadarıyla aristanun genus modeli sağlammış bak kafam yine karıstı :)
  • Ferroli artık garantiyi 3 yıla düşürdü. Yine de bunlara şohben diyen arkadaşa katılmıyorum. O zaman zaman girer, bir takım suçlamalar yapar ve gider. Şohben dediği bu markaları yıllardır sorunsuz kullananlar var.
    Ariston'un yoğuşmasız modellerinde problemler oluşmuştur. Ancak yoğuşmalı modellerinde fazla sorun yok. SEDBUK testleinde A sınıfı verimli kombi olarak değerlendirilmiş. Ferrolinin Domicondense modelleri de iyidir. Ancak condense yoğuşmalıdır, önkarışım (premix) brülörü yoktur. Ariston Clas Premium yeni nesil premix yoğuşmalı kombidir. Fiyatı da çok uygundur. Tabi tutulana kadar. Mart ayında Bosch Condense 2000W 1.350 TL iken şimdi en ucuz yerde 1.450 ye çıktı. Bahar aylarında fiyatlarının düşmesi gerekirken neden sizce? Bu aralar oldukça talep olduğundan tabi ki. Bence Ariston kısa süre sonra bu modellerinde(premix yoğuşmalı) kendini kanıtlayacak. Yararlanmak lazım şu anki uygun fiyatlarından. Bütçenize de uygun.

• ferroli domitech demirdöküm nitron,ariston genus türkiyede binlerce kullanıcını kullandığı kombilerdir

herkes enayi mi ki pompa takılmış hermetik şofben kullansın.bu kadar basit düşünmemek lazım

ne yapmalı yani 3000lira 4000liralık kombiler mi alınacak

fiyat-performans kombiler arasında bence ferroli domitech en iyilerin arasındadır.kim ne derse desin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

Ferroli artık garantiyi 3 yıla düşürdü. Yine de bunlara şohben diyen arkadaşa katılmıyorum. O zaman zaman girer, bir takım suçlamalar yapar ve gider. Şohben dediği bu markaları yıllardır sorunsuz kullananlar var.
    Ariston'un yoğuşmasız modellerinde problemler oluşmuştur. Ancak yoğuşmalı modellerinde fazla sorun yok. SEDBUK testleinde A sınıfı verimli kombi olarak değerlendirilmiş. Ferrolinin Domicondense modelleri de iyidir. Ancak condense yoğuşmalıdır, önkarışım (premix) brülörü yoktur. Ariston Clas Premium yeni nesil premix yoğuşmalı kombidir. Fiyatı da çok uygundur. Tabi tutulana kadar. Mart ayında Bosch Condense 2000W 1.350 TL iken şimdi en ucuz yerde 1.450 ye çıktı. Bahar aylarında fiyatlarının düşmesi gerekirken neden sizce? Bu aralar oldukça talep olduğundan tabi ki. Bence Ariston kısa süre sonra bu modellerinde(premix yoğuşmalı) kendini kanıtlayacak. Yararlanmak lazım şu anki uygun fiyatlarından. Bütçenize de uygun.

yoğuşmalı tasarruf açısından çok iyi ben ilk zamanlar yoğuşmalı düşünüyordum fakat mutfağımda kombinin bulunduğu yere yakın bir gider yok.tesitatçılar boru çekiyormus fakat bu gideri bağlayabilcek tek yer çamaşır makinesinin yeri oraya tesisat çekmekte mutfak dolabının konumu itibarıyla imkansız..bu yüzden kesinlikle hermetik kombi alıcağım. dün akşam gittiğim kombicilerden aldım kataloğu 5 yıllık garanti var.Ferrolinin Domicondense ile domitec arasında fark biri hermetik diğeri yoğuşmalı olmasımı ? yani kalite sağlamlık açısından aynımı acaba ?

