Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yüksek lisans sonrasında geçen yaz askerliği 1 yıl daha tecil ettirdim. Askerlik durum belgemde muhtemel celp dönemi Ağustos olarak yazıyor.

Şimdi 31 Temmuz'a kadar gidip sevk işlemlerini yaptırmak gerekiyor. Ancak ben işyerindeki durumum nedeniyle Aralık'ta gitmek istiyorum. Bu işlemler için şubeye Temmuz'un sonunda gitsem herhangi bir şekilde Aralık celbine kalma ihtimalim var mı yoksa 29 Temmuz'da bile gitsem kesin olarak Ağustos'ta askere alınacak mıyım? Bazı arkadaşlar işlemler için geç git bir sonraki döneme kalırsın diyor..

Ya da başka bir şekilde 1 dönem daha atma imkanı mevcut mu?

Bilgisi, tecrübesi olan var mıdır?

Teşekkürler.
  • kesin cevap vereyim:

öyle bir ihtimal yok. temmuz un son günü son saati de gitseniz ağustos celbine kalırsınız gitmezseniz de bakaya kalırsınız. o dediklerinin olması için
    çok fazla başvuru olması lazım kontenjanların dolması lazım ki bunun ihtimali %0. hele ağustos celbi en az katılım olan celptir.
    bir dönem atmanın yolu sağlık sorunu olacak ve sağlık raporı alacaksınız ağustosta 25 günü kapsayan ve özel raporlar da kabul edilmez. bakaya kalırsanız dava açılır para cezası var 2 milyar civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalevra212

arkadaşlar askerlik şubesine başvurduğumuz yerden mi teslim olmamız gerekiyor ve sınav yeride ona göre mi belirleniyor...
    mesela ben antalyadan yabancı şubeye başvursam sınav yerimi istediğim yerde yapabilir miyim ?? teslim olacağım yer yine antalya şubesi mi olmak zorunda ???

arkadaşlar cvplayabilir misiniz acaba ???
  • quote:

arkadaşlar askerlik şubesine başvurduğumuz yerden mi teslim olmamız gerekiyor ve sınav yeride ona göre mi belirleniyor...
    mesela ben antalyadan yabancı şubeye başvursam sınav yerimi istediğim yerde yapabilir miyim ?? teslim olacağım yer yine antalya şubesi mi olmak zorunda ???

ASkerlik şubesine başvurduğunda o şubenin seni sevk ettiği yerde 1-2-3 Ağustos'ta sınava giriyorsun. Örneğin ben Eskişehir As.Şb'de başvurdum. Ankara Polatlı Füze ve Topçu okulu2nda sınava girdim. Sonra sınav sonucuna göre dağıtımım İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı'na çıktı.

Yabancı şubelerinde bu şekilde gönderdikleri bir sınav merkezi olması lazım. Bunun için, geçmiş forumlara bakarsanız daha net bilgi edinirsiniz. Teslim olacağınız yerle, başvuru yaptığınız yerin hiç bir ilgisi yok.

• peki kardeş sınav yerine gittiğinde askeriyede mi kalıyorsun. sanırım ayın 12 sine kadar nereye gideceğin belli oluyor,,, sınavdan sonra geri evemi dönüyorsun yoksa teslim mi olmuş oluyorsun ???
    quote:

Orijinalden alıntı: AyEmSe

quote:

ASkerlik şubesine başvurduğunda o şubenin seni sevk ettiği yerde 1-2-3 Ağustos'ta sınava giriyorsun. Örneğin ben Eskişehir As.Şb'de başvurdum. Ankara Polatlı Füze ve Topçu okulu2nda sınava girdim. Sonra sınav sonucuna göre dağıtımım İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı'na çıktı.

Yabancı şubelerinde bu şekilde gönderdikleri bir sınav merkezi olması lazım. Bunun için, geçmiş forumlara bakarsanız daha net bilgi edinirsiniz. Teslim olacağınız yerle, başvuru yaptığınız yerin hiç bir ilgisi yok.

