Şimdi Ara

Devlet hastanelerinde muayene ücreti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
109.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devlet ve üniversite hastanelerinde sigortasız muayenenin fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?

• 15 civarıydı yanılmıyorsam.
  • Geçen gittiğimde provizyon yaptırmayı unuttuğum için normal muayane 15.5 kan tahlili olursa dahada katlanır demişlerdi ne kadar katlanır bilmiyorum vazcaydım provizyonu yaptırdım
  • az önce babama sordum. branşa göre degisiyormus. dahiliyede mesela 27 tl. 30 u gecmez dedi. mekan devlet hastahanesi.
  • Cevaplar için teşekkür ederim.
  • Yeri gelmişken sorayım; Kan grubunu öğrenmek istersem sigorta karşılıyor mu ? Ücret ödemem gerekirse ne kadar öderim ?
  • O değil de devletin hastahanesinde sigortalı olsanız bile bazı şeyler için para isteniyor.

Yer: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastahanesi.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-74F64S600 -- 19 Kasım 2020; 1:27:1 >
  • nörolojiye gitmiştim 15 tl
  • Benim bildiğim normal devlet hastaneleri ücret talep etmiyor diye biliyorum ben geçenlerde Avcılar murat kölük devlet hastanesine gittim hiç bir ücret ödemedim Dahiliyeye gitmiştim.

Anlam veremediğim olay devlet hastanelerindedede muayene ücreti almaları gerekirken benimki sigortadan ödenmişti sanırım sigortalılardan para talep edilmiyor bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

Benim bildiğim normal devlet hastaneleri ücret talep etmiyor diye biliyorum ben geçenlerde Avcılar murat kölük devlet hastanesine gittim hiç bir ücret ödemedim Dahiliyeye gitmiştim.

Anlam veremediğim olay devlet hastanelerindedede muayene ücreti almaları gerekirken benimki sigortadan ödenmişti sanırım sigortalılardan para talep edilmiyor bildiğim kadarıyla.

Sağlık güvencen varmış demek ki. Burada söylenen rakamlar güvence olmadığında alınan para.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

O değil de devletin hastahanesinde sigortalı olsanız bile bazı şeyler için para isteniyor.

Yer: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastahanesi.

Burası zaten devlet değil üniversite hastahanesi.

Aslında sigortalı yada sigortasız herkezden bir katılım payı alınıyor örneğin devlet hastahanesi min seviyede 3 tl idi Üniversite hastahaneleri ise 10 yada 15 tl gibi bir beden alıyor sigortalılardan tabi bunu nakit olarak değil ilaç alırken eczacı tahsil ediyor.
  • sigorta primi yatmadan sağlık hizmetlerinden yararlanamıyor muyuz ?

diğer konu ise sigortasız isek muayene olurken hastane de muayene olmak için nasıl bir yol izleyeceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cöldeki kutup ayısı

sigorta primi yatmadan sağlık hizmetlerinden yararlanamıyor muyuz ?

diğer konu ise sigortasız isek muayene olurken hastane de muayene olmak için nasıl bir yol izleyeceğiz

Sigorta piriminiz yatmadan hatta piriminiz 30 günü doldurmadan sgk dan faydalanamazsınız.

Sigortasız işlemde ilk olarak muayene için randevu alırsınız...
    Randevu saatinizden önce hastanede olup vezneye 15.5 tl yatırıp giriş yaptırır ve doktorunuza muayene olursunuz.
    Doktor taklil tetkik istemezse hastahanede işiniz bitmiştir.
    Tahlil tetkik isterse yeniden vezneye uğrayıp ücretini yatırırsınız tahlil yaptırırsınız ve sonucunuz çıktığında doktorunuza gösterirsiniz.

Dipnot: Aynı hastahanede muayene ücreti yatırdığınız gün itibariyle 10 gün boyunca tekrar muayene ücreti ödemezsiniz.
    Gene ücretli vezneden giriş yaptırmanız gerekmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: livingston

quote:

Orijinalden alıntı: cöldeki kutup ayısı

sigorta primi yatmadan sağlık hizmetlerinden yararlanamıyor muyuz ?

Sigorta piriminiz yatmadan hatta piriminiz 30 günü doldurmadan sgk dan faydalanamazsınız.

Sigortasız işlemde ilk olarak muayene için randevu alırsınız...
    Randevu saatinizden önce hastanede olup vezneye 15.5 tl yatırıp giriş yaptırır ve doktorunuza muayene olursunuz.
    Doktor taklil tetkik istemezse hastahanede işiniz bitmiştir.
    Tahlil tetkik isterse yeniden vezneye uğrayıp ücretini yatırırsınız tahlil yaptırırsınız ve sonucunuz çıktığında doktorunuza gösterirsiniz.

Dipnot: Aynı hastahanede muayene ücreti yatırdığınız gün itibariyle 10 gün boyunca tekrar muayene ücreti ödemezsiniz.
    Gene ücretli vezneden giriş yaptırmanız gerekmektedir.

hocam bu randevu işi nasıl olacak peki, bi ara telefonla randevu alınabiliyor diye okumuştum

• Telefondanda randevu alabilioyrsunuz ama gene ödeme falan yapılırken üstteki arkadaşımızın anlattığı gibi işler aynı şekilde devam ediyor
  • Devlet hastanelerinde acilde para alınmıyor sigortalılardan . Sigorta olmayanlara SGK Acil girişi yapılıyor , devlette bakıyor eğer gerçekten acillik bi durum varsa ücret talep edilmiyor fakat acili oyalamak gibi bi sebepten gelindiyse 40gün içinde telefon numaranıza mesaj geliyor şu kadar borcunuz var diye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

Yeri gelmişken sorayım; Kan grubunu öğrenmek istersem sigorta karşılıyor mu ? Ücret ödemem gerekirse ne kadar öderim ?

Devlet hastahanesinı bilmiyorum ama özel hastahaneden 5-15 tl arası ücretle öğrenebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yalnız bu telefondan randevu olayı 2 pilot şehirde uygulanıyormuş ?

http://www.saglik.gov.tr/TR/belge/1-10042/merkezi-hastane-randevu-sistemi-devreye-girmistir.html

randevusuz gitsem ortada mı kalırım
  • Beyler eğer sigortanız yoksa ve işinizde yoksa eğer yeşil karta başvurun eğer ailenizin toplam geliri 1500 tl ve üstü ise yeşil kart iptal edilir ki başvuru formalite zaten red cevabını içeren kurul raporunu kaymakamlıktan alın sonra sgk ya gidip sigorta yaptırmak istediğinizi söyleyin. Bunu belirtikten sonra her ay 30-33 tl karşılığında sigortalı olmuş oluyosunuz , her ay bankaya yatırıp makbuzu sgk ya götürmenizi gerekiyo ama.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.