• insan durup dururken böyle dermi hiç demekki var bir şey ben diğeceğimi deddim karar tabiki siizn
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

Ferroli artık garantiyi 3 yıla düşürdü. Yine de bunlara şohben diyen arkadaşa katılmıyorum. O zaman zaman girer, bir takım suçlamalar yapar ve gider. Şohben dediği bu markaları yıllardır sorunsuz kullananlar var.

yoğuşmalı tasarruf açısından çok iyi ben ilk zamanlar yoğuşmalı düşünüyordum fakat mutfağımda kombinin bulunduğu yere yakın bir gider yok.tesitatçılar boru çekiyormus fakat bu gideri bağlayabilcek tek yer çamaşır makinesinin yeri oraya tesisat çekmekte mutfak dolabının konumu itibarıyla imkansız..bu yüzden kesinlikle hermetik kombi alıcağım. dün akşam gittiğim kombicilerden aldım kataloğu 5 yıllık garanti var.Ferrolinin Domicondense ile domitec arasında fark biri hermetik diğeri yoğuşmalı olmasımı ? yani kalite sağlamlık açısından aynımı acaba ?

evet kaliteleri sağlamlıkları aynı bir farkı yok. hatta boyutları bile aynı, lcd ekranları bile aynı
    biri normal kombi
    diğeri yoğuşmalı

• quote:

Selamlar,

Arkadaşlar yoğuşmalı önermişler ama , buna uygun petek boyu ve dağıtım tesissatınız var mı? ilk olarak bunlara bakmak gerekir.
    Rastegele fiyatı uygun diye yoğuşmalı ürün almak doğru değil.

Nitronun benim bildiği malzeme olarak tek dez avantıjı , döküm olan brülörüdür. Paslanmaz çelik olsaydı daha iyi olurdu. Modülasyonu %33-100 arasında, aksesuar ile konfor olanakları açısından biraz kısıtlı bir ürün. Bu ürünle ilgili bu forumda tek bir kullanıcının fazla tüketim şikayeti oldu, bu da göreceli bir konu. Bunun dışında bu ürünle ilgili şikayet sayfalarında bir kaç farklı şikayet var. Bunun dışında neva modeli şikayette en önde gibi.

Ferroli domitech yerine Ferroli divatop micro öneririm. Entegre eşanjörlü kombilerde , kalorifer devresi ısıtma yaptığında , kullanım sıcak suyu eşanjörüde gereksiz şekilde ısıtılmaktadır. Kullanım sıcak suyu eşanjörünün ayrı olması ( piyasada çift eşanjörlü diye tabir edilenler) aslında eşanjör ömrünü uzatır, bunun dışında en az 7 plakalı geçişi olan paslanmaz çelik olan kullanım suyu eşanjörleri entegre olan sistemlerden daha fazla sıcak su üretirler. Ama asıl amaç uzun ömür sağlamaktır. Bu uygulamada kullanılan 3 yollu vanalar eskiden sıkça arızalınırdı zira kullanılan tahrik sistemi mekanik iken yenilerde Elektro mekanik kontrol sağlayan servomotorlu ürünler kullanılıyor. Bu ürünlerin kullanımı neticesinde arıza ihtimali hem azalmış hemde kullanım ömrü artmıştır. Ama tabiki ayrı bir tasarım olduğu için genelde arıza ihtimali çıkarabilen bir uygulamadır. Ancak bu yaklaşımla arıza çıkaracak diye bu teknolojiyi kullanmamazlık yanlış olurdu. Buna karşılık entegre eşanjör tasarımlarınında daha çabuk bozulup daha fazla masraf çıkaracağını söylemek mümkün olabilir.
    Ferroli ile ilgili farklı modelleri için şikayet sayfalarında , özellikle ciddi kabul edilecek, eşanjör , elektronik kart arızaları mevcut.

Ariston genus modeli , kağıt üstünde iyi özellilklere sahipdir. Ancak brülör modülasyonu %40-100 yakın değerde olduğundan , her ne kadar sirküle ve fan modülasyonu olsada ortalama tüketime olumsuz etki eden bir faktör. Bunun dışında bu ürünle ilgili yarıotomatik su doldurma sistemi hakkında bu forumda ve şikayet sayfalarında , bildirimler oldu. Ayrıca güncel şikayetlerde , bu marka ile ilgili yine kart arızası, pompa sorunları vb. şikayetler olmuş. Yanlız müşteri hizmetlerinin ferroliden daha iyi çalıştığı bir gerçek. En azından tüm şikayetlere geri dönüş olmuş.Bu konuda başarılılar.
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/796287/g/ARISTON+THERMO+Kombilerin+Problemi+Bitmiyor! yanlız bu kullanıcının değerlendirmesi aynı anda 4 ürün birden kullanması açısından çarpıcı bir örnek.
    Arıstonda , ferroli gibi tüm konfor ve ekonomi aksesuarlarına sahip bir ürün.

