Şimdi Ara

GÖZLÜK CAMI REHBERİ (ALMADAN ÖNCE KESİNLİKLE OKUYUNUZ) 2 MİLYON TIKLAMA GELSİN TŞK! (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.443
Cevap
591
Favori
2.273.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim cevabınız için, demek ki ben yanlış hatırlıyorum.

yakın zamanda bakarım, Ankara'da Magrabi yokmuş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muptela -- 21 Ağustos 2016; 20:34:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oymak.beyi

6 ay once aldigim essilor prevencia camim kirildi. Essilor kirilma durumunda garanti veriyor mu?
    Cercevesiz gozluk guzel oluyor ama riski de yuksek boyle malesef.

Camı aldığınız mağaza Crizal Point mağaza ise size normal kart dışında bir kart daha veriyorsa ( Turuncu Anadolu Sigorta ) 1 yıl kırılmazlık garantisi var demektir ama yoksa malesef
  • Malesef yok oyle bir kartim. Tekrardan yaptirdim parasini verip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oymak.beyi -- 22 Ağustos 2016; 9:08:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu iki gözlük reçtesi arasındaki fark çok büyük müdür?
    ikinci defa muayane oldum. 2 ay önceki numaralar ile farklı.
    teşekkür ederim.

• Dereceli güneş gözlüğü'nün uv korumalı olanı var mıdır? fiyatları ne kadar? hangi marka önerirsiniz?
  • Arkadaşlar merhaba ben astigmat gözlük kullanıyorum ve şu sıralar güneş gözlüğüne ihtiyacım var "klipsli güneş gözlüleri" diye birşey buldum fakat orijinal ve kaliteli olmaları konusunda tereddüt ediyorum bilgisi olan ve tavsiye verebilecek olan var mı.

Gün boyu kullanacağım için hafif olsa iyi olur.

Gözlerim güneşe karşı çok hassas

Arazide çalışıyorum araçları görmeme engel olacak kadar kalın olmasın :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YXZ -- 22 Ağustos 2016; 23:00:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim gözün durumu bu, gözlerin derecesi bu kadar yüksek olunca camın kalitesi de biraz kritik oluyor, bu sebeple bir onceki gözlük camımı seiko almıştım, 4 senenin sonunda artık kaplamaları falan soyuldu iyice kullanılmayacak hale geldi. Şimdi. Yeni bir gözlük bakıyorum bu sebeple. Çerçeve de titanyum istiyorum, şu an kullandığım jaguar titanyum çerçeveden cok memnun kaldım, atasun optikten almıştım ve jaguar ile anlaşmaları bittiği için elinde kalanları uygun fiyattan satıyorlardı bayağı uygun bir fiyata gelmişti. Bana cam tavsiyesi ne verirsiniz. Dün bir yerden hoya camlar icin 1300 tl, hawk icin 800 tl fiyat aldım. Zeiss fiyatları ne seviyede bilmiyorum benim gözler için.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• kontbruner K kullanıcısına yanıt
    zarfın üzerindeki TRGR 1.50 ifadesi Transitions Gray ( renk değiştiren füme) 1.50 endeksli camı belirtiyor, bildiğim kadarıyla.

