DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Taksi Çıkması Alan - Kullanan Var mı?
53
Cevap
0
Favori
16.355
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      5079 Mesaj
      29 Mart 2011 23:09:57
      Forumda taksi çıkması alıp kullanan var mı? 7-8 bine albelar var, bir çok değişik modelin aracı yarı fiyatı civarı. Sadece merak ediyorum bu araçların adam olma ihtimali nedir? Astar - yüz ilişkisi ne durumdadır?

Toyota Corolla

1.33 Life | 2015 | İnci Beyaz
    • Yarbay
      4399 Mesaj
      30 Mart 2011 00:24:20
      Gider temiz bir broadway alırım o paraya hiç girmem taksi çıkmasına

Az aşım dertsiz başım.

• Teğmen
      106 Mesaj
      30 Mart 2011 00:29:41

quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Forumda taksi çıkması alıp kullanan var mı? 7-8 bine albelar var, bir çok değişik modelin aracı yarı fiyatı civarı. Sadece merak ediyorum bu araçların adam olma ihtimali nedir? Astar - yüz ilişkisi ne durumdadır?

sanayideki ustalarla arkadaş olursun ateşle oynama macera arıyorsan al

• Yüzbaşı
      296 Mesaj
      30 Mart 2011 00:33:37
      bir arkadaşımızın abisi taksici, aracı çıkarttılar ,boyandı falan ,model yüksek sayılır ,lastikler yeni .:) ..arkadaşımızda araba alıcak, yaklaşık o marka /model araçlara bakıyor ..ama nedense alternatifler arsında abisinin aracı hiç yok :)) ( belki ,mevzubahsi geçen araç kötüdür- bilemem :) )

• Yüzbaşı
      585 Mesaj
      30 Mart 2011 00:35:57
      bende pek tavsiye etmem nedeni döşemeler çok eski oluyodireksiyon vites topuzu soyulmuş oluyo komple boyalı olduğu için kazası varsa anlaması zor oluyo fakat sürekli sanayiden çıkmazsın lafına katılmıyorum bizim ailede çok taksici var onlar kendi arabasını bakımdan bakıma götürüyo alacak kişi alır almaz bi anda bişey olacak değilya oda taksici gibi kullanmaya devam edecek

2007 TOYOTA COROLLA SOL
    • Yarbay
      7680 Mesaj
      30 Mart 2011 00:37:28
      İstanbul trafiğinde 700 bin km yapmış bir aracın sağlıklı yürüyebileceğine inanıyorsanız alın.
      Millet 80 bindeki dizelden kaçıyor kilometre yüksek diye siz dünyanın etrafını 20 kere dolaşmış araca niyet ediyorsunuz

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
      Xmax 250 ABS
    • Teğmen
      106 Mesaj
      30 Mart 2011 01:04:45

quote:

Orijinalden alıntı: guven.kacar

bende pek tavsiye etmem nedeni döşemeler çok eski oluyodireksiyon vites topuzu soyulmuş oluyo komple boyalı olduğu için kazası varsa anlaması zor oluyo fakat sürekli sanayiden çıkmazsın lafına katılmıyorum bizim ailede çok taksici var onlar kendi arabasını bakımdan bakıma götürüyo alacak kişi alır almaz bi anda bişey olacak değilya oda taksici gibi kullanmaya devam edecek

taksici araba bitinceye kadar biner sonra da alan adam uğraşır bir gün motor ertesi gün şanzıman alt takım vs.

• Yarbay
      13369 Mesaj
      30 Mart 2011 10:26:10
      İnsanlar taksi çıkması kelimesini duyunca öcü gibi kaçıyorlar. Aslında haklı sayılırlar. Fakat bazı durumlarda abartı bence. Aman taksi çıkması alma. Yoksa tamircilerle akraba olursun gibi. Bu o kadar kesin bir gerçek değil. Bazı istisnalar kaideleri bozuyor. Ben de araba arıyordum zamanında. Taksi çıkması buldum bir tane. Araba takside sadece 50000 (ellibin) kilometre yapmış. Dieseldi. 80000 km de idi. Beni ondan bile vazgeçirdiler. Onu almadım. 190000 de yine diesel aldım. Ama şu ana kadar pişman olmadım diyebilirim.