• selam arkadaşlar bende ağustosta askere gitmeyi kafaya koydum... 2 hafta sonra mezun oluyorum ayın 20 si gibi çıkışımı alıp askerlik başvurusunu yapacağım... hepimiz için hayırlı olsun çok kasmamak lazım...
  • aynen.
    kasmaya gerek yok.
    gecen sene biz de giderken dedeler diyordu birakin unutun askerligi havalar guzel gezin tozun forumda vakit kaybetmeyin elbet bir sekilde gececek diye.
    biz tabi laf dinlemeyip yok su nasilmis bu nasilmis. kimsenin askerligi kimseye benzemez.
    ayrica stres yapacak bir sey de yok. ben cok bir askerlik gecirdim guneydogu da karakolda hudut piyadesi olarak ama kasacak hic bir sey yok bu gunlerin tadini cikarin.
  • quote:

peki kardeş sınav yerine gittiğinde askeriyede mi kalıyorsun. sanırım ayın 12 sine kadar nereye gideceğin belli oluyor,,, sınavdan sonra geri evemi dönüyorsun yoksa teslim mi olmuş oluyorsun ???

dostum olay şu, şubede işlerini bitirip eline verdikleri askerlik durum kağıdı ile tekrar aynı yere gidip 31 temmuzza kadar sarı zarfını almaya gidiyosun sınav yerini söylüyolar. 1 2 3 ağustos tarihlerinden birinde sınav yerinde sınavını olup evine geri geliyosun. sonraki işlem beklemek, netten askerliğini nerden yapacaksın onu takip ediyosun ve belirtilen tarihde askeriyeye teslim oluyosun :)

bilmediklerini çekinme sor burdayız :)
  • öncelikle çok teşekkürler çok aydınlatıcı oldu..
    son bi sorun daha sormak istiyorum,, sınav yerini seçme imkanımız yok mu ?? mesela antalyadan başvursam sınav yerim neresi olur ?? diyarbakırdan başvursam neresi olur??? ona göre bana uyan bi şubeden başvurumu yapacam,, sanırım her ilde sınav yapılmıyormuş,, dolayısıyla gidip kalacak yer ayarlama derdimiz olacak birde heralde ???
    quote:

Orijinalden alıntı: kordem

quote:

peki kardeş sınav yerine gittiğinde askeriyede mi kalıyorsun. sanırım ayın 12 sine kadar nereye gideceğin belli oluyor,,, sınavdan sonra geri evemi dönüyorsun yoksa teslim mi olmuş oluyorsun ???

dostum olay şu, şubede işlerini bitirip eline verdikleri askerlik durum kağıdı ile tekrar aynı yere gidip 31 temmuzza kadar sarı zarfını almaya gidiyosun sınav yerini söylüyolar. 1 2 3 ağustos tarihlerinden birinde sınav yerinde sınavını olup evine geri geliyosun. sonraki işlem beklemek, netten askerliğini nerden yapacaksın onu takip ediyosun ve belirtilen tarihde askeriyeye teslim oluyosun :)

bilmediklerini çekinme sor burdayız :)

• quote:

öncelikle çok teşekkürler çok aydınlatıcı oldu..
    son bi sorun daha sormak istiyorum,, sınav yerini seçme imkanımız yok mu ?? mesela antalyadan başvursam sınav yerim neresi olur ?? diyarbakırdan başvursam neresi olur??? ona göre bana uyan bi şubeden başvurumu yapacam,, sanırım her ilde sınav yapılmıyormuş,, dolayısıyla gidip kalacak yer ayarlama derdimiz olacak birde heralde ???

Yukarıda da yanıtladığım gibi, 339.kısa dönem başlığı ya da bir önceki celbin başlığı altındaki yazıları okursan sınav merkezleri hakkında bilgin olur. Ben Antalya-Diyarbakır şblerinin nereye sevk ettiğini bilmiyorum.

Ya da en güzeli, google'da askerlik şube başkanlıkları diye arattır. Sonra orada çıkan görevliye, siz sınava nereye sevk ediyorsunuz diye sor. Yardımcı oluyorlar.

Bilgine.

