- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
<<<SHSH Kaydı Nasıl Alınır Tiny Umbrella Ne İşe Yarar ve Hangi Modeller İçin Geçerlidir>>>
Bu konudaki kullanıcılar:
 
42
Cevap
5
Favori
17297
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


2862 Mesaj
26 Mart 2011; 0:19:30 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar baktım ki forumda bu konuyla ilgili çok sorular sorulup ve çok topic açıldığı için böyle bir topic açtım umarım bilmiyenlere yardımım dokunur...Topiğin üst konuda kalması için teşekkür etmeniz yeterli...!!!
TinyUmbrella Görevleri;

SHSH kaydı alma...
Baseband korumak sureti ile cihazınızın firmware sürümünü bir üst sürüme yükseltme
Cihazı mevcut sürümden SHSH kaydı alınmış bir başka alt sürüme düşürme
Recovery mode'da bulunan cihazı koılayca bu moddan çıkarma
TinyUmbrella Nedir?
Tinyumbrella hem windows hem de mac kullanıcıları için geliştirilmiş SHSH kaydı alma, baseband (modem firmware) yükseltmeden iOS sistemini yükseltmeye yarayan bir programdır. Aynı zamanda cihazınızı recovery mode konumundan çıkarma ve alma gibi ek görevleri de yerine getirir. İsterseniz sizlerle yukarıda belirttiğimiz görevleri ne şekilde ve nasıl yerine getireceğini maddeler halinde izah edelim;

SHSH Kaydı Nedir?
Kısaca SHSH kaydından bahsetmemiz gerekirse eğer; SHSH kaydı cihazınızda yüklü olan firmware (iOS işletim sistemi sürümü) sürümünün uzak sunucuya kaydedilmesi hadisesidir. Her bir sürüm Apple tarafından imzalanır ve her yeni iOS sürümü çıktığında bir önceki sürümün imzalanması durdurulur. Bu durdurma sonrasında örneğin mevcut iOS sürümünüz 4.3 ise ve siz ileride tekrar 4.2.1 sürümüne dönmek isterseniz Apple sunucuları bu işlemi yapmanıza izin vermez ve iTunes üzerinden sadece ya mevcut sürümü yahut bundan sonra çıkacak olan iOS sürümlerini yüklemenize izin verir.

Ancak Tinyumbrella ile siz örnek olarak iOS 4.2.1 sürümündeyken SHSH kaydı almışsanız bu durumda sonradan iOS 4.3 sürümüne cihazınızı yükseltmiş olsanızda tekrar iOS 4.2.1 sürümüne dönüş yapabilmenizi sağlar. SHSH kaydını alma işlemi jailbreak sonrası bir de Cydia üzerinden de yapılabilir ki bunu da ilerleyen aşamalarda sizlerle paylaşacağız.

SHSH Kaydı Nasıl Alınır?
Tinyumbrella ile shsh kaydı işlemi son derece basit bir işlem ile gerçekleşir. Bunun için öncelikle en güncel tinyumbrella sürümünü yukarıdaki "Tinyumbrella Son Sürüm" başlığı altından indirebilirsiniz. Programımızı indirdikten sonra çalıştırıp shsh kaydımızı nasıl alabileceğimize bakalım;


Programızı çalıştırıp USB kablosu ile de iPhone'umuzu bilgisayara bağladığımızda tinyumbrella otomatik olarak cihazımızı algılayacak ve üst resimde sol tarafta görüldüğü gibi cihazımızın adı belirecek. Eğer birden fazla ve farklı cihaz bağlanmış veya bağlanacak ise bu kısımda diğer cihazların da adları görülecektir. O nedenle işlem yapmak istediğiniz cihazımızın adına faremiz ile tıklıyoruz. eğer daha önce ve daha sonrasında bu program ile SHSH kaydı almışsak hemen altta "saved SHSH for -cihazın adı-" altında shsh kayıtlarımız sıralanacaktır.

Şimdi dilerseniz SHSH kaydımızı alalım;



İlk resimde cihazımızın ismine tıklamıştık ve programın sağ tarafındaki butonlar aktifleşti. Bu butonların arasında "save SHSH" butonuna tıkladığımızda shsh kayıt işlemimizi başlatmış olacağız.



