Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilen varmı işyerine hangi belgeyi vercez askere gitçez diye?? Tecil bozdurunca 31.07.2011 tarihine kadar askerlik durumu yoktur gibi bişey yazan belge verdiler onumu vercez acaba???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetin85 -- 16 Mayıs 2011; 11:17:54 >
  • Hayır onu vermiyeceksin.Temmuz ayı içersinde sarı zarfı almaya gittiğinde alacaksın.Onlar soruyo isityormusun diye,sormazlarsa sen istersin...
  • Hayır...Temmuzda alacağın sarı zarfın üstünde yazacak.Hangi şehirden alrsan zarfı ona göre sınav yeri var.SInav yerleri değişmwz zaten...İstanbul için tuzla,küçükyalı,çorlu...Ankara için etimesgut gibi...
  • bende bu dönem ağustosta gidicem, tecil ağustosta bitiyordu, peki şimdi bana, son yoklama mektubu mu gelecek ?
  • hicbir sey gelmeyecek. tek yapmaniz gereken temmuz ayi icinde sari zarfi almak.
  • teşekkürler, yavaş yavaş kendimizi psikolojik olarak hazırlayalım, inşallah zor bi askerlik olmaz bizim için, o kadar adam, cahil kalmışların yanında naparım bilmiyorum ama inşalah iletişimde zorlanmam..
    askere giderken tek bot alayımmı karar veremedim ama yds'nin botu rahat ve iyiyse alayım diyorum. sporda da biraz zorlanırım gibime geliyor, 300 mt koşabiliyorum ancak, kaslar hamlamış...

götürülecekler listesinide koyabilirsek iyi olur topiğe..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 16 Mayıs 2011; 16:35:25 >
  • hadı arkadaslar gelınde bız gıdelım 339.dönem olarak sizleri bekliyoruz...ben şu an askerliğimi iskenderun deniz er eğitim alayında yapmaktayım...acemiliğimde usta birliğimde çok şükür çok rahatım.su an alayın içindeki internet cafeden yazıyorum :) usta birliğimde kantinci oldum.nisan döneminde gelmenin en büyük avantajı yazın rütbelilerin hepsi izinde oluyor ve bir uzun dönem görücez ve bir kısa dönem görücez.bulunduguğum yer er eğitim alayı oldugundan sadece acemiler burda bulunuyor ve acemilik süreleri 28 gün gün uzun dönemlerin,kısa dönemlerin ( agustos celp'i için) 18 gün olucak..kısacası 24 mayısta gelecek uzun celp 22 haziranda gidecek ve 12 agustosa kadar alayda kimseler olmıyacak...tek dezavantajımız sıcak olucak burda.....
    askerlik için fazla çekinceniz olmasın ünv mezunu olmanınız avantajını burda göreceksiniz.yeterki uzun dönemlere kendinizi ezdirmeyin ve belli bir mesafede diyalkog kurun ne çok samimi olun nede selamsız olun...unutmayın ki herhangi bir vukuat durumda siz mahkemeye yedek subay statüsünde çıkıyorsunuz bütün erbaşlar,uzman çavuşlar astsubay cavustan kıdemli astsubay başcavusa kadar hepsi bunun bilincinde ve size yaklaşımları öyle...ama kesinlikle astsubaylara bu gücünüzden dolayıda terbiyesizlik yapmayın....

askerlik boyunca herzaman kendinize ufak hedefler koyun o zaman daha cabuk gecıyor zaman...acemiliğin bitimi,100e düşmek , illere düşmek , memleketinin plakasına gelmek gibi....şimdiden hepinize kolay gelsin agustos ayında görüşmek üzere...... :)

ilerleyen tarihlerde yaşadığım diğer tecrübeleri sizlerle paylaşırım..

• belge hakkındaki cevaplar için teşekkür..