• Agustos sicaginda acemilik hic cekilmez. Gideceklere Allah simdiden sabir versin.
    Agustosta gidenlere yedek subaylik cikma sansi Aralikta gidenlere oranla 3-4 kat daha fazla..
    Bu durumu isteyenler icin avantaj, kisa isteyenler icinse buyuk risk.
    Kisa isteyenler ve askerligini RAHAT KISA KI$ gunlerinde yapmak isteyenler Aralik celbini beklesin derim
  • ağustos'da askere gitmek için başvurmam gereken en son tarih nedir bilen var mı acaba? asal'ın sitesinde 15 mayıs yazıyor?
  • valla kardeş şubeden şubeye değişiyor sanırsam. mesela antalya şubesi bana en son 15haziran dedi,, diyarbakır şubesi 30 haziran dedi,, sen nerden başvurmayı düşünüyorsan orayı ara direk en iyisi bu :)

quote:

Orijinalden alıntı: Vandelay

ağustos'da askere gitmek için başvurmam gereken en son tarih nedir bilen var mı acaba? asal'ın sitesinde 15 mayıs yazıyor?
  • hadi ya ciddi misin ?? ben uzun dönem yapmak istiyorum püf noktaları neler nasıl uzun dönem ihtimalini artırabilirim ???

quote:

Orijinalden alıntı: Command.com

Agustos sicaginda acemilik hic cekilmez. Gideceklere Allah simdiden sabir versin.
    Agustosta gidenlere yedek subaylik cikma sansi Aralikta gidenlere oranla 3-4 kat daha fazla..
    Kisa isteyenler ve askerligini RAHAT KISA KI$ gunlerinde yapmak isteyenler Aralik celbini beklesin derim

quote:

Orijinalden alıntı: Command.com

Agustos sicaginda acemilik hic cekilmez. Gideceklere Allah simdiden sabir versin.

• selam arkadaşlar

2008 4 yıllık mezunuyum, öğretmen atamaları için ağustos tan önce askere gitmek istiyorum, olur mu acaba? ne yapmalıyım, bu arada tecil hakkımda kasım da bitmişti!!! yardımcı olursanız sevinirim
  • Bir kaç kez sordum ama cevap alamadım tam olarak, Yardımlarınızı rica ediyorum gerçekten...

Haziran başı gibi askerlik işlemlerimi yaptırmak istiyorum. İş yerine vermem gereken evrakı ne zaman alabilirim.
  • işyerine vermemiz gereken bir evrak mı var arkadaşlar ??? nasıl bişeydir bu ne evrağı olması gerek ???
    quote:

Orijinalden alıntı: ibul_34

Bir kaç kez sordum ama cevap alamadım tam olarak, Yardımlarınızı rica ediyorum gerçekten...

Haziran başı gibi askerlik işlemlerimi yaptırmak istiyorum. İş yerine vermem gereken evrakı ne zaman alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibul_34

Bir kaç kez sordum ama cevap alamadım tam olarak, Yardımlarınızı rica ediyorum gerçekten...

işlemlerini yaptırınca sana enson olarak tek sayfa askerlik durum belgesi verilecek onu götür işyerine

quote:

Orijinalden alıntı: english teacher

selam arkadaşlar

2008 4 yıllık mezunuyum, öğretmen atamaları için ağustos tan önce askere gitmek istiyorum, olur mu acaba? ne yapmalıyım, bu arada tecil hakkımda kasım da bitmişti!!! yardımcı olursanız sevinirim

4 yıllıklar ağstostan önce gidemez, nisan ağustos ve aralık dönemleri var, nisanı kaçırdığın için en yakın ağustos olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kordem -- 25 Mayıs 2011; 14:28:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vandelay

ağustos'da askere gitmek için başvurmam gereken en son tarih nedir bilen var mı acaba? asal'ın sitesinde 15 mayıs yazıyor?

30 haziran...
  • Arkadaşlar yüksek lisans geçici mezuniyet belgemi çok yakında alacağım. Sizce yüksek lisans'tan mezun olduğumu belirtiyim mi yoksa lisans diploması ile mi gidiyim? Kısa dönem yapmak istiyorum bu yüzden yüksek lisansı saklamakta fayda var mı? Yoksa her türlü bunu görebiliyorlar mı?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.