Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (400. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: okhay

quote:

Orijinalden alıntı: zodiag

benim şimdiye kadar askeriyede açtırdığım ziraat bankası hesabıma 4 aylık maaşımdan başka hiç bir şey yatmadı benim şimdi alacağım 1 yada 2 maaş ayrıca birde yol parası mı var ? bazı arkadaşlar tutarların PTT'ye yatacağını sölemiş anlayamadım sonuçta Ziraat hesabını askeriye açtırıyor neden PTT'ye yatırsınlar ki

Bize hesap filan açtırmadılar hocam. Zaten kışlada sadece iş bankası vardı. Maaşları hep elden aldık biz. Bu arada yine kağıt geldi PTT'den. Bu defa da son maaşımı yatırmışlar.

herhalde sadece bu duruma ben düştüm yada diğer arkadaşlar umursamıyor şu anda alacağım askeriyeden 2 aylık onbaşı maaşı ayrıca yol parası ama nasıl alacağımı bilmiyorum kimse sorduğum soruya cevap veremiyor anlayamadım.Tamam meblağ az olabilir 55 TL falan yol parası ile birlikte ama sonuçta alacak alacaktır.

• Niye bırakasınız tabi ki alacaksınız paranızı. İsterseniz PTT'ye gidin baktırın. Belki yatmıştır.
  • Selam. Ben 335. KD olarak yaptım askerliği. Bize de dediler arkanızdan gelir maaş PTTyle diye. Ne gelen var ne giden.

Dediğin gibi millet umursamıyor. Kurtulduk ya yeter. Ne olursa olsun o paraya çok ilgilenmiyorum açıkçası. :)
  • Jandarmanın maaşı bankaya diğerlerinin ki de Ptt'ye yatar.Bir kez çarşı iznine çıkarken terhis olan askerlerin maaşını Ptt'ye yatırmam istenmişti, yazıcı kağıtları doldurmuş gittim Ptt'ye oradaki görevli bazı yazıları okuyamadığından bana sormuştu.Askerin adı,vatandaşlık numarası,belirttiği adreste yanlışlıklar olursa terhis olan askerin haberi olmadığından ihbar kağıdı ulaşmaz.Askeriyenin bu maaş konularında çok hassas olduğunu gördüm.Bende 335. K/D olarak yaptım askerliğimi, 4 aylık ustalık dönemimde iki kez bu konularda denetime girmişti bölüğümüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toran_aga -- 27 Şubat 2012; 19:47:22 >
  • Tam zamanında bitirdik, şimdi hava şartları çok kötü. 343'lere üzüldüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

quote:

Orijinalden alıntı: 3lano

quote:

suratımdaki aptal ifadeyle dedelerden yorum bekliyorum.

335.ksd olarak aynı yerlerde yaptım.

Hatayda yanacaksın.Soğık su herhangi soğuk bir içecek bulamayacaksın.Terleyince tuz akacak paçandan.Çok lanet biryer Allah birdaha düşürmesin.

Çukurca ise çok iyi kafana takma yemekler kötü ama içerde lahmacun, köfte..vs satılıyor.Çukurcada ben ocakta geldim gelmeden tugay'ın içinde nöbet 8 saat, mehmetçik tepe diye bir üs bölgesi vardı orda 12 saatti.Çukurcada sadece nöbet tutup yatacaksın.

Saolasın tecrübelerini bekliyorum. Mal bir surat ifadesiyle

geçmiş olsun. inşallah güzel geçer. ben de van'a, iran sınırına düştüm. doğuya düşen bir avuç insandan biri olmayı başardık ya pes. millet ne güzel yerlere düşmüş.

Dostum askerlik nasıldı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 3lano

quote:

suratımdaki aptal ifadeyle dedelerden yorum bekliyorum.

335.ksd olarak aynı yerlerde yaptım.

Hatayda yanacaksın.Soğık su herhangi soğuk bir içecek bulamayacaksın.Terleyince tuz akacak paçandan.Çok lanet biryer Allah birdaha düşürmesin.

Çukurca ise çok iyi kafana takma yemekler kötü ama içerde lahmacun, köfte..vs satılıyor.Çukurcada ben ocakta geldim gelmeden tugay'ın içinde nöbet 8 saat, mehmetçik tepe diye bir üs bölgesi vardı orda 12 saatti.Çukurcada sadece nöbet tutup yatacaksın.