Temizine denk gelmek tamamen kısmet meselesi.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Binbaşı
      1677 Mesaj
      30 Mart 2011 10:29:22
      Aman uzak dur.. Taksici esnafı eğer sattığı araçta küçücük et bulsa devam ederdi binmeye, en son derileri kaldığı için yapacak bir şeyi kalmıyor.. Satış onlar için son çare.. Sanayi esnafıysan başka.. Zaten günün orada geçiyor..

• Yarbay
      15227 Mesaj
      30 Mart 2011 10:55:24
      Taksi çıkması düşünmeyin derim...
      Ne olur ne olmaz riske girmeye gerek yok!

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
      Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
      2009
    • Yarbay
      7424 Mesaj
      30 Mart 2011 11:01:08
      Hadi km yi falan geçtim.Bi de düşünsene kapıları binlerce kez açılıp kapanıyor, içine giren çıkan belli değil.

Corsa 1.3 CDTI 95HP MT-A Easytronic Şanzıman Start & Stop Enjoy
    • Binbaşı
      1206 Mesaj
      30 Mart 2011 11:04:37
      uzak durulmasında yarar var

• Yarbay
      13369 Mesaj
      30 Mart 2011 11:12:11

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Hadi km yi falan geçtim.Bi de düşünsene kapıları binlerce kez açılıp kapanıyor, içine giren çıkan belli değil.

İşte bu yüzden taksi çıkması tercih sebebi olmuyor. Km'sine çok takılmamak gerekir. Daha önce döşemelerinin, direksiyonunun, emniyet kemerlerinin vs. deforme olup olmadığına bakılması gerekir.

• Yüzbaşı
      980 Mesaj
      31 Mart 2011 14:11:29
      En az 500.000 km. yapmış bir araçtan söz ediyorsunuz. Zaten motorların ömrü de o kadar...

• Yarbay
      5079 Mesaj
      31 Mart 2011 15:28:39
      8000 bine albea alınıp

500e iç döşeme yenilense, 3000 e motor yenilense,100 e de direksiyon ve vites topuzu yenilense...
      1500 e de boya desek...

8000 araç 5500bin de ek masraf, 13.5bine albea almış oluruz dizelinden...

Toyota Corolla

• Yarbay
      2174 Mesaj
      31 Mart 2011 15:40:29
      Geçen hafta güneşli de taksiye bindim 2011 model accent era daha aracı alalı 1 - 2 ay oldu dedi taksici kilometreye baktım 300.000

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
      Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

• Yarbay
      4941 Mesaj
      31 Mart 2011 15:46:18
      quote:

Orijinalden alıntı: TiredWarrioR

Geçen hafta güneşli de taksiye bindim 2011 model accent era daha aracı alalı 1 - 2 ay oldu dedi taksici kilometreye baktım 300.000

Günde 5 bin km yapsa ve hergün çalışsa 60 günde o kadar km yapar.

Adam sallamış işkembeden.Günde 5 bin km yol imkansızında imkansızı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 31 Mart 2011; 15:48:24 >

• Yarbay
      2174 Mesaj
      31 Mart 2011 15:48:11

quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Alıntıları Göster

Günde 5 bin km yapsa ve hergün çalışsa 60 günde o kadar km yapar.

Adam sallamış işkembeden.Günde 5 bin km yol imkansızında imkansızı..

Ondan sonra muhabbeti kestim zaten.Demek istediğim tüm taksiciler değildir tabi ki bol keseden sallıyorlar

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
      Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

• Yüzbaşı
      976 Mesaj
      31 Mart 2011 15:48:53
      sanayide dükkanı olan biri olarak taksi çıkması tavsiye etmem

http://forum.donanimhab...f_/key_//tm.htm#47509207

bu konuya bir kaç şey yazmıştım okumanız tavsiyemdir.

Ne zaman çağırdın da gelmedik?
    • Binbaşı
      1559 Mesaj
      31 Mart 2011 16:01:58
      neden alnımasın taksi çıkması bal gibide alınır..herkes bişi yazmış ama iyi yönleride var.. çevren genişler.. arabadan bir usta kadar anlamaya başlarsın.. hatta meslek bile öğrenebilirsin.. iş güç edinirsin..ben aldım 2 ay dayanabildim .. + 2 ayda lastik motor kaporta boya iç döşeme işleri... baktım ön takım difrensiyel vs vs istiyor zararına sattım dahada tövbe ettim.. sanayiye girmediğim bir gün yoktu.. Şimdi ise sanayiye girdiğim zaman bir sağa bir sola iki sağa iki sola selam vererek giriyorum.. herkes tanıdık çünki.. şahinim sağolsun .iyi çevre yaptım.

