Şimdi Ara

TTNet TİVİBU EV [ANA KONU] (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.558
Cevap
54
Favori
427.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu arkadaşlar. Bende 2 ay denemek istiyorum ama internete etkisi var mı yok mu? Kesin bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 8 gb limitsiz kullanıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Yahu arkadaşlar. Bende 2 ay denemek istiyorum ama internete etkisi var mı yok mu? Kesin bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 8 gb limitsiz kullanıyorum...

8 gb yazdığından bu işleri hiç bilmediğini anlıyorum.şöyle.sizin alabileceğiniz maximum hız 20 mbit diyelim.bu halde iken tivibuev ve internet birbiirni etkilemez kullanımda.kota mota derdiyok farklı protokoller çünkü.ha bu en iyi senaryo.ama kimi yerlerde 20 yıllık kablolar var.arkadşaım santrale 50 metre ama 1 mbiti alamıyor düşün artık.gelelim diğer senaryoya hattıjn en fazla 10 m it alır.bu durumda internetini 2-3 mbit yaparlar ki tivibuev görüntüsü dandikleşmesin takılmasın ve hd zorlanmasın.hd derken diğer kanallardan yii tabiki de ama bana gelmez.dandik bdrip 1080ler bile 10 mbitlik akışa sahip ve codeği bence daha gelişmiş.ancak görütüyü iyileştirme yapmışlar.kayan ayzıalr okunaiblir duruma gelmiş ha senin neti 2 ye dşürünce sen diyeceksinki lan ben 8 mbit almıştım hani hızım diye ttneti arayackasın.onlarda sana tivibuev için hattı ayırdıklarını elleirnden bi şey gelmeyeceğini söyleyecvek.burdan kesin bişey söylemek zor.modemin arayüzünden ulaşılabilir hız yazar.konu aç yada olan konularda sor snr değerleri falan filan.arkadaşlarmyorum yazarlar.mesela benim modemimde net olmadan 26 mbit yazıyordu.komşuya bağladık 16 mbit yemedi.sonradan saha dolabı fiber oldu ve sorun kalmadı.eğer evin yakınalrında büyük beyaz bir dolap varsa iyi yada binanın içinde büyük beyaz bir dolap varsa.t11 yada tip7 tip 5 yazar üsütnde.
  • 10 liralık pakette Eurosportlar kapalıydı en son. Ama şuan açık bende. Ne iş?
    Oha tüm kanallar açılmış. Noluyoruz

Çok ilginç. Dijital müzik kanalları kapanmış. Üyeliğiniz yoktur diyor. Ama diğer tüm kanallar açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albus Dumbledore -- 5 Ekim 2012; 22:47:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Yahu arkadaşlar. Bende 2 ay denemek istiyorum ama internete etkisi var mı yok mu? Kesin bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 8 gb limitsiz kullanıyorum...

8 gb yazdığından bu işleri hiç bilmediğini anlıyorum.şöyle.sizin alabileceğiniz maximum hız 20 mbit diyelim.bu halde iken tivibuev ve internet birbiirni etkilemez kullanımda.kota mota derdiyok farklı protokoller çünkü.ha bu en iyi senaryo.ama kimi yerlerde 20 yıllık kablolar var.arkadşaım santrale 50 metre ama 1 mbiti alamıyor düşün artık.gelelim diğer senaryoya hattıjn en fazla 10 m it alır.bu durumda internetini 2-3 mbit yaparlar ki tivibuev görüntüsü dandikleşmesin takılmasın ve hd zorlanmasın.hd derken diğer kanallardan yii tabiki de ama bana gelmez.dandik bdrip 1080ler bile 10 mbitlik akışa sahip ve codeği bence daha gelişmiş.ancak görütüyü iyileştirme yapmışlar.kayan ayzıalr okunaiblir duruma gelmiş ha senin neti 2 ye dşürünce sen diyeceksinki lan ben 8 mbit almıştım hani hızım diye ttneti arayackasın.onlarda sana tivibuev için hattı ayırdıklarını elleirnden bi şey gelmeyeceğini söyleyecvek.burdan kesin bişey söylemek zor.modemin arayüzünden ulaşılabilir hız yazar.konu aç yada olan konularda sor snr değerleri falan filan.arkadaşlarmyorum yazarlar.mesela benim modemimde net olmadan 26 mbit yazıyordu.komşuya bağladık 16 mbit yemedi.sonradan saha dolabı fiber oldu ve sorun kalmadı.eğer evin yakınalrında büyük beyaz bir dolap varsa iyi yada binanın içinde büyük beyaz bir dolap varsa.t11 yada tip7 tip 5 yazar üsütnde.

