Şimdi Ara

TTNet TİVİBU EV [ANA KONU] (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.558
Cevap
54
Favori
427.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kumandada sosyal tivi tuşuna başınca ekran sağ alt köşeye arkadaşlarının olduğu menü geliyor. arkadaş listemin üzerine gelip ok dedikten sonra, kumandanın yün tuşları ile arkadaş ekle menüsü gelene kadar ilerliyorsun. arkadaş aramak için ok deyin diyor oraya basıyorsun. isim yazıp ekliyorsun sonra o kişinin ekranına düşüyor. ben eve gidince sizi ekleyeyim. sanırım ekranınısa uyarı olarak gelecektir. arkadaş olarak eklemek için onaylayın tarzında. onayladıktan sonra eklenmiş oluyor .kolay gelsin...
  • Bir kaç kısa bilgi paylaşacağım,

**Yeni kurulum yaptıranlar Airties'in 7200 kodlu yeni settopboxunu istesinler, günde 5-6 saat arkada açık kalmasına rağmen herhangi bir ısınma-donma-kasma-geç algılama sorunu yok.

**Online işlem merkezinde üyeliği //Tivibu Ev 2 Ay Deneme Kampanyası Maxi Paket (SD) // olarak gözükenler,
    modem arayüzündeki ulaşılabilir hızları minimum 16 olmak kaydıyla 444 0 375'i arayıp bunu //HD// olarak güncelletsinler. Sistem tarafından hızınız otomatik 14 megabite çıkarılıyor.
    Not: Eğer santrale uzaklığınızdan dolayı ulaşılabilir hızınız 16mbitten az ise sistem yinede hızınızı 14'e atıyor ama SNR değeriniz aşırı derecede düştüğü için kopma problemi olabilir.

**2 ay ücretsiz-İlk ay tüm kanallar bedava kampanyasından yararlandıysanız Set Top Box'un elektriğini kestiğiniz anda İlk ay bedava tanımlamanız sistemden düşüyor. Bu gerizekalı durumu düzeltmek için 444 0 375'i arayıp biraz bağırıp çağırıp kapanan kanalları tekrar açtırabilirsiniz. Ve evet elektrik gidip gelse bile kapanan kanallarınızı açtırmak için yine embesil ttnet müşteri temsilcileriyle muhattap olmak zorundasınız.

**9,90'lık paketteki açık HD kanalları sormuş bir arkadaş: Tivibudaki tüm HD kanalları yazdım, yanında yıldız olanlar kapalı olanlar.

TRT 1 HD
    TRT HD
    AHABER HD
    *National Geographic Wild HD
    *SinemaTV Aksiyon
    *SinemaTV Aşk
    *SinemaTV 1001
    *SinemaTV HD
    *Shorts Tv HD
    *Luxe Tv HD
    *MyZenTV HD
    *I-Concerts HD
    *Brava HD
    *BBC HD
    *SporTiVi HD
    TivibuSpor HD( İtalya Serie A, Fransa Lig 1 ve FA Cup'u veren)
    *Duck TV HD
    *NHK World HD
    *ESPN America

gördüğünüz gibi alayı kapalı.

**Paketiniz SD olarak tanımlandıysa Araçlar menüsünü kullanamıyorsunuz(yemeksepeti,twitter,hava durumu,iddaa sonuçları vb.)
    HD olarak güncellettiğimde daha önceden çalışmayan bu özellikler açıldı, çalışmaya başladı.
  • @MeMETH_
    verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Bende kampanya vasıtası ile abonelik başlattım. Şimdilik arayan soran yok bekliyorum.
    Modemim olmadığı için ve tivibu deneme kampanyası ücretsiz modem temin ettiği için tercih ettim tivibu'yu. Ama anlaşılan doğru dürüst kanal yok giriş paketinde.
    Online işlemlerden baktığımda Tivibu ev 2 ay deneme (SD) verilmiş bana, ama ben taahüt imzaladım. 2 aydan sonra kapattırıp modemi kutuyu teslim edebilirmiyim, cezasız bir şekilde.
    Tivibu'ya Teledünya'dan geçiş yaptım ve 9.90'a verilenler ile 12.50'ye verilenleri kıyasladığımda Teledünya çok daha cazip geliyor bana. Free HD kanallar dışında HD kanal hiç yok, ne anladım ben bu işten.
    BBC HD, NatGeo HD, NGWild HD, Eurosport HD önemli HD kanallar, giriş paketinde olmalıydı.
    Fazla geçikmeden kurulumu yapsalarda 1 ay bi denesem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boffin