BMW E46

• Yarbay
      4404 Mesaj
      31 Mart 2011 16:05:33
      bir tanıdık farkında olmadan taksi çıkması bir araç almış. Arabada hiç bir sorun yok. gayette temizdi.Tek sorun taksi çıkması olması.
      Taksi çıkması araç almanın çok büyütüldüğünü düşünüyorum.

• Yarbay
      4031 Mesaj
      31 Mart 2011 16:07:52

quote:

çipli eradır o , bayır aşağı bir saniyeliğine ışık hızına çıkmıştır, o zaman yapmıştır o km'yi, o yüzden eralarda km olayına fazla takılmamak lazım...

Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır
    • Yarbay
      2090 Mesaj
      31 Mart 2011 16:29:32
      Ben sana şunu söyleyeyim taksilerin çoğu hor kullanılmış ve bakım isteyen bir araç benimde taksim var biliyorum motoru bitene kadar sürerim sonra satarım fakat motoru bitmemiş bulup güzel bir bakım ile adam edilen araçlar var.

• Yarbay
      13369 Mesaj
      31 Mart 2011 16:36:48
      quote:

Adam şehirlerarası taksicilik mi yapmış. Heralde saatte 200 km hız yapmıştır da. 24 saatte 4800 km.

Offf. Yine olmuyor bee.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 31 Mart 2011; 16:42:26 >

• Binbaşı
      1402 Mesaj
      31 Mart 2011 16:45:24
      aslında iki tip taksici var. taksiyi kiralık kullanan ve taksinin sahibi olup aynı zamanda şoförlüğünü yapan. taksinin asıl sahibi olanlar aracına gözü gibi bakar. her sabah kaputunu açar, arabasını takip eder.

sonuçta ekmek teknesi onu yolun ortasında bırakmasını istemez.

birçok kişisel arabanın aksine taksilerin yağı tam zamanında değiştirilir. her zaman doğru lastik kullanılır. suyuna düzenli bakılır. elektrik aksamı düzenli takp edilir. ateşleme sistemi aynı şekilde düzenli takip edilir. en düzgün gaz ayarı yapılmış lpg li araçlar genelde taksilerdir.

doğru çok kilometre yaparlar.

fiyatları sanıldığı kadar da düşük değildir. taksiden çıkma bir araç 2 bin tl emsallerinden daha düşük fiyata satılır. bu fiyatta hemen hemen yaklaşık olarak komple boya parasıdır zaten.

ben olsam böyle önyargılar beslemem. artık teknoloji var. bir test merkezine aracı götürüp 50 tl verin. size neyi var neyi yok söylesinler. bazen çok temiz taksilere de rastlarsınız.

bazende öyle şahıs arabaları vardır ki 40 bin kilometrede inim inim inletilmiştir. kasislerin üstünden uçarak, çukurlara ise vura vura kullanılmış, bir kez olsun kaputu açılıp bir eksiği var mı diye balkılmamış, 100 bin kilometrede motor yenilemeye girmiştir. ancak hiçbir taksi göremezsiniz ki 100 binde motor yenilemeye girsin çünkü kullanan adamların hayatı bu araçlar ve işi biliyorlar. araçlarını da düşünüldüğü gibi ezmezler. insan bindiği dalı kesmez.

kiralık taksi kullananları bilemem tabi.

• Binbaşı
      1812 Mesaj
      31 Mart 2011 16:45:58

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Bende aynısı diyecektim, km'ye fazla takılmam zaten kullandığım araçların hepsi 100bini devirmiş dizel araçlardı, hiç sorun yaşamadım.

donanımhaber
    • Yarbay
      2741 Mesaj
      31 Mart 2011 17:59:19
      azer bülbül gibi gidersin yolda titreye titreye her anda arıza cıkacakgibi kuş agzında yüregin olur yaşanacak bir hayat degil be...

Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız...Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş...Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz...Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz... Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız...Bir amacımız yok; ne büyük savaş ne de büyük bir buhran yaşadık...Bizim savaşımız ruhani savaş... Ve bunalımımız kendi hayatlarımız..
    • Yarbay
      10501 Mesaj
      31 Mart 2011 18:12:09
      quote:

Orijinalden alıntı: sapultra
      İstanbul trafiğinde 700 bin km yapmış bir aracın sağlıklı yürüyebileceğine inanıyorsanız alın.
      Millet 80 bindeki dizelden kaçıyor kilometre yüksek diye siz dünyanın etrafını 20 kere dolaşmış araca niyet ediyorsunuz

o zaman şu mantık yola çıkıyor.700bin yapmış aracı 400bin de iken satın alacak olsaydı arkadaş, sen alma diyecektin...ancak 300 bin daha km yapabilme kapasitesi varmış. demekki km ye göre yargılamak saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 31 Mart 2011; 19:40:52 >
    • Yarbay
      3602 Mesaj
      31 Mart 2011 18:13:34
      8000 bin çok vereceklerde 3-4 e al derim...

bi kere o araçların piskolojisi bozuk her şeyden önce..

zaten iş yapacak durumda olsa sahipleri satmaz sonuçta albea satıp model yükseltmiyorlarkı yine gidip albea alıyorlar..

Yanlayamayan Bmw.............
    • Binbaşı
      1634 Mesaj
      31 Mart 2011 19:09:06

quote:

Gerçek mı yav. 2-3 ayda 300.000 imkansız geliyor bana
      3 ay desek 3ay=92 gün
      92gün/24 saat= 2.208saat
      Hiç kontaği kapatmıyor varsayalim ve hız sabit
      100 km/h olsa
      2.209x100 = 220.800 eder

YANİ 3 ayda 300.000 mümkün değil 6 aylık taksidir en az

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yüzbaşı
      856 Mesaj
      31 Mart 2011 19:30:38

quote:

Orijinalden alıntı: polimex

Alıntıları Göster

3 ay desek 3ay=92 gün
      92gün/24 saat= 2.208saat
      100 km/h olsa
      2.209x100 = 220.800 eder

Adam 30 bini 300 bin görmüş olmasın.

Gerçek olduğunu düşünsenize her yıl 2 milyon km yapar ve her yıl en az iki araba alması lazım ya da 3 kere motor açtırması lazım. Artık arka koltukta bir adet de usta taşıması lazım. 2 güne bir balata değişikliği, yağ değişikliği çok gerek olur usta, müşteri beklerken bu işleri yapar

• Yarbay
      6363 Mesaj
      31 Mart 2011 20:46:17

quote:

Alıntıları Göster

3 ay desek 3ay=92 gün
      92gün/24 saat= 2.208saat
      100 km/h olsa
      2.209x100 = 220.800 eder

30.000 falandır.Ankarada taksiler yılda 70-80bin km yapar (ulus)

• Yarbay
      6291 Mesaj
      31 Mart 2011 21:20:15
      Arkadaş biz 30 yıldan fazla taksi işi yaptık..
      Bir sürü çıkma vardı, niye hiç birini kullanmadık sence?
      Geçen yıl 2005 dizel symbol 8.500 liraya gitti (450.000 KMde)..
      Kendime bırakmayı asla düşünmedim.. Gittim sıfır km accent aldım.. Şu an 1.600 km'de.. Kız gibi..

Çıkmaların neredeyse hepsi bitik arabalardır.. Dökülmeye ve sorun çıkartmaya başladığı için satılmıştır.. İşe yarar olsa taksici niye durup dururken 25.000 TL verip yeni araba alsın ki?

Tabi ben istanbul için konuşuyorum.. küçük şehirlerde taksilerin durumu farklı olabilir..

Ekleme:
      İstanbulda da taksiler yılda 100-130 bin arası yaparlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 31 Mart 2011; 21:36:02 >

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
      "Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
      Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...
    • Yarbay
      3246 Mesaj
      31 Mart 2011 21:32:52
      iyide adam alıcam dememişki zaten :) bence çok güzel bir konu bir çok kişinin hislerinin sorusu bu...

bi arabaya piskolojik olarak kötü başlarsan öylede gider :) iki zangırdamaya aman yarabbi neler oluyor diye bakarsın :) o yüzden diken üstünde oturmak yerine az daha biriktirip daha temiz yada daha farklı modellere bakmak lazım...