Kısa bir süre sonunda işleminiz tamamlanacak ve ana ekranda "Log" sekmesine geçtiğinizde tinyumbrella'nın hangi işlemleri yaptığını ve bu işlemlerin durumu hakkında gösterilen rapora bakabilirsiniz. Cihazınızın daha önce SHSH kayıtları alınmışsa alınan önceki iOS sürümlerine ait kayıtların da başarılı olduğunu, yani bu sürümlerin kayıtlarının bulunduğunu göreceksiniz. ve kutu için de "Cydia DOES have your SHSH..." yazdığında ilgili sürüme ait shsh kaydının alındığı ve Cydia serverı üzerine de kaydedilmek için gönderildiğini gösterir.



Eğer SHSH kayıtları başarısız olmuşsa ki başarısız olan her işlem için az önceki durumun aksine "Cydia DOES NOT HAVE shsh...." yazdığını göreceksiniz. Bunun sebebini ilgili iOS sürümü için cihazınızın shsh kaydının alınması adına geç kalındığı anlamına gelmektedir.


Tekrar "general" sekmesine tıkladığımızda cihazımız için bundan önce başarılı bir şekilde alınmış ve yeni alınan SHSH kaydının bilgilerini görebilirsiniz. Böylelikle başarılı bir shsh kayıt işlemini gerçekleştirmiş olduk. Şimdi Tinyumbrella programımızın işlevlerinden bir diğeri olan mevcut sürümden bir alt sürüme düşürme işleminin nasıl yapılacağına bakalım;

Mevcut Sürümden Alt Sürüme İndirme (Firmware Downgrade)
Öncelikle şunu bilmeliyiz ki, mevcut sürümü bir alt sürüme düşürmek için o sürüme ait SHSH kaydımızın olması gerekir. Mesela cihazımızın mevcut sürümü iOS 4.3 ise ve biz iOS 4.2.1 sürümüne dönmek istiyorsak bu durumda daha önceden iOS 4.2.1 sürümünün yukarıdaki metod veya direk cydia üzerinden SHSH kaydının alınmış olması gerekir. Aksi halde iOS 4.3 sürümünden alt sürüme geçme ihtimalimiz olmayacaktır. İşte bu sebeple ki bizler SHSH kaydına önem veriyor ve öncelikle bu işlemin yapılması gerektiğini vurguluyoruz. Tabi cihazlarını sıfır olarak alıp son sürüm iOS firmware'e sahip olanlar ise sadece şanssız olarak atfedilebilir.

Tekrar konumuza dönmemiz gerekirse eğer; Bu işlem için ilk olarak "Start TSS Server" butonuna basarak Apple'ın mevcut sunucusu yerine iTunes'in Cydia sunucularını görmesini sağlayacağız. Bu işlem iTunes'in kandırılması işlemidir ki bir üst sürümden bir alt sürüme geçmek istediğimizde iTunes, apple sunucularına bağlanacak olsaydı bu işlem eskisi gibi onaylanmayacak ve sürüm düşürme işlemini yapamayacaktık.



TSS server'başlattığımızda sorunsuz olarak çalıştığına emin olun.



Bunu anlamanın yolu "Log" sekmesine geçtiğimizde "TinyUmbrella's TSS server is running" yazması yeterlidir. Ancak burada ilgili yazı yerine çalışmadığına dair bir uyarı alırsanız o zaman sisteminize ait güvenlik duvarı tinyumbrella'yı engelliyor olabilir. Yahut kullandığınız bir programın port'u ile programımızın kullandığı port çakışıyor olabilir. Özellikle Skype gibi anlık haberleşme veya bağlantı ile alakalı özel programlar bağlantıya engel olabilir. Bu türden programları kontrol ederek TSS server'ı tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Artık iTunes uygulamasını açabiliriz; iTunes cihazımızı gördükten sonra;


klavyemizin >Shift< tuşuna basılı tutarken "restore" butonuna tıklıyoruz.