Arkadaşım bilgi için sağ ol ama onu ben yanlış yazmışım dalgınlıktan. 8gb ney lan?
  • An itibariyle tüm kanallar açık beyler koşun.
  • arkadaşlar ttnet hızım 8mb kadar sınırsız internet ortalama 6-7 arası net alıyorum hd kanalları izliyebilirmiyim yoksa sadece sd yayınlarımı izlerim hd yayınlara kaç mb net yeterlidir saygılar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

arkadaşlar ttnet hızım 8mb kadar sınırsız internet ortalama 6-7 arası net alıyorum hd kanalları izliyebilirmiyim yoksa sadece sd yayınlarımı izlerim hd yayınlara kaç mb net yeterlidir saygılar?

hdler için yekpare 8 mbit gerekli.yani o 6-7 mnni üsütne 8.ama ben net istemem tivibuya feda olsun dersen orası ayrı.o bant genişlği tivibu verilerine ayrılır
  • şimdi ben tivibu izlerken zaten nette gezmem o zaman hd izliyebilirmiyim?görüntü kalitesi nasıl acaba?
  • quote:

şimdi ben tivibu izlerken zaten nette gezmem o zaman hd izliyebilirmiyim?görüntü kalitesi nasıl acaba?

Sd için 3, hd için 6 mbit gerekiyor en az. Başvurduğunuzda hattınız destekliyorsa hızınız 12 mbit civarına çıkarılıyor hız kaybı yaşamayın diye. Desteklemiyorsa zaten abone yapmıyorlar.

• benim ttnet 2 yıllık abonelil 11. ayınsonunda bitiyor sanırım hediye kampanyasından yararlanamıyorum 1 ay daha bekliyimmi yoksa bağlattırayımmı ptesi günü arkadaşlar nedersiniz?
  • ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

benim ttnet 2 yıllık abonelil 11. ayınsonunda bitiyor sanırım hediye kampanyasından yararlanamıyorum 1 ay daha bekliyimmi yoksa bağlattırayımmı ptesi günü arkadaşlar nedersiniz?

Siz bilirsiniz. 2 ay hediye kampanyası 30 eylülde bitmiş ama yenilenir muhtemelen. İlk çıktığında da Haziranda bitiyordu sözde.

• bağlantı nasıl oluyor arkadaşlar benim modem odamdan ve tviden uzak tivibu ve moodem yanyanamı olmalı yoksa wlessle flanmı bağlanıyor?
  • quote:

bağlantı nasıl oluyor arkadaşlar benim modem odamdan ve tviden uzak tivibu ve moodem yanyanamı olmalı yoksa wlessle flanmı bağlanıyor?

bizim ev de halının altından 10 metre kablo çektiler.
    ilk hafta bütün HD yayınlar vs vardı, daha sonra 2 hafta boyunca HD yayınlar kesildi.
    hoş HD yayın ile sd yayının farkına varamadık ya. ara ara yayın kesintisi ve donma da oluyordu zaten.
    HD yayınlar da donma karıncalanma çok daha fazla oluyordu.
    10 gündürde tanıtım kanalı hariç hiçbir kanal çalışmıyor. teknik servis bekliyoruz.
    (aklınızda olsun şuanda taktıkları motorola cihaz fiber ağdaki HD yayınlara uyumlu değilmiş.)
    merkez türktelekom dan cihazınızı değiştirebilirsiniz dedi telefonda , büyük usta.
    ama zaten yayın olmadığı için ve teknik servis beklendiği için değişim yapmadım,
    tivibuda kalmayıda düşünmüyorum zaten. rezil bir sistem,
    4440375 çağrı merkezine ulaşabilmen için abartısız 3 saatiniz gider, 3 ayrı telefon hattından bağlanmaya çalışırsınız,
    40-50 defa denersiniz, bunun %50 sinde ancak sekretere bağlanabilirsiniz, bununda %90 ında iletişim merkezindeki
    bilgisayarlar vs bozuktur çalışma vardır, daha sonra arayın derler, ''yaklaşık kaç saat sonra arayalım'' dersiniz,
    saat veremezler çünkü bu arıza günler haftalar sürecektir, aylarca sürer mi bilemiyorum tecrübe edeceğiz bakalım.
    pazartesi teknik servis gelecekmiş, 10 gündür nereden geliyorsa çin den mi ne.
    ........
    fiber ağdan önce yani ilk taktıkları bir hafta boyunca internette olumsuz etkilenme olmamıştı.
    fiber ağa geçtikten sonra ne olur bilemiyorum.
  • Bizim orda fiber yokta bakalim zaten italya ve fransa ligini izlemek icin alicam yoksa evde digiturk dsmart teedunya var zaten