• Yarbay
      5079 Mesaj
      31 Mart 2011 23:18:34
      şuan ikinci bir araç alma niyetim yok. Ancak ciddi olarak merak ettiğim bir konu. Diyoruz ki koltuk döşemeleri berbattır, e iyi maliyetini ekleyelim. Diyelim ki motor bitmiş, yenileme parasını ekleyelim. Diyelim ki lastik, diyelim ki direksiyon, diyelim ki ön düzen... Millet pertten araç topluyor ve ciddi paralar kazanıyor. Kaldı ki taksi çıkması dediğimiz araç gidiyor yani iyi ya da kötü yürür halde. Ayrıca şasesi üzerinde darbe olmama ihtimali perte göre daha yüksek yani araç bütünlüğü korunmuş halde. İçimizde mutlaka sanayide çalışanlar vardır. Dese ki motoru şu kadara yapılır, boyası şu kadar falan. Sahibinden.com a baktım 14 bine ya taksi çıkması var ya da pert araç var. Ancak 8bine direk tamiri yapılmamış taksi çıkması alıp adam gibi ustalara kendimiz yaptırsak yani 8 bin bütçeyle değil yine 14bin bütçeyle bu işi yapmayı düşünsek 18 binlik araç kadar temizi elde etmiş olur muyuz? Kaldı ki 18 bine alıp pert olduğunu veya dökük olduğunu sonradan öğrenen çok kişi var. Taksi çıkmasının ne olduğu iyi kötü belli. 4 bin karla durumunu bildiğimiz bir araç sahibi olur muyuz? Kaldı ki aracın döşemesine varana kadar yeni yaptıracağımız için oldukça uzun süre binme ( en az 5 yıl ) şansımız da olmaz mı? Ayrıca bu iş için dizel mi mantıklı olur benzinli mi?

Merak ettiklerimin bir kısmı bunlar.

Toyota Corolla

• Yarbay
      2686 Mesaj
      31 Mart 2011 23:22:57

quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

yillar once bir yakinim benden aldigi borc ile 6000 liraya bir sahin aldi.
      boyatip 10.000'e satacagim diyordu.
      bende o taksici 100 lira kar edecegini bilse boyatir satar bulasma ama istiyorsan sen bilirsin demistim.
      aldi , 1000 lira gibi bir paraya boyatti , 1500 lira civarida masraf yapti , sonra 4500 liraya satti...

• DH Yönetici
      8989 Mesaj
      31 Mart 2011 23:34:14

quote:

Alıntıları Göster

3 ay desek 3ay=92 gün
      92gün/24 saat= 2.208saat
      100 km/h olsa
      2.209x100 = 220.800 eder

Olaya başka açıdan bakalım. 300000 km'nin 150000km'sini boş 150000km'sini doluyken yapmış olsa.
      150000*1,4=210 000 TL km ücreti
      Bir müşteriyi ortalama 15km götürse 10000 defa taksimetre açma ücreti
      10000*2.5=25 000TL taksimetre açma ücreti
      1-2 ayda 25000 TL2lik araba ile 235 000 TL ciro. İyi paraymış.

Konuya dönecek olursak taksi çıkması bir aracı bende tercih etmem. Km olayına genelde motor açısında çıkabilecek problemler olarak bakılıyor ama yapılan km boyunca kaç defa vites değiştirilmiştir, kaç defa debriyaja basılmıştır, bu sebeplerle kaç defa debriyaj baskı balata değişmiştir. Fren balataları diskleri değişmiştir. Yürür aksamla ilgili sorun çıkması muhtemel parçalar, değişimleri...
      Açılıp kapanan kapılar, sürekli elle tutulan kapı açma kolları, cam düğmeleri, klima kumandaları, radyo teyp vs...
      Kutsal olduğu için sadece el sürülen beton taşlar, sütunlar, yapılar zamanla aşınma yapıyor düşünsenize plastik aksamları, menteşeli kapıları...
      Yukarıda yazan arkadaşlara katılıyorum aracın daha yenecek ekmeği olsa 8000 liraya satıp 25000-30000 liraya niye yeni araç alsın taksici?

Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5 1//Creative Audigy2ZS //Logitech Momo Racing Force//
    • Android Beta Kullanıcısı
      2971 Mesaj
      01 Nisan 2011 00:40:14
      var.

uzak dur 1 km yakınına bile yaklaşma ateşle oynarsın.

• Er
      4 Mesaj
      12 Nisan 2013 18:01:27

dostum tebrik ediyorum seni. sende doğru bi soru sormuşsun. bütçemizi 14bin'e sabitlesek 8binlik aracı alıp toplasak nasıl olacak? vaktimizde varsa azçok.. araştırmak lazım tabi. bide madem kimse almaya yanaşmıyor. kimler biniyor bu taksi çıkmalarına? taksiciler ortalama 2 yılda 1 yeniliyorlar. nerde bu kadar çıkma? binenler ne diyor son zamanlarda çıkma alan var mı??