Yukarıdaki dizin yolunda bulunur bu dosyayı açmak için wordpad kullanabilirsiniz ki wordpad uygulamasını da sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği işaretli olmalıdır. Aksi halde dosyayı kaydetmek için izninizin olmadığını sistem size belirtecektir. Bu dosyayı açtıktan sonra da içinde bulunan satırlar içinde "127.0.0.1 gs.apple.com" satırını bulup silelim ve bunun yerine "74.208.10.249 gs.apple.com" satırını mutlaka ekleyelim ki aksi halde baseband korunamayarak sürüm yükseltilmiş olur ki bu hiç istemediğimiz bir sonuç olacaktır.

Bu işlemde çok dikkatli olmalısınız çünkü baseband yükselirse bunu düşürme işlemi yapamazsınız sadece temel iOS sürümünü düşürüp yükseltebilirsiniz. Baseband sürümü ise sabittir.

Özellikle bu işleme başlamadan önce yayında olan tinyumbrella sürümünün cihazınızda bulunan mevcut ios sürümünden bir üst sürüme geçişte koruma yapıp yapmadığını öğrenmelisiniz...

TinyUmbrella Son sürümünü İndirmek için Link...
http://hotfile.com/dl/1...brella-4.30.04.exe.html (Windows İçin)
http://hotfile.com/dl/1...rella-v4.30.04.pkg.html (Mac İçin)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
NOT:Alıntıdır...



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HackAv -- 26 Mart 2011; 5:34:26 >
_____________________________

"Zalimler İçin Yaşasın Cehennem"


259 Mesaj
26 Mart 2011; 10:38:27 

merhaba benim ios sürümü 4.0.2 baseband ise 01.59.00. yukarda ki işlemleri yaptığımda sadece 4.2.1 için shsh kaydı alındığını gösteriyor. 4.3 için almıyor. bu benim 4.3 e asla geçemeyeceğimimi gösteriyor yoksa ilerki zamnalarda geçebilirimyim?
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
2447 Mesaj
26 Mart 2011; 22:03:40 

Artık 4.3.1 çıktığı için Apple kaydını durdurmuştur. Dolayısıyla 4.3'e SHSH kaydınız yoksa hiç geçemeyeceksiniz.



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


828 Mesaj
27 Mart 2011; 11:05:22 

teşekkür ederim güzel bir anlatım alıntı
_____________________________



1531 Mesaj
27 Mart 2011; 12:28:37 

quote:

Orijinalden alıntı: sarerer
Artık 4.3.1 çıktığı için Apple kaydını durdurmuştur. Dolayısıyla 4.3'e SHSH kaydınız yoksa hiç geçemeyeceksiniz.


Ben şuan 4.2.1 kullanıyorum. Tinyumbrella ile 4.1 de iken yedek almıştım diye hatırlıyorum.
Cydia'da aşağıdaki resimdeki gibi en üstte SSH : 4.1, 4.2.1, 4.2b3, 4.3 yazıyor. Ben bu sürümlere geçebileceğim demek oluyor değilmi. Yani Cydia benim için ssh'ı saurik'in server'ında yedeklemiş değil mi?
_____________________________


iPhone 5S 16GB Gold | iPad 4 32GB WiFi+4G White | Apple TV3
Synology DS213 with WD 2x4TB Red IntelliPower™
SAMSUNG NP530U4C-S01TR


 
2447 Mesaj
27 Mart 2011; 13:05:13 

Evet bu sürümlere geçebilirsiniz.



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


828 Mesaj
4 Nisan 2011; 9:44:37 

kayıt aldım fakat bu günkü yüklü olan sürümüm 4.3.1 in kaydını almadı. nedendir acaba ? en son 4.3 kaydını aldı. ?
_____________________________



10770 Mesaj
4 Nisan 2011; 13:08:42 

Teşekkürler.
_____________________________

LG Optimus G2(D802) 16GB Rom: Miui7 by gtbluesky MiPad 64GB MIUI v7 / LG G Watch R Wear 5.1.1 / Tronsmart T428 MiniPC 4.1.2 JB
Motorola Moto G 16GB 4.4.4 KitKat LG 4X HD(LG-P880) 16GB 4.1.2 JB GT-I9000 Galaxy S 8GB 4.1.1 JB Sony Ericsson Xperia X1i WM6.5 ASUS Nexus7 32GB Wifi 4.4.2 KitKat Ainol Novo7 Aurora II 16GB 4.1.2 JB Apple iPad 32GB Wifi 3G IOS 5.0.1 (9A405) Jailbreak ASUS New Nexus7 (2013) 32GB Wifi


 
121 Mesaj
12 Nisan 2011; 11:51:54 

tEŞEKKÜRLER
_____________________________



 
625 Mesaj
12 Nisan 2011; 14:23:49 

4.2.1 den 4.3.1 e geçtim, 4.2.1 de iken SHSH kaydını cydia üzerinden almıştım, şimdi cydia'da o tuş çıkmıyor ne yapmam gerekli ?



