Şimdi Ara

Bireysel Emeklilik KANDIRMACASI ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
9
Favori
41.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tasarrufu teşvik fonunun değişik versiyonu :)

siz tasarruf yapamazsınız ,biz en yüksek oranlarda değerlendireceğiz

dedikten sonra

maalesef fonda bir kuruş yok deyip yıllar sonra zorla da olsa yarım yamalak geri ödenen paracıklarımız

bu tip sistemlerde mutlaka altına endeksli olması gerekir ,yoksa ileride yan yattı çamura battı denileceği kesindir

özellikle şu kadar tl. geri alacaksınız denilmesi sizi yanıltmasın ,misal 30 yıl sonra 1,5 milyon alacaksınız demişlerse ,evet doğrudur 1,5 milyon alırsınız ama enflasyon daha önceki gibi olursa sizin alacağınız 1,5 milyon ile ancak bir tane sakız alabilirsiniz

şaka yaptığımı zanneden varsa 80 li yıllarda yaşayanları bir dinlesinler

bu ülkede insanlardan para toplarken her şey mükemmeldir ama iş ödemeye gelince akla hayale gelmeyen mazeretler duyulur
  • Bende bu gün itibarı ile bireysel emeklilikten çıkmak istedim henüz 2 yılım dolmadı. toplam ödediğim 1.620 tl. birikimim 1.574 tl. getiriler üzerinden stopaj kesilecekmiş. tamam dedim. birde erken ayrılma ücreti varmış onu da keseceklermiş ne kadar dedim 632 tl dedi. yani bu gün ayrılsam 1.620 tl me karşılık elime 932 tl vereceklermiş sözde yeni emeklilik sistemi. Valla bence aklı olan bulaşmasın biz yaptık bir hata ! artık 3. yıl dolunca çıkıcam.o zmn kayıp biraz daha aza inecek. tabiri caizse bir kere sisteme girdiniz mi sizi Kucaklarına alıyorlar.
  • biz de annemi anadolu hayat emekliliğe kaydettik 3 senesi bitti , çok bilinçsizce kaydetmiştik orası bir gerçek , konuyu okuyunca çok şaşırdım , devlet baba da neden vatandaşı bireysel emekliliğe sürüklüyor çözebilmiş değilim , madem şirketlerin bireysel emeklilik sigortası yok neden %25 devlet katkısı verirsin .. , en iyisi bankaya gidip soruları onlara yöneltmek
  • devlet %25 para vermiyorki,
    kağıt üstünde destek,
    biliyorlar bireysel emekli olanlar çok az olacak,
    yani başlayıp bitiremeyenler çıkınca, bu destekde sıfırlıyor.

yıllar önce emekli olup teknesine binip ufuklara yelken açan emekli reklamı vardı,
    nerede acaba?

sanırım limandan çıkmadan düştü boğuldu.

Kapitalizmin ağır çarkları arasında,
    sadece uyanıklar ve sömürenler kqzanır.
    Kara kaşımıza para vermezler.

Yazmıştım,
    Banka (şirket) topladığı paradan kar etse bile,
    gider araç, ofis, bina, vs.... alır,
    kalanıda binlerce bekleyene paylaştırır.

sonuç,
    foruma yazmak kalır sadece.........

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan5434

Bende bu gün itibarı ile bireysel emeklilikten çıkmak istedim henüz 2 yılım dolmadı. toplam ödediğim 1.620 tl. birikimim 1.574 tl. getiriler üzerinden stopaj kesilecekmiş. tamam dedim. birde erken ayrılma ücreti varmış onu da keseceklermiş ne kadar dedim 632 tl dedi. yani bu gün ayrılsam 1.620 tl me karşılık elime 932 tl vereceklermiş sözde yeni emeklilik sistemi. Valla bence aklı olan bulaşmasın biz yaptık bir hata ! artık 3. yıl dolunca çıkıcam.o zmn kayıp biraz daha aza inecek. tabiri caizse bir kere sisteme girdiniz mi sizi Kucaklarına alıyorlar.