@MeMETH_
    verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Bende kampanya vasıtası ile abonelik başlattım. Şimdilik arayan soran yok bekliyorum.
    Modemim olmadığı için ve tivibu deneme kampanyası ücretsiz modem temin ettiği için tercih ettim tivibu'yu. Ama anlaşılan doğru dürüst kanal yok giriş paketinde.
    Online işlemlerden baktığımda Tivibu ev 2 ay deneme (SD) verilmiş bana, ama ben taahüt imzaladım. 2 aydan sonra kapattırıp modemi kutuyu teslim edebilirmiyim, cezasız bir şekilde.
    Tivibu'ya Teledünya'dan geçiş yaptım ve 9.90'a verilenler ile 12.50'ye verilenleri kıyasladığımda Teledünya çok daha cazip geliyor bana. Free HD kanallar dışında HD kanal hiç yok, ne anladım ben bu işten.
    BBC HD, NatGeo HD, NGWild HD, Eurosport HD önemli HD kanallar, giriş paketinde olmalıydı.
    Fazla geçikmeden kurulumu yapsalarda 1 ay bi denesem.

dediğin gibi 2 paketten düşük olanında işe yarar hiç bir HD kanal yok, onu geçtim müzik kanallarında MTV bile yok. 2 aydan sonra değil 1 ay 20. gün dolduğu anda kapattırmak için modemi set top boxu kutula götür telekom müdürlüğüne. Tv için teledünya tabiki çok daha cazip bencede, ayrıca Eurosport HD zaten yokta yani öyle bir kanal yok, normal Eurosport'da aylık 29,90 olan pakette. Kısacası ttnet bu... yoruma gerek yok.
  • hd kanal saysı bu kadar az iken şifresiz yayın yapan atv hd neden eklenmiyor anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funk-c

hd kanal saysı bu kadar az iken şifresiz yayın yapan atv hd neden eklenmiyor anlamıyorum.

HD yayın veremiyorlar da ondan. Ayda 10 lira neye vermiyoruz ki deyip almak için araştırdım ama şikayet çok. HD kanallar özellikle takılıyor. Bir de hangi kanal hangi pakette o bile belli değil. Disney Junior çocuklar izler diye niyetlenmiştim ama boşuna niyetlendiğimi anladım. Görüntü takılacak; kotadan ve hızdan da yiyecek; ayrı modem falan bir şeyler kuracaklar ki işin doğrusu kutunun wireless özelliği olup yayını müşterinin modeminden almasıdır. Anladığım kadarı ile bu bir seçenek değil ve kablo kirliliği yapacak.

TiVibu bence gereksiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

hd kanal saysı bu kadar az iken şifresiz yayın yapan atv hd neden eklenmiyor anlamıyorum.

HD yayın veremiyorlar da ondan. Ayda 10 lira neye vermiyoruz ki deyip almak için araştırdım ama şikayet çok. HD kanallar özellikle takılıyor. Bir de hangi kanal hangi pakette o bile belli değil. Disney Junior çocuklar izler diye niyetlenmiştim ama boşuna niyetlendiğimi anladım. Görüntü takılacak; kotadan ve hızdan da yiyecek; ayrı modem falan bir şeyler kuracaklar ki işin doğrusu kutunun wireless özelliği olup yayını müşterinin modeminden almasıdır. Anladığım kadarı ile bu bir seçenek değil ve kablo kirliliği yapacak.

TiVibu bence gereksiz...