 
965 Mesaj
13 Nisan 2011; 4:57:59 

Guzel paylasim...



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
99 Mesaj
13 Nisan 2011; 12:34:00 

arkadaşlar bir sorum olacak. shsh kaydının tam olarak anlamını açıklar mısınız? iphone'a jailbreak yaptıktan sonra üst versiyon çıkınca direk restore ya da update diyip yeni versiyonu yükleyemiyor muyum? öyle bir şey duymuştum sanki. doğru mudur?
_____________________________



 
2447 Mesaj
13 Nisan 2011; 13:43:32 

@fincankahve
Cydiada tuşun çıkıp çıkmaması önemli değil. Siz Tinyumbrella ile SHSH kaydınızı alacak olursanız Cydia üzerinde SHSH yedeğiniz oluşuyor.
@emrkl
İtunes şu mantıkla çalışır. En son sürüm yüklenmesi gereken zorunlu sürümdür. Daha aşağıdaki İos'lara geçmek istediğinizde size izin vermez. Bunun önüne geçmek için o sürüme ait SHSH yedeğinizi alarak daha sonra isterseniz geri dönüş yapabilirsiniz. Daha önceki sürümlerin SHSH yedeğini almanız mümkün değildir. Ancak şu andaki en son sürümün SHSH yedeği alınabilir.
Simkilitli cihaz sahipleri içinde SHSH kaydı hayati önem taşımaktadır. Baseband değiştirmeden restore sırasında gerekebilir.



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 13 Nisan 2011; 13:45:39 >


 
1137 Mesaj
17 Nisan 2011; 19:02:45 

Custom 4.2.1 den orj. 4.0.1 e geçmek istiyorum.
Bunun için tiynumbrella 4.30.05 kullanmamda bi sakınca varmı?

restore ederken host dosyamda;

"127.0.0.1 gs.apple.com" mu? yoksa;
"74.208.10.249 gs.apple.com" mu yazmalı?
yani baseband koruma endişesine girmelimiyim?modem firmware: 05.11.07)

(Sim-locked 3GS -4.2.1 CFW-1 (8C148a) new bootrom,
modem firmware: 05.11.07) "SHSH: iOS 3.1.2, 3.1.3, 4.0, 4.0.1, 4.0.2, 4.1, 4.2.1+")



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturcha -- 17 Nisan 2011; 19:14:59 >
_____________________________

CLIO HB 1.4-8V


 
2447 Mesaj
18 Nisan 2011; 11:41:13 

@allaturcha Herhangi bir problem olmaz. Aşağıdaki link işinizi görür.
http://forum.donanimhaber.com/m_48319748/tm.htm


 
269 Mesaj
19 Nisan 2011; 12:03:23 

Arkadaşlar,

4.3.1 jb kullanıyorum.

4.3.1 shsh kaydı şu an alabilir miyim?

yoksa geçmi kaldık?

_____________________________

alışveriş yaptıklarım: mrmussy,MurNesPc,stiles,SertaGE


8203 Mesaj
19 Nisan 2011; 12:10:16 


quote:

Orijinalden alıntı: otchill

Arkadaşlar,

4.3.1 jb kullanıyorum.

4.3.1 shsh kaydı şu an alabilir miyim?

yoksa geçmi kaldık?




sarerer gerekli açıklamayı yapmış 3 msj üstte
_____________________________



 
83 Mesaj
21 Nisan 2011; 14:16:34 

Benim baseban dim 05.14.02
Ve fw 4.1
Ve benim telefon yurt ici bi cihaz.. Peki sorum su.. Benim basebandim nasil suanda? Yani bu basebandda oldugum icin faydalanamayacagim seyler varmi? Ve ben basebandimi yukseltsem bi sorun cikar mi? Yani yurt ici telefonlarda baseband yukselmesi bi sorun yaratir mi?



