Şimdi Ara

YENİ FIAT DOBLO NASIL BİR ARAÇ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
27.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,30000-35000 civarı araba almayı planlıyorum.Uzun boylu ve kiloluyum ,dolayısıyla içinde rahat olabileceğim bir araba almayı istiyorum..Bugün fiat bayisine gittim,alternatiflerim arasında değerlendirdiğim linea yı hiç beğenmedim.Doblo bana daha sempatik geldi.Özellikle doblo nun iç mekan genişliği çok hoşuma gitti.Ancak doblo için de süspansiyon ve konfor gibi konulardas şüphem var.Gerçi,yeni dobloda süspansiyon sistemi değişmiş.
    Hasılı DOBLO konusunda da fikrinize ihtiyacım var,aile için uygun bir araç mı,uzun yolda konfor konusunda sıkıntı yaşar mıyım,motorunun performansı nasıldır ve genel olarak nasıl buluyorsunuz bu aracı?(İlk defa böyle combo tarzı bir araca binecem.)
    Bilgisi olanlardan acil yardımlarına ihtiyacım var.....
    Şimdiden teşekkürler.

• Eski doblolara göre baya gelişti yeni doblo.motru zaten başarılı
    muadilleri içinde en cok satanı.
    Binek araçlara göre avantajları da var dezavantajları da..
    Aileniz var,geniş bagaj cogu zaman gerekiyorsa doblo veya bu tarz araçlar
    şehiçi şehirdışı gayet başarılıdır.
    virajlarda binek araçlar gibi hızlı olamayacagı kesin,deli dolu süremezsiniz.
    şehiriçinde yerden yüksk oluşu ile avantajlıdır hatta şunu söyleyebilirim
    genel itibari ile şehiriçi kullanacaksanız fiorini dahi düşünülebilir.
    kullanım amacınızı belirledikten sonra karar verin bence..
    örneğin hız sınırı 93km mesela binek araclar gibi 110-120 degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnz60 -- 28 Mart 2011; 19:18:06 >
  • hocam alfa romeo 156 yı pelt etti trafik sigortasından paramı alıp distinctive modelini alıcam bana çarpan dobloya bişi olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Power 

hocam alfa romeo 156 yı pelt etti trafik sigortasından paramı alıp distinctive modelini alıcam bana çarpan dobloya bişi olmadı

ne alaka arkadaşım böyle önerimi olur çarpmanın yönü şiddetine göre değişir
  • Çevrede baya görüyorum tutuluyor ve tasarım güzel bence.. bir caddy degil tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

quote:

Orijinalden alıntı: Power 

hocam alfa romeo 156 yı pelt etti trafik sigortasından paramı alıp distinctive modelini alıcam bana çarpan dobloya bişi olmadı

ne alaka arkadaşım böyle önerimi olur çarpmanın yönü şiddetine göre değişir

valla hocam ben öneri filan yapmadım sadece sağlamlığını belirtim ikimizde 60 km civarı bir şekilde (%100 o suçlu ters yönden geliyordu) dikiz aynama bakarken birden kaput kalktı emniyet kemerim takılı olmadığım için hava yastıkları açılmadı inip baktığımda ön cam hariç araba yoktu fakat ters yönden gelen doblonun farı bile kırılmamıştı

bende çok duydum doblo gaz tenekesi diye ama o şaselerin sağlamlığı bizimkini pelt etti 20 gün sonra karşı tarafın trafik sigortası bana para mı vericek

• Arkdaşlar öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.

Doblo için çok sarsıyor diyorlar,ne dersiniz.Biz 3 kişilik bir aileyiz,ben memurum.Yakıtı,motoru,konforu ne dersiniz.Bize uyar mı Doblo ?

Bir de verebileceğim para en fazla 35.000 TL .Ne dersiniz,yoksa 5000 daha borçlanıp opel astra dizel sedan mı alsam.Yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler....
  • connect eskı kangoo yenı kangoo eskı dobloya gore arkada oturanlar ıcın ozellıkle
    suspansıyon ve konfor 10 uzerı 10
    dıger ozellıkler ve durusu acısından sızın kendı fıkrınız
  • yenisini bilmiyorum ama şu an klasik diye satılan bir önceki kasanın uzun şasili olanını çok iyi biliyorum. 1.9 motorlu olan. parçası çok ucuz. ikinci eli var. sağlam ve arıza vermiyor kolay kolay. geniş iç hacim. malzemeyi doldur içine. yüksek tavan opsiyonundan da aldıysanız, çok iş görür bence. 1.9 motorlu olanı hala çıkıyor mu bilmiyorum ama 1.3 e göre çok güçlü. ağır yük yüklüyorsanız bunu tercih edebilirsiniz.

1.3 multijet motoru şahsen heryerde övdüğüm çok beğendiğim bir motor. bu motoru taşıyan doblo hiç sürmedim ama eminim çok güzeldir. yakıtı emsallerine göre düşük. bakım maliyetleri düşük. albea da bu motoru denedim çekişi iyiydi. ama doblo yüklüyken ne olur bilmiyorum.

kısaca çok iyi bir arabadır. şu k belgesi de çıkmasaydı piyasanın bence fiyat/performans oranı en iyi aracı dobloydu. k belgesi çıktı işler değişti. geniş iç hacim. konfor derseniz konfor da var. daha ne olsun. bence gayet iyi.

