Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ? (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
532
Cevap
3
Favori
56.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bunu koyalım buraya bulunsun..

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
  • Masa başında bizi ileriye götürecek bi lider yok türkiyede o şartlarda yok o konuda elimiz kolumuz bağlı
    Konu askeriye gelirse orda düşünürüm
    Fransa bizden teknolejik olarak güçlü ama donanım olarak biz daha güçlüyüz kendimizi savunmasını biliriz o konuda şanslar eşit bence Türkiye'de ne kadar farklı etnik topluluklar olsada savaş anında ne Kürt kalır ne çerkez nede arnavut
    Hiçbiri tek dakika düşünmez Fransa'da ise o iş yaş teknelojide bi yere kadar grtiriyor.

Atom yada nükleer silah derseniz kolay deyil öyle bu devirde atom bombası atmak bunun anlamı 3 tane büyükdenizi yok etmek demektir

Su önümüzdeki 25-30 yılda türkiyeye kimse dokunamaz ondan sonra sistem nasıl değişir ne olur bilemem

Konunun özüne döncek olursak ben babane diğer ülkelerden diyorum okulda felan; olayların basının bize fransizlarla bir olup bize ihanet eden ermenerden kaynaklandığını açıklıyorum ( Almanya'da yasıyorum ) burda konu hakkında düşünce yasağı yok ama olsada cekinmezdik kolay değil öyle bi adamı içeri atmak

TAZMİNAT ALIRDIM VALLA A.İ.H.M. E dava acip o parayida iyi bi sekilde degerlendirirdim
  • www.twitter.com/armankera
    BENİM CEDDİM SOYKIRIM
    YAPSAYDI, ŞİMDİ BİR
    TANE BİLE ERMENİ BU
    YERYÜZÜNDE
    YAŞAMAZDI !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlu Dal

almanya avrupanın en gelişmiş ve üretici ülkesi olabilir ama fransadaki nükleer teknoloji bugün RUSYA'da bile yok emin olun

Almanya gerçekten nükleer olarak fransadan geride ve bugün savaşlarda en önemli silah NÜKLEER Silahlardır.

Fransa o nükleer tekneloji ile en fazla elektiri üretir savaşta kullanmak okadar kolay deil
    Nükleer silahdan korkcaksan Rusya ile irandan kork onların gözü kara ama Avrupa ülkeleri yapamaz belki bide ABD
    Kolay deil öyle nükleer silah bunun tüm dünyaya karsı sorumluluğu var
  • Handcraft i el sanatlari diye tercume eden kedi caninizi yiyim ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vires

ABD
    Nükleer silah sayısı: 10.640
    Nüfus: 293 milyon
    Savunma bütçesi: 399 milyar dolar

Rusya
    Nükleer silah sayısı: 8,600
    Nüfus: 146 milyon
    Savunma Bütçesi 50 milyar dolar

Çin
    Nükleer silah sayısı: 400 (tahmini)
    Nüfus: 1.3 milyar
    Savunma bütçesi: 30 milyar doların üzerinde

Fransa
    Nükleer silah sayısı: 350
    Nüfus: 59.3 milyon
    Savunma bütçesi; 29.5 milyar dolar

İngiltere
    Nükleer silah sayısı: 200
    Nüfus: 59.4 milyon
    Savunma bütçesi: 35.8 milyar dolar

İsrail
    Nükleer silah sayısı: 100-200 (tahmini)
    Nüfus: 6.7 milyon
    Savunma bütçesi: 9.9 milyar dolar

Türkiye
    Nükleer silah sayısı: 0
    Nüfus: 72 milyon
    Savunma bütçesi: 5.8 milyar dolar

• Turkiyede nukleer basliklar var fakat bunlar ABDye ait. TC 'ye degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talonmaster

quote:

Orijinalden alıntı: mohican

quote:

Orijinalden alıntı: pog

fransa 60 milyon nüfuslu bir ülke. bizden 20 milyon daha azlar. hadi diyelim ki insan gücünü kapattılar. ya aslında fransa ve türkiye savaşı gibi birşeyi tartışmak çok saçma birşey ama strateji yapmanında kimseye bir zararı olmaz.

Türkiyede 20 milyon kürt olduğu söyleniyor. Olduk mu 60 milyon.Fransa oldu mu 80 milyon. Biraz matematik

Adam haklı

Adam harbiden haklı yani
  • fransa ab nin en etkili ve güçlü üyesidir almanya ile birlikte..

lobisi ve masa başı gücü bizle kıyaslanmayacak kadar ileridedir..

kozmopolit bir yapısı vardır..!

özellikle hava,deniz ve nükleer güç bazında dünya da söz sahibidir..

ordusunu hafife almak en basit tabirle ahmaklıktır..

çok iyi sömürgecidirler ingiltere ile birlikte..

yasa geçti geçmesine ama senatodan dönecektir!(not edin)

ülkemize gelince;

ordumuz taktik ve deneyim bakımından dünyada ilk 3 tedir..

yerli imkanlarla savunma sanayisi son 10 yılda büyük aşama kaydetmiştir..!

gizlilik ve teknoloji transferi tsk için bir stratejidir..

hava konusunda çok kabiliyetli ve yüksek uçuş deneyimine sahip pilotlara sahibiz..

uçaklarımız eski teknoloji olsada milli imkanlarla (upgrade) edilmiştir..

kara da pek açıklamaya luzum yok..!

3 tarafımız denizlerle çevrilidir . az fakat öz bir yapılanma stratejisi vardır..!

bkz.milgem..

nükleer alanda geri kalmışız bu sevindirici!!(bu konuda tsk iyi bir izlenim vermiş

özet:

ekonomik olarak güçlüysen kapitalist sistemlerde her zaman saygı görürsün,ciddiye alınırsın..

siyasetini bağımsız yüretebilirsen ki bu irade ister bir nebze saygı görürsün..

ikiside varsa fransa olursun..

diyeceğim o ki en geri en eksik görülebilecek en son yanımız ordumuzdur..

hedef güçlü bir ekonomi ve bağımsız irade sahibi bir siyaset yürütebilmek olmalıdır..
  • bi fıkra vardı kesin onun gibi olur yenilirsek kahraman fransızlar barbarları yendi, kazanırsak hayvan barbarlar masum fransızları katletti
  • Fransa dünya tarihinin en kötü en rezalet savasan ülkesidir ki öyle tek başına saldırmaya yemez bi yerleri fransa'nin
  • Konuyu savaş nokasına nasıl çektiniz anlayamıdm.savaşlar artık eskide kaldı.abdnin bile savaşacak gücü yokken kim kendini savaşın orta yerinde bulmak ister.asıl konu dış politika.ben çok fazla tv izleyen biri değilim(günde max.1-2 saat) ama şunu görüyorum tv lerde çok fazla propoganda var.yani ak parti propoganda ile türkiyenin sınırları içinde müthiş birşey yaptılar.sonuç olarak daha çok çok konuşan bir politikası var türkiyenin.sanki türkiye arap baharında büyük iş başarmış gibi bir hava verilior halka.halbuki türkiye seçilemiş tesadüfi bir kahraman kendi isteğiyle değil biileri istediği için kahramanlşmış bir ülke.çok uzaklaşmaya gerek yok ornek olarak kıbsrıs politikasına bir bakın.daha 2 3 ay once savaş gemileri gondediler herkes forumlarda g.k.r.k 2 3 tane feribotu var indiriz diyordu.ama ne oldu adamlar doğru hamlelerle türkiyeyi bloke etti.yani biraz gerçekçi olalım allah allah diyerek kimse ileri gitmiyor.zaten fransızlar da tükiyenin konuşmalarının boş olduğunu biliyor.ülke ihracatının yarısı avrupaya kim kime ambargo koyucak.hatta türkiyenin mantıklı bir yaptırım gücü bile sadece halkı damarına basıyorlar işte.benden soylemesi fransanın geçirmesi değil asıl iş bana kalırsa boyle giderse 2015 de abd de geçirir o zaman işte türkiye yanlızlaşır.bunun için de türkiye bazı noktalarda doğru politikalar yaparak şimdinen kendine yeni pazarlar aramaya devam ediyor ve devam etmeli de.fransa konusuna geri gelirsek tarih tekerrürden ibaretdir elbet bir gün devar donucek......
  • keşke adolf hitlerin büyük almanyası olsaydı ve amerikanın ve yancılarının egemenliğini görmeseydik
  • quote:

Orijinalden alıntı: pog

arkadaşlar Fransa başta olmak üzere AB libya'ya operasyon başlattı diye hemen bize sıra ne zaman gelecek gibi sorular sorulmaya başlandı forumda.

Fransa Askeri manada Türkiye'den güçlü mü ? Sizce Türkiye'yi ezebilir mi ?

Hemen 1940 lara dönelim Almanya polonya'yı işgal etti diye fransa ve ingiltere Almanya'ya savaş açtı. Fransa almanya'dan daha güçlü olduğunu sanıyordu. Almanlara ilk kurşunu sıkan fransızlar olunca. Almanlar kendilerini dev aynasında gören fransızları 6 hafta yendi ve koskoca fransanın işgali 6 hafta sürdü. Fransanın yanında bir çokta küçük ülkeyi ezerek geçti naziler.

Diyeceğim o dur ki. Türkiye Libya, ırak olmaz. Bugün libya'ya başlatılan operasyon bir ülkeye değil bir şahısa başlatılmıştır. Yani kısacası yine müttefiklerin karşılarında göstermelik bir kişisel muhafız gücü vardır. ve bu gücün bir ülkeye karşı koyması mümkün değildir.

Bunların yaptığını somali, nijer, bolivya, ekvador da birleşip yapabilir çünkü karşılarında muhafız gücü var düzenli bir ordu değil...

Türkiye'ye aynı bir operasyon düzenlenmeye kalkınsa. seferberlik ilan edilir. 30 milyon asker olur avrupaya yürür.

ya ölüm ya kalım savaşı verilir. kazananın bile haline acınacak bir hal alır avrupa ve dünya

Bence, age of empires veya call of duty gibi oyunları oynamayı bırakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Dalga mı geçiyorsun hocam, Fransanın acayip bir ateş gücü var, dünyada sayılı ülkeler arasındadır.
    Nükleer silah gücü olarak da oldukça güçlüdür.
    Diyeceğim odur ki Fransayı dandik bir ülke zannetme, belki tüm Avrupaya koyar.

Gecmis bir mesaj ama cevap vermek istedim, Almanya varken babayi koyar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netten^

quote:

Orijinalden alıntı: YAG1ZHAN

merak etme en az senin kadar biliyorum. ayrıca dünyayı yönetten lobi illuminatinin elindedir Bu arada tartıştığımız konuya gelince onlar hurdada beklemiyor merak etme (Benimde Tanıdığım Paşa Var) Hee hurdada bekleyenlerde var tabi onlarda tanklar ama nükleer başlıklar hurdada değil.

Nükleer başlıklar zaten natoya ait şuanda.İllümünati yönetiyor derken illüminati zaten yahudilerden oluşuyor.Bkz. Rotschild ve Rockafeller aileleleri illüminatiyi bunlar yönetiyor ve yahudiler

illuminatinin kurucusu yahudi olabilir ancak eğer illuminatiyi dikkatlice incelersek aslında 1. dereceden üyelerin şeytana taptığını görebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyzk

Vallahi Gülüyorum Size Sen Ki Dağdaki Teroristi Bitiremiyen Türkiye Senin Neyine Harp!

gerilla tipi savaşa karşı düzenli ordu yeterli olmaz gerilla tipi savaşacak askerler gerekir
  • Türkiyenin nükleer gücü yok mu sanıyorsunuz Ülkeninizi bu kadar küçümsemeyin
  • van minüt...van minüt
  • Millet COD ' u kapatma vaktiniz gelmedi mi sizin ?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.