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
83 Mesaj
21 Nisan 2011; 14:20:16 

buarada benim cydia da onceden shsh kayıtlarım gozukurken artık gozukmemeye b aşladı, o usttarafta hiçbirşey yazmıyo.. sebebi nedir?? anlayamadım
_____________________________

Ford fusion 1.6i conford 2004 bej makyajlı kasa


 
269 Mesaj
21 Nisan 2011; 14:29:15 

Arkadşalar merhaba,

tinyumbrella-4.32.01 ile ssh kaydı almak için işlemi başlatıyorum, ancak 10 dk. beklememe rağmen işlem tamamlanmıyor.

ne kadar beklemek lazım?

Ayrıca cydia'da TSS sıra bekleniyor diyor..

SSH kaydı aldım mı? almadım mı?


biri yardımcı olablir mi?
_____________________________

alışveriş yaptıklarım: mrmussy,MurNesPc,stiles,SertaGE


274 Mesaj
21 Nisan 2011; 16:07:06 

geçenlerde musclenerd twitterında apple ın saurik'in serverene blokladığı yazıyordu.. shsh kaydı yapılabiliyor muyuz şu anda???
_____________________________




 
83 Mesaj
25 Nisan 2011; 13:04:58 

Herkes soru sormus biride cevap versin ya.. Eliniz kirilmaz.. İlla birisinden beklemeyin, biliyorsaniz sizde verebilirsiniz cevabi.. Allahin hazir cevap bekleyicileri..



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
2447 Mesaj
15 Ağustos 2011; 19:30:23 

Tiny ile şu an için sadece 4.3.5 kaydı alabilirsin. Bu sürümünde jb'si tethereddir.

4.0.1 kaydını aşağıdaki konudan ifaith ile alabilirsin.

http://mobile.donanimha...opic.asp?m=49612020&p=1

Kolay gelsin.



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 15 Ağustos 2011; 19:32:21 >
_____________________________



 
356 Mesaj
15 Ağustos 2011; 22:03:13 

Mesajim bulunsun



< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________



 
3964 Mesaj
22 Ağustos 2011; 16:12:30 

arkadaşlar cydia ile nasıl shsh alacagım ?
_____________________________



872 Mesaj
22 Ağustos 2011; 21:58:51 

arkadaşlar iyi akşamlar,

fw4.0.2 yüklü telefonumu (simlock ) 4.3.3 e geçmek için shsh kaydı aldım custom fw hazırladım herşey hazır fakat tiny umbrella ile ilgili sorunla karşılaştım ve bir türlü çözemedim.. start tss server ı bi türlü aktif edemiyorum ve tüny umbrellla yı çalıştırdığımda ''hosts is not writable '' uyarısı alıyorum yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


1139 Mesaj
18 Eylül 2011; 11:32:25 

Şu güzel konu için teşekkür ederim emeğinize sağlık ancak resimler uçmuş tekrar upload edilirse ve konu sabit olursa bir çok kullanıcı faydalanır böylelikle sürekli aynı konuların açılmasının önüne geçilmiş olur
_____________________________

Peugeot 206+ Urban Move 1.4 75 Hp Prins Keihin 2012


1120 Mesaj
18 Eylül 2011; 12:50:51 

io 5 de tüm bu shss kaydı vs iptal diyolla
_____________________________



1139 Mesaj
19 Eylül 2011; 22:23:20 

arkadaşlar bu shsh kayıtlarının boyutları ne kadar bende her biri 7.8 kb boyutlarında bu kadar küçük boyutda mı .shsh klasörünün topllam boyutu 1.5 mb civarı doğrumudur ? cihazı bilgisayara bağlayıp tinyumbrella ı açtığımda tüm shsh lar gözüküyor.
_____________________________

Peugeot 206+ Urban Move 1.4 75 Hp Prins Keihin 2012


1099 Mesaj
19 Eylül 2011; 22:36:31 


quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

Arkadaşlar baktım ki forumda bu konuyla ilgili çok sorular sorulup ve çok topic açıldığı için böyle bir topic açtım umarım bilmiyenlere yardımım dokunur...Topiğin üst konuda kalması için teşekkür etmeniz yeterli...!!!
TinyUmbrella Görevleri;