Saolasın tecrübelerini bekliyorum. Mal bir surat ifadesiyle

geçmiş olsun. inşallah güzel geçer. ben de van'a, iran sınırına düştüm. doğuya düşen bir avuç insandan biri olmayı başardık ya pes. millet ne güzel yerlere düşmüş.

Dostum askerlik nasıldı

rahat yaparım rahat yaparım diyordum fakat en riskli kd asker bendim belki de 341'ler içinde. sürekli yüksekova eteklerinde o karakol benim bu karakol senin dolaştım durdum kobranın içinde. güya başkale askeriyiz fakat iran karakolları, iran askerleri falan bayağı ilginç bir askerlik oldu benim için. yine de çok mutsuz olduğumu söyleyemem. vakit nasıl geçti anlamadım bile.

bu yoldaki teli mayın zannettik mesela. yüksekova baskınının sabahı, yüksekova'ya göreve gitmiştik. bayağı heyecanlı geçmişti fakat korku pek yoktu. gerçekten çok ilginç.

• bir buçuk ay geçti bile terhis olalı. hatta 13 kilo vermiştim ne güzel. 5 kilo aldım bu bir buçuk ay içinde
    şu an işsizim ve evdeyim, bilg. başındayım.
    pangya'ma kavuştum, oyun oynuyorum bol bol =D ve bu gidişle daha da kilo alırım gibi. spor yapmaya üşeniyorum şimdilik. denetimlerde gına gelmişti çünkü spordan =S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertoPookito -- 4 Mart 2012; 12:22:22 >
  • 90 gün hava değişimi almıştım. o yüzden askerlik uzadı :) ben de yeni aldım teskereyi :D

saygılar...
  • Vay beeee :) Bende gidecektim 341 ile. İşlemler için gittiğimde ertelemeyeceğiz diyen üniversitenin son gün erteleme yaptığını öğrendim :) Şimdi bitirip gelmiştim çoktaaan :) Geçmiş olsun herkese :))) Bende bu sene ağustosta yolcu :P Daha almazlarsa bende gitmem :)
  • askerlik insana herşeyi öğretiyor...
  • devreler selam . şubeye giden oldu mu terhis kaydı için ? .
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertoPookito

bir buçuk ay geçti bile terhis olalı. hatta 13 kilo vermiştim ne güzel. 5 kilo aldım bu bir buçuk ay içinde

Yaklaşık 20 kilo verdim.(Spor felan da yoktu.) Aldıysam 1 kilo almışımdır, hiç almazsam iyi olacak. En büyük faydası bu oldu bana.
  • Bende 14 kilo verdim ama bu gidişle yata yata geri alıcam galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

quote:

Orijinalden alıntı: MertoPookito

bir buçuk ay geçti bile terhis olalı. hatta 13 kilo vermiştim ne güzel. 5 kilo aldım bu bir buçuk ay içinde

Yaklaşık 20 kilo verdim.(Spor felan da yoktu.) Aldıysam 1 kilo almışımdır, hiç almazsam iyi olacak. En büyük faydası bu oldu bana.

bilgisayar başında abur cuburlara dadanırsan sen de kiloları alırsın benim gibi merak etme

• quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

Bende 14 kilo verdim ama bu gidişle yata yata geri alıcam galiba

zuhah =D aynı kader
  • Merhaba arkadaşlar. Askerden geldikten sonra askerlik şubesine gidip işlem yaptıran oldu mu? Bizim buradaki tadilatta o yüzden bilgi alamadım kimseden. Teşekkürler.
  • Son maaşımı ve yol paramı hala almadım, alan var mı yoksa ne yapmamız gerek bilen var mı?
  • Ben ikisini de aldım. Postacı kağıt getirdi paranın yollandığına dair. Ben de gidip PTT'den çektim.

@deserthawk: Hocam ben de gitmedim şubeye. Bazı arkadaşlara gelme demişler, bazılarının terhis belgesinin fotokopisini filan almışlar. İş biraz karışık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Merhaba arkadaşlar. Askerden geldikten sonra askerlik şubesine gidip işlem yaptıran oldu mu? Bizim buradaki tadilatta o yüzden bilgi alamadım kimseden. Teşekkürler.

evet yaptırdım. terhis kaydı yapılıyor. form doldurup terhis belgeni gösteriyorsun işlem bitiyor. terhis belgeni geri veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.