• Delgadobm,

Doblonun ikinci eli nasıl gidiyor ?

İleride elden çıkarmak gerktiğinde hemen elden çıkarılabiliyor mu ?

Bir de gayet konforlu diyosun yani de mi uzun yolda filan ?
  • 35 bine 1.6 premio alırsınız ikinci eli iyidir en çok satan ticari sonuçta ama millet aile aracı olarak da çok alıyor.eski kasasıyla dağlar kadar fark var motor iyidir savurmaz esp si var artıksarsmaz bağımsız süspansiyon var daha ne olsun ambar gibi bağajı var 52 inç lcd bile konur arkaya bana göre tek sorunu büyük ve ve yüksek burun kısmı . kalite olarakta çok değişmiş malzemeler eski kasalardaki gibi oyuncek gibi durmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozelll

Delgadobm,

Doblonun ikinci eli nasıl gidiyor ?

İleride elden çıkarmak gerktiğinde hemen elden çıkarılabiliyor mu ?

Bir de gayet konforlu diyosun yani de mi uzun yolda filan ?

dostum satmak ıstedıgın zaman (araban cok agır kazalı darbelı degılse ıstısna)ıkıncı elı var yerlı oldugu ıcınde kendı sınıfındakı araclara gore bence gıder yanı elınde kalmaz
    ben uzun yıllardır bır sırkette calısıyorum ve sırkette 10 cıvarı araba var ve sureklı model yukseltıyorlar falan fılan dıycem cok kullandım bu tarz hafıf tıcarılerden connect caddy kangoo ama dıyorum ya ozellıkle arkada oturanlar makaslı araclarda uzun yolda cok rahat edemıyorlar ama yenı doblo da boyle bırsey yok arka suspansıyonlar o kadar etkılesmıskı aracı tamamen yenı bır hava katmıs hele şu arka camların acılması benım acayıp hosuma gıdıyor test surusu yap bence kafanda soru ısaretlerıne bak guzelce acele etme hayırlısı olsun onemlı olan o

• Yardımlarınız için teşekkürler.....
  • Benim tespitlerimi paylaşayım. Eskisine göre kokpiti daha güzel bir nebze daha ama kasası çok hantal ve büyük... Hızlanma ve ara gazlar berbat durumda. Yerinden kalkmıyo virajlarda yatıyo kendi kendine şerit değişiyor. Sürüşü pek güven vermiyor. Benim gözlemlerim bunlar...
  • Aile aracı olarak kullanacakmışsınız.Çabuk elden çıkarabilirsiniz.Her sene muayene oluyormuş orası biraz sıkıntı.
  • Birkaç sorum daha olacak ama cevaplayabilirseniz sevinirim.

Her sene muayene olması neden?

Süspansiyon konusunda konforlu mudur ve ne dersiniz aile için uygun mu?

Uzun yola çıkarsak konfor durumu nasıl,içeriye yol ve motor sesi alıyor mu?

Yakıt değerleri uygun görünüyor (özellikle start-stop özelliğiyle).Ne dersiniz ?
  • Birkaç sorum daha olacak ama cevaplayabilirseniz sevinirim.

Her sene muayene olması neden?

Süspansiyon konusunda konforlu mudur ve ne dersiniz aile için uygun mu?

Uzun yola çıkarsak konfor durumu nasıl,içeriye yol ve motor sesi alıyor mu?

Yakıt değerleri uygun görünüyor (özellikle start-stop özelliğiyle).Ne dersiniz ?
  • MERHABALAR HERKESE,

DOBLO NUN HIZ SINIRI 93 MÜŞ, HER YIL MUAYENE OLMASI GEREKİYOR MUŞ Gİİ SÖYLENTİLER VAR.

BU DOĞRU MU ?

BİR BİLEN CEVAPLAYABİLİR Mİ?

TEŞEKKÜRLER....
  • Ticari araçlarda her yılk muayene var. Ama sıfır alındıktan sonra ilk 2 yıl yok. Bineklerde ise ilk 3 yıl yok.

Hız sınırı farklı olabilir. Ama neticede % 10 pay bırakıyolar.O da 102km/h falan yapar. Yeter zaten. Eskisine göre çok iyileşti. Gerçi eskisi de sınıfında liderdi.

Bizim bir arkadaş aldı 1.3 dynamic. Bugün teslim alacaktı. Ticariden çok aileler tercih ediyor yeni Dobloyu. Siz 35 e kadar çıkabilecekseniz 1,6 multijeti alın olayı bitirin. Gayet güzel bir araba. Alırken ÖTV binek araçlara göre çok düşük olduğu için fiyatlar uygun oluyor ticarilerde. Normalde 1,6 dizel dobloyu o donanımla 42-43 milyar falan olması lazım. Zaten binek sınıfına giren ve % 37 ötv si olan Doblo Panorama fiyatlarına bakın durumu anlayacaksınız.
  • KKVAN ÖNCELİKLE SORUMU CEVAPLADIĞIN İÇİN TEŞEKKÜRLER,

MERAK ETTİM,DOBLO PREMIO-COMBI DE Mİ TİCARİ ARAÇ SINIFINA GİRİYOR ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.