böyle düşük numaralardaki camların 1.67 endeksli inceltilmiş cam olması gerekmiyor, bir istisna haricinde; eğer çerçeve faset yani camların delinerek takıldığı türden değilse. çünkü 1.67 cam çok zor kırılır, 1.50 cam faset çerçeveye gelmez.
  • Muptela kullanıcısına yanıt
    ben size sunu soyleyebılırım 2 recetede doktor daha detaylı bır kontrol yapmıs 2. recede de gorusunuz daha keskın olacaktır fakat 3 gun adaptasyon sorunu yasayabılırsınız o kadar
  • onno92 kullanıcısına yanıt
    seıko ve vısıon art dısındaki markaların camları biraz daha kalın cıkacaktır bu numara degerlerinde.benim size tavsiyem 1,74 vision art turix arya kaplama tercih edin hem oldukca ince dir ve arya kaplamalı oldugu icin de dayanıklı olacaktır MAGRABİ optik magazalarında bu camı ındirimli bulabilirsiniz ayrıca ay sonuna kadar belirli cerceveler de de %50 indirim var gecmis olsun
  • izzet1981 İ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Anladığım kadarıyla seiko camlar biasferik olduğu için daha ince çıkıyor. Visionart camlara denk gelmedim baktığım dükkanlarda. Seiko atasun da 1300 tlye denk geliyor, visionart ve zeiss fiyatlari hakkinda bir bilginiz var mı acaba? Bir de yabancı forumları da dolaştım biraz, freeform camlardan bahsetmisler hep, galiba benim gözler için freeform progresif cam gerekmiyor miyop+astigmat olduğu için, yoksa yanlış mı anladım?

• İnceltme oranı büyüdükçe camların gözleri büyük gösterme olayı azalır mı? Bir de asferik cam taktırsam gözlerim biraz ufalır mı? Bundan bir önceki gözlüğüme bakıyorum numarası hemen hemen aynı hatta şuanki gözlüğümden daha ince görünüyo ama o gözlerimi daha büyük gösteriyo. Gözü büyük göstermede gözlüğün şekli bile etkili mi yoksa
  • Covis estelux maxxee hoya hangi lens daha iyi

• pablomouche17 P kullanıcısına yanıt
    herhangi bir sorun yasamaz sın odak noktası o cama gore senın goz odaklarına gore yapılabılır
  • K4TL14M kullanıcısına yanıt
    gozu buyuk gosteren dıoptiri yanı goz numaranızın yukseklıgıdır hipermetropsunuz ve bunu cok fazla degıstıremezsınız ancak asiferik camlarda azalma belli olcude saglanabılır
  • onno92 kullanıcısına yanıt
    bi asiferik oldugundan degil hammedde ve kalıp dan dolayı ınce cıkar bu nedenle 1,67 siperliht vision art 520 tl civarı olması lazım arya kaplamalı tabi magrabi optik magazalarından alabilirsiniz ozel uretım ve kısıye ozel camlar daha kalın cıkacaktır bu nedenle vısıon art tercıh edın
  • PD değeri çok önemli midir? Bir doktor 65, diğeri 64, optikçi sağ ve sol için 31.5+31.5'ten 62 olarak ölçtü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzet1981

seıko ve vısıon art dısındaki markaların camları biraz daha kalın cıkacaktır bu numara degerlerinde.benim size tavsiyem 1,74 vision art turix arya kaplama tercih edin hem oldukca ince dir ve arya kaplamalı oldugu icin de dayanıklı olacaktır MAGRABİ optik magazalarında bu camı ındirimli bulabilirsiniz ayrıca ay sonuna kadar belirli cerceveler de de %50 indirim var gecmis olsun

nikon camlar hakkında görüş ve fikrin nedir?
  • Selam -7 derece miyop +5 hipermetrop görme durumundayım.Her ikisini de tek bir gözlükte yaptırmayı düşünüyorum.İnceltilme oranı 1.60 ile MİNERAL cam için 900 tl fiyat verdiler.Uygun mudur bilmiyorum..Ayrıca oldukça küçük bir çerçevede her iki numara için uygun bir görüş sağlayabilir miyiz?İkisi bir arada ilk olacak.Bu sayfayı da geriye doğru okumaya başladım ama anlamadığım bayağı teknik şeyler var...Şimdilik merak ettklrim bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzet1981

bi asiferik oldugundan degil hammedde ve kalıp dan dolayı ınce cıkar bu nedenle 1,67 siperliht vision art 520 tl civarı olması lazım arya kaplamalı tabi magrabi optik magazalarından alabilirsiniz ozel uretım ve kısıye ozel camlar daha kalın cıkacaktır bu nedenle vısıon art tercıh edın

1.74 camlara bakıyorum ben, visionar da var mıdır bilmiyorum ama bi bakarım ona da.

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.