SHSH kaydı alma...
Baseband korumak sureti ile cihazınızın firmware sürümünü bir üst sürüme yükseltme
Cihazı mevcut sürümden SHSH kaydı alınmış bir başka alt sürüme düşürme
Recovery mode'da bulunan cihazı koılayca bu moddan çıkarma
TinyUmbrella Nedir?
Tinyumbrella hem windows hem de mac kullanıcıları için geliştirilmiş SHSH kaydı alma, baseband (modem firmware) yükseltmeden iOS sistemini yükseltmeye yarayan bir programdır. Aynı zamanda cihazınızı recovery mode konumundan çıkarma ve alma gibi ek görevleri de yerine getirir. İsterseniz sizlerle yukarıda belirttiğimiz görevleri ne şekilde ve nasıl yerine getireceğini maddeler halinde izah edelim;

SHSH Kaydı Nedir?
Kısaca SHSH kaydından bahsetmemiz gerekirse eğer; SHSH kaydı cihazınızda yüklü olan firmware (iOS işletim sistemi sürümü) sürümünün uzak sunucuya kaydedilmesi hadisesidir. Her bir sürüm Apple tarafından imzalanır ve her yeni iOS sürümü çıktığında bir önceki sürümün imzalanması durdurulur. Bu durdurma sonrasında örneğin mevcut iOS sürümünüz 4.3 ise ve siz ileride tekrar 4.2.1 sürümüne dönmek isterseniz Apple sunucuları bu işlemi yapmanıza izin vermez ve iTunes üzerinden sadece ya mevcut sürümü yahut bundan sonra çıkacak olan iOS sürümlerini yüklemenize izin verir.

Ancak Tinyumbrella ile siz örnek olarak iOS 4.2.1 sürümündeyken SHSH kaydı almışsanız bu durumda sonradan iOS 4.3 sürümüne cihazınızı yükseltmiş olsanızda tekrar iOS 4.2.1 sürümüne dönüş yapabilmenizi sağlar. SHSH kaydını alma işlemi jailbreak sonrası bir de Cydia üzerinden de yapılabilir ki bunu da ilerleyen aşamalarda sizlerle paylaşacağız.

SHSH Kaydı Nasıl Alınır?
Tinyumbrella ile shsh kaydı işlemi son derece basit bir işlem ile gerçekleşir. Bunun için öncelikle en güncel tinyumbrella sürümünü yukarıdaki "Tinyumbrella Son Sürüm" başlığı altından indirebilirsiniz. Programımızı indirdikten sonra çalıştırıp shsh kaydımızı nasıl alabileceğimize bakalım;


Programızı çalıştırıp USB kablosu ile de iPhone'umuzu bilgisayara bağladığımızda tinyumbrella otomatik olarak cihazımızı algılayacak ve üst resimde sol tarafta görüldüğü gibi cihazımızın adı belirecek. Eğer birden fazla ve farklı cihaz bağlanmış veya bağlanacak ise bu kısımda diğer cihazların da adları görülecektir. O nedenle işlem yapmak istediğiniz cihazımızın adına faremiz ile tıklıyoruz. eğer daha önce ve daha sonrasında bu program ile SHSH kaydı almışsak hemen altta "saved SHSH for -cihazın adı-" altında shsh kayıtlarımız sıralanacaktır.

Şimdi dilerseniz SHSH kaydımızı alalım;



İlk resimde cihazımızın ismine tıklamıştık ve programın sağ tarafındaki butonlar aktifleşti. Bu butonların arasında "save SHSH" butonuna tıkladığımızda shsh kayıt işlemimizi başlatmış olacağız.



Kısa bir süre sonunda işleminiz tamamlanacak ve ana ekranda "Log" sekmesine geçtiğinizde tinyumbrella'nın hangi işlemleri yaptığını ve bu işlemlerin durumu hakkında gösterilen rapora bakabilirsiniz. Cihazınızın daha önce SHSH kayıtları alınmışsa alınan önceki iOS sürümlerine ait kayıtların da başarılı olduğunu, yani bu sürümlerin kayıtlarının bulunduğunu göreceksiniz. ve kutu için de "Cydia DOES have your SHSH..." yazdığında ilgili sürüme ait shsh kaydının alındığı ve Cydia serverı üzerine de kaydedilmek için gönderildiğini gösterir.