• Bu ne sacmaliktir ya kayserinin gobeginde oturuyorum santralle evimizin arasinda 100metre ya var ya yok tivibuyu destekllemiyor diyor fiber internetin ne zaman gelicegini bilmiyorlar sinir oldum

• Cine5'i açmışlar. Şu HD kanalları artırsalar artık cidden çok iyi olacak. Ahaber'in HD kanalının kalitesi gerçekten mükemmel düzeyde.
  • quote:

Bu ne sacmaliktir ya kayserinin gobeginde oturuyorum santralle evimizin arasinda 100metre ya var ya yok tivibuyu destekllemiyor diyor fiber internetin ne zaman gelicegini bilmiyorlar sinir oldum

malesef her santral tivibuev destekli değil.yahni hattınızın 10-20 mbit alması tek dert değil.diğer tarafdan tivibu ciahzıo kabloludur ve modeme myhtaçtır.kendi kendine kablosuz çözümü yoktur.ancak access pointlerle kablosuz olaiblir.iki cihaz işle kablosuz oluyor görüldüğü üzere.fiber paketlerde 100 mbit pakeit seçmediğiniz sürece net hızınızıı azaltmaz ancak bakır adsllerde toplam kapasitenizi aşıyor iseniz haliyle net düşürülecek.örnek oalrka hattını 15 mbit kaldırı.sizde 16 mbit net alırısnız.zaten 16 kullanamıyorsunuz bide tivibu alınca hızınızı 8 e kada rdüşürürler.gerçi hız hiçbir zaman garanti edilmeidği için şikayet etmeniz mantıksız.adamlar zaten hız ne olur belli değil diyorlar.ne çıakrs abahtına.
  • quote:

quote:

Bu ne sacmaliktir ya kayserinin gobeginde oturuyorum santralle evimizin arasinda 100metre ya var ya yok tivibuyu destekllemiyor diyor fiber internetin ne zaman gelicegini bilmiyorlar sinir oldum

malesef her santral tivibuev destekli değil.yahni hattınızın 10-20 mbit alması tek dert değil.diğer tarafdan tivibu ciahzıo kabloludur ve modeme myhtaçtır.kendi kendine kablosuz çözümü yoktur.ancak access pointlerle kablosuz olaiblir.iki cihaz işle kablosuz oluyor görüldüğü üzere.fiber paketlerde 100 mbit pakeit seçmediğiniz sürece net hızınızıı azaltmaz ancak bakır adsllerde toplam kapasitenizi aşıyor iseniz haliyle net düşürülecek.örnek oalrka hattını 15 mbit kaldırı.sizde 16 mbit net alırısnız.zaten 16 kullanamıyorsunuz bide tivibu alınca hızınızı 8 e kada rdüşürürler.gerçi hız hiçbir zaman garanti edilmeidği için şikayet etmeniz mantıksız.adamlar zaten hız ne olur belli değil diyorlar.ne çıakrs abahtına.

Eve fiber gelse yinemi tivibu izliyemicem ben?

• quote:

quote:

quote:

Eve fiber gelse yinemi tivibu izliyemicem ben?

önce santralin destekleyip desteklemediğini bilmeniz gerekli.bunu çalışan müdürler bile bilmiyoır bence.santrale gidip sorabilirsin yada ttnete mail at bi ara dönerler.daha sonradan fiberin tivibulu olup olmadığını öğrenirsin.süperonline bi ara çıkışda idi biliyorsun.telekomda aman geri kalmayım diye salak salak bi ton eşy yaptı.bana göre en salkaları 1) ttnet alo 2)tivibu tivibuyu almam için uydu yayınlarının sonsuza dek keislmeis gerekli.şuan için güzel tarafı film kiralayıp izlemek ama bi dvd kalitesi verebileceğini yada bi blurayi yakalaybileceğini sanmıyorum
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.