bende halkbankası bireysel emeklilik (grup plan) milli eğitimde çalışanlar için. giriş aidatı yok. %2 aylık yönetim kesintisi yokmuş. çıkış aidatıda yok ona kayıt oldum... sence nasıl.
  • asım2 kullanıcısına yanıt
    emeklilik sözleşmene bak. çıkışla ilgili orada ücret talep edilirmi edilmez mi yazıyordur. sözlere itibar etmemek lazım. zannedersem sizde de erken ayrılma ile ilgili bir bedel vardır diye düşünüyorum. adına çıkış aidatı demiyorlar farklı bişey deniyor. doğla olarak çıkış aidatı olmamış oluyor. bu arada hayırlı olsun.
  • sözleşmeye baktım sözleşmede giriş aidatı, yönetim gider kesintisi bunmamaktadır dior ama çıkış aidatı BULUNMAMAKTADIR. diye bişey yazmıyor. bunlarda mı yalan söyledi bilmiyorum. yarın telefon edip soracagım eğer öyle bişey varsa hemen İPTAL edeceğim. Devlet katkısı ve getirilerinin %15 ine 3 yıl sonra, %35 ine 6 yıl sonra, %60 ına 10 yıl sonra alma hakkım olacağı yazıyor..

daha önce İŞ bankası bi çok şeyi söylemedi sonra baktım yok bilmeme şu kesinti o kesinti hemen iptal ettirdim........

Hocam iyi mi sence bu kaydoldum ama, yeniden bireysel emekliliğe.
  • Ben de mağdurlardanım bugün iptal ettirdim sözleşmeyi Allahtan sadece 1 ay kaldım 103 tl kesti.
  • http://www.ziraatbank.com.tr/tr/kampanyalar/Pages/OgretmenlerGunuKampanyasi.aspx

Öğretmenler Günü Kampanyası

Bu kampanya nasıldır?
    Çışış aidatı belirsiz gibi.

56 yaşı beklemem. Şuan 120tl yatırsam, 30tl devletten gelecek. 150 tl birikmeye başlayacak.

Çıkarken 56 yaş dolmadığı için bugün şartlarında devlet desteği 30 tl yerine 20 tl alsam yine toplam kar yıllık %20 yi buluyor.

Değmez mi?

Ya da her ay 1 gr altın alma talimatı mı versem. Gerçi altın iniyor çıkıyor, yükselince almak istenmeyen bir şey ama.

Bireysel Emeklilik KANDIRMACASI !

Ferdi kaza sigortası umrumda değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 12 Kasım 2014; 11:11:21 >

• biuu kullanıcısına yanıt
    hiç değilse konu başlığını okusaydın :)

bu sistem sizin dediğiniz gibi olsa patlama olurdu ,tamamen yalan dolanla para toplama işleri bunlar

eğer başarabilirseniz altın birikimi en güzelidir (tabi onunda evde saklanması olmaz)

her ay 1 çeyrek altın alıp biriktirseniz 10 yıl sonra bakın ne kazanacaksınız (bu gün bile hesap yapabilirsiniz)

yılda 12 adet , 10 yılda 120 adet çeyrek altın demektir

120x150 :18.000 tl. yapar (şuan en düşük değerlerde olmasına rağmen)

ha bu parayla yaşanır mı dersen ,tabi ki mümkün değil ama zaten bireysel emeklilik diye bir şey de olmadığı için yine de çok karlı olacağınız kesin

normal emekliliğin yerine geçebilecek bir alternatif maalesef yok ,olsa zaten millet SGK ile falan uğraşır mı ?
  • iş bankasının yoğun aramaları sonucu sisteme girmeyi kabul ettim. ilk 100 lira kredi kartımdan kesildi. Buradakileri okuyunca sistemde kalmak mantıklı gelmedi. Ben şimdi çıksam bir bedel öder miyim?
  • MentosKola M kullanıcısına yanıt
    cevap çok basit,
    imzaladığın sözleşme yok mu?
    ona bakacaksın,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    sözleşme yok, telefonla onayladım.
  • son değişikliklerle telefon onayı ıslak imza yerine geçmiyor,
    ayrıca sözleşmeden cayma hakkınız var hatırladığım kadarıyla.