Eğer SHSH kayıtları başarısız olmuşsa ki başarısız olan her işlem için az önceki durumun aksine "Cydia DOES NOT HAVE shsh...." yazdığını göreceksiniz. Bunun sebebini ilgili iOS sürümü için cihazınızın shsh kaydının alınması adına geç kalındığı anlamına gelmektedir.


Tekrar "general" sekmesine tıkladığımızda cihazımız için bundan önce başarılı bir şekilde alınmış ve yeni alınan SHSH kaydının bilgilerini görebilirsiniz. Böylelikle başarılı bir shsh kayıt işlemini gerçekleştirmiş olduk. Şimdi Tinyumbrella programımızın işlevlerinden bir diğeri olan mevcut sürümden bir alt sürüme düşürme işleminin nasıl yapılacağına bakalım;

Mevcut Sürümden Alt Sürüme İndirme (Firmware Downgrade)
Öncelikle şunu bilmeliyiz ki, mevcut sürümü bir alt sürüme düşürmek için o sürüme ait SHSH kaydımızın olması gerekir. Mesela cihazımızın mevcut sürümü iOS 4.3 ise ve biz iOS 4.2.1 sürümüne dönmek istiyorsak bu durumda daha önceden iOS 4.2.1 sürümünün yukarıdaki metod veya direk cydia üzerinden SHSH kaydının alınmış olması gerekir. Ak

Benim iPhone 4 4.3.5 sürüme sahip onceden jb li degildi.ve shsh kaydi yok.simdi jb yapmak istiyorum.
1)En ii jb sürümü hangisi yani hangi iPhone sürümü daha ii jb yapmak icin?
2)4.3.5 ten 4.3.3 e nasil geçebilirim (jb yapmak icin sordum)
3)ifaith programi nasil oluyor yani shsh kaydı olmadan sürüm indirme
Cevaplarını bekliyorum dört gözle Hocam tesekkurler:):):)



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
121 Mesaj
11 Ekim 2011; 18:13:10 

Untitled.png:http://imageupload.org/?d=1F72BB5F1
Untitled2.png:http://imageupload.org/?d=BFEAC3BE1

tinyumbrella ile shsh kaydı almaya calıstım ama programın varsayılan tum seceneklerı ısaretlıyken hata verdı bende bu secenekler ısaretlıyken yaptım basarılı oldu ama ben sadece 4.3.5 ıcın shsh kaydı almasını beklerken o 5 gm ye kadar shsh kaydı aldı benm de ıcım rahat etmedı buraya yazmak ıstedm sızce bu yaptıgım shsh kaydı basarılı olmus mudur?

bu arada kusura bakmayın resımlerı burda gorunur yapmayı beceremedıgım ıcın lınk koydum resım yuklemeyı forum ıcın ınceleyıp bu hatamı duzeltıcem bıraz acemı sayılırım :)



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaygenc101 -- 11 Ekim 2011; 18:17:09 >
_____________________________



855 Mesaj
11 Ekim 2011; 20:26:31 

Güzel paylaşım.
_____________________________

Panasonic LUMIX GX7


555 Mesaj
12 Ekim 2011; 13:49:51 

Arkadaşlar ios 5 e geçmek için şuan kullandıgım 4.3.3 ün shsh kaydını almak istiyorum bu mümkün mü?
Buna gelen 1 yanıtı gör.


855 Mesaj
12 Ekim 2011; 19:09:00 

quote:

Orijinalden alıntı: merty

Arkadaşlar ios 5 e geçmek için şuan kullandıgım 4.3.3 ün shsh kaydını almak istiyorum bu mümkün mü?

Evet bende bunun için dün Shsh kaydını aldım 4.3.2 için. Bugun ios 5 e geçicem, eğer ios 5 için JB çıkması gecikirse tekrar 4.3.2 ye geri döneceğim.
_____________________________

Panasonic LUMIX GX7


 
2447 Mesaj
13 Ekim 2011; 21:24:10 

quote:

Orijinalden alıntı: merty

Arkadaşlar ios 5 e geçmek için şuan kullandıgım 4.3.3 ün shsh kaydını almak istiyorum bu mümkün mü?