Öncelikle bir şeyi açıklığa kavuşturmak lazım, kotadan yemiyor ve hızınız iyiyse takılma göremezsiniz. Ama F/P olarak bakarsanız bana oldukça yeterli geliyor. Akıllı Evim Paketi ile aldığım için Maxi Plus bana 10 liraya geliyor. O paketteki kanallar da 10 lira için oldukça iyi. Ve atv HD neden eklenmiyor onu da hala sizin gibi anlamış değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

TiVibu bence gereksiz...

arkadaşın dediği giib kotadan yemiyor ama kablosuz özelliği olmaması resmen hakaret.ayrı modem kurmaları bence gereksiz.benim modemim de aynı protokolleir alıyor ediyor.neyse zaten yılbaşından sorna sadece uzak bağlantı kulanıcam isterse shakitra çıksın kucağıma gelsin
  • evet kota etkilemiyor.. ben kullandığım süre boyunca 1-2 defa sorun olmuştur. kanallarda takılma vs. hiçbir şey yok.o yönden gayet iyi ancak kanal yönünden eksikleri çok.
  • 80.kanal fb tv eklenmiş bilginize... gs li olarak gs tivi de bekliyoruz...
  • Yeni fibernet abonesi olduğum için ilk 6 ay ücretsiz tivibu ev maksi paketi aldım..

Tahmin ettiğim gibi kanal geçişlerinde takılmalar gördüm..

Bir kanalın açılmasını 1-2 dk beklediğim bile oldu..

Daha 1 ayımı bile doldurmadan bugün telekom mh ne gidip herşeyi iade ettim..

Benim gibi iade etmeyi düşünen arkadaşlara küçük bir uyarı!

Verdiğiniz tüm ekipmanla ilgili olarak tutulan teslim tutanağının bir kopyasını mutlaka isteyin..

Ne de olsa Türk telekom bu, ne yapacağı belli olmaz..

Tivibu güzel bir sistem aslında, evinize kuracağınız bir media sunucusunun gelişmiş hali gibi..

Ancak henüz erken.. Gelişmeye ve zamana ihtiyacı var..

Denedim, memnun kalmadım ve iade ettim..

Tivibu yerine eve bir media sunucusu kurdum ve son derece memnunum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scripter35 -- 14 Aralık 2012; 12:19:40 >
  • Tivibu Spor HD kanalı için paketiniz bu kanalı kapsamamaktadır uyarısı almaya başladım bugün, Tivibu Spor HD'yide mi kaldırdılar yoksa 9,90'lık paketten?
    Bi kontrol edermisiniz sizde açılıyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeMETH_

Tivibu Spor HD kanalı için paketiniz bu kanalı kapsamamaktadır uyarısı almaya başladım bugün, Tivibu Spor HD'yide mi kaldırdılar yoksa 9,90'lık paketten?
    Bi kontrol edermisiniz sizde açılıyormu?

şuan bir sorun yok,açılıyor. kapatıp açarsanız olmadı fişi çekip tekrar açın düzelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tataroktay

Yeni fibernet abonesi olduğum için ilk 6 ay ücretsiz tivibu ev maksi paketi aldım..

Verdiğiniz tüm ekipmanla ilgili olarak tutulan teslim tutanağının bir kopyasını mutlaka isteyin..

Tivibu güzel bir sistem aslında, evinize kuracağınız bir media sunucusunun gelişmiş hali gibi..

işte adam yapmış.ama armut piş ağzıma düş oalyını aştığımız için kimse aman kendim uğraşıyım derdine girmiyor.sornada yok kanal yavaş yok şu yok bu.kayıtlı cizhaalr yılardır var kim aldı ve kullandı?hiçkimse.ama bu özelliği yeniymiş giib afiyetle yedik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montevo -- 14 Aralık 2012; 14:35:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeMETH_

Bir kaç kısa bilgi paylaşacağım,

**Yeni kurulum yaptıranlar Airties'in 7200 kodlu yeni settopboxunu istesinler, günde 5-6 saat arkada açık kalmasına rağmen herhangi bir ısınma-donma-kasma-geç algılama sorunu yok.

**Online işlem merkezinde üyeliği //Tivibu Ev 2 Ay Deneme Kampanyası Maxi Paket (SD) // olarak gözükenler,
    modem arayüzündeki ulaşılabilir hızları minimum 16 olmak kaydıyla 444 0 375'i arayıp bunu //HD// olarak güncelletsinler. Sistem tarafından hızınız otomatik 14 megabite çıkarılıyor.
    Not: Eğer santrale uzaklığınızdan dolayı ulaşılabilir hızınız 16mbitten az ise sistem yinede hızınızı 14'e atıyor ama SNR değeriniz aşırı derecede düştüğü için kopma problemi olabilir.

**2 ay ücretsiz-İlk ay tüm kanallar bedava kampanyasından yararlandıysanız Set Top Box'un elektriğini kestiğiniz anda İlk ay bedava tanımlamanız sistemden düşüyor. Bu gerizekalı durumu düzeltmek için 444 0 375'i arayıp biraz bağırıp çağırıp kapanan kanalları tekrar açtırabilirsiniz. Ve evet elektrik gidip gelse bile kapanan kanallarınızı açtırmak için yine embesil ttnet müşteri temsilcileriyle muhattap olmak zorundasınız.

**9,90'lık paketteki açık HD kanalları sormuş bir arkadaş: Tivibudaki tüm HD kanalları yazdım, yanında yıldız olanlar kapalı olanlar.

TRT 1 HD
    TRT HD
    AHABER HD
    *National Geographic Wild HD
    *SinemaTV Aksiyon
    *SinemaTV Aşk
    *SinemaTV 1001
    *SinemaTV HD
    *Shorts Tv HD
    *Luxe Tv HD
    *MyZenTV HD
    *I-Concerts HD
    *Brava HD
    *BBC HD
    *SporTiVi HD
    TivibuSpor HD( İtalya Serie A, Fransa Lig 1 ve FA Cup'u veren)
    *Duck TV HD
    *NHK World HD
    *ESPN America

gördüğünüz gibi alayı kapalı.

**Paketiniz SD olarak tanımlandıysa Araçlar menüsünü kullanamıyorsunuz(yemeksepeti,twitter,hava durumu,iddaa sonuçları vb.)
    HD olarak güncellettiğimde daha önceden çalışmayan bu özellikler açıldı, çalışmaya başladı.

Tivibu Ev Maxi'yi aldım. benim internet paketim NETLİMİTSİZ (8 MB'E KADAR). dediğnizi ben de yapsam hız konusunda işe yarar mı? (modem ADSL2+ airties)

TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: tataroktay

Yeni fibernet abonesi olduğum için ilk 6 ay ücretsiz tivibu ev maksi paketi aldım..

Ben 8 MB kullandığım halde hiç o kadar beklemedim, en fazla 3 sn oldu. Cihazınız neydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: introducial
    Ben 8 MB kullandığım halde hiç o kadar beklemedim, en fazla 3 sn oldu. Cihazınız neydi?

Valla hocam hiç alıcı gözüyle bakmadım STB a ne yalan söyliyim..

Airties'tı ama modeli neydi bilmiyorum..

Zaten artık çok önemi de kalmadı

Media Sunucu kurulumuyla ilgili bi yazı yazıcam yakında.. (Zaten çok zor birşey değil)

İlgilenenlere duyurulur..
  • arkadaşlar...tivibu şebekesinde neden erotik kanal yayını yoktur?...
  • Sabit hattı olan ama interneti olmayan tivibu ev abonesi olabiliyor mu? Bir ara vardı böyle birşey şimdi sitesinde bulamadım.
  • Kalitesi falan nasıldır bilmiyorum lakin kampanyaya sokmaya çalışan call center yetkilileri çok fantastik. Daha önce reddettiğim halde dün tekrar aradılar, klasik olarak kadın 2 aylık bedava kampanyayı önerdi eğer beğenmezsem iade edebileceğimi söyledi falan. Evimde zaten D-Smart ve Digiturk var dedim, kadın iyi günler bile demeden çat diye kapattı suratıma Telefon elimde kaldım öyle, kız arkadaşımla konuşuyorum da bana trip attı gibi hissettim bir an
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.