bence ilgili birimin telefonunu internetten bul ve konuş.
  • teşekkürler.
  • Arayıp iptal talebi verdim, hiçbir kesinti yapılmadan hesabın kapatılacağını söylediler. Şuan elime sözleşme ulaşmadığı için sözleşme yürürlüğe girmemiş oluyor giriş aidatı ücreti de ödemeyeceğim sanırım.
  • Burda açılan başlıkta açılan bilgiler değişti
    %25 devlet katkısı çok iyi
    Ama tabi belirli bir süre bu yatırımı yapmak lazım min 10 yıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.Annem de bizden habersiz bi tanıdığıyla iş bankasının bireysel emekliliğine kayıt yaptırmış.Annem bu işlerden hiç anlamaz daha bankamatikten para yatiramiyor siz düşünün. Kasım ayında açtırmış hesabı ama daha 100 lira yatırdı. Geçen telefon açmislar 170 lira yatirmaniz gereken tutar var falan demişler. Annem şimdi çok pişman.Bende burda yazılanları okuduktan sonra hesabı kapatmasını söyledim. Şimdi biz bu hesabı kapattırsak 100 lirayı geri alabiliyor muyuz? Yoksa kalmak daha mı mantıklı? Araştırdığıma göre devlet 100 liraya 25 lira veriyormuş bana biraz iyi gibi geldi ama bu işlerden hiç anlamam.
    Yardım ederseniz sevinrim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir kamu bankasında memurum bu işi anlamayan ve uzun süre yatırım yapamam diyen hiç gelmesin zaten ben kendime yaptım bu 3.senem her ay kenara 100 lira koyayım diyemeyen insanım şu an kenarda 4000e yakın param var demek çok güzel.normalde asgari ücret kadar kesinti var fakat bu yıllara yayıldığında ortalama 6.senenizde kesinti katkı payları ve fon getirileriyle zaten kendiliğinden ödeniyor.şu an 29 yaşındayım en azından 35 yaşına kadar yatırıp sonra araba filan aldığımda buna destek olur diye düşünüyorum.he ben bunu yatırırım 1 sene sonra benim 2000 tl olmuş 2500 tl yeter diyen varsa sistemi anlamamış demektir kimse kusura bakmasın.keşke imkanın olsa her ay 500 500 yatırabilsem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gøød chãrlotté

bir kamu bankasında memurum bu işi anlamayan ve uzun süre yatırım yapamam diyen hiç gelmesin zaten ben kendime yaptım bu 3.senem her ay kenara 100 lira koyayım diyemeyen insanım şu an kenarda 4000e yakın param var demek çok güzel.normalde asgari ücret kadar kesinti var fakat bu yıllara yayıldığında ortalama 6.senenizde kesinti katkı payları ve fon getirileriyle zaten kendiliğinden ödeniyor.şu an 29 yaşındayım en azından 35 yaşına kadar yatırıp sonra araba filan aldığımda buna destek olur diye düşünüyorum.he ben bunu yatırırım 1 sene sonra benim 2000 tl olmuş 2500 tl yeter diyen varsa sistemi anlamamış demektir kimse kusura bakmasın.keşke imkanın olsa her ay 500 500 yatırabilsem.

3. yılınızmış ve 6-7 yıl daha kalmayı düşünüyorsunuz araba almak için. Diyelim ki imkanınız var, her ay 500 tl yatırarak başladınız ve 10.yılı doldurunca çıktınız.

aylık 500 liradan 10 yılda 60.000 lira eder.

öncelikle 56 yaşını beklemeyip 10.yılı tamamlayıp çıktığınız için paranıza %25lik devlet katkısının %60ını alabileceksiniz. yani 60.000 liranızın %25i olan 15.000 desteğin 9.000 lirasını alabilirsiniz anca.

bununla da bitmiyor, yine 56 yılı tamamlamadığınız için ana paranızdan %10luk kesinti yapılacak. 60 bin liranız oldu mu size 54 bin lira. şimdi elimizdeki 9 bin lirayı ekliyoruz ve elimizde 63 bin lira oluyor.(zaman içinde enflasyona oranla daha fazla para yatırmanız istenecektir, çeşitli kesintiler de yapılabilir çünkü bankanın görevidir bir şeylerden kesinti yapmak ama bunları tamamen olayın dışında tutalım.)

evet ne geçti elimize bakalım: 10 yıl boyunca yatırdığınız para 60 bin lira, elinize geçen 54+9dan 63 bin lira. Üstelik örneğin 10 yıl önce 20 25 bin liraya gayet güzel arabalar alınıyorken aynı sınıf/kalite arabalar şu anda 45 50 bin liradan aşağı değil. Umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi. Bunun çok ya da az para yatırmakla ilgisi yok, 56 yaşı görmedikçe para sürekli kesintiye uğrayacak. O kadar yıl bekleyince de o para toz olup uçmuş olacak yıllar içinde değersizleşmiş olacak. Bu sistem kime nasıl yarıyor bilmiyorum ancak insanların parasını ve hayallerini sömürdüğü bir gerçek.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.