Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
531
Cevap
3
Favori
56.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biz önce içimizdeki sorunları çözelim , sonra dışarıya bakarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdusss

Turk ordusu ikincidunya savasindan sonraki gelismelerin gerisinde kalmistir. Hatta mantik olarak o derece geridirki ikinci dunya savasi hakkinda detayli bilgileride yoktur. Kahrolarak ogrendimki, ordunun egitim sistemi bizle ayni 1935 lere kadar. Ilerisinden haberleri yok. O derece cahillik varki, albay, amiral rutbesinde ki insanlar ile sohbetlerim olmustur, 2.dunya savasinda ne olmuski, almanlar kaybetmis iste, mucize nerdeki demislersi.

Forumdaki arkadaslar ile aymi bilgi seviyesine sahipler. Almanya 1.dunya savasini kaybetmisti, ordu kurmasi yasakti, hitlerin ss polis birlikleri vardi. Fransa ve Ingiltere savasin basinda Almanyadan cok daha gucluydu, Almanlar yeni savas taktikleri ile destan yazdilar. Basta abd olmak uzere pek cok ulke ikinci sunya savasi ile ordu duzenlerini degistirdi. Iste bizimkiler daha bu noktanin farkinda defil. Hatta cahillik oyle bir boyuttaki, kursk battiginda bizim amiraller cikip tv ye eski modeldi bizom denizaltilar daha iyi demisti. Diger ulke komutanlari katila katila gulmustur. Abd ordu siniflandirmasina gore bizde denizalti yok, cunku mazot ile giden su altinda 1gun kalan tasitlara su altinda gidebilen gemi diyorlar. Soguk savasin bitisi kursk un batma tarihi diyorlar bizim cahiller ne diyor. Bu sebepler ile ordumuza zirnik guvenmem aynen 2.dunya savasinin basinda ki fransiz generalleein zihniyerine sahipler.

İyide generaller para biriktirip nükleer denizaltı alacak hali yok.Silah eksikse bu hükümetlerin suçudur.Çalıp çırmasınlar adam akıllı tank vb. alsınlar.Bizim askerlerimizde çok meraklı değil heralde G3 kullanmaya, M48 tankına ve F4'e binmeye.

Birde şunu ekleyeyim.General TV'de bizim gemiler kötü yahu biraz paraya kıyın nükleer denizaltı, uçak gemisi falan alın dese bu sefer Generalin adı çıkardı.

Generalin TV'de dar gelirliliğin alemi yok dediğini düşünün, şaka şaka.

• la bir savaş çıksa siz anca forumda birbirnizi yersiniz böyle okadar güçlüydük asıyorduk kesiyorduk da yıllardır bu ülke bir pkkyı neden bitiremedi, çünkü bize dost görünen abd silahlarının bir kısmını pkkya satıyor ve bu işten mis gibi kaymağını yiyor ayrıca orta doğuda güçlü bir türk devleti olluşmasını engelleyip burdaki zenginlikleri de taaa amerikalardan gelip götürüyor. bide adam bunu utanmadan amerika kıtasında kendini terör tehditi altında gördüğü için yaptığını söylüyor, biz burnumuzun dibindeki terörü halledemeyelim, bir de sağa sola savaş açcaz diyelim, adamlar bizle savaşmaya bile tenezzül etmez çıkarırlar doğuda bir ayaklanma, ülkede iç savaş patlak verir biranda anca kardeş kanı dökeriz sonra otururuz dötümüzün üstüne, burda klavye cengaverliği yapmadan önce dünya da işlerin nasıl döndüğünü öğrenin, merak etmeyin siz, bir savaş çıkar da ülkemiz bu savaş da bir taraf olursa biz mantıklı insanlar da en az sizin kadar canla başla kanımızın son damlasına kadar savunuruz bu toprakları

• Böyle bir durumda...

Fransa kendini savaşın içine sokmdan, afrika kolonilerini kullanarak savaşı kazanabilir.

Keza İngiltere,Kanada,Avustralya,ABD,Hindistan,Yunanistan,Ermensitan ve İsrail İslamiyetin kaldırılmasında onlara destek verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manero -- 20 Mart 2011; 6:31:04 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneker -- 21 Mart 2016; 14:54:26 >
  • 100 de sıfır şansımız var
    adamlarda hadi savaşalıp diyip savaş başlatıyo sanki.önce girecekleri ülkelerin dengelerini bozuyolar,hassas değerleriyle oynuyolar. farzedelim savaşa girecez tr yi öyle bi karıştırırlarki birbirimizi vururuz.sonrada sömürge olur gideriz.önce içerde güçlü bi yapın olacakki dışarıya birlikte dik duracaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vural07

100 de sıfır şansımız var
    adamlarda hadi savaşalıp diyip savaş başlatıyo sanki.önce girecekleri ülkelerin dengelerini bozuyolar,hassas değerleriyle oynuyolar. farzedelim savaşa girecez tr yi öyle bi karıştırırlarki birbirimizi vururuz.sonrada sömürge olur gideriz.önce içerde güçlü bi yapın olacakki dışarıya birlikte dik duracaksın.