EcheLoN_ un dediği gibi götürülmesi mantıklı olan eşyaların bir listesini yapsak, 339 larda bize bu konuda yardımcı olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetin85 -- 17 Mayıs 2011; 11:03:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetin85

belge hakkındaki cevaplar için teşekkür..

EcheLoN_ un dediği gibi götürülmesi mantıklı olan eşyaların bir listesini yapsak, 339 larda bize bu konuda yardımcı olsa

walla ben daha oncekı mesajlarımda dedıgım gıbı ıskenderun denız er egıtım alayında askerlıgımı yapıyorum...bır dunya valız ve esya ıle geldım bı o kadar da malzeme burdan verdıler...acemılık bıttıkten sonra tek valız varken 3 valız ıle cıktık....hava ve kara kuvvetlerınde nasıldır bılmıyorum ama denız kuvvetlerı komutanluıgı saolsun askerının butun ıhtıyaclarını karsılıyor...
  • quote:

İhtiyaç listesiyle ilgili genel bir liste aşağıdaki linkte mevcut.
    Tabii nereye gideceğinize ne zaman gideceğinize bağlı olarak değişebiliyor bu liste.

İHTİYAÇ LİSTESİ

• quote:

Orijinalden alıntı: xnax

quote:

İhtiyaç listesiyle ilgili genel bir liste aşağıdaki linkte mevcut.
    Tabii nereye gideceğinize ne zaman gideceğinize bağlı olarak değişebiliyor bu liste.

İHTİYAÇ LİSTESİ

Ayrıca burada biilgilerinizi paylaşarak sizinle aynı yerde sınava girecek ve sonrasında aynı yere düşecek arkadaşlarla bir bağ kurabilirsiniz.

Keza 339. dönemler de öyle yapmışlardı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: AESAES

hadı arkadaslar gelınde bız gıdelım 339.dönem olarak sizleri bekliyoruz...ben şu an askerliğimi iskenderun deniz er eğitim alayında yapmaktayım...acemiliğimde usta birliğimde çok şükür çok rahatım.su an alayın içindeki internet cafeden yazıyorum :) usta birliğimde kantinci oldum.nisan döneminde gelmenin en büyük avantajı yazın rütbelilerin hepsi izinde oluyor ve bir uzun dönem görücez ve bir kısa dönem görücez.bulunduguğum yer er eğitim alayı oldugundan sadece acemiler burda bulunuyor ve acemilik süreleri 28 gün gün uzun dönemlerin,kısa dönemlerin ( agustos celp'i için) 18 gün olucak..kısacası 24 mayısta gelecek uzun celp 22 haziranda gidecek ve 12 agustosa kadar alayda kimseler olmıyacak...tek dezavantajımız sıcak olucak burda.....
    askerlik için fazla çekinceniz olmasın ünv mezunu olmanınız avantajını burda göreceksiniz.yeterki uzun dönemlere kendinizi ezdirmeyin ve belli bir mesafede diyalkog kurun ne çok samimi olun nede selamsız olun...unutmayın ki herhangi bir vukuat durumda siz mahkemeye yedek subay statüsünde çıkıyorsunuz bütün erbaşlar,uzman çavuşlar astsubay cavustan kıdemli astsubay başcavusa kadar hepsi bunun bilincinde ve size yaklaşımları öyle...ama kesinlikle astsubaylara bu gücünüzden dolayıda terbiyesizlik yapmayın....

askerlik boyunca herzaman kendinize ufak hedefler koyun o zaman daha cabuk gecıyor zaman...acemiliğin bitimi,100e düşmek , illere düşmek , memleketinin plakasına gelmek gibi....şimdiden hepinize kolay gelsin agustos ayında görüşmek üzere...... :)

size bir soru sormak istiyorum...

bende aöf son sınıf maliye bölümü öğrencisiyim...