İfaith ile mümkün.

http://resim.donanimhaber.com/fb.asp?m=49612020
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________



555 Mesaj
13 Ekim 2011; 21:53:40 

quote:

Orijinalden alıntı: sarerer


İfaith ile mümkün.

http://resim.donanimhaber.com/fb.asp?m=49612020

tamam hallettim saol


1253 Mesaj
14 Ekim 2011; 0:14:10 

Cydia da iSHSHit adlı uygulama ile SHSH kayıtlarını Mailinize gondreibilirsiniz..
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________



13883 Mesaj
28 Mayıs 2012; 18:53:05 

quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

Cydia da iSHSHit adlı uygulama ile SHSH kayıtlarını Mailinize gondreibilirsiniz..

aldım kayıtı o ishsit programıyla mailime nasıl gönderecem
programa giriyorum shsh kaydımın olduğu pencereyi açıyorum düzenle diyorum gönder falan çıkmıyor
_____________________________



13883 Mesaj
30 Mayıs 2012; 15:51:40 

update ......
_____________________________



2896 Mesaj
30 Kasım 2012; 20:35:08 

Merhabalar
iPhone 4S 5.1.1 cihazım var (Swisscom'dan SIM Kilitli)
Cihaz iOS 6.0.1'i indirmiş, fakat kurmadım. Şu şekilde görünüyor şu an.

https://www.dropbox.com...g48qok4xas/IMG_0027.PNG

TinyUmbrella v6.01.01 ile SHSH kaydı almaya çalışınca iPhone 4S 6.0.1(10A523) kaydını alıyor.

Lakin ben şu an cihazda olan 5.0.1 sürümünün SHSH kaydını almak istiyorum, nasıl yapabilirim?



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiNaPSiS -- 30 Kasım 2012; 20:38:09 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________



 
2447 Mesaj
30 Kasım 2012; 22:46:53 

5.0.1 shsh kaydi icin cok gec.
Sadece en son surumun shsh kaydini alabilirsin.



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________



2625 Mesaj
1 Aralık 2012; 0:19:02 

bu konuyu gördüğüm çok iyi oldu. Henüz iphone acemisi biri olarak araştıracaktım jailbreak çıktığında bunları. Şimdiden öğrenmiş oldum teşekkürler :)
_____________________________



184 Mesaj
5 Ocak 2013; 11:30:46 

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Merhabalar
iPhone 4S 5.1.1 cihazım var (Swisscom'dan SIM Kilitli)
Cihaz iOS 6.0.1'i indirmiş, fakat kurmadım. Şu şekilde görünüyor şu an.

https://www.dropbox.com...g48qok4xas/IMG_0027.PNG

TinyUmbrella v6.01.01 ile SHSH kaydı almaya çalışınca iPhone 4S 6.0.1(10A523) kaydını alıyor.

Lakin ben şu an cihazda olan 5.0.1 sürümünün SHSH kaydını almak istiyorum, nasıl yapabilirim?

hocam bende de aynı sıkıntı oldu =))
senin sadece güncelleme doğrulaman kalmışş... hiç yükle demiiceksin sen bence... hep böle kalıcak...
_____________________________

Msi 870A-G54 - Amd Phenom 2 x4 955 + 775 pin intel Cooler - Asus Gtx 760 DCU - Gskill Ribjaws 4x4gb Ddr3 1600 Mhz - Kingston 120 gb Sata3 Ssd - Samsung 1 Tb Sata2 Hdd - Philips 227E4LHAB 21,5'' FullHD 2ms Led Monitör@76Hz - Zalman Z9 Plus Kasa + 5x12cm Fan + Xilence XP700 80+ Bronze Psu - Logitech G15 Işıklı Gamer Klavye - Msi Gamer Mouse - 2xWireless xBox Gamepad
02.09.2016

Origin id: hatrix7 Steam id: hatrix7
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Firmware, Unlock, Jailbreak, vb. » <<<SHSH Kaydı Nasıl Alınır Tiny Umbrella Ne İşe Yarar ve Hangi Modeller İçin Geçerlidir>>>
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 




Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR2
0.375