Bahsedilenler: RaptorFX

2011 doblo 1,6 105hp elegance - 2011 fiorino 1,3 75hp otomatik vites
    • Yarbay
      3694 Mesaj
      12 Nisan 2013 18:10:11
      quote:

Orijinalden alıntı: dekorasyonankara

fiyatları sanıldığı kadar da düşük değildir. taksiden çıkma bir araç 2 bin tl emsallerinden daha düşük fiyata satılır. bu fiyatta hemen hemen yaklaşık olarak komple boya parasıdır zaten.

ticaret amacıyla kullanılmış ve üzerinden yüz binlerce lira kazanılmış bir araç, emsallerinden 2 bin aşağı satılacak ha? komik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 12 Nisan 2013; 18:15:59 >

Bir fanboydan alıntı: "Bence bu olay Playstation markasının da bitişini simgeliyor. Bu olayla birlikte Playstation da Dreamcast gibi tarihin tozlu raflarında yerini alacaktır. Microsoft ve Nintendo, Sony'yi piyasadan silerler diye düşünüyorum."
    • Yüzbaşı
      412 Mesaj
      12 Nisan 2013 18:44:02
      Benim arkadasın babası Küçük Bakkaldan Taksi aldılar çıkma sarı felan boyatdılar arac suan 350.000 felan olması lazım hayla aktif olarak kullanıyolar. :) Şans işi

• Teğmen
      108 Mesaj
      12 Nisan 2013 19:18:25
      fotoğraf makinesini gazeteciden arabayı taksiciden almıcaksın

• Binbaşı
      1178 Mesaj
      12 Nisan 2013 21:01:05
      Mantikli gelmedi banada yukarda arkadas da anlatmis zaten kullanilacak durumda olsa masraf kapisi olmasa taksici neden satsin arabayi?
      Bir vida bile sokulunce eskisi gibi saglam tutmazken her gun yol yapmis bi aracdan ne derece verim beklenir anlam veremedim.
      Hele ki sanayi esnafi ile araniz da iyi degilse gelen oper sizi giden oper astari yuzunu gecer

• Binbaşı
      1507 Mesaj
      12 Nisan 2013 22:19:37
      Bir ara sahibinden de gördüm toyota corolla 2008 model 15.000 TL.Km 500.000 küsürlerdeydi.

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_97058070/tm.htm][color=
    • Er
      5 Mesaj
      11 Ocak 2015 15:27:56
      2005 Model taksi çıkması loganım var yaklaşık 9 ay önce satın aldım. Yorumları okudum ama herkes bilip bilmeden sallamış.

Araç aldığımda sarı renkteydi ve 248 bin kmdeydi(km orjinal ilk sahibinden ve ilçede çalına bi tanıdın taksiciden aldım) Şu ana kadar aracın motoruna hiç masraf yapmadım sadece yağ değişimi ve antifiriz masrafım oldu sorunsuz bi şekilde kullanıyorum gayette memnunum motorundan.
      Boyasını 700 tl ye değiştirip kendi orjinal rengine boyattım. Ön takımlarında sorun vardı onu da 400 tl masraf yaparak hallettim. Şu an gayet güzel ve sorunsuz bi şekilde kullanıyorum aracımı. Bence kulaktan dolma bilgilerle bişeyler anlatanlara inanmayın. 9 bine doğana şahine brodvaya bineceğime 2 binlira masraf yaparım 16-17 binlira piyasa değeri olan taksi çıkması arabaya binerim.

• Binbaşı
      1246 Mesaj
      30 Kasım 2016 00:28:42
      Arkadaşlar bende aynı durumdayım ev aldığım için önceki arabamı 1 sene önce satmak zorunda kalmıştım şimdi elimde 4.000 tl param var ya üzerini borçlanarak 10-12.000 tlye broadway gibi bişey alacağım yada bir tanıdığımda önceden biraz takside çalışmış ve 1 parça değişeni olan 2006 model albea 1.3 multijet var. Arabaya yeni 3.000 tl gibi motoruna vs masraf etti.Km düşürülmüş olabilir ama şuan 220.000 civarında. Sana 4.000 peşin kalanı ayda 1.000 tl ödemeli 18.000 tlye vereyim dedi bende 16.000 tl teklif ettim. Sizce bu araba alınırmı yoksa ben yine broadway gibi birşeymi alayım.