mezun olduktan sonra yedek subay olarak askerlik yapma imkanım varmı yoksa bu yedek subaylık sadece doktor vb meslekteki arkadaşlar içinmi geçerli ?
    ayrıca ydk subaylık sınavında herkesin kısa dönem yapmak için soruları boş geçtiği doğrumu ?
    diyelim sınavı geçtik sağlık konusunda askeriye çok mu titiz? (astsubaylık sınavlarına(astsubaylık myo) girmişliğim var ve sol gözümdeki 0,75 hipermetroptan dolayı elendim)
    diyelim bunları geçtik temelli olarak askeriyede subay olarak kalabiliyormuyuz(askerlik bitince asteklikten teğmenliğe geçip öylece rütbe alabiliyormuyuz) bunun için herhangi bir sınav varmı ??
    ha birde bizi ne olarak alırlar askeriyeye büro elamanı gibimi yoksa belli bir yerin sorumluluğumu yoksa direk bizi dağa mı sürerler ?
    bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim çocukluğumdan beri askeriyeye girmek istedim ama bir türlü olmadı birde böyle bir şansım varsa denemek isterim...

• quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

quote:

hadı arkadaslar gelınde bız gıdelım 339.dönem olarak sizleri bekliyoruz...ben şu an askerliğimi iskenderun deniz er eğitim alayında yapmaktayım...acemiliğimde usta birliğimde çok şükür çok rahatım.su an alayın içindeki internet cafeden yazıyorum :) usta birliğimde kantinci oldum.nisan döneminde gelmenin en büyük avantajı yazın rütbelilerin hepsi izinde oluyor ve bir uzun dönem görücez ve bir kısa dönem görücez.bulunduguğum yer er eğitim alayı oldugundan sadece acemiler burda bulunuyor ve acemilik süreleri 28 gün gün uzun dönemlerin,kısa dönemlerin ( agustos celp'i için) 18 gün olucak..kısacası 24 mayısta gelecek uzun celp 22 haziranda gidecek ve 12 agustosa kadar alayda kimseler olmıyacak...tek dezavantajımız sıcak olucak burda.....

mezun olduktan sonra yedek subay olarak askerlik yapma imkanım varmı yoksa bu yedek subaylık sadece doktor vb meslekteki arkadaşlar içinmi geçerli ?
    ayrıca ydk subaylık sınavında herkesin kısa dönem yapmak için soruları boş geçtiği doğrumu ?
    diyelim sınavı geçtik sağlık konusunda askeriye çok mu titiz? (astsubaylık sınavlarına(astsubaylık myo) girmişliğim var ve sol gözümdeki 0,75 hipermetroptan dolayı elendim)
    diyelim bunları geçtik temelli olarak askeriyede subay olarak kalabiliyormuyuz(askerlik bitince asteklikten teğmenliğe geçip öylece rütbe alabiliyormuyuz) bunun için herhangi bir sınav varmı ??
    ha birde bizi ne olarak alırlar askeriyeye büro elamanı gibimi yoksa belli bir yerin sorumluluğumu yoksa direk bizi dağa mı sürerler ?
    bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim çocukluğumdan beri askeriyeye girmek istedim ama bir türlü olmadı birde böyle bir şansım varsa denemek isterim...

dostum oncelıkle sunu belırtıyım askerıye ıhtıyacı oldugu kadar yedek subay alımı alıyor..bunların cogunluga muhendıs adaylardan secıyor ama ısletme ıktısat gıbı sozel bolumlerden aldıgıda olmustur.umutlarını yıkmak ıstemem ama acıkogretım mezunu olup yedek subay olan su ana kadar kımseyı duymadım ama burası askerıye fazma mantık aramak yersız olur.

eger kı yedek subay olursan 3 ay egıtım alıyorsun ordan da gorev alacagın bırlıge gıdıyorsun.....acemılıgın bıttıkten sonra muhtemelen alacagın gorev takım astegmenı olursun ve tegmen ve ustegmeenden sonra bolukten sorumlu komutan olursun..işinin coğu büroda gecer acıkcası......

