Şimdi Ara

Polk Audio (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
15
Favori
36.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onkal

quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Merhaba arkadaşlar,
    Seneler önce içime düşen virüs tekrar canlandı sistem kurmaya çalışıyorum bütçem doğrultusunda.
    Konu hakkında tecrübeli arkadaşların fikirlerinden yararlanmak isterim;
    T1600 aldıktan sonra ileri ki dönemde tsi400 alıp ön hoparlör olarak ekleyip sistemi 7.1 olarak kullanmak gibi bir plan yaptım ancak ne kadar verimli olur yol gösteren fikir beyan eden olursa mutlu olurum.

Bende dediğiniz sistem var fakat kaynak sıkıntısı çok.
    BD olarak bile 7.1 zor bulunuyor.
    O yüzden ben TSI 400'leri B girişine bağladım, müzik dinlerken sadece B'yi seçip kulelerden dinliyorum.
    Sinemada hepsini birden açıyorum.

Üstadım ses ayrıntıları, kalitesi ve derinliği açısından memnun musunuz? Müzik ve sinema performansı açısından değerlendirirseniz hatta video çekip koyarsanız süper olur. Haftaya İstanbul'a dinlemeye gideceğim ama merak içindeyim kafamdaki sistemi sizin de kullanıyor olmanız oyuncak bulmuş çocuk gibi sevindim valla
    Kaynak olarak siz bd-140 kullanıyorsunuz sanırım, bende 140 veya popcorn a400 almayı düşünüyorum bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Hocam başlık içinde sisteme dair birçok yorumum var.
    Videolar yanıltıcı oluyor, ses kayıt kalitesi ve sizin dinlediğiniz kaynak, sistem hakkında eksi ya da artı yönde yanlış izlenim verebiliyor.
    İlla video derseniz, TSI400 + Pioneer kombinasyonu için forumda bir arkadaşın videosu var ona bakabilirsiniz.
    http://www.youtube.com/watch?v=HFUIlPT8vhQ

• Bu videoyu biliyorum forumdan bir arkadaşın ve her defasında hayranlıkla dinliyorum :)
    tsi400 ve t1600 uyumu anlamında video demiştim; tabi ki aslını göstermez sadece fikir verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 19 Nisan 2013; 16:18:12 >
  • Video benim eski sistemimdi. Panasonic FZ38 ile çektim ve sonuçta görsellik dışında izleyenlere ses açısından çok az bir fikir verebilir bence. Canlı dinlemek ile video kaydı malesef çok farklı oluyor. Ama neticede birçoğumuz ürünleri incelerken resim ve videolarına da bakıyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.1 ses sistemi için rti a3'ün arka hoparlör olarak kullanılması herhangi bir problem yaratırmı? yada artısı - eksisi ne olur?
    arka hoparlör olarak kullanılan fxi 4'e göre aşırı farklılık oluştururmu?
    tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilirmi?
  • bu fiyatlar ne zaman düşecek, bir vsx921 ve tsi400 de biz alsak
  • dört gözle bekliyoruz ama maalesef düşmüyor
  • tsi 400 ile Klipsch rf 62 kıyaslarsak nasıl bir sonuc cıkar sizce

receiverim 921
  • Klipsch rf 62 her türlü alır.
  • o zaman rf82 ye hic girme bile diyorsun :))
    RF lerin 2 yollu olması bir dezavantaj olusturmuyor mu ?
  • Hayır dostum olurturmuor.bana rti a9 alıcam deseydn.haklısın derdm.ama tsi 400 rf 82 üle karşılaştırılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: indigo_blue

o zaman rf82 ye hic girme bile diyorsun :))
    RF lerin 2 yollu olması bir dezavantaj olusturmuyor mu ?

TSI 400 de 2 yollu zaten.
  • Arkadaşlar ikinci el POLK AUDIO RM85 almayı düşünüyorum nedersiniz tavsiye edermisiniz?Tl1600 serisi ile bu seriyi kıyaslarsak ne gibi avantaj ve dezavantajları var?
  • Arkadaşlar rti a9 için fikriniz nedir

• Benzer paralara B&W 683 veya Monitor Audio Rx 8 alinabili6orsa bunlar terciih edilebilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım şuanda satışta olan 2.500 TL fiyata ilanı olan ürün için soruluyor.
    Bu fiyat civarında RX8 varsa temiz ilanlarda öncelikle RX8 i tercih edebilirsiniz.
    Ama yoksa da polk ciddi iyi bir seçenek olabilir kanımca
    Bu modeli görmüş dinlemişliğim yok ama dinlediğim Polk ları ben hep sevdim ama sanki sinema ağırlıklı gibi geliyor bana. O kadar çok sürücü vs.. kullanınca küçük dar kabinlere ben de otomatikman böyle bir algı oluşturuyor ve sesi de öyle sanki.
    Hoş RX8 lerde sinemaya daha yatkınlar orta ses baskınlığı açısından bence ama yine de hoş bir ses sağlıyorlar belli bir noktaya kadar.
  • Daha önce focal 826 kullandım satmak zorunda kalmıştım çok beyendiğim bir hoparlördü rx8 ile extreme audioda kıyaslama yapmıştık rx8 beyenmemiştim focali aldım şimdi merak ettiğim focal 826 ile polk audio rti a9 kıyaslarsak acaba ne olur ?

• Muhtemelen daha fazla bass ağırlıklı bir ses alırsınız, A7-A9 Pro av de demo da olması lazım.
  • Polk rti a3 bile o kadar alt frekans ağırlıklı çalıyor ki rti a9'u düşünemiyorum.. Sinemada iyi iş çıkarıyorlar zaten sinema için üretilmiş bir seri ama stereo performansları da kötü değil.
  • dün proav tuncay beyden panasonic at6000 elite screen snetension 2 135 inc perde, pionner bdp 150 bluray player, pionner vsx 921 teceiver aldım,

geçici olarakta polk audio 2 çift rtı-a1 center olarakta csı-a4 subwoofer olarak psw-660 aldım ilk defa polk marka hoperlör tercih ettim tamamen tuncay beye güvendim burda inşallah definitiwe bp-10 dan daha iyi performans alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeterna_victriX -- 17 Aralık 2013; 18:55:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fıght_Club

dün proav tuncay beyden panasonic at6000 elite screen snetension 2 135 inc perde, pionner bdp 150 bluray player, pionner vsx 921 teceiver aldım,

geçici olarakta polk audio 2 çift rtı-a1 center olarakta csı-a4 subwoofer olarak psw-660 aldım ilk defa polk marka hoperlör tercih ettim tamamen tuncay beye güvendim burda inşallah definitiwe bp-10 dan daha iyi performans alırım

Hayırlı olsun.
    Polk DSW 660 demek istediniz sanırım, kablosuz olan model değil mi?
    http://www.polkaudio.com/products/dswpro660wi

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.