Şimdi Ara

Yeni Bilgiler! Donanimhaber.com'da AMD HD 6990 incelemesi yayınlanmayacak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
501
Cevap
0
Favori
39.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle Donanimhaber.com olarak AMD'nin üst düzey ekran kartı HD 6990'ın incelemesini sizlere vaktinde

ulaştıramadığımız ve ulaştıramayacağımız için ne kadar üzgün olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bir diğer bilgi

vermemiz gereken şey ise bu gecikme ve kartın Donanimhaber.com'da yer almayacak olmasının tek nedeninin AMD'nin

Avrupa Halkla İlişkiler Departmanı'nın yerli basın kuruluşlarının baskısına dayanamayıp Donanimhaber.com'u HD 6990

inceleme listesinden çıkartmasıdır.

Neden?

AMD'nin böylesine ilginç bir karar almasının altında yazının başında da belirttiğimiz gibi "işten önce şikayeti

yaşam tarzı olarak benimsemiş" bazı "Teknoloji Blogu" yazarlarının AMD Avrupa ve Türkiye ofisleri üzerinde baskı

kurması yatıyor. Baskıların nedeni ise Donanimhaber.com'un HD 6990 henüz çıkmadan haftalar öncesinde AMD'nin gizli

dökümanlarına ulaşarak bunları kamuoyuyla paylaşmasıdır.

Gerçi bu bizleri takip eden kullanıcılar için alışıldık bir durum zira bugüne kadar yüzlerce gizli belge ve

içeriğe Dünya basınından önce ulaşarak Donanimhaber.com ziyaretçilerinin bilgisine sunduk. Yurtdışı merkezli

teknoloji siteleri ise bu haberleri Donanimhaber.com'u kaynak göstererek yayınladılar, bilgiye herkesten önce

ulaşma başarımıza övgüler yağdırarak yayınlamaya da devam etmekteler.

Yurtdışındaki editörler yaptığımız işin kıymetini bilip sitelerinde haberlerimize yer verirlerken bazı "Türk

Teknoloji Blogu" editörleri ve genel yayın yönetmenleri ise bizi firmalara şikayet edip, firmaları bizi

kayırmakla suçlayarak vakit harcadılar. Çünkü onlar Yurtdışında yazılanla, firmalardan gelen basın bültenleriyle

yetinmeye alışkın oldukları için bir Türk sitesinin nasıl olup da bilgiye herkesten önce ulaşabileceği konusunu

kavrayamadılar. Buraya kadar her şey normal ve bizim için alışıldık fakat anormal olan ilk defa bir Teknoloji

Şirketinin bu Blog yazarlarını ciddiye alması oldu!

Şunu belirtmek isteriz ki AMD, ne haberlerden önce ne de sonra bize herhangi bir bilgi sağlamamıştır. Bu

bağlamda da aramızda yayınladığımız bilgiler üzerine gizlilik sözleşmesi bulunmamaktadır. Sözleşme ve benzeri bir

şey bulunmadığı için de bilgileri ele geçirir geçirmez yayınlama ve yayma ile ilgili bir sıkıntımız yoktur.

Yayınladığımız bilgiler editörlerimizden Erdi Özüağ'ın kişisel gayret ve çabaları ile elde edilmiş ve dünyada ilk

defa Donanimhaber.com kullanıcıların bilgisine sunulmuştur.

Peki Şimdi Ne Olacak?

Ortada bize sağlanan özel bir içerik veya içerik gizliliği ile ilgili bir sözleşme olmamasına rağmen hazımsız

"Teknoloji Blogu" yazarlarının ve AMD'nin Donanimhaber.com'a karşı böyle bir tavır alması bizce kabul

edilemez.

Eğer AMD, Dünya basınına bugüne kadar yüzlerce haber servis etmiş ve milyonlarca ziyaretçisi olan

Donanimhaber.com'u "Teknoloji Blogları" na tercih edecekse bizler de bu duruma karşı tepkimizi ne AMD, ne de AMD

partnerlerinden gelen herhangi bir HD 6990 ekran kartının incelemesine Donanimhaber.com'da yer vermeyerek

göstereceğiz.

Donanimhaber.com'un amacı en taze teknoloji haberlerini tarafsız bir şekilde Türk kullanıcıları ile

buluşturmaktır. Kimse ziyaretçilerimizin bilgi edinme hakkını engelleyemez. Eğer bazı firmalar veya kişiler taze

bilgi akışına engel olmaya çalışacaklarsa bu firma ve kişilere karşı en sert tepkiyi gösteririz.

Bizler, Donanimhaber.com kullanıcılarının AMD'den gelecek HD 6990'a ihtiyacı olmadığını, asıl AMD'nin bu

kullanıcıların yorumlarına ve görüşlerine ihtiyacı olduğunu düşüncesindeyiz.

Sevgi ve Saygılarımla

Mesut Çevik

Donanimhaber.com Genel Yayın Yönetmeni

Güncellemeler:

25.03.2011 18:25 AMD'den beklenen açıklama geldi!

Konu ile ilgili detaylara Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

22.03.2011 15:06 Arkadaşlar Merhaba,

AMD Türkiye Ekibi ile toplantımız henüz sona erdi. Yaşanan gelişmeler ve gelinen son noktanın değerlendirildiği toplantıda AMD, yayınlanan bilgilerin kendileri için son derece hassas olması nedeniyle bu tip bir tepki gösterildiğini fakat son gelinen noktada bu tepkinin kullanıcılara bilgi ulaştırılması konusunda önemli bir aksaklığa neden olması dolayısıyla, bundan sonraki benzeri haberlerin öncesinde karşılıklı münazara yapılması talabiyle bu durumun ortadan kaldırılarak Donanimhaber.com ile ilişkilerin eskiden olduğu gibi sorunsuz bir şekilde devam ettirilmesini arzuladıklarını dile getirdi.

Gerçekleştirilen olumlu toplantı sonrasında AMD'den konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılacak ve buna Donanimhaber.com'da yer vereceğiz.

Gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

21.03.2011 20.20: Yayınlanan haber ardından sürekli iletişimde kalarak sorunun iki tarafında yararına olacak şekilde bir çözüme kavuşması için çaba harcayan AMD Türkiye ekibi ile yarın bir öğle yemeğinde bir araya gelerek değerlendirme yapacağız. Umarız bu görüşmeden olumlu bir sonuç çıkar ve güzel bir açıklama yapılır.

• Amd pc topluycaktim kalsin intel nvidia devam... bazı arkadaşlar annesine babasına laf söylenmiş gibi AMD Nvidia koruyor buyrun AMD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murattimeister -- 21 Mart 2011; 14:59:42 >
  • Ne kadar hazımsız bir millet olduğumuzu bir kere daha görmüş olduk bu olayla. DH olarak Bu ve bunun gibi durumlarla yıllarca uğraştınız. Bence genel boykot yapalım. Gücümüzü gösterelim... Her durumda Biz kullanıcılar destekçiniz olacağız. Tebrikler DH. ve mesut Çevik
  • Sonuna kadar arkanızdayız. eğer bir şekilde bir yerlere mail atarak tepkimizi gösterebilceksek bunu tüm forum üyeleri olarak seve seve yaparız. AMD avrupa halkla ilişkilere ulaşabileceğimiz bir mail adresi var mıdır? DH üyeleri olarak hep beraber tepkimizi ortaya koyalım..
  • amd ile aranızdaki sorun .. olan yine biz kullancılara olacak ama.( ürün incelemesi göremeyeceğiz.)

böyle bir tepki veriyorsunuz acaba bundan sonra da amd ürünleri ile ilgili inceleme yapmayacak mısınız?

sizin donanımhaber olarak amd nezdinde pek bir değeriniz yok mu? dediğiniz türden insanlar amd 'i size karşı kışkırtıyor da siz bu konuda ne yapıyorsunuz?
  • Hayatın her dönemince malesef bu var...

Ama biz kendi içimizde bir türlü bu kıskançlığı aşamadık...

"O nasıl yapmış" deyip önünü kesmek yerine "Bizde yapmalıyız" demedikçe ancak firmaların onlara gönderdikleri veya başka yabancı kaynaklı sitelerden alıntı yaparlar...

Gurur duymak yerine yapılan adımlara anlam veremiyorum...

Bıkmadan usanmadan bizi yeni bilgilerle donattığınız için donanımhaber.com'a tüm emek verenlere teşekkür ederim...
  • Amd ye mail atalımmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist
    Sonuna kadar arkanızdayız. eğer bir şekilde bir yerlere mail atarak tepkimizi gösterebilceksek bunu tüm forum üyeleri olarak seve seve yaparız. AMD avrupa halkla ilişkilere ulaşabileceğimiz bir mail adresi var mıdır? DH üyeleri olarak hep beraber tepkimizi ortaya koyalım..

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Durum gerçekten böyleyse ortada tarifsiz bir komedi var demektir. Vallaha ne diyeceğimi bilemedim, yuh diyeyim...

6990 zaten alınacak bir kart değil, kaybedilen birşey yok...
  • Nekadar kıskanç insanlar var.Yapamıyorsan yapan kişilere neden engel oluyorsun tersine alkışlaman gerekirken.Sonuna kadar DH.
  • birde şu var ;

bu amd'nin alexa'dan haberi yok mu? bi bakıversin yahu...
  • ne dyelim intel ve nvdiadan devam eder o zaman insanlarda böyle yapacaksalar ülkemize yine bunun altında başkaları var amerikanın girmediği konu kalmadı
  • Madem böyle bir yanlış yapıyorlar, ben de kendi adıma "Donanımhaberde incelemesi yapılmamış bir bilgisayar donanımını" almam diyerek size sonuna kadar katılıyorum.

Yıllardır bu siteyi takip ediyorum ve Donanımhaber; gerek forumlarda yazan arkadaşlar sayesinde, gerekse değerli editörlerin yaptıkları incelemelerle bilgisayardan - televizyona, klimadan oyun konsoluna kadar birçok alışverişimde en doğru kararı vermemi sağladı.

Böyle ayak oyunlarıyla kimse bişey kazanmaz, Donanımhaber de hiçbirşey kaybetmez diye düşünüyorum. Saygılar.
  • Donanımhaber.com u çekemeyip şikayet eden yazarları kınıyorum . onuda geçtim bu kişileri dikakta alan AMD nasıl böylebirşey yaptı halen aklım almıyor . Mesut abininde dediği gibi bizim veya donanımahberin hd 6990 incelemesine ihtiyacı yok . kendilerinin bu reklama ihtiyaçları var. Donanımhaberi az çok türkiyede internet kullanıcılarının tümü bilir. Ben yazılımı bıraktığımdan beri donanım bilgilerimin %80 nini bu site aracılığıyla öğrendim. Bu site editörleri işlerini gerçekten hakkıyla gerektiği gibi yapıyorlar . incelemeler olsun en hızlı şekilde ulaştırılan haberler olsun. Bukadar web sitesi işlettim böyle bir düzen hirbiryerde görmedim. Varsın hd 6990 incelemesi olmasın :) Zaten hepimiz teknik detayları biliyoruz.
  • AMD ye kocaman bir ayip olmuş, bu bile AMD üzerinde kötü düşüncelere yer açacaktır.
  • Madem DH amd tepki göstermek istiyor;bu haberin sağ tarafında "amd ile ilgili haberler kısmını" tepki olarak bence kaldırmalı.
  • Çekemeyenler anten taktırsın ?
  • Kendileri kaybeder. Dh gibi bir siteyi karşılarına almak onların zararına olur. Yoksa dh 1 haber az eklediğinde kapanmaz.
  • Mesut Bey ikili ilişkilerinizi kullanarak AMD üst düzeyli yetkilileri bilgilendirirseniz gerekli düzeltmenin geleceğini düşünüyorum.

Gelmezse AMD hiç boşuna 6990 getirmesin ülkemize, donanımhaberın tarafsız inceleme yazısını okumadan yüzlerce dolar verecek kadar AMD güvenebileceğimi sanmıyorum özellikle bu son saçma sapan tavırlarından sonra.

İyi çalışmalar
  • amd bi yerleti kalkmaya baslmaıs.merak etmeyın sızden özür dilerler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.