umarım hersey hakkında hayırlısı olur....yolun acık olsun dostum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

quote:

dostum oncelıkle sunu belırtıyım askerıye ıhtıyacı oldugu kadar yedek subay alımı alıyor..bunların cogunluga muhendıs adaylardan secıyor ama ısletme ıktısat gıbı sozel bolumlerden aldıgıda olmustur.umutlarını yıkmak ıstemem ama acıkogretım mezunu olup yedek subay olan su ana kadar kımseyı duymadım ama burası askerıye fazma mantık aramak yersız olur.

eger kı yedek subay olursan 3 ay egıtım alıyorsun ordan da gorev alacagın bırlıge gıdıyorsun.....acemılıgın bıttıkten sonra muhtemelen alacagın gorev takım astegmenı olursun ve tegmen ve ustegmeenden sonra bolukten sorumlu komutan olursun..işinin coğu büroda gecer acıkcası......

umarım hersey hakkında hayırlısı olur....yolun acık olsun dostum

verdiğiniz cevap için teşekkür ederim...

birde sormak istediğim devamlı olarak askeri personel olarak kalabiliyormuyuz...
    örneğin kazandım sınavı eğitim aldım asteğmen olarak askerliğimi yapıyorum
    askerliğimin bitmesine yakın kadrolu personel olabilmem için herhangi bir sınav açılıyormu...
    asteğmenlik yapanlara böyle bir hak tanınıyormu tanınıyorsa şartları nelerdir ???

tekrar teşekkür ederim....

hayırlı teskereler dilerim...

• başka bir dönemin topicinde gördüm, askeriye de haki renk boxer don yasaklanmış mı ? birisi beyaz uzun iç don giyiliyor artık demiş..

ayrıca diğer topiclerde yazıldığı gibi bişey götürmeyin askerde veriliyor zaten laflarına pek güvenmeyin, çok kalitesiz şeyler olabilir, polatlıda aseri malzeme satanlarda gördüm, içlikler, kalitesiz iplikten yapılma, kali,teli yün, içlikler ve çamaşırlar alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 17 Mayıs 2011; 18:05:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

başka bir dönemin topicinde gördüm, askeriye de haki renk boxer don yasaklanmış mı ? birisi beyaz uzun iç don giyiliyor artık demiş..

ayrıca diğer topiclerde yazıldığı gibi bişey götürmeyin askerde veriliyor zaten laflarına pek güvenmeyin, çok kalitesiz şeyler olabilir, polatlıda aseri malzeme satanlarda gördüm, içlikler, kalitesiz iplikten yapılma, kali,teli yün, içlikler ve çamaşırlar alın

ben kapalı yeşil aldım acaba o yasakmıdır
  • slm arkadaşlar bir sorum var benim ben nisan ayına başvuru yapmıştım kilo fazlamdan dolayı 1 yıl tecil verdiler 6-7 kg verdim bu zamana kadar şimdi ağustosa gitmek için başvurabilirmiyim yoksa 1 yıl ertelememin bitmesinimi beklemem lazım
  • ertelemeyi durdurabilirsin ama alınacak kadar kilo verdinmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 11sinann

ertelemeyi durdurabilirsin ama alınacak kadar kilo verdinmi ?

tam veremedim ama yaklaşık 3 ay var verebilirim muhtemelen ama süreç nasıl işleyecek yine askeri hastaneyemi gönderecekler beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: justify34

quote:

Orijinalden alıntı: 11sinann

ertelemeyi durdurabilirsin ama alınacak kadar kilo verdinmi ?

tam veremedim ama yaklaşık 3 ay var verebilirim muhtemelen ama süreç nasıl işleyecek yine askeri hastaneyemi gönderecekler beni

eger alınacak kadar verdıysen durumu izah edersin ancak oyle olur. o zamana kadar verırım demekle olmaz.
    zaten bayagı verdıysen bozarlar ertelemeyi
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.