• Yarbay
      4803 Mesaj
      30 Kasım 2016 01:34:48
      taksi çıkması albeaya o para çok, linea alınır o paraya, hatta geçen sene 12-13 e temiz taksi çıkması linea alanlar tanıyorum

taksi çıkması alınır mı mevzusuna gelirsek de alınır, bir yanda taksi çıkması da olsa airbag abs gibi güvenlik donanımlı ve günümüz teknolojilerini kısmen de olsa destekleyen güncel bir araç varken gidip de tarihi eser araba alınmaz

taksi çıkması bakacaksan benzin lpg li araçları da tercih edebilirsin, turbo dizel motor bakımından biraz daha masraflı bir araçtır

• Yüzbaşı
      384 Mesaj
      30 Kasım 2016 07:11:29
      2007 yilinda almanyadan 2004 model e220 cdi taksi cikmasi almistim. Aldigimda 350 bin kmdeydi sahibi cok iyi bakmis kullandigim sure boyunca en ufak bir ariza cikarmadi. Daha sonra bulgar bir galericiye tuv denediyle cok ucuza satmistim.

Tamamen sans isi. Fakat turkiyede buyuk sehirlerde kullanilmis bir taksi cikmasina asla yanasmazdim

R320 CDI 4MATIC
    • Yarbay
      6121 Mesaj
      30 Kasım 2016 11:48:41

quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Arkadaşlar bende aynı durumdayım ev aldığım için önceki arabamı 1 sene önce satmak zorunda kalmıştım şimdi elimde 4.000 tl param var ya üzerini borçlanarak 10-12.000 tlye broadway gibi bişey alacağım yada bir tanıdığımda önceden biraz takside çalışmış ve 1 parça değişeni olan 2006 model albea 1.3 multijet var. Arabaya yeni 3.000 tl gibi motoruna vs masraf etti.Km düşürülmüş olabilir ama şuan 220.000 civarında. Sana 4.000 peşin kalanı ayda 1.000 tl ödemeli 18.000 tlye vereyim dedi bende 16.000 tl teklif ettim. Sizce bu araba alınırmı yoksa ben yine broadway gibi birşeymi alayım.

aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık gibi olmuş bu. ya da ya kırk katır ya kırk satır...

• Yarbay
      5079 Mesaj
      30 Kasım 2016 11:53:51
      Konu açılalı baya oldu. Ancak şuara ötv indiriminden dolayı uygun fiyata taksi çıkması bulunabilir diye düşünüyorum. Eşimin dayısı da çok sevdiği doblosunu satılığa çıkardı. Yeni bir araçla devam edecekmiş taksi işine.

Toyota Corolla

• Binbaşı
      1608 Mesaj
      30 Kasım 2016 11:57:17
      motor yorgunu, metal yorgunu.. almayınız..

2012 CITROEN C4 1.6 E-HDi 112 HP(chipped 136hp) EXCLUSIVE MCP + KÖR NOKTA + NAVIGASYON / BEYAZ
    • Yarbay
      14483 Mesaj
      30 Kasım 2016 12:00:28
      siz taksi çıkması araya durun,devletin tepesinde 100 bin gıcır arabayayı biniciler sürüyoboşverin halay çekin

“Kaygılanma çocuk! Herkes ölür. Kimi toprağa, kimi yüreğe gömülür!”
    • Binbaşı
      1246 Mesaj
      30 Kasım 2016 13:20:34

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Alıntıları Göster

aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık gibi olmuş bu. ya da ya kırk katır ya kırk satır...

Hocam vazgeçtim arabadan. Sahibi mert birisi (İş arkadaşım) araba 5 senedir bende 10.000 üzerinde masraf ettim. yarın masraf çıkarırmı hiç belli olmaz çıkarabilirde çıkarmayabilirde dedi. Ben arabadan nefret ettim artık dedi. Bende vazgeçtim.
      Yine brodway bakayım bari. Başka seçenek yok doğru dürüst.

• Yarbay
      3230 Mesaj
      30 Kasım 2016 13:26:39

Albea taksiciler arasında ünlüdür : al bela.

superheadkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

-Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve Meşru olmak kaydıyla her fikre SAYGI duyarız.
      -Fikirler ,Şiddetle ,top ve tüfekle öldürülemez.

M. K. ATATÜRK
Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.