Orası öyle, Türkiye savaşa girse, düşmanın askeri hazır; pkk. Doğu karışır. Birinci dünya savaşında ermenilerin yaptığını yaparlar, sonra da soykırım diye çıkarlar piyasaya. Ama sağ-sol-alevi-sunni gibi bir sorun çıkmaz.
  • Generallerin cahil kişiler olduğunu idda edenler için gelsin.Gerçi General olmak için önce subay olmak lazım onun için Harp Okulunu bitirmek yani mühendis olmak, Generallik içinde harp akademisini bitirmek lazım.Neyse uzatmadan yeni bir Mynet haberi.

Haberin Özeti:Depremi 6 saat öncesinde bildiriyor
    Türk Patent Enstitüsü (TPE), emekli hava füze ve radar astsubayı Veysi Kurt'un ''Cankurtaran'' adını verdiği en az 6 saat öncesinden deprem bildirim sistemine ilişkin cihaza incelemeli patent verdi.

Haberin Linki:http://haber.mynet.com/detay/guncel/depremi-6-saat-oncesinde-bildiriyor/561304?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_thumbnail_5
  • Böyle Bir Savaştan Türkiye'nin Galip Çıkacağını Düşünenlerin Genel Olarak Üstünde Durduğu Konular;

1-Çanakkale Zaferi
    2-Nüfusumuzun Fazla Olması
    3-Halkımızın Milliyetçi Olması
    4-Sivil Halkın Savaşa Katılacak Olması
    5-Askeri Gücümüz

------------------------------------------
    Bunlara Verilebilecek Cevaplar:

1-) 1. Dünya Savaşında Hicaz-Yemen Cephesinde Kaybettik, Kafkas Cephesinde Kaybettik, Irak Cephesinde Kaybettik, Filistin Cephesinde Kaybettik... Bir Tek Çanakkale Cephesinde Kazandık. 1. Dünya Savaşı Bizim Açımızdan Tam Bir Kayıptı. Bunu Unutmamak Gerek.

2-) Nüfus, Günümüz Şartlarında Önemli Bir Etken Değildir. İsrail Örneği Var Önümüzde.

3-) Savaş Esnasında Dünyadaki Tüm Toplumlar Milliyetçidir. Çanakkale'de Askerlerimiz Düşünmeden Ölüme Gitmiştir Evet. Bunla Gurur Duyuyoruz Tabiki. Ancak Polonya'da Alman Tanklarına Hücum Eden Atlı Süvarileri, Amerika'da İlkel Silahlarla, Toplu Tüfekli Avrupa Kolonilerine Karşı Mücadele Veren Yerlileri vs.vs. Düşünürsek, Bu İnsanların Gittiği Ölümün, Bizim Çanakkale'de Gittiğimiz Ölümden Daha Kesin Bir Ölüm Olduğunu Görebiliriz. Demek İstediğim, Milliyetçilik Bize Has Değildir, En Çok Bizde Değildir, 'Kendi Başına' Bir Şey İfade Etmez.

4-) Çanakkale Örneğine Bakarak Sivil Halkın Savaşa Katkısı Hakkında Konuşulmuş. Ancak Unutulmamalıdır ki Günümüzde Milis Kuvvetlerin Savaşa Etkisi, Eski Zamanlara Nazaran Önemini Büyük Ölçüde Yitirmiştir. Eline Silah Verilen Bir Vatandaş, Eski Zamanda Askerlere Karşı Savaşmak Durumunda Kalırken, Günümüzde Büyük Ölçüde, Ağır Zırhlı Tanklara, Uçaklara Vb. Savaş Araçlarına Karşı Savaşmak Durumunda Kalır. Malumunuzdur ki, Karşınızdaki Tanka, Uçağa, Üstünüze Gelen Uzun Menzilli Roketlere Akşama Kadar Ateş Etseniz Nafile.

5-) Belirli Bir Askeri Gücümüz Var Evet. Ancak Unutmamak Gerek ki Teknoloji Ve Lojistik te Önemli Bir Faktