DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
536
Cevap
4
Favori
48.287
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   20 Mart 2011 21:34:57

   quote:

   Orijinalden alıntı: FearFroMe

   2011 yılında yürekli olunamayacağını söyleyenler var.Sadece gülüyorum.Hepiniz @pog'a yüklenmişsiniz.Sizin korkaklığınız.Şu kompleksli beyinlerinizden biran önce kurtulun.Hala nükleer diyenler var.Nükleer silah caydırmak için vardır kullanmak için değil artık günümüzde.Gayet 2011 yılındada yürekli olunabilir.Hiçbir ülke karadan fethedilmediği sürece teslim olmuş sayılmaz.Pog taş atarım demiş siz gülmüşsünüz.Afedersiniz ülkeniz elden gitmişse yaşamanın ne anlamı var ? Hayatınız boyunca bu bilinçle yetişmemişseniz en azından yetişen insanların üstüne salyalarınızı akıtmayınız.
   Türkiye burda bahsedilenler gibi aciz bir ülke değildir.Tarihimizin en büyük silah satışlarınızı geçtiğimiz günlerde yapmaya başladık.Ufaktan ufaktan kendi silahlarımızıda üretiyoruz.Bir yerden başlamak gerekiyordu başlandıda.


   +1905


   _____________________________

   The Ottoman spirit is coming back to life
  • Binbaşı
   1890 Mesaj
   20 Mart 2011 21:54:20
   Bir fransiz görmeden,ülkemiz düm dûz olur!
   Adamlar her silahini kendisi yapiyor,fabrikasi her seyi kendi mali.Uçagi,füzesi ,tanki her seyi kendi mali.Teknolojisinden ,yazilimina kadar % 100 fransiz mali!
   Dûnyanin en hizli treninden ,nükleer santraline,uçak gemisinden,nükleer deniz altisina kadar kadar her seyi % 100 fransiz mali
   ya biz,hiç br sey,% 100 her sey yabanci.
   Hala biz yeneriz diyenler var.
   Kusura bakmayin ama su anda Kaddafide savasi kazanacagini saniyor!   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2000watts -- 20 Mart 2011; 20:55:54 >
   _____________________________

   Son Ağaç kesildiğinde, Son nehir kuruduğunda, Son balık öldüğünde. Beyaz Adam; paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.
  • Yarbay
   2022 Mesaj
   20 Mart 2011 22:04:31
   quote:

   Orijinalden alıntı: abdusss

   Hayır,
   boş konuşuyorsunuz,
   halen bir cevap yok
   ben 2.dünya savaşı örneği veriyorum
   cevap yok, dersin ki orada şöyle bir durum vardı yanılıyorsun dersin yok

   Irak operasyonların da ki Türkiyenin hantallığını örnek veriyorum
   algılamıyorsun bile

   Adamların denizaltıları yeter, bizim donanmanın yetersizliğini anlatıyorum yine cevap yok,
   F16 larımızın durumunu anlatıyorum yine cevap yok,

   kelime ebeliği yapıyorsun,
   sonarmı deniyordu,
   ay nasıl radar dedim, şimdi intaharmı etsem ne yapsam,

   işte senin gibiler, ne olacak Kursk battı bizim denizaltılar daha iyi dersin

   e şimdi konuşacak birşey kalmıyor geriye,
   siz çocuklar kendi kendinize eğlenin,

   Şunları yapmalıyız,ya neyse sizin gibi lere ne anlatılır,
   yahu adam 2 köprüyü bombalasa tüm lojistğin çöker,
   lojistik ne dersin

   adam elektriğini keser, mum ışığı var dersin
   GPS sistemini kapatır, pusula var dersin,
   hadi iyi oyunlar
   Alıntıları Göster   Öncelikle bu sana son mesajımdır abdüş efendi..Cephede böyle davransan sana laf anlatmaktansa kurtulmayı tercih ederler,zira zaman kaybısın..

   Irak'a PKK için yaptığımız sınır ötesi operasyonlar ile Fransa-Türkiye karşılaştırmasının zerre kadar alakası yok bunu sende bal gibi biliyorsun,sırf cevap yazmış olmak için boş konuşuyorsun çünkü sen cahil ve boş bir adamsın..Düzenli orduların karşılaştırılması ayrı bir şeydir,bir ordunun asimetrik silahlı unsurlara karşı yaptığı sınır ötesi operasyon (siyasi-askeri boyutlarıyla) ayrı bir şeydir..Sen daha bunu bile anlayamamışsın,hariçten gazel okuyorsun..Mesajlarımda "tank-denizaltı-F-16 dersem herkes beni bir b*k biliyor zanneder" mantığıyla sallayıp duruyorsun..Allahaşkına bir savunma sanayi veya askeri foruma girip bunları bir yazsana,merak ettim ne cevap alacaksın..Hayır ben bunlardan 2 tanesine üyeyim de biliyorum az çok alacağın cevapları,keşke seni bu kış uykundan uyandırıp topluma kazandırabilsek..Radar-sonar konusundan da anlaşılabileceği gibi zır cahilsin bu konularda,şimdi "ay pardon sonar diyecektim yanlışlıkla oldu" ayağı yapıyorsun..İntihar edersen de çok umrumda olmaz rahatına bak sen..


   Gelelim senin pek aklının basmadığı askeri konulara;

   Irak'a yaptığımız sınır ötesi operasyonlarda nerede ağır kalmışız,nerede başarısız olmuşuz ve bunun Fransa-Türkiye askeri kıyaslamasıyla alakası ne,spesifik bir örnek verir misin,hangi Irak operasyonumuz askerî açıdan başarısız olmuş??Şimdi bana kalkıpta "başarılı olsa terör biterdi" şeklinde dangalakça bir cevap verme sakın..Çünkü operasyonlar askeri amaçla yapılır,hedef bellidir,gidilir operasyon icra edilir ve dönülür..Ha o gebertilen itlerin yerine yenileri dağa çıkıyosa bu bir ekonomik ve siyasi sorundur,yoksa askeri operasyonlar başarısız olduğundan değil..

   Bu konuda konuşulanlardan yola çıkarsak,sınır ötesi saldırı yapacak olan veya askeri müdahele yapacak olan varsa o da Fransa'dır (yani diyelim ki Libya'ya yaptığı gibi tek başına bize de saldırmaya kalktı..tabi eğer maçası sıkıyorsa) o zaman sen o olmayan üstün zekâ ve bilginle Fransa'nın lojistik kabiliyetini değerlendir de hepimiz öğrenelim..

   Takılmışsın 2.dünya savaşına..Saldırı helikopterlerinin olmadığı,uydu ve teknolojik haberleşme imkânlarının olmadığı yani askerî açıdan günümüzden fersah fersah uzakta kalan bir savaş için sana ne cevap vereceğim,nesini bugüne örnek sayacağım,saçmaladığının halâ farkında değil misin? O zaman Çanakkale zaferini bir anlatmaya başlarız burada,bizden kat kat üstün düşmanı yendik deriz,daha tek kelime konuşmaman gerekir..Ee demek ki 65-70 sene veya 90 sene öncesi bugün için ölçü değil..

   Denizaltılar tek başına neye yeter,ne yapabilir ne kadar savaşın seyrini değiştirir,o denizaltıların saldırı için kullanılacağı düşman ülke hangisidir,bu ülkenin donanması ne alemdedir hangi sularda karşılaşacaklardır bir analiz eder misin? Bunun yanında Fransızların denizaltılarını buraya yazabilir misin silah ve operasyonel kabiliyetleriyle ve ayrıca son 10 yılda aktif olarak katıldıkları savaş veya çatışmalarla birlikte..Esasında sende bilmiyorsun,şimdi girer bakarsın wikipedia denilen sirk çadırına,sonra buraya kopyala yapıştır yaparsın..Adamların mutlaka ki önemli bir askeri gücü var buna bir itirazım yok ancak savaş tüm kuvvet unsurlarıyla bir bütündür..İki denizaltı üç tankla "Fransızlar bizi yer abi" geyiği yapmak cehaletten başka birşey değildir..Mesela Yunanistan hava savunma kabiliyeti açısından (özellikle yüksek irtifa) bizden daha iyi durumdadır,peki Yunanistan bize saldırsa sonuç ne olur sence veya Avrupa'nın şımarık çocuğu Yunanistan bize saldırabilir mi?

   Fransa kara savaşı yapabilir mi bizimle,saldırırsa amacı ne olacak işgal etmek mi,sınırlı bir saldırı mı? Eğer işgal niyetiyle saldırırsa derinliği inanılmaz fazla olan bir coğrafyada ve askerî gücü ve kültürü yüzyıllara dayanan bir ordu karşısında ne yapabilir,ana karasından binlerce km. uzakta lojistiğini nasıl sağlar,nasıl ikmal yollarını açık tutar bunları anlat konuşalım..Yoksa kahve muhabbeti yaparak " üfff abi adamların nükleer şeysi var bizi döver" diye kuyruğunu kıstıra kıstıra burada kuru kalabalık etme boş yere..

   Bana kızıyorsun ama konuşmayı yeni öğrenen bebeler gibi "denizaltı ! denizaltı ! " diye sayıklamaktan başka bir şey söylediğin yok..Nükleer denizaltılar küresel ölçekte operasyonlar yapma amacı olan ülkelerin kullandığı çok yönlü bir savaş aracıdır,en önemli özellikler satıha çıkmadan kıtalararası balistik füze ateşleme yetenekleri ve aynı zamanda küçük bir nükleer reaktöre sahip oldukları için yakıt ikmali sorunu yaşamamalarıdır..Nükleer denizaltı sahibi ülkelerin bir çoğunun dünyada askeri açıdan borusu pek ötmediğinden bu denizaltıları yaptıklarıyla kalmışlardır çünkü Amerika gibi veya zamanın Sovyetler Birliği gibi istedikleri sularda,topraklarda at koşturacak siyasi güçleri yoktur..Amerika,Rusya (daha doğrusu eski Sovyetler birliği) ve İngiltere ve belki biraz da Çin en aktif nükleer denizaltı kullanabilen güçlerdir..Diğer ülkeler ancak mecbur kalırlarsa kullanabilirler fakat kendi kafalarına göre (tıpkı ABD veya kankası İngiltere gibi) sağa sola salça olamazlar,yemez bi tarafları,onlar ancak bu abiler bir yerlere saldırdığı zaman vokal yapar o kadar..Aynı şekilde nükleer uçak gemisi konusunda ezici bir üstünlüğe sahip ülke yine Amerika'dır..Bir ülkeye veya coğrafyaya hava operasyonu yapacağı zaman (hatta sadece hava operasyonu da değil ) hedefe yakın ülkelerden hava üssü vs. dilenmektense kendi uçak gemilerini ve genelde uluslararası suları kullanır (mesela Irak'a yapılan hava saldırılarında Basra körfezini kullanmaları gibi..Uçak gemilerine örnekler ise USS Enterprise veya USS Abraham Lincoln vs.vs.)


   GPS sistemini Fransızlar mı kapatacak yoksa Amerikalılıar mı ne dersin?Sen bana bir şey anlatmaya çalışma boş yere..Askeri konularda seni katlarım abduş efendi,sen hayal dünyanda yaşamaya devam et..Bak valla süper über ultra güçlü Fransa bize saldırırsa ben seni de korurum söz veriyorum..Rahat ol sen..Ama önemli olan olağanüstü Fransız ordusu ülkemize girdiğinde,sen peşinen onlara teslim olmadan,"abi siz çok güçlüsünüz öpim abi" diyerek onların mandasına girmeden seni kurtarmak..Belki sana denizaltıyı da gezdirirler,sonra bize içini anlatırsın..

   Not: Ve yine saçmalıyorsun,alıştım artık hayal görmene..Ben Kursk battı işe yaramaz bizimkiler daha iyi demiş miyim,nerede demişim hani? Kendi hayal dünyanda bir şeyleri uydurup uydurup ben söylemişim gibi burada yazma,senin için endişe etmeye başlıyorum akıl sağlığın açısından..


   Edit : Ekleme


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bora_T -- 20 Mart 2011; 22:10:23 >
   _____________________________

   PS4 Pro & LG55EG920V
   PSN & World of Tanks ID : Phaldor_
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   20 Mart 2011 22:13:48

   quote:

   Orijinalden alıntı: pog

   @zagross anladığına sevindim. Biz bu ülkeyi kolay kazanmadık. yarım yamalak çalışan mayın gemisiyle zamanın en ileri teknolojisi destroyerleri çanakkale'den geçirtmedik. şimdi olsun şimdi de yaparız. Sen hangi ülkede gördün kucağında bebeği sırtında top mermisiyle cepheye giden kadınları.

   Tarihi olmayan milletin geleceği de kısa olur diye bir söz var. ABD şunun şurasında 100 yıldır dünya'da hüküm sürüyor. Osmanlı veya persler ABD'nin şimdi bile yapması imkansız şeyleri yaparak dünyaya hakim olmuşlardır.

   Ayrıca avrupa'ya ilk insanlar'ı da türkler sürmüştür.

   ben kendi ulkemde gordum.iran irak savasi tamamen irakin zorla bize saldirmasi ile basladi.ustelik tamda devrim olmus iranda en gucsuz oldugu donemde saldirdi irak bize.ozamanlar arkasinda butun dunya vardi.amerikadan tut russiasina kadar.bize libya silah satti.bizaat kaddafi.
   kendi ulkemden hatirliyorum ambargo altinda kalan fakirlik hat safhada olan bir durumdayken savas nasil yapilir.oyuzden merak etme ben anlarim nedemek istedigini


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   02 Mayıs 2011 15:44:21
   quote:

   Orijinalden alıntı: ZAGROSs


   Alıntıları Göster


   Korkaklikla alakasi nedir ?

   adamlar hakli.iskembeden vermissin gitmis.

   "Türkiye hava ve karada fransa'dan daha üstün. Ayrıca şunuda belirtmek isterim. Atom enerjisi kurumu başkanı söylemişti Türkiye 2 yıl içinde nükleer silah yapacak teknolojiye sahiptir demişti. "

   Sen inaniyormusun turkiyenin nukleer silaha sahip olabilicegini?RTE istedigi kadar baski yapsin.amerikanin muttefigi oldugu surece herhangi nukleer silah soz konusu olamaz.

   Nufus konusuna gelirsek.artik m.o doneminde degiliz.kimsede atlarla savasa girmeyecegi cok sacma karsilastirma olmus.
   Bkz: israel.nufusu 2009 tahmini 7,465,000. 1995 sayımı 5,548,523.simdi Turkiye dahami guclu israel den?

   Ayrica Turkiyede askeri kabiliyet falan bunlar sacma sapan yalan dolan laflar.okadar saglam askeri gucu varsa turkiyenin 4 5 iti dagdan indirsin once

   Gerçekten yaşından şüphe etmeye başladım...

   Bu denli saçma sapan düşünebilmek ciddi bir yetenek ister...Bu yeteneğinden ötürü öncelikle seni kutluyorum.

   Sen Kıçı kırık İsraille nasıl Türkiye yi bir edersin üstüne üstlük israil üstün imajı çizersin ? nasıl bir mantıktır bu neyine göre karar verdin hiç anlamıyorum. Göt kadar alanlarını bombardıman altına tutabilmemiz için gerekli olan sorti sayısı bile hali hazırda emin ol mevcuttur...Adamlara tanklarını zırhlattırdıgın, uçaklarını modernize ettirdiğin için mi bu yanılgıya düşüyorsun sen ? ALLAH senin gibi düşünenlerin düşüncesinden uzak tutsun bu memleketi bunu söyliyorum sadece. Yok atom enerjisi kurumunda nükleer güç olması imkansızmışda yok o kadar sağlam askeri gücü varsa dağdaki 3-5 iti indirsinmişte ...Sen gerçekten askeri bilgiden noksan bir arkadaşmıssın birader be. Yani bu konuya yorum yapmak hiç istemiyordum sadece yazılanları merak ettiğim için girdim ama yenilir yutulur gibi değil şu yazdıkların...Sen PKK ile topyekün bir savaş içinde oldugunumu zannediyorsun ki ben hiç öyle zannettiğini düşünmüyorum laf olsun torba dolsun diye yazmışsın belli. Örneklerin elle tutulur gözle görülür olsun bari ayakları yere bassın şu söylediklerinin alayı havada uçuyor resmen. o 3-5 it dediğin çapulcu takımı kalleşlik yapıp geceden mayını döşüyorlar vurup kaçıyorlar gerilla taktiği uyguluyorlar...Karşılarına çıktıklarında askerlerimizin bi bak bakalım kaç asker yaranlamış kaç terörist öldürülmüş... Ordan burdan aldıgın duyumlarla Türkiyenin askeri gücüne ithamda bulunmaya hakkın yok. Sana demiyorum senin gibi düşünen, Teslimiyetçi arkadaşların hepsine lafım.

   Fransanın askeri gücüne gelince fransa Çok güçlü bir ateş gücüne sahip olmakla beraber nükleer gücü ile avrupa'da çok önemli bir ülke konumunda. Siyaseten de Gücünü farkındayız geçtiğimiz günlerden gördüğümüz üzere. Türkiyenin Hava kuvvetleri ile fransayı karşılaştıgımız zaman teknolojik açıdan galip taraf fransa olucaktır. Lakin bu işler sadece Teknoloji ile olmuyor tecrübenin kazanılması operasyonlarda yansıltılması gerekir. Türkiye bu açıdan Senin o çok beğendiğin öve öve bitiremediğin hatta kendi ülkenden bile elin siyonist gücünü güçlü gördüğün israil'e bolu dağ komando tugayında eğitim veriyor. Askeri açıdan sürekli olarak brifing vermekteyiz avrupaya ve israile...Aldıgımız teknolojiyi %100 oranında kullanabiliyoruz. Bu çok önemli. Elin ABD sinde b-2 olabilir ankaradan başlar diyarbakıra kadar bombalar dimi ? senin düşünce tarzın budur anladıgım kadarıyla. Ama unutmaki O ABD ( fransayı geçtim artık sana uç noktalardan örnek veriyorum ki anla) o b-2 ile seni ziyarete gelirken onu bi f-35 filosu ile escort şeklinde getirir. Türk hava kuvvetlerinin başarılı pilotları herhangi bir çatışma esnasında bir b-2 uçagını düşürmeyi başardıgı anda amerika milyar dolarlık veriği zarardan ötürü savastan çekilmeyi dahi göze alabilir. Bunlar kurgusal düşünceler... Bunları olması olanaksız imkansız...Çünkü bunların önsezilerini pentagon çok iyi bir şekilde yapıyor. Türkiyeye şu aşamada hi bir devletin savaş açma lüksü yok. Yunanistan gibi sazanları katmıyorum, Tokat yemekten haz alan millet.Unutmayın ki türkiyeden 100 ırak 200 vietnam çıkar...Öte yandan şunu dile getireyim Dünyanın hiç bir ülkesi 4-5 ülkenin topyekün tekonolojik saldırılarına dayanabilicek güçte değildir buna türkiyede dahil biraz gerçekçi olalım. ama gücümüzüde unutmayalım. Ülke sayısı arttırça misyonlar paylaşılıyor. Misal vermek gerekirse ingiltere SAS'ları karaya sürüyor, Fransa Hava operasyonlarına el atıyor, ABD Denizden ve havadan ablukayı sağlıyor. Geriye kalan bir çok devlet var. Benim fikrim Acilen Türkiye gibi stratejik noktada bulunan güçlü tarihi köklü soylu bir devletin hava teknolojisine ivedilikle önem vermesi hız kazandırması üreten konuma geçmesi gerekir...Hava kuvvetleri bir ülkenin bagımsızlıgının %50 si demektir arkadaşlar....

   Uzun oldu farkındayım ama şunuda eklemeden geçemeyeceğim. Hiç bir devlet türkiye'ye tek başına savaş ilan etmez.He olurya imkansız ama Birebirde İster Amerika Birleşik Devleti olsun İster Meşhur Fransanız olsun, Türkiye Savunma görevini layıkıyla yapıp bu devletleri sadece püskürtmekle kalmaz ekonomilerinin büyük ölçüde çökmesine saldıran ABD ise süper güç ünvanın gitmesine fransa ise avrupada büyük bir prestij kaybı yaşamasına neden olur. Bu konuda itimadım Türk ordusuna Ve milletime %100 Tamdır...Benim şahsi fikrim Türkiye'yi bundan ancak ve ancak 20-30 yıl geriye götürebilicek ( ekonomik,askeri ve siyasi anlamda) tek ülke Rusya federasyonudur. Sizinde tahmin ettiğiniz üzere sınırdaki yakınlıgımız ateş gücü bakımından çok zor bir durumda bırakılmamızı sağlar...Savaşlarda galibiyet tek amaç değildir en az zararla görevini en iyi şekilde tamamlamak esastır. Şu an ki durumda dünyanın hiç bir ülkesi tek başına türkiye ile savaşı göze alabilicek bir ekonomiye sahip değildir. Savaş demek milyar dolarların erimesi demektir...Hali hazırda asya avrupa bloklaşması varken kimse silah gücünü türkiye üstünde denemeye cesaret edemez. Türk Silahlı Kuvvetleri Gerek gece operasyonlarında gerek natonun kendisine verdiği görevlerde %100 başarıyı sağlamış özel kuvvetleri dünya nazarında üst üste 1.likler elde etmiş elit bir ülkedir...fikirlerim şahsidir...Katılan olur katılmayan olur. Lakin Türkiye'den bahsederken İsraili rakip göstermeyin yazık ederseniz bu millete. İsraili tükürüğümüzle boğarız haritada yerlerinig görmekte zorlanıyorum büyüteç ile falan bakıyorum anca farkediyorum. Toprakla sınanmaz bir ülkenin gücü elbet ama teknolojisi de harklaye fakat nüfusunun komikliği ve mevcut stratejik noktası bizim için çok kolay bir nokta. diyarbarkır üssümüzden kalkan jetler tel aviv üzerindeki radar noktalarını ve askeri üsleri her ne kadar tek başlarına etkisiz hale getiremeselerde ciddi anlamda bir karmaşaya sebep olurlar. Ki emin olun İsrail böyle bir savaşı tek basına göze alamaz. Türkiyenin gücünü sizden çok elin gavurları biliyo siz küçümsemeye devam edin kendinizi :)


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustHunteR -- 2 Mayıs 2011; 15:50:02 >
   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   02 Mayıs 2011 20:18:52

   quote:

   Orijinalden alıntı: JustHunteR

   Alıntıları Göster


   Gerçekten yaşından şüphe etmeye başladım...

   Bu denli saçma sapan düşünebilmek ciddi bir yetenek ister...Bu yeteneğinden ötürü öncelikle seni kutluyorum.

   Sen Kıçı kırık İsraille nasıl Türkiye yi bir edersin üstüne üstlük israil üstün imajı çizersin ? nasıl bir mantıktır bu neyine göre karar verdin hiç anlamıyorum. Göt kadar alanlarını bombardıman altına tutabilmemiz için gerekli olan sorti sayısı bile hali hazırda emin ol mevcuttur...Adamlara tanklarını zırhlattırdıgın, uçaklarını modernize ettirdiğin için mi bu yanılgıya düşüyorsun sen ? ALLAH senin gibi düşünenlerin düşüncesinden uzak tutsun bu memleketi bunu söyliyorum sadece. Yok atom enerjisi kurumunda nükleer güç olması imkansızmışda yok o kadar sağlam askeri gücü varsa dağdaki 3-5 iti indirsinmişte ...Sen gerçekten askeri bilgiden noksan bir arkadaşmıssın birader be. Yani bu konuya yorum yapmak hiç istemiyordum sadece yazılanları merak ettiğim için girdim ama yenilir yutulur gibi değil şu yazdıkların...Sen PKK ile topyekün bir savaş içinde oldugunumu zannediyorsun ki ben hiç öyle zannettiğini düşünmüyorum laf olsun torba dolsun diye yazmışsın belli. Örneklerin elle tutulur gözle görülür olsun bari ayakları yere bassın şu söylediklerinin alayı havada uçuyor resmen. o 3-5 it dediğin çapulcu takımı kalleşlik yapıp geceden mayını döşüyorlar vurup kaçıyorlar gerilla taktiği uyguluyorlar...Karşılarına çıktıklarında askerlerimizin bi bak bakalım kaç asker yaranlamış kaç terörist öldürülmüş... Ordan burdan aldıgın duyumlarla Türkiyenin askeri gücüne ithamda bulunmaya hakkın yok. Sana demiyorum senin gibi düşünen, Teslimiyetçi arkadaşların hepsine lafım.

   Fransanın askeri gücüne gelince fransa Çok güçlü bir ateş gücüne sahip olmakla beraber nükleer gücü ile avrupa'da çok önemli bir ülke konumunda. Siyaseten de Gücünü farkındayız geçtiğimiz günlerden gördüğümüz üzere. Türkiyenin Hava kuvvetleri ile fransayı karşılaştıgımız zaman teknolojik açıdan galip taraf fransa olucaktır. Lakin bu işler sadece Teknoloji ile olmuyor tecrübenin kazanılması operasyonlarda yansıltılması gerekir. Türkiye bu açıdan Senin o çok beğendiğin öve öve bitiremediğin hatta kendi ülkenden bile elin siyonist gücünü güçlü gördüğün israil'e bolu dağ komando tugayında eğitim veriyor. Askeri açıdan sürekli olarak brifing vermekteyiz avrupaya ve israile...Aldıgımız teknolojiyi %100 oranında kullanabiliyoruz. Bu çok önemli. Elin ABD sinde b-2 olabilir ankaradan başlar diyarbakıra kadar bombalar dimi ? senin düşünce tarzın budur anladıgım kadarıyla. Ama unutmaki O ABD ( fransayı geçtim artık sana uç noktalardan örnek veriyorum ki anla) o b-2 ile seni ziyarete gelirken onu bi f-35 filosu ile escort şeklinde getirir. Türk hava kuvvetlerinin başarılı pilotları herhangi bir çatışma esnasında bir b-2 uçagını düşürmeyi başardıgı anda amerika milyar dolarlık veriği zarardan ötürü savastan çekilmeyi dahi göze alabilir. Bunlar kurgusal düşünceler... Bunları olması olanaksız imkansız...Çünkü bunların önsezilerini pentagon çok iyi bir şekilde yapıyor. Türkiyeye şu aşamada hi bir devletin savaş açma lüksü yok. Yunanistan gibi sazanları katmıyorum, Tokat yemekten haz alan millet.Unutmayın ki türkiyeden 100 ırak 200 vietnam çıkar...Öte yandan şunu dile getireyim Dünyanın hiç bir ülkesi 4-5 ülkenin topyekün tekonolojik saldırılarına dayanabilicek güçte değildir buna türkiyede dahil biraz gerçekçi olalım. ama gücümüzüde unutmayalım. Ülke sayısı arttırça misyonlar paylaşılıyor. Misal vermek gerekirse ingiltere SAS'ları karaya sürüyor, Fransa Hava operasyonlarına el atıyor, ABD Denizden ve havadan ablukayı sağlıyor. Geriye kalan bir ç

   Günaydin


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Mayıs 2011 15:39:45

   quote:

   Orijinalden alıntı: ZAGROSs   Alıntıları Göster


   Günaydin

   Umarım sana günler aydın olmuştur bu yazımdan sonra


   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Yarbay
   3198 Mesaj
   03 Mayıs 2011 15:48:13
   O dönemde birinci dünya savaşından yeni çıkılmıştı, ülkeler zaten kafayı yemişti. Almanya birden teknoloji fışkırtan ordusuyla ortalığı dağıtmaya başladı. (Gerçi disiplinsiz ordu Polonyayı zar zor aldı, sovyetler yardım etmese hezimete uğrayacaktı belkide.) Herneyse, Fransa orada savaşta en büyük kaybı veren ülkelerden biri olarak kaybetmesi doğaldı.

   Günümüzde Askeri olarak güçlü olmasa bile, Arjantin-İngiltere savaşını ele alalım. Arjantine her türlü baskı yapıldı, ekonomisi göçertildi falan. Veyahut Türkiye Kıbrısa tüm Avrupa'ya ve Amerika'ya karşı çıkarak girdiğinde, Amerika amcamızın cezası yıllar süren ekonomik kriz olmuştu. Yani Fransa askeri açıdan güçsüz olsa bile, tüm diğer yönlerden negatif durumla karşı karşıyayız.

   Ayrıca Türkiye ordu açısından çokta büyük bir mevlaya sahip değildir. Şayet çükübik korelilerin bile 3 milyon kişilik orduları, yanlış hatırlamıyorsam 2-3 milyonda yedek askerleri vardır. Türkiye de ise 750 bin kişilik bir durum var. Seferberlik durumunda taş çatlasa 5 milyon olur. Karşımızda ise sadece Fransa değil, tüm avrupa duracaktır.

   Şayet benim aklımdaki dünya savaşı fantezisi hep doğu bloğu vs batı bloğu şeklindedir.

   Doğu Bloğu: Rusya, Çin, Türkiye, İran vs.
   Batı Bloğu: Avrupa, Amerika, bunların kukla devletleri


   @Zagrosss

   O 3-5 iti indirmeyi s*kimsonik suriye komandoları bile yapar, o 3-5 itin orda olup-olmamasının TSK'nın elinde olduğunu mu sanıyorsun?


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makaveli NRFP -- 3 Mayıs 2011; 15:49:59 >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Mayıs 2011 16:02:43
   quote:

   Orijinalden alıntı: Makaveli NRFP

   O dönemde birinci dünya savaşından yeni çıkılmıştı, ülkeler zaten kafayı yemişti. Almanya birden teknoloji fışkırtan ordusuyla ortalığı dağıtmaya başladı. (Gerçi disiplinsiz ordu Polonyayı zar zor aldı, sovyetler yardım etmese hezimete uğrayacaktı belkide.) Herneyse, Fransa orada savaşta en büyük kaybı veren ülkelerden biri olarak kaybetmesi doğaldı.

   Günümüzde Askeri olarak güçlü olmasa bile, Arjantin-İngiltere savaşını ele alalım. Arjantine her türlü baskı yapıldı, ekonomisi göçertildi falan. Veyahut Türkiye Kıbrısa tüm Avrupa'ya ve Amerika'ya karşı çıkarak girdiğinde, Amerika amcamızın cezası yıllar süren ekonomik kriz olmuştu. Yani Fransa askeri açıdan güçsüz olsa bile, tüm diğer yönlerden negatif durumla karşı karşıyayız.

   Ayrıca Türkiye ordu açısından çokta büyük bir mevlaya sahip değildir. Şayet çükübik korelilerin bile 3 milyon kişilik orduları, yanlış hatırlamıyorsam 2-3 milyonda yedek askerleri vardır. Türkiye de ise 750 bin kişilik bir durum var. Seferberlik durumunda taş çatlasa 5 milyon olur. Karşımızda ise sadece Fransa değil, tüm avrupa duracaktır.

   Şayet benim aklımdaki dünya savaşı fantezisi hep doğu bloğu vs batı bloğu şeklindedir.

   Doğu Bloğu: Rusya, Çin, Türkiye, İran vs.
   Batı Bloğu: Avrupa, Amerika, bunların kukla devletleri


   @Zagrosss

   O 3-5 iti indirmeyi s*kimsonik suriye komandoları bile yapar, o 3-5 itin orda olup-olmamasının TSK'nın elinde olduğunu mu sanıyorsun?

   TSK seferberlik halinde 5 milyon asker çıkartıyor demek hea ?Türkiye'nin genç nüfusunu geçtim hadi seferberlik ne demek biliyor musun onuda merak ediyorum. Tmm Arkadaşım bu saatten sonra bu konuyla ilgili görüş beyan etmeme hiç gerek yok. Varsa yoksa Sam amcanız Elizabeth teyzeniz meğer biz bitmişiz ölmüşüz olaya bak ya. Korenin değil 6 milyon toplam askeri kapasitesi 20 milyon olsa ne yazar . Hiç mi ordunuzun geleneksel anlamdaki konveksiyonal harp idame ettirme hususunda dünyanın sayılı güçleri arasında oldugunu fark etmediniz ? Merak ediyorum gerçekten şu kıyaslamalara bakınca yazık diyorum. Kore nin nükleer gücünü bir kenara atıcak olursak TSK nın mümkün mertebe rakibi olamaz. Gerek tecrübe , gerek askeri kabiliyet açısından. Korenin gece tatbikatlarındaki üstün başarısızlığı hiç ilgini çekmemiş sanıyorum değerli arkadaşım.

   Fransa ordusuna da güçsüz demek yanlıs olur. Fransayı hiç bir zaman tek başına karşımıza alamayacağımızı forumdaki en küçük ve en tecrübesiz arkadaş bile bilir sanıyorum. Fransa demek AB demek. Fakat değerlendirme açısından fikir beyan etmek gerekirse ben Fransa'yı hazmı çok zor olsa dahi birebirde silahlı gücümüzün Fransız ordusunu etkisiz hale getirebileceğine eminim. Şüphem yok. Bazen şu unutuluyor, Türk Silahlı Kuvvetleri Hava, Kara ve deniz den eş zamanlı yürütülen operasyon faaliyetlerinde aradaki koordinasyonu sağlayan dünyanın en iyi ordularından biridir...Sahip oldugunuz silahın önemi tecrübeyle bulusursa başarı kaçınılmaz olur. Ben bunu fransada görmüyorum. Ama Ordumuzda bunu fazlasıyla görüyorum. İnş. önümüzdeki yıllarda bağımsız hava sanayine sahip olur şu ABD bagımlılıgından kurtuluruz tek temennim o.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustHunteR -- 3 Mayıs 2011; 16:06:33 >
   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Mayıs 2011 16:13:07
   quote:

   Orijinalden alıntı: vires

   ABD
   Nükleer silah sayısı: 10.640
   Nüfus: 293 milyon
   Savunma bütçesi: 399 milyar dolar

   Rusya
   Nükleer silah sayısı: 8,600
   Nüfus: 146 milyon
   Savunma Bütçesi 50 milyar dolar

   Çin
   Nükleer silah sayısı: 400 (tahmini)
   Nüfus: 1.3 milyar
   Savunma bütçesi: 30 milyar doların üzerinde

   Fransa
   Nükleer silah sayısı: 350
   Nüfus: 59.3 milyon
   Savunma bütçesi; 29.5 milyar dolar

   İngiltere
   Nükleer silah sayısı: 200
   Nüfus: 59.4 milyon
   Savunma bütçesi: 35.8 milyar dolar

   İsrail
   Nükleer silah sayısı: 100-200 (tahmini)
   Nüfus: 6.7 milyon
   Savunma bütçesi: 9.9 milyar dolar

   Türkiye
   Nükleer silah sayısı: 0
   Nüfus: 72 milyon
   Savunma bütçesi: 5.8 milyar dolar


   Bu bilgi ne zamanın bilgisi ve doğruluk payı ne kadar biliyor musun hocam ? Türkiyenin şu an için hali hazırda mevcut savunma bütçesi 20 milyar $'ın üstünde... Amerikanın 750 milyar $'ın üstünde... ilgimi çeken bunlar belirteyim dedim. yani ilk kez görenler yanılya düşmesinler 5.8 milyar dolar gibi. Bugün bi tankımızı modernize ettirirken 5 milyar dolar veriyoruz. Aynı tankı suriye 5 milyon $ 'a modernize ettiriyor. Bizi böyle sömürüyor bu ........... işte... Yerli üretim hız kazanırsa bütçemiz için olumlu istikamet kaçınılmaz olucaktır...Ayrıca Hiç bir istatistiki bilgi gerçeği %100 yansıtmaz. Ne amerikanın ne rusyanın elindeki nükleer silahların bırakın sayısını çeşidini dahi onların dısında kimse bilemez. Bunlar gizli ve önemli bilgiler...


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustHunteR -- 3 Mayıs 2011; 16:14:20 >
   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Yarbay
   4803 Mesaj
   03 Mayıs 2011 16:19:49
   fransa kendi teknolojisiyle kendi silahlarını üreten hala dünyanın birçok bölgesinde asker tutan savunma bütçesi görünürde bizden çok daha fazla olan ve tahminen bilinmeyen birçok harcaması da olan bir ülke, bizim çok güçsüz olduğumuzu anlamanız lazım, bizim hava kuvvetlerimiz yok deniz kuvvetlerimiz sıfıra yakın kara kuvvetlerimiz ortalama düzeyde, elalemin bir tarafıyla gerdeğe girilmez, istenildiğinde hedef şaşırtılabilen hatta yerinden bile kaldırılmayabilecek uçaklarla gemilerle güçlü olunmaz


  • Yarbay
   3198 Mesaj
   03 Mayıs 2011 16:23:51
   @JustHunter

   Seninde seferberliğin türleri, çeşitleri olduğunu öğrenmen gerek herhalde. Şayet şu anda hükümet sebebiyle askeriyenin psikolojik durumunun iyi, savaşta başarı gösterebilecek olduğunuda düşünmüyorum. Komutanların yarısı yalak, diğer yarısı ne yapıcağını şaşırmış durumda. Genel kurmay başkanı hakkında söze gerek yok.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makaveli NRFP -- 3 Mayıs 2011; 16:24:58 >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Mayıs 2011 16:32:36
   @Makaveli NRFP

   Olası bir işgal durumunda silah altına alınabilicek genç nüfus miktarımızı sen 5 milyon olarak burada lanse ettiğin sürece bu konuda seninle konuşabiliceğimiz ortak bir mutabakat sağlayabiliceğimiz herhangi bir zemini bulmamız imkansız. Kaldı ki seferberlik halinde silah altına alınan kesim sadece gençler olmuyor eli silah tutan herkesi alabilirsin. Türk ordusu hali hazırda 30 milyon kişiyi silah altına alabilicek güçte. Bunu çok kısa sürede yapabilmesi de diğer ordulara kıyasla üstün oldugunu gösteriyor. gün, saat menfumuna girmiyicem şu aşamada net bir bilgi yok değişiyor güncelleniyor bölgelerdeki askeri ihtiyaca göre.

   Siyasete girmek hiç istemiyorum konu sapıcaktır, Fakat bu hususta enteresandır bu denli farklı düşünceleri ile karşıma çıkan biri olarak mutabıkım seninle. Orduyu yıprattılar. Fakat söz konusu o malum devletlerin, emellerine ulasma gayesiyle bu denli yanlıs bir girişimde bulunmaları olursa ben TSK'nın ve milletimin sağlam bir tokat atacağına eminim. Seni ikna etmeye çalışmıyorum ama düşünmeye davet ediyorum...


   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Mayıs 2011 16:35:13

   quote:

   Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

   fransa kendi teknolojisiyle kendi silahlarını üreten hala dünyanın birçok bölgesinde asker tutan savunma bütçesi görünürde bizden çok daha fazla olan ve tahminen bilinmeyen birçok harcaması da olan bir ülke, bizim çok güçsüz olduğumuzu anlamanız lazım, bizim hava kuvvetlerimiz yok deniz kuvvetlerimiz sıfıra yakın kara kuvvetlerimiz ortalama düzeyde, elalemin bir tarafıyla gerdeğe girilmez, istenildiğinde hedef şaşırtılabilen hatta yerinden bile kaldırılmayabilecek uçaklarla gemilerle güçlü olunmaz

   Bu aziz milletin tarihin zorlu dönemlerinde senin gibi düşünmemelerine inan bir kez daha sevindim


   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Yarbay
   4803 Mesaj
   03 Mayıs 2011 16:52:12

   quote:

   Orijinalden alıntı: JustHunteR   Alıntıları Göster


   Bu aziz milletin tarihin zorlu dönemlerinde senin gibi düşünmemelerine inan bir kez daha sevindim


   bu aziz milletin tarihin zorlu dönemlerinin buradaki birçok yüksekten uçanlar gibileri yüzünden oluştuğunun da unutulmaması lazım, bu aziz milletin askerleri sarıkamışta hiç uğruna şehit oldu kurşun bile atamadan, o zaman da bazıları asarız keseriz bilmem kaç milyonuz diyordu

   ayrıca bu ülkede seferberliği falan geçin de askere alacak adam bulun ondan sonra hesaplarsınız bilmem kaç milyonu, ülkenin nerdeyse yarısı siyasi olarak ve silahlı olarak ülkeye karşı savaşıyor, ne seferberliği ne 20-30 milyonu, öyle bir durumda şu anki gücümüz yerinde olsun da öpüp de başınıza koyun


  • Yarbay
   3198 Mesaj
   03 Mayıs 2011 17:00:10

   quote:

   Orijinalden alıntı: JustHunteR

   @Makaveli NRFP

   Türk ordusu hali hazırda 30 milyon kişiyi silah altına alabilicek güçte.   Şayet düşününce hak verdim, bu da bana kapak olsun efenim.


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Mayıs 2011 17:04:41
   @KaSaTuRa

   Ya istiklâl, Ya ölüm diyerek varını yoğunu ortaya koymak zoru başaracagına inanmak ne zaman olmaması gereken bir durum oldu ? Küçücük bir kara parçasında Senin o yüksekten uçanlar diye tabir ettiğin bizlerin oluşturdugu millet 250 bin şehit verdi. Ve yine gerekirse 1 metre karelik alanda binlerce şehit veririz hiç problem değil. Söz konusu vatan ise milyonlar hazır...Ben içimizdeki hainleri şunu bunu burda konu almıyorum genel anlamda durumu izah etmeye calısıyorum.

   Sarıkamış çok uç bir örnek ve onun içeriğinin şu an tartıştıgımız konuyla uzaktan yakından ilgisi yok. Bizler taarruzdan değil savunmadan bahsediyoruz. Yine yinelemek gerekirse Bizim topraklarımıza hiç bir işgalci devletin elini sürmeye kudreti yetmez. Tarihin tozlu sayfalarını karıştırırken ayrıntıları göz ardı etmemek gerekir.


   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Mayıs 2011 17:06:42

   quote:

   Orijinalden alıntı: Makaveli NRFP   Alıntıları Göster   Şayet düşününce hak verdim, bu da bana kapak olsun efenim.

   Estfr. Ne demek.

   Durumu anlaman yeterli hocam şahsi cevap vermiyorum kimseye genel yargılara içleniyorum cevap vermeden edemiyorum.

   Saygılar ,


   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Yarbay
   4803 Mesaj
   03 Mayıs 2011 17:20:48

   quote:

   Orijinalden alıntı: JustHunteR

   @KaSaTuRa

   Ya istiklâl, Ya ölüm diyerek varını yoğunu ortaya koymak zoru başaracagına inanmak ne zaman olmaması gereken bir durum oldu ? Küçücük bir kara parçasında Senin o yüksekten uçanlar diye tabir ettiğin bizlerin oluşturdugu millet 250 bin şehit verdi. Ve yine gerekirse 1 metre karelik alanda binlerce şehit veririz hiç problem değil. Söz konusu vatan ise milyonlar hazır...Ben içimizdeki hainleri şunu bunu burda konu almıyorum genel anlamda durumu izah etmeye calısıyorum.

   Sarıkamış çok uç bir örnek ve onun içeriğinin şu an tartıştıgımız konuyla uzaktan yakından ilgisi yok. Bizler taarruzdan değil savunmadan bahsediyoruz. Yine yinelemek gerekirse Bizim topraklarımıza hiç bir işgalci devletin elini sürmeye kudreti yetmez. Tarihin tozlu sayfalarını karıştırırken ayrıntıları göz ardı etmemek gerekir.   varını yoğunu ortaya koymak vardır kendini yüksek görüp sonunda eldekinden de olmak vardır, osmanlı 1. dünya savaşına öyle güçsüz dandik bir orduyla girmedi, üstelik sayı bakımından azımsanamayacak güçteydi, son dönemlerde de modernleştirmelerle de en azından topraklarını koruyabilecek güçteydi, yok biz gireriz orta asyaya kadar yok yürürüz avrupanın ortasına diyerek olan ordu da mahvedildi, güneyde doğru düzgün birlik bırakılmadı, ya istiklal ya ölüm diyen tek millet biz değiliz, milliyetçiliğe bakarsak da almanların ingilizlerin fransızların eline su dökemeyiz, hayal görmeyin bazı illerde camına insanlar Türk bayrağı asamıyor artık istanbulda arabanda Türk bayrağı varsa çoğu yerde arabanın camlar inmiş buluyorsun, daha kendi sınırlarımızı köylerimizi şehirlerimizi koruyamıyorken onla bunla aşık atmaya kalkarsak tarih tekerrür eder biraz daha küçülürüz o kadar

   30 milyon kişinin silah altına alınabileceğinin iddia edilmesi de ayrı bir komedi zaten, oldu olacak 70 milyonu alırız deyin de tam olsun


  • Yüzbaşı
   349 Mesaj
   03 Mayıs 2011 17:31:08
   Savaş kötüdür
   Ayrıca savaşlarda hava,kara,deniz teknolojilerin %60'ı ziyan olur.
   1 adet füze gönderemeden imha edilirler.

   Çünkü düşman ülkeler daha önce önemli üsleri hedef alırlar.
   Aynı şeyi savaş söz konusuyken bizde yaparız tabikide.

   Biz kavgayı severiz,anaokulunda bile birbirimizi yeriz.
   Hayatımız savaş.Terör olaylarına alışığız.
   Güçlüyüz,cesuruz,yok sayılacak bir ordumuz yok.
   Fakat tekrarlıyorum.Savaş kötüdür.

   Türkiye artık güçlü bir Türkiye.Ancak söz konusu yüzyılda içine gireceğimiz
   bir savaşta,avrupa ülkelerinden birini karşımıza almamalıyız.Fransa'da bunlardan biri.

   Ne komşularımız komşu,ne dostlarımız dost,her ülke olduğu gibi bizde yalnızız.
   Barışın temsili olmamız ve Türkiye=Barış felsefesi doğru felsefedir.


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Mayıs 2011 18:14:33
   quote:

   Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.   Alıntıları Göster
   varını yoğunu ortaya koymak vardır kendini yüksek görüp sonunda eldekinden de olmak vardır, osmanlı 1. dünya savaşına öyle güçsüz dandik bir orduyla girmedi, üstelik sayı bakımından azımsanamayacak güçteydi, son dönemlerde de modernleştirmelerle de en azından topraklarını koruyabilecek güçteydi, yok biz gireriz orta asyaya kadar yok yürürüz avrupanın ortasına diyerek olan ordu da mahvedildi, güneyde doğru düzgün birlik bırakılmadı, ya istiklal ya ölüm diyen tek millet biz değiliz, milliyetçiliğe bakarsak da almanların ingilizlerin fransızların eline su dökemeyiz, hayal görmeyin bazı illerde camına insanlar Türk bayrağı asamıyor artık istanbulda arabanda Türk bayrağı varsa çoğu yerde arabanın camlar inmiş buluyorsun, daha kendi sınırlarımızı köylerimizi şehirlerimizi koruyamıyorken onla bunla aşık atmaya kalkarsak tarih tekerrür eder biraz daha küçülürüz o kadar

   30 milyon kişinin silah altına alınabileceğinin iddia edilmesi de ayrı bir komedi zaten, oldu olacak 70 milyonu alırız deyin de tam olsun

   Sen iyice aldın başını gittin bilmem farkında mısın ? Ne demek kendi köylerini koruyamamak ? Sen hangi türkiyede yaşıyorsun ben merak etmeye basladım iyice. Kimse avrupaya yürümekten falan bahsetmiyor şu devirde. Mevcut topraklarımıza düşman elinizi uzatmaya yeltendiğinde tokadı yiyecektir diyoruz. Sen buna atamazsın diyorsan benim gözümde k.bakma hainsin arkadaşım. Nasıl bir düşünce tarzıdır ki bu bu kadar yerebiliyorsun kendi ülkeni. Dosta düşmana gücümüzün bu denli zayıf oldugunu yoktan sebeplerle kanıtlamaya yönelik girişimlerde bulunmayı nasıl düşünebiliyorsun. Yazıklar olsun ... Milliyetçilikden dem vurdugumu falan ifade etmeye calısmıssın. Benim anlayısımdaki milliyetçilik senin kafandakinden farklı ? senin o teslimiyetçi zihniyetinden daha uzak farklı bir bakış açısı farklı bir düşünce benimkisi bilmem anlatabiliyor muyum ? Ben 1 karış topragı için canından gözünü kırpmadan vazgeçebilicek bir topluluk daha gösteremezsin diyorum bizim milletimizden başka. Senin anlatmaya calıstıgın örnek vermeye calıstıgın milliyetçilik NAZİ lerin ırkçılıgından fransızların kendini beğenmişliğinden ve bencilliğinden öte birşey değil. Onlara sor bakalım toprakları işgal altında oldugunda önce kimden medet beklerler ? Kurşuna, topa, tüfeğe gövdesini koşarak siper ederler mi bi sor bakalım ? Arkadaşının yanında öldüğünü ve 1 dk sonra kendisinin öleceğini bile bile elinde silahını kendinden emin elleri titremeden tutabilen bu milleten başka bir millet var mı bi sor bakalım bi öğren ? urfayı antepi maraşı o öve öve bitiremediğin fransadan alan ve bunun bir tek örneğini gerçekleştirebilen bu aziz milletten başka bir millet var mı bi öğren bakalım. Yeter ama bu denli de teslimiyetçi, Vurdunduymaz, elin gavurunu öven bir zihniyet olamaz. Yeter...Gücünü farkında ol, bilmiyorsan araştır geçmişin kalıntılarına bak kavra biraz. Bana burda ana avrat küfret yine bu denli üzemezsin sen beni arkadaşım. Nedir bu yani.

   Ülkeni sevmekle, tabii oldugun milleti diğer milletlerden üstün görmek arasındaki ince ayrımı yapmalısın.Fransızlar ve almanlar milliyetçiliğin bu bahsettiğim 2. boyutundalar ve hep öyle kalıcaklar. Biz ise Vatanımızı topragımızı geçmişimizi tarihimizi asla unutmayacağız ve topragımızın üstüne namağrem eli değdiği anda gereken cevabı misli ile vereceğiz. Bu inançtan Seni yoksun bırakan onların nükleer gücü, teknolojisi ve ekonomik durumları ise Kendini sorgulamanın sırası gelmiş demektir.

   30 milyon kişinin silah altına alınabiliceğini ben sölemiyorum işsiz genç nüfusu ve nüfus piramidini incelersen kendin farkına varmış olursun Komedi anlayısın gerçekler ise hayatın çok güzel olmalı bol bol gülüyorsundur...


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustHunteR -- 3 Mayıs 2011; 18:16:55 >
   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Yarbay
   2757 Mesaj
   03 Mayıs 2011 18:24:20
   Arkamızda pascal nouma gibi bi fransız oldukça fransa bizi durduramaz.


   _____________________________

   `
  • Yarbay
   4803 Mesaj
   03 Mayıs 2011 22:53:07

   quote:

   Orijinalden alıntı: JustHunteR


   Alıntıları Göster


   Sen iyice aldın başını gittin bilmem farkında mısın ? Ne demek kendi köylerini koruyamamak ? Sen hangi türkiyede yaşıyorsun ben merak etmeye basladım iyice. Kimse avrupaya yürümekten falan bahsetmiyor şu devirde. Mevcut topraklarımıza düşman elinizi uzatmaya yeltendiğinde tokadı yiyecektir diyoruz. Sen buna atamazsın diyorsan benim gözümde k.bakma hainsin arkadaşım. Nasıl bir düşünce tarzıdır ki bu bu kadar yerebiliyorsun kendi ülkeni. Dosta düşmana gücümüzün bu denli zayıf oldugunu yoktan sebeplerle kanıtlamaya yönelik girişimlerde bulunmayı nasıl düşünebiliyorsun. Yazıklar olsun ... Milliyetçilikden dem vurdugumu falan ifade etmeye calısmıssın. Benim anlayısımdaki milliyetçilik senin kafandakinden farklı ? senin o teslimiyetçi zihniyetinden daha uzak farklı bir bakış açısı farklı bir düşünce benimkisi bilmem anlatabiliyor muyum ? Ben 1 karış topragı için canından gözünü kırpmadan vazgeçebilicek bir topluluk daha gösteremezsin diyorum bizim milletimizden başka. Senin anlatmaya calıstıgın örnek vermeye calıstıgın milliyetçilik NAZİ lerin ırkçılıgından fransızların kendini beğenmişliğinden ve bencilliğinden öte birşey değil. Onlara sor bakalım toprakları işgal altında oldugunda önce kimden medet beklerler ? Kurşuna, topa, tüfeğe gövdesini koşarak siper ederler mi bi sor bakalım ? Arkadaşının yanında öldüğünü ve 1 dk sonra kendisinin öleceğini bile bile elinde silahını kendinden emin elleri titremeden tutabilen bu milleten başka bir millet var mı bi sor bakalım bi öğren ? urfayı antepi maraşı o öve öve bitiremediğin fransadan alan ve bunun bir tek örneğini gerçekleştirebilen bu aziz milletten başka bir millet var mı bi öğren bakalım. Yeter ama bu denli de teslimiyetçi, Vurdunduymaz, elin gavurunu öven bir zihniyet olamaz. Yeter...Gücünü farkında ol, bilmiyorsan araştır geçmişin kalıntılarına bak kavra biraz. Bana burda ana avrat küfret yine bu denli üzemezsin sen beni arkadaşım. Nedir bu yani.

   Ülkeni sevmekle, tabii oldugun milleti diğer milletlerden üstün görmek arasındaki ince ayrımı yapmalısın.Fransızlar ve almanlar milliyetçiliğin bu bahsettiğim 2. boyutundalar ve hep öyle kalıcaklar. Biz ise Vatanımızı topragımızı geçmişimizi tarihimizi asla unutmayacağız ve topragımızın üstüne namağrem eli değdiği anda gereken cevabı misli ile vereceğiz. Bu inançtan Seni yoksun bırakan onların nükleer gücü, teknolojisi ve ekonomik durumları ise Kendini sorgulamanın sırası gelmiş demektir.

   30 milyon kişinin silah altına alınabiliceğini ben sölemiyorum işsiz genç nüfusu ve nüfus piramidini incelersen kendin farkına varmış olursun Komedi anlayısın gerçekler ise hayatın çok güzel olmalı bol bol gülüyorsundur...   ilk önce bulunduğun yerden bir çıkman lazım, etrafına bakman çevrene bakman biraz dolaşman lazım, doğudaki illerde özellikle de diyarbakırdaki nüfus patlamasının nedenini bir öğrenmen lazım, askerler köylerden insanları sizi koruyamıyoruz şehirde daha güvende olursunuz diye teşvik ediyor, senin kendi dünyanda ilkokul tarih kitaplarındaki kahramanlıklara uymaz bunlar tabi ama ne yazıkki böyle

   o bir karış toprak için ölmekti falan çanakkalede son demlerini yaşadı sakaryada da bitti, kurtuluş savaşında bile Türk ordusu kendi milletinden teslimiyetçi insanlarla savaştı, o şanlı milletimizin hiç azımsanmayacak çürük yumurtaları olmasaydı şu anda güney sınırımız böyle dağlardan bayırlardan geçiyor değil güneydeki düzlüklerden geçiyor olacaktı

   ingiliz fransız alman japon bunların milliyetçiliğiyle en azından şu anda bizimkini kıyaslamam bile, hatta milleti olmayan abd yle bile kıyaslamam, bunlar hep 2-3 ülkücünün kendini gaza getirmesi o kadar, dünyada hiçbir milletin insanı başka bir ülke vatandaşlığına geçtiğinde bu kadar çabuk eski kimliğini unutturma çabasına girmez, hiçbir milletin mensubu buna en cacıktan milletler de dahil yabancı birine kimliğini söylemekten utanmaz

   senin sınırın yol geçen hanı, sen burdan çıksan hiçbir sınır kontrolüne girmeden hakkari den şırnaktan sınırı geçebiliyorsun, bazı bölgeler var ne sınır var ne asker var, bu mu senin sınırlarını koruman? senin sınır kapından şenliklerle girdi teröristler, sivas tan öteye kamyoncular bile gidemiyorum diyor, haberin yok galiba çoğu yerde pkk sanki kendi güvenlik gücüymüş gibi yol kontrolü yapabiliyor, birşey olmaz dene dene doğu illerinde bölücülük aldı başını gitti, hakkari de belediye binalarında araç gereçlerinde Türkçe dışında başka dilde adlar yazılıyor

   bu şartlar altında sen memleketteki bebek çocuk yaşlı dede tüm erkekleri askere alıyorsun öyle mi? sen bunu ciddi rütbeli bir komutana falan söylesen bir yeriyle güler, ha bu arada ben senin gibi kendi cam fanusumda yaşamıyorum, tüm sülalem askerdir hatta baba tarafım osmanlıdan bu yana orduda subay astsubay kademelerindedir, çevremde rütbeli asker emekli olsun aktif olsun çok fazladır, bu yüzden bu boş vatan millet sakaryaları yer bazıları da ben yemem, biz yok saldırsalar asarız keseriz anında tüm memleket asker olur diye diye varolanı da koruyamaz hale geldik, artık bazı insanların gözü açılsın da göz göre göre bizi bu hale getirenlere bir dur diyebilsin, son 200-300 yıllık tarihimizde başımıza gelenlerin birebir aynısı oluşurken uyumayın artık


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   04 Mayıs 2011 12:57:33
   quote:

   Orjinalden alıntı: KaSaTuRa.
   lk önce bulunduğun yerden bir çıkman lazım, etrafına bakman çevrene bakman biraz dolaşman lazım, doğudaki illerde özellikle de diyarbakırdaki nüfus patlamasının nedenini bir öğrenmen lazım, askerler köylerden insanları sizi koruyamıyoruz şehirde daha güvende olursunuz diye teşvik ediyor, senin kendi dünyanda ilkokul tarih kitaplarındaki kahramanlıklara uymaz bunlar tabi ama ne yazıkki böyle

   o bir karış toprak için ölmekti falan çanakkalede son demlerini yaşadı sakaryada da bitti, kurtuluş savaşında bile Türk ordusu kendi milletinden teslimiyetçi insanlarla savaştı, o şanlı milletimizin hiç azımsanmayacak çürük yumurtaları olmasaydı şu anda güney sınırımız böyle dağlardan bayırlardan geçiyor değil güneydeki düzlüklerden geçiyor olacaktı

   ingiliz fransız alman japon bunların milliyetçiliğiyle en azından şu anda bizimkini kıyaslamam bile, hatta milleti olmayan abd yle bile kıyaslamam, bunlar hep 2-3 ülkücünün kendini gaza getirmesi o kadar, dünyada hiçbir milletin insanı başka bir ülke vatandaşlığına geçtiğinde bu kadar çabuk eski kimliğini unutturma çabasına girmez, hiçbir milletin mensubu buna en cacıktan milletler de dahil yabancı birine kimliğini söylemekten utanmaz

   senin sınırın yol geçen hanı, sen burdan çıksan hiçbir sınır kontrolüne girmeden hakkari den şırnaktan sınırı geçebiliyorsun, bazı bölgeler var ne sınır var ne asker var, bu mu senin sınırlarını koruman? senin sınır kapından şenliklerle girdi teröristler, sivas tan öteye kamyoncular bile gidemiyorum diyor, haberin yok galiba çoğu yerde pkk sanki kendi güvenlik gücüymüş gibi yol kontrolü yapabiliyor, birşey olmaz dene dene doğu illerinde bölücülük aldı başını gitti, hakkari de belediye binalarında araç gereçlerinde Türkçe dışında başka dilde adlar yazılıyor

   bu şartlar altında sen memleketteki bebek çocuk yaşlı dede tüm erkekleri askere alıyorsun öyle mi? sen bunu ciddi rütbeli bir komutana falan söylesen bir yeriyle güler, ha bu arada ben senin gibi kendi cam fanusumda yaşamıyorum, tüm sülalem askerdir hatta baba tarafım osmanlıdan bu yana orduda subay astsubay kademelerindedir, çevremde rütbeli asker emekli olsun aktif olsun çok fazladır, bu yüzden bu boş vatan millet sakaryaları yer bazıları da ben yemem, biz yok saldırsalar asarız keseriz anında tüm memleket asker olur diye diye varolanı da koruyamaz hale geldik, artık bazı insanların gözü açılsın da göz göre göre bizi bu hale getirenlere bir dur diyebilsin, son 200-300 yıllık tarihimizde başımıza


   İş Sülalenin askeri alandaki mevcut mesleklerine girmek olursa mahçup olacağına emin olabilirsin. Senin anlayısına göre sülalesinde askeri alanda mesleğini seçmiş insanların çoklugu türkiye hakkında fikir sahibi olmaya %100 olanak sağlıyor dimi ? Sen burda bitiyosun zaten benim için. Senin dünya görüşün akrabalarının fikirleri doğrultusunda şekilleniyorsa zaten bu işi tartışmanın hiç bir gerekliliği yok.Kamyoncuların sivastan öteye geçemediklerini söylemelerini iddia etmende ayrı bir komedi zaten. Sivastan öteye doğu ve güneydoğu illerine senin bu anlayısına göre yük tonajlı hiç bir motorlu araç giremiyor hea :) Sen cudi dağının etekleri ile karıştırdın otobanları herhalde . Kim kimin yolunu kesiyor ? 2011 deyiz bilmem farkında mısın ? Senin dediklerin 1990 lı dönemlerde zirveye ulaşmıştı sonradan iş farklı noktalara kaydı. Allah bilir senin sınır muhabbetin suriye'den ülkemize sızan bir takım teröristlerdir. Sınırlar kalktı bilmiyosan öğren dostum. Ha sınırların kalkması güvenliği elden bırakmayı gerektirirmi orası ayrı bir konu. Bu işlerin odak noktasında somut görüntüler yok. Senin benim göremediğim bir çok şey var bu memlekette. Tüm bunların gizemi başka bir devletin seni gelip darma duman edebileceğinin bir göstergesi olamaz. Sen baştan karar kılarsan bu teslimiyetçi politika üzerinde baştan kaybedersin. İnanç yoksunlugu yurdunu gerektiği zaman müdafa etme bilinci olmadıktan sonra işimiz yaş. Üzülüyorum şu yazdıklarını görünce yazık diyorum. Nasıl yok olmuş inanç. Gelene hoşgeldin diyeceksen ne diyim ki ben sana daha ? İnanç somut düşünceler tarafından yeşermez her zaman bazen ufkunu geniş tutucaksın büyük düşünüceksin.Biz savaş meraklısı değiliz ona buna saldıralım işgal edelim sömürelim demiyoruz, biz sadece en kutsal görev olan vatanı müdafa etme durumu söz konusu oldugunda akan sular durur gerekenin fazlasını yapar zoru başarırız diyoruz. Sen ben Fransa'nın kağıt üstündeki üstünlüğüne bakarak eyw. der işime bakarım dersen o senin biliceğin iş.

   Ayrıca olaylara kendi penceremden baktıgım için emin ol çok mutluyum. Senin negatif limanlardan pozitif sulara geçmen ne kadar olanaksızsa , benimde teslimiyetçi, aidiyetçi, boyun eğen, güce itaat eden bir kişiliğe bürünmem o denli imkansızdır. Bak arkadaşım herşeyi geçtim senin tüm bu dediklerin doğru olsun senin Türkiye'deki gençlerin yarısından fazlasının takip ettiği bir forumda bu denli güçsüz bir duruş sergilemen bazı kesimleri sevindiricektir. Bunu bilip bunları halen dile getiriyorsan konuyu takip etmeme gerek yok. Asker çocugu Bunları yazmaz Osmanlı döneminden beri askerliğin her kademesinde görev yapmıs bir soya sahibim diyorsun, bu denli inançsız bir duruş sergiliyorsun. Hiç inandırıcı değilsin.
   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Yüzbaşı
   752 Mesaj
   04 Mayıs 2011 13:57:35

   quote:

   Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

   fransa kendi teknolojisiyle kendi silahlarını üreten hala dünyanın birçok bölgesinde asker tutan savunma bütçesi görünürde bizden çok daha fazla olan ve tahminen bilinmeyen birçok harcaması da olan bir ülke, bizim çok güçsüz olduğumuzu anlamanız lazım, bizim hava kuvvetlerimiz yok deniz kuvvetlerimiz sıfıra yakın kara kuvvetlerimiz ortalama düzeyde, elalemin bir tarafıyla gerdeğe girilmez, istenildiğinde hedef şaşırtılabilen hatta yerinden bile kaldırılmayabilecek uçaklarla gemilerle güçlü olunmaz

   Haha cahil cesareti bu olsa gerek. Sendeki ezilmişlik psikolojisinin temeline inmek lazım. Sıfıra yakınmış, yokmuş, 500.000 lik orduyu hiç ettin. Lütfen yeter daha cevap yazma ne demişler 'boş davul çok ses çıkarır' .


   _____________________________

  • Yarbay
   4803 Mesaj
   05 Mayıs 2011 15:25:46
   justhunter sana diyeceklerimi dedim, sen kendini istediğin şekilde inandır, Atatürk vefat ettiği günden bu yana askeri açıdan eli kolu bağlanan birilerinin isteğine göre hareket eden bir askeri güce sahibiz, bunun aksini iddia etmek anlamsız, inanç meselesi ayrı bir mevzudur, senin inancın olabilir milletine benim olabilir çevrendeki insanların olabilir ama şu anki ülke gerçeğini değiştirmez, burada oturup forumdaki çocuklar gibi şöyle ordumuz böyle gücümüz var diye bol keseden atsak da olur, bize ne fayda sağlar? bit kadar israil kafasına göre istediği yeri vurabilecek durumdayken, suriyeyi bombalamak için uçaklar bizim sınırlarımıza bile girip geçebiliyorsa ama biz kuzey ırak ta belli yerleri vurmak için 50 tane izin alıp 100 kere bir yerlere bildiriyorsak hiç çıkıp da şöyle büyüğüz böyle güçlüyüz demeyelim, zayıflıkları görmek inançsızlık değildir, bol keseden atmak da inançlılık değildir bunu da unutmamak lazım

   nirvana uçaklarımızı kendimiz mi üretiyoruz cacıktan kanat parçaları falan hariç? bak bakalım dünyada ona buna höd diyecek adamların askeri teknolojisi nasıl? aselsan da o mühendisler neden bir anda intihar etti yani öldürüldü? hava kuvvetlerimizin abd israil veya bu konumda bir güç karşı çıktığında hareket bile edemeyeceğini bilmiyor musun? deniz kuvvetlerinde elimizdeki büyük çaplı gemiler abd den alınma veya hibe edilen gemiler, herhangi bir arıza veya bakım durumunda bile abd den gelip yapıyorlar, belli kısımlara dokunma iznimiz yok, bunları da biliyor musun? sahil güvenlik botlarıyla da kıyılarını koruyabilme gücüne ya da herhangi bir yere saldırı gücüne sahip olabileceğini mi sanıyorsun?

   ne diyimki dünyadan haberiniz yok, tabi bu millet de hak ediyor bunu, milli üretimi isteyen yerli malı için her yönden bağımsızlık ekonomik olsun siyasi olsun bağımsızlık isteyen insanları pkk lılarla aynı kefeye koyup sallayan insanlarla bu kadarı normal, bu ülkede en ağır milliyetçiyim diye geçinen insanlar yerli sermayeyi görmezden gelip yabancı sermaye gelsin diye yalvarıyor, fransa sizin hayallerinizdeki gibi olsun bizden güçsüz bir ülke diyelim, herşeyi geçtim adamların sırf gümrüklerde limanlarda yerli malı yerli üreticisi yerli satıcısı kazansın diye yabancılara yarattığı engeller bile bizden çok daha milliyetçi olduklarını gösterir


  • Yarbay
   3733 Mesaj
   05 Mayıs 2011 15:53:50
   quote:

   Orijinalden alıntı: ATOMKARINCAKARARINCA

   kavga etmeyin arkadaşlar son noktayı ben koyayım. Türkiye'nin yıllık askeriye harcamaları 4-5 milyar dolar. Fransa'nın askeri harcamaları 100 milyar doları geçiyor. Neyi neyle kıyaslıyorsunuz. Bitirirler vallahi adamı. Hiç hafife almayın. Eskidendi cephede tüfekle savaşmak. Şuan 2011 itibari ile diyorum Türkiye-Fransa savaşı olsa Fransa çok büyük kayıplar verir acayip yara alır ama Türkiye diye bişeyde kalmaz. Adamların teknolojisi yerli herşeyi 4-4'lük. Bizim elimizdekilere bakın birde fransanın elindekilere. Tartışması bile saçma bu konuyu. Amerika'nın sonunu getirecek 6-7 ülkelerden bir taneside Fransa'dır bunu unutmayın. Size tarih bile veririm 2023-2030 arası Türkiye bitirilecek. 2050 yılı civarı Amerika-Avrupa-Rusya-Çin savaşları başlayacak. Al sana 3.Dünya savaşı. Amerika da bitecek günü gelince. Çok çok uzun bir zaman da sürmeyecek amerika'nın Varlığı. Osmanlı gibi 600 küsür yıl yaşamayacak Amerika
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 5 Mayıs 2011; 15:55:08 >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   05 Mayıs 2011 16:13:15
   quote:

   Orijinalden alıntı: ATOMKARINCAKARARINCA

   kavga etmeyin arkadaşlar son noktayı ben koyayım. Türkiye'nin yıllık askeriye harcamaları 4-5 milyar dolar. Fransa'nın askeri harcamaları 100 milyar doları geçiyor. Neyi neyle kıyaslıyorsunuz. Bitirirler vallahi adamı. Hiç hafife almayın. Eskidendi cephede tüfekle savaşmak. Şuan 2011 itibari ile diyorum Türkiye-Fransa savaşı olsa Fransa çok büyük kayıplar verir acayip yara alır ama Türkiye diye bişeyde kalmaz. Adamların teknolojisi yerli herşeyi 4-4'lük. Bizim elimizdekilere bakın birde fransanın elindekilere. Tartışması bile saçma bu konuyu. Amerika'nın sonunu getirecek 6-7 ülkelerden bir taneside Fransa'dır bunu unutmayın. Size tarih bile veririm 2023-2030 arası Türkiye bitirilecek. 2050 yılı civarı Amerika-Avrupa-Rusya-Çin savaşları başlayacak. Al sana 3.Dünya savaşı. Amerika da bitecek günü gelince. Çok çok uzun bir zaman da sürmeyecek amerika'nın Varlığı. Osmanlı gibi 600 küsür yıl yaşamayacak Amerika

   Türkiye ve diğer ülkeler hakkında bi bok bilmiyosun. Söylediklerine çıldırmamak elde değil laflarına bak şumun ya ! Şu yazılarımı forumdan uzaklastırma alacagımı bile bile yazıyorum ki hiçte pişman değilim. Sana şurda sorsam Fransan'ın yerli üretimi olan otomobillerden 5 tanesini söylemekten aciz oldugun ortaya çıkar eminim...Gelmiş burda askeri alandaki fransanın gücünden bahsetmeye calısıyor kendince. TÜRKİYEYİ yok edicekler diyor sen kimsin neyin fesisin nerdesin olm sen ? Hangi alemde yaşıyorsun ? PKK nın militanımısın nedir senin derdin ? kim kimi yok ediyor etsinde görelim hadi ? Saçma sapan son noktayı koyacakmış bide senin nefes alman bu ülkeye zarar. Benim içime soktugun öfkenin 10/1i seni yok eder defolup gidersin inş. bu memleketten. Bu sözlerinden sonra senin bu memleketin topragına ayagına basman hata. Ne insanlar var söylemlerini farkında olmayan lafının nereye gideceğini hesap edemeyen. Söylediklerimin hepsinin arkasındayım bu yazdıklarımı iyi oku iyi anla. Şu söylemlerinle vatan hainleri ile arandaki fark nedir ? tarihler vermiş kendince yok olucak devletleri sıralamış, kendince siyasi blokları belirtmiş. Senin olmayan aklın buraya lazım değil..Türk'üm diye geçiniyorsun bide...Senin uludag sözlükteki maldanadam nickli şahıs olduguna da bahse girerim ...Fransız millyetçisi seni...Ciddi söliyorum bu hudutlar içersinde yaşaman hata...Git bizi yok edecek devletlerin eteklerinin altına sığın. TSK'nın savunma bütçesine 5 milyar $ diyorsun konuya yorum yapmış olmak için mi yorum yaptın sen ? günümüzdeki TSK savunma bütçesi resmi olanı belirtiyorum sana 20 milyar $ ın üzerinde. Ergen aklınla gelip burda milletin kafasını bulandırma...Fransanın ki 100 milyar $ mış. bla..bla...bla.. Onuda git kendin öğren. Kocaman kocaman yazmış bide kör mü var senin karşında ? KÖR MÜYÜZ BİZ ?

   @KaSaTuRa

   Sen ne saçmalıyorsun kardeşim senide anlamak mümkün değil. Konu konu olmaktan çıktı saçmalama moduna bağladı iyice. Söylemlerini farkında mısın bilmiyorum ama gerçekten manasız cümleler kurmaya basladın. Kim yerli sermayi destekleyen milli yazılımları öne çıkarmak istiyen insanları PKK lılar ile aynı kefeye koyuyor ? Cümledeki tezatlıga bakar mısın sen sabır ver ALLAH ım ya. ''milli'' yazılımı destekleyen insana hangi keriz PKK lı yaftası yapıştırır ALLAH için söyle merak ettim. Aldın başını gidiyorsun coştun iyice.

   Ayrıca sen karman çorban bir durumdasın dostum. Bak karıştırdığın en mühüm nokta siyasi güç ile askeri güç. Aradaki ince çizgiyi farkında değilsin. İsrailin suriyeyi elini kolunu sallayarak bombalaması sahip oldugu siyasi güçten kaynaklanıyor. Türkiye'nin sınır ötesi harekatın 10. gününde geri çekilmesi siyasi gücünün diğer devletlere nazaran zayıf oldugunun göstergesidir, ''ordusunun değil''. Ben altını çizdiğim nokta Türkiye'nin işgalci kendini bilmez herhangi bir A devletine karşı gerekli olan savunmayı başarıyla yapacağı ve mağdur tarafın kendisi olmayacağıdır. Ekonomik zararlar açısından değerlendirirsek şüphesizki sahip oldugumuz ekonomi nedeniyle herhangi bir savaştan çok ciddi zarar almamız zaten kaçınılmaz bir durumdur. Fakat Saldıran devletin başarısız olması ki öyle olucagı kesin, onların kendi rakipleri arasındaki güç kaybına neden olur buda onların hiç işine gelmez. Olası bir savaş durumundan önce bunları göz önünde bulundurur o Meşhur Fransan...Avrupa devletleri arasında güç kaybetmek sıkıntı çekmek istemez. Sözümün arkasındayım Fransa'nın yurdumuza saldırması onlar adına hazin bir sonla biter, tarih tekerrür eder diyorum. günümüz Türkiyesinde senin o dediğin kontrol altındaki hava kuvvetleri ( düşmanı tanımlayamayan ABD yazılımlı F-16 lar) fln şu an için milli yazımlımlarla alternatifleri hazırlanmış ve uygulanmaya çoktan konulmuş durumdadır. Birazcık takip etsen , iyi durumlar görmezden gelmesen, inancını kaybetmesen, teslim olmasan tüm bunları sende göreceksin.

   Sana kalsa bu devletin ayakta kalması mucize...Fransa'nın milliyetçiliği ırkçılık dan öte birşey değil hala anlamıyor musun sen bunu ? tutum ve davranışlarındaki barbarlıgı bile farkında varamıyorsan artık seni anlıyamam ben k.bakma. Libya'ya menfaatleri için nasıl aceleci bir tavır , duruş sergilediklerini tüm dünya gördü. İşte buradan sana ben diyorum ki bir pay çıkart. Milliyetçilik diğer milletleri dışlamak onları görmezden gelmek topraklarına göz dikmek yer altı ve yer üstü kaynaklarına sahip olma gayesi için yaşamak demek değildir...Milliyetçilik tanımını kendince yapıyorsan orasını bilemicem kolay gelsin ne diyim...


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustHunteR -- 5 Mayıs 2011; 16:40:26 >
   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Yüzbaşı
   425 Mesaj
   07 Mayıs 2011 00:42:56
   Bence Fransa Bizim ile savaşacak cesareti kendinde bulamaz bizden teknoloji anlamında 10 kat üstün olsalardı bile....Türkiye de zaten durup dururken kimseye savaş açmaz....

   Ama tekrar söylüyorum Teknoloji bir yere kadar. En fazla dağı taşı döversin eninde sonunda karaya çıkıcaksın...   _____________________________

  • Yarbay
   3135 Mesaj
   07 Mayıs 2011 01:00:43
   teknolojik olarak üstünler...
   hadi karada biz yenelim..
   ama bizde hain çok arkamızdan saldırırlar
   sanırsam sonuçta Fransa alır...
   ama içimizde hain olmasaydı zor alır derdim....istediği kadar teknoloji ile gelsinler..
   ilerde hainleri temizlersek biz alırız...
   unutmadan fransa bize tek saldırmaz..


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 7 Mayıs 2011; 1:02:59 >
   _____________________________

  • Android Beta Kullanıcısı
   678 Mesaj
   07 Mayıs 2011 01:02:10

   quote:

   Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.   Alıntıları Göster
   varını yoğunu ortaya koymak vardır kendini yüksek görüp sonunda eldekinden de olmak vardır, osmanlı 1. dünya savaşına öyle güçsüz dandik bir orduyla girmedi, üstelik sayı bakımından azımsanamayacak güçteydi, son dönemlerde de modernleştirmelerle de en azından topraklarını koruyabilecek güçteydi, yok biz gireriz orta asyaya kadar yok yürürüz avrupanın ortasına diyerek olan ordu da mahvedildi, güneyde doğru düzgün birlik bırakılmadı, ya istiklal ya ölüm diyen tek millet biz değiliz, milliyetçiliğe bakarsak da almanların ingilizlerin fransızların eline su dökemeyiz, hayal görmeyin bazı illerde camına insanlar Türk bayrağı asamıyor artık istanbulda arabanda Türk bayrağı varsa çoğu yerde arabanın camlar inmiş buluyorsun, daha kendi sınırlarımızı köylerimizi şehirlerimizi koruyamıyorken onla bunla aşık atmaya kalkarsak tarih tekerrür eder biraz daha küçülürüz o kadar

   30 milyon kişinin silah altına alınabileceğinin iddia edilmesi de ayrı bir komedi zaten, oldu olacak 70 milyonu alırız deyin de tam olsun   senin bu ülkede yaşamaya hakkın olduğunu sanmıyorum. Bir insan ülkesini bu kadar aşağılık görebilir mi ya ? neymiş de fransa bizden daha milliyetçiymiş. Öncelikle şunu iyi bil biz kapitalist bir ülke değiliz. bu yüzden kimseyi caydırma gibi bir politikamız olamaz. Fransa dediğin ülke tek başına bir halt yiyemez. ABD ingilitere ile birşey yaparlar. Kimse nin bi tarafları yemez bu coğrafya ya girmeye. bırakın bu coğrafya ya türki devletlere bile.

   Bugün azerbaycan da petrol zengini bir ülke hadi sıkıysa ABD bir işgal etsin orayı eften püften bir sebeple. Türkiye nasıl seferberlik ilan ediyor. Siz savunma harcaması derken neyi kastediyorsunuz bilmiyorum ama. Türkiye'nin yıllık savunma harcaması 60 milyar doların üzerinde. en son 10 milyar dolarlık denizaltı aldık.


   _____________________________

   İmzam yok.
  • Binbaşı
   1350 Mesaj
   07 Mayıs 2011 01:20:23
   Bizim Aziz ordumuzu bu kadar hakir görenlere üzüldüm.


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   07 Mayıs 2011 01:24:07
   Ben bu konularda tecrübesizim ama bazı kişiler çok sallamış ya bu kadarda olmaz


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   07 Mayıs 2011 01:25:57
   İnsani gelişim endeksinde Fransa 14. Türkiye 83. Bence başka birşey söylemeye gerek yok


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gayrisafimillihafıza -- 7 Mayıs 2011; 1:26:56 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   481 Mesaj
   07 Mayıs 2011 01:27:42   _____________________________

  • Yüzbaşı
   697 Mesaj
   07 Mayıs 2011 10:23:30

   quote:

   Orijinalden alıntı: gayrisafimillihafıza

   İnsani gelişim endeksinde Fransa 14. Türkiye 83. Bence başka birşey söylemeye gerek yok

   İnsani gelişim endeksinde Norveç birinci

   O zaman bir savaş çıksa Norveç bizide yener üstüne Fransayıda koyar onuda yener
   Birde Abd var tabi onun için sorunda değil onuda geçiyor zaten


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   07 Mayıs 2011 11:09:50

   quote:

   Orijinalden alıntı: _ARTiZ_

   Ben bu konularda tecrübesizim ama bazı kişiler çok sallamış ya bu kadarda olmaz

   Tecrübesizsen değerli kardeşim, Bırak fikrini beyan etme. Kimin kime göre neye göre salladıgını idrak etmen için konu hakkında bilgi sahibi olman gerekir. Zaten askeri konularda kimse %60 ın üzerinde bilgi sahibi olamaz. Olması saçma olur bunlar gizli kamuoyuna lanse edildiği kadar bilinen bilgiler sadece. Biz dağın görünen kısmını tartışıyoruz.

   @BurakLEE

   Bu aziz milletin ordusunu bildiğini sananlar değil gerçekten bu konuya zaman ayırmış insanlar, yarası olanlar bilir...Onun dışında her vızıldayan sineğe içimizdekilerle nasıl mücadele ederiz yok arkamızdan vurucaklar sırtımızı nereye döneceğiz diyenlere söliyorum; Onlarıda ezer geçeriz. Elin Gâvurunu övmek kolay, anlatırsında anlatırsın kağıt üzerinde, ama bunu tarih bilgisinden yoksun, günümüzü teknoloji adledip vatan sevgisinin hiç bir işe yaramadıgını, silahın imanı susturabiliceğini sananlar yapar. İşte bizim farkımız bu. Buradan yazıp çizmekten de ayrıca nefret ediyorum şüpheci bir şekilde bu konuyla ilgili enine boyuna ayrıntılarıyla tartışmak istiyen herhangi bir temiz arkadaşımız olursa özelden temasa geçebilir ben gerekli mail adresi üzerinden yazışmayı sağlayabilirim. Ama bu bu kadar uzatılmamalı artık, TSK'yı tutup burada 1.000 karakter arasında anlatmamızı savaş senaryolarını çizmemizi kimse beklemesin bizden. Bilgi kirliliği mi dersin, 2002 nin bütçelerini burada paylaşıp devletini milletini aciz göstermek mi dersin ne dersen burda var şu anda. Bu topikten bilgi istifade etmek oldukça zor. Amacının dışına sapması da konunun an meselesi, kişisel tartışmalar vesayre...Bana karşı olan bir ithama belki sessiz kalabilirim, lakin şu kutsal ordu ve milletimize edilen haksız ithama asla sessiz kalmamı beklemeyin benden. Sonuna kadar buradan yazılan her yanlış söze , milletimizi aşağılayıcı, askerimizi küçük düşürücü söyleme gereken cevabı vermeye devam edicem.

   NOT: Saçma sapan direkt mesaj vermeye ve tartışmaya girmekten çekinen bu yüzden konuya alıntı yapmak suretiyle yorum yapmak yerine çeşitli ss ler ile kişisel anlamda bir gruba veya şahsa ithamda bulunanlara sesleniyorum, onlarda konuşucakları kelam varsa okuyalım , anlayalım mantık süzgecinden geçirdikten sonra eğer varsa bir doğruluk payı tmm buda varmış diyelim. Burada yanlış anlaşılmasın biz Onaylıyıcı makam falan değiliz haşa biz sadece bu milletin sahip oldugu şeylerin farkında olunmamasının yanlıslıgını dile getiriyoruz ve bu hususta devletimizin yıpratılmasını sağdan soldan bilgisiz insanların dil uzatmasını engellemeye çalışıyoruz. Yaptıgımızın doğru olduğunu düşünüyor ve sonuna kadar devam etmeyi planlıyoruz...En azından ben böyle düşünüyorum...


   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Mayıs 2011 14:02:01

   quote:

   Orijinalden alıntı: ATOMKARINCAKARARINCA   Alıntıları Göster
   Bir daha beni vatan hainliğiyle suçlama oldu mu yeğen?

   Sana bi dünya tam sana yakışır 3 paragraf dolusu yazı yazdım da dua et konuya mesaj kabul edilmedi mesaja kapnmış gibi bir uyarı geldi. Sana özetliyim sen benim gözümde öylesin ! o kocaman kocaman yazdıkların senin düşünce yapını özetlemeye yeterli. Şimdi kaybol burdan akşam zaten burada olmayacaksın...


   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Yüzbaşı
   321 Mesaj
   12 Mayıs 2011 14:10:03   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Mayıs 2011 14:19:03

   quote:

   Orijinalden alıntı: JustHunteR   Alıntıları Göster


   Tecrübesizsen değerli kardeşim, Bırak fikrini beyan etme. Kimin kime göre neye göre salladıgını idrak etmen için konu hakkında bilgi sahibi olman gerekir. Zaten askeri konularda kimse %60 ın üzerinde bilgi sahibi olamaz. Olması saçma olur bunlar gizli kamuoyuna lanse edildiği kadar bilinen bilgiler sadece. Biz dağın görünen kısmını tartışıyoruz.   Yok hocam öyle böyle sallamamışlar yutulcak cinsten degil


   _____________________________

  • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 22 saat 53 dakika kadarı kaldı.
   12 Mayıs 2011 14:24:08
   Bu ne lan sallayan sallayana


   _____________________________

  • Teğmen
   168 Mesaj
   12 Mayıs 2011 14:31:12
   konuya gelirsek ordulari kuvvet kuvvet olarak nitelendirmek gerekir. Kara kuvvetlerinden baslarsak tabiki turkiye acik ara fark ile onde ama hava kuv.icin aynisini soyleyemem bknz:mirage,rafael,ortak yapim eurofighter ama pilotlar icin turkiye daha egitimli pilotlara sahiptir.hatta sili israil holland pilotlara egitimi turkiyede aldiriyor.Ama turkiye kendi uretmesi lazim calismalara baslandi hatta hava kuv. kom. aksay gecen sene en erken 2020 de uretilecegini soyledi ama adamlar kacinci ucagin seri uretimine gecti tsk ise son bir kac sene icinde milli urunler uretmeye basladi telden bu kadar yazabiliyorum yoksa daha ayrintili yazardim kusura bakmayin


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremiel -- 12 Mayıs 2011; 15:49:31 >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Mayıs 2011 14:52:19

   quote:

   Orijinalden alıntı: Jeremiel

   tek tarafli dusunuyosun insanlara kotu ithamlarda bulunuyosun (benim ne kadar milliyetci biri oldugumu 2 gun once ataturk karsitlarina verdigim cevaplarda gorebilirsin(silinmediyse)) konuya gelirsek ordulari kuvvet kuvvet olarak nitelendirmek gerekir. Kara kuvvetlerinden baslarsak tabiki turkiye acik ara fark ile onde ama hava kuv.icin aynisini soyleyemem bknz:mirage,rafael,ortak yapim eurofighter ama pilotlar icin turkiye daha egitimli pilotlara sahiptir.hatta sili israil holland pilotlara egitimi turkiyede aldiriyor.Ama turkiye kendi uretmesi lazim calismalara baslandi hatta hava kuv. kom. aksay gecen sene en erken 2020 de uretilecegini soyledi ama adamlar kacinci ucagin seri uretimine gecti tsk ise son bir kac sene icinde milli urunler uretmeye basladi telden bu kadar yazabiliyorum yoksa daha ayrintili yazardim kusura bakmayin

   Bana mı dedin bilmiyorum ama düşüncelerine zaten katılıyorum. Pilotların eğitimi ve hava kuvvetleri gerek ise kara kuvvetleri konusunda gerçekten mantıklı bilgiler vermişsin. Fakat kötü ithamlarda bulunma nedenimi fark ettiysen gerçekten boş konuşanlara yapıyorum. Kime göre ? neye göre boş ? diyeceksin bariz sallıyorlar...TSK nın 2011 savunma bütçesine 5 milyar dolar diyen bir insana nasıl ben izah edeyim bu konuyu. cahil cühela konusan tipler bunlar...Sonra tutup kafalarına göre senaryo çiziyorlar, yok 3. dünya savaşı şöyle olur, siyasi blokları ve askeri kanatları kafasına göre ayırıyo galibi, mağlubu belirtiyo. Bu askeri deha tipe ne demeli ? o açıdan sinirkolik olmamak elde değil.


   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Mayıs 2011 15:17:58

   quote:

   Orijinalden alıntı: Tahmazoğlu Tahir

   Kangallar bizde rahat olun   Aynen


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Mayıs 2011 15:18:41   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustHunteR -- 12 Mayıs 2011; 15:30:17 >
   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Onbaşı
   37 Mesaj
   12 Mayıs 2011 15:41:18
   Deveye sormuşlar türkiye mi Fransa mı diye,ben bilmem ortodoğunun eş başkanına sorun demiş ;)


   _____________________________

  • Teğmen
   168 Mesaj
   12 Mayıs 2011 15:47:40

   quote:

   Orijinalden alıntı: JustHunteR


   Alıntıları Göster


   Bana mı dedin bilmiyorum ama düşüncelerine zaten katılıyorum. Pilotların eğitimi ve hava kuvvetleri gerek ise kara kuvvetleri konusunda gerçekten mantıklı bilgiler vermişsin. Fakat kötü ithamlarda bulunma nedenimi fark ettiysen gerçekten boş konuşanlara yapıyorum. Kime göre ? neye göre boş ? diyeceksin bariz sallıyorlar...TSK nın 2011 savunma bütçesine 5 milyar dolar diyen bir insana nasıl ben izah edeyim bu konuyu. cahil cühela konusan tipler bunlar...Sonra tutup kafalarına göre senaryo çiziyorlar, yok 3. dünya savaşı şöyle olur, siyasi blokları ve askeri kanatları kafasına göre ayırıyo galibi, mağlubu belirtiyo. Bu askeri deha tipe ne demeli ? o açıdan sinirkolik olmamak elde değil.

   evet senin icin demistim ama haketmisler onlarin mesajlarini okuyunca malum telden giriyorum her yorumu tam okuyorum mesajimin o kismini sildim kusura bakma


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Mayıs 2011 15:52:16

   quote:

   Orijinalden alıntı: Jeremiel   Alıntıları Göster


   evet senin icin demistim ama haketmisler onlarin mesajlarini okuyunca malum telden giriyorum her yorumu tam okuyorum mesajimin o kismini sildim kusura bakma

   Ne demek hocam rica ederim.


   _____________________________

   Evet... Rapid maçıyla başladık, bugünlere geldik... Ve dedik ki, arkadaş, biz bu işin sonuna kadar gideriz. Gidersiniz. Allah'a şükürler olsun, bugüne kadar aslanlar gibi bir periyod çizdiniz. Bugün 17 mi, 18 mi? (17 cevabı üzerine devamen) 17. Avrupa maçımıza çıkıyoruz. Ve bunun adı da final! Yine söyliyorum Kazanıcaksınız ! Kazanmak için uğraşıcaksınız...Ama Netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız! Hep şampiyonsunuz ! Ve öyle kalacaksınız! (Bağırarak) ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!
  • Yarbay
   9612 Mesaj
   12 Mayıs 2011 16:03:07
   pog: Helal olsun dostum... @Korkan arkadaslar: Doguda ülkeyi koruyan kahramanlari bilmiyormusunuz? Doguda binlerce sehit korktuklari icinmi sehit oldu? Tereddüt etmeden vatan icin korkusuzca ölüme gittiler SEHiT oldular... ALLAH tüm SEHiTLERIMIZDEN RAZI OLSUN...


   _____________________________

   TÜM DÜNYA BİR OLMUŞ, SAPKIN SAPIKLARA DESTEK VERİYOR.
   Kanımız aksa da bu iğrençliğe, insanlığın özünden kopmasına neden olan bu ahlaksızlığa son vereceğiz. Bu sapkınlık eskiden olduğu gibi tüm dünya tarafından ayıplanmalı.

   Bu sapkınlığa destek verenler, benimle tüm alâkanızı kesin.
  • Çavuş
   45 Mesaj
   12 Mayıs 2011 16:08:00
   Fransa dümdüz eden diyenler komik.
   Türkiyenin hava savunma sistemi sapan değil.
   Denizaltıları bizden üstün diyenler olmuş, denizaltının karada herhangi bir getirisi var mı?
   Birde PKKyı bitiremiyoruz diyenler olmuş.
   Bitiremeyiz çünkü karşımızda belli bir cephe yok, gerilla sistemi savaş sisteminden çok farklı birşey.
   Gerilla sistemi saklanmaya dayanır.
   Örneğin normandia çıkarmasını bilen bilir.
   Almanlar siper açamadıkları için mükemmel bir şekilde kayıp verdi.
   Gerillalar saklanarak savaşır.


   _____________________________

  • Yarbay
   2871 Mesaj
   12 Mayıs 2011 16:29:08
   Öncelik olarak Fransa dışardan bakınca güçlü gözükebilir ama onlar savaş alanında kabiliyetsiz. Örnek veriyorum Türkiye ile Fransa savaş yapsa Fransanın yenilecegi belli siz istediğiniz kadar bana uçaktır gemidir sayın Ne kadar uçak gemide olsa bu biraz o ülkedeki insanına göre ve milli bilince bağlıdır. 1.Dünya savaşında bizim neyimiz vardı? Biz kılıçlarla girerken çıplak ayaklarla aç bir şekildeyken onlarda kaliteli üşütmeyecek kıyafetler(o zamana göre) ellerinde tüfeklerle fln geldiler bir ülke degil neredeyse tüm avrupa bizi işgal etti ama biz Ülkemizi onlardan yoklukla temizledik. Bu size kısa bir tarih hatırlatması. Gelelim şimdi zamana o zamanlarda yokluk içindeydik ama şuan öyle degiliz hiç olmadı nüfusumuz ve onlara göre az da olsa teknolojik gücümüz var. Unutmayın bazı kitle iletişim araçları medya gibi sizi ülkenize olan baglılığınızı ve dış ülkelere hayran bırakmak istiyor. Bazı şeyler bizim milli bilincimizi düşürmeye çalışıyor. Fazla konuya girmiyecegim konuyu saptırmak istemiyorum herkese hayırlı işler =)


   _____________________________

  • Binbaşı
   1065 Mesaj
   12 Mayıs 2011 16:36:35
   Cok komik yorumlar gelmis.boyle bir savas olmaz olsada fransa tek basına saldirmaz .fransa nın ekonomisi ve askeri teknolojisi bizden cok daha iyi durumda. olurda zafer kazansak bile masa basinda kaybederiz


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Mayıs 2011 17:39:08
   hiç bir şey dışardan göründüğü gibi değil 10 milyon israillinin yaptığı örnek


   _____________________________

  • Yarbay
   3932 Mesaj
   12 Mayıs 2011 17:57:05
   Onlar bu tür Türkiye-Fransa konularına giremeyecek kadar kibirliler.Çok tiye alırlar bizi.


   _____________________________

   What are we if not slaves to this torment?
   iPhone 5S Silver 32GB
   PSN : KochakTR
  • Yüzbaşı
   723 Mesaj
   12 Mayıs 2011 23:53:00
   beyler yine red alert atıyoruz galiba ama red alert baydı ya, generals atsak?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   723 Mesaj
   12 Mayıs 2011 23:56:20
   arkadaşlar benim bi sorum olacak.

   kangal mı alır aslan mı? bence aslan kükredimiydi kangal kaçar.

   siz ne diyosunuz?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   280 Mesaj
   13 Mayıs 2011 00:08:29
   lütfen senin baban mı döver benimki mi gibi muhabbet tarzı şeylere girmeyin.

   Savaş durumunda ne olacağı belli olmaz.Savaş kötüdür.

   Fransanın bize tek başına savaş açma gibi lüksü yok. Bakın yanlış anlamayın bu onları bir savaş esnasında ezeriz anlamına gelmiyor sadece lüksü yok diyorum çünkü eli boş döner ne biz onlara ne de onlar bize teke tek savaş açablir. Çünkü bu adamlar avrupalı ve türklerin nasıl bi millet olduğunu biliyorlar. Araplarla karşılaştırmıyorlar.

   Ama işin içine nato israil avrupabirliği falan girip grup olarak saldırırlarsa bizi karıları yaparlar o ayrı dava.


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   13 Mayıs 2011 03:04:09

   quote:

   Orijinalden alıntı: nitreex

   lütfen senin baban mı döver benimki mi gibi muhabbet tarzı şeylere girmeyin.

   Savaş durumunda ne olacağı belli olmaz.Savaş kötüdür.

   Fransanın bize tek başına savaş açma gibi lüksü yok. Bakın yanlış anlamayın bu onları bir savaş esnasında ezeriz anlamına gelmiyor sadece lüksü yok diyorum çünkü eli boş döner ne biz onlara ne de onlar bize teke tek savaş açablir. Çünkü bu adamlar avrupalı ve türklerin nasıl bi millet olduğunu biliyorlar. Araplarla karşılaştırmıyorlar.

   Ama işin içine nato israil avrupabirliği falan girip grup olarak saldırırlarsa bizi karıları yaparlar o ayrı dava.


   tam ben benzer şeyler yazmayı düşünüyordum siz yazmışsınız, neyse bende ilave yapayım,fransanın tek başına türkiyeye saldırması imkansız bir durumdur kabaca sıkmaz diyeyim her ne kadar teknolojide biraz geri kalmış olsakta o kadar boş da değiliz,ama dikkat ederseniz bu yezitler ancak birleşerek bir ülkeye saldırıyorlar yoksa libyayı bile fransa tek başına yenebilecek güce sahip değil ancak bombalar bir sürü insanı öldürür ama ülkeyi o kadar kolay teslim alamaz,kaldı ki abd.liler bile birçok ülkeyle birleşerek ıraka saldırdılar ancak ihanet ile ele geçirebildiler,sıra bize gelirmi derseniz zaten yıllardır pkk ya bu yüzden destek veriyorlar yine bundan önce de sağ sol olaylarını tezgahlayan aslında bu güçlerdi,yani biz zaten yıllardır liste başındayız ama bugüne kadar bütünlüğümüzü gerçek anlamda bozamadıkları için bir neticeye varamadılar,artık tank,top füzeden önce o ülkeyi kendi içinde bölüp zayıflatıyorlar sonra bitirici darbeyi vuruyorlar,aman gençler dikkat bölmeyin bölünmeyin yoksa coni amcalar salyalarını akıtmış vaziyette bekliyorlar


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   550 Mesaj
   13 Mayıs 2011 03:20:16
   Adamlar ile savaşma aşamasına gelebilirseniz savaşırsınız ancak; ama fransa diplomasisi ile bu duruma gelmeye izin vermez.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1327 Mesaj
   13 Mayıs 2011 05:24:02
   Günümüzde topyekün savaşı kim yapıyor yahu? (ABD bile NATO ülkelerinin desteğini alarak dalıyor bir yerlere)
   Günümüzde olsa olsa caydırma savaşı olur. Fransa da tek başına caydıramaz Türkiye'yi. (Türkiye de Fransa'yı)


   _____________________________

Sayfa:   <<     < önceki   1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.