Ben genelde şikayet sayfalarına göre değerlendirmeyi göreceli buluyorum ve kesin bir netice çıkarmak çok doğru değil. Bununla beraber birden fazla aynı türden arıza olmuş olması ve ürünlerin ilk alım zamanlarından bu güne kadar geçen süredeki performansları ile ilgili kullanııcı değerlendirmeleri bir fikir verebiliyor.

30 derecelik fark için (yani muslukdan 40 c akacak su için) dakikada üretilen miktarı her zaman kontrol edin.
    Nitron 11,2 lt/dk Ferroli domitech 11,4 lt/dk divatop micrro 11,4 lt/dk , ariston genus 12,1 lt/dk.

Pompa takılmış hermetik şofben biraz kaba bir tabir olmuş tabi ki Ama temelde çokda yanlış değil. Zaten müm kombiler için aynı şey geçerli.

Netice karar sizin , bu üç ürün dışındaki diğer Vaillant, Buderus, ECA, İmmergaz gibi markalarada bakmanızı öneririm.

• quote:

Merhaba sizinle daha önce bu konuyu konuştuk diye hatırlıyorum ama yanılıyor olabilirim. Arkadaşlarım sizlere kendi bakış açılarına göre cevap vermişler bende bir kaç kelam edeyim.

Eğer yanlış anlamadıysam sizin zaten yoğuşmalı bir cihaz düşünceniz yok bahsetitğiniz ariston genius konvansiyonel olan modelini kastettiğinizi düşünüyorum. Yoksa bu karşılaştırma mantıksız olacaktır. Ariston genius hermetik ile ariston premium yoğuşmalı bir birine karıştırılmış ve burdan yoğuşmalı önerisi yapılmış diye düşünüyorum.

Öneri istediğiniz 3 cihaz arasında en iyi tercih domitec olacaktır. Nitron dd cihazlar içinde kendini kanıtlamış bir cihaz ekonomik ömrünü tamamlamış ilk imal edildiği yanlış hatırlamıyorsam 2002 yılından bu güne üzerine hiç bir ilave yapılmadan bu güne kadar satışı yapılmış sanırım gecen yıl üretimden kalkacağı söylenmiş ama sonra ne oldu bilmiyorum. Bu cihaz dd alacak arkadaşlar için iyi bir tercih olacaktır. Üzerinde zaman saati var buda artı bir avantaj.

Domitech bu ürüne göre daha avantajldırı hem ilerde oluşabilecek güneş enerji sistemlerine hemde tüm gelişmiş modülasyonlu ve zaman saatli termostat uygulamalarına uygun bir cihazdır. Bu fiyat aralığında cift eşanjörlü bir kombiyi zaten tavsiye etmiyorum. Madem konu acil diyorsunuz domitec cihazın 5 yıl garanti olayını netleştirin çünkü kimi var diyor kimi yok diyor acıkcası bende yakın zamanda konuyu araştırmadım eğer öyleyse zaten bu büyük bir artı olacaktır. Fazla kafanızı karıştırmadan ferroli domitec i ve modülasyonlu oda termostatını (ferroli marka) birlikte alın toplamda 1350 gibi bir tutar ödemiş olursunuz buda aynı kalitede başka markaların cihazlarından daha ucuz bir maliyet olacaktır.

• az önce ferroli genel müdürlüğünü aradım 5yıl garanti devam ediyor dediler
  • Kısa bir süre 3 yıla indirmişlerdi. Hatta kenid siteleri ve kombitoptancisi.com 5 yıl garanti yazarken 3 yıl yazılmaya başlamıştı. Şimdi ise tekrar 5 yıla çıkarmışlar.
    Başka bir anlatımla; kısa sürede 3 yıl garanti olayından vaz geçip 5 yıl garantiye döndüler. Tüketici için olumlu haber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

Merhaba sizinle daha önce bu konuyu konuştuk diye hatırlıyorum ama yanılıyor olabilirim. Arkadaşlarım sizlere kendi bakış açılarına göre cevap vermişler bende bir kaç kelam edeyim.

Eğer yanlış anlamadıysam sizin zaten yoğuşmalı bir cihaz düşünceniz yok bahsetitğiniz ariston genius konvansiyonel olan modelini kastettiğinizi düşünüyorum. Yoksa bu karşılaştırma mantıksız olacaktır. Ariston genius hermetik ile ariston premium yoğuşmalı bir birine karıştırılmış ve burdan yoğuşmalı önerisi yapılmış diye düşünüyorum.

Öneri istediğiniz 3 cihaz arasında en iyi tercih domitec olacaktır. Nitron dd cihazlar içinde kendini kanıtlamış bir cihaz ekonomik ömrünü tamamlamış ilk imal edildiği yanlış hatırlamıyorsam 2002 yılından bu güne üzerine hiç bir ilave yapılmadan bu güne kadar satışı yapılmış sanırım gecen yıl üretimden kalkacağı söylenmiş ama sonra ne oldu bilmiyorum. Bu cihaz dd alacak arkadaşlar için iyi bir tercih olacaktır. Üzerinde zaman saati var buda artı bir avantaj.

Domitech bu ürüne göre daha avantajldırı hem ilerde oluşabilecek güneş enerji sistemlerine hemde tüm gelişmiş modülasyonlu ve zaman saatli termostat uygulamalarına uygun bir cihazdır. Bu fiyat aralığında cift eşanjörlü bir kombiyi zaten tavsiye etmiyorum. Madem konu acil diyorsunuz domitec cihazın 5 yıl garanti olayını netleştirin çünkü kimi var diyor kimi yok diyor acıkcası bende yakın zamanda konuyu araştırmadım eğer öyleyse zaten bu büyük bir artı olacaktır. Fazla kafanızı karıştırmadan ferroli domitec i ve modülasyonlu oda termostatını (ferroli marka) birlikte alın toplamda 1350 gibi bir tutar ödemiş olursunuz buda aynı kalitede başka markaların cihazlarından daha ucuz bir maliyet olacaktır.

daha önce konuşmamıştık, bu açtığım ilk konu.verdiğiniz duyarlı cevap için çok tşk ederim. ferroli domitech çift eşanjörlüsünü tavsiye etmemişsiniz.5 yıl garantili ürün eşanjör arızasını kullanıcı hatası sayabilirmi acaba ? bu aklıma takıldı.eğer garanti kapsamı içersindeyse bu ürünü alıcam artık ..

• bugün fiyat aldığım yere gittim ferroli domitech modeli ellerinde suan yokmus yarın haber vericekler.adam eca Confeo Plus u önerdi domitech den 50 tl fazla..son bu ikili arasında sizce hangisini tercih etmeliyim ?
    ferrolinin avantajı 5 yıl garanti+mutfağımız biraz dar ebat olarak daha zarif.
  • quote:

bugün fiyat aldığım yere gittim ferroli domitech modeli ellerinde suan yokmus yarın haber vericekler.adam eca Confeo Plus u önerdi domitech den 50 tl fazla..son bu ikili arasında sizce hangisini tercih etmeliyim ?
    ferrolinin avantajı 5 yıl garanti+mutfağımız biraz dar ebat olarak daha zarif.

Elinde olanı önermesinden daha doğal ne olabilir ki? Siz ikna olduğunuz hangi model ise onu alın. ECA aklınıza daha yattıysa onu da alabilirsiniz.
  • @denizim24

hem eca confeo plus

hemde ferroli domitech

o fiyat aralığında alabileceğin en iyi kombilerden biridir..

basit ifadeyle şöyle söyliyeyim biri bmw ise diğeri de mercedes tir. aralarında cok fark yok. "bence"

ferroli nin 5yıl garantisi varsa

eca nın da 3+3 garantisi artı:ücretsiz bakım avantajı var (bu konuda emin değilim eca bayisinde sorup teyit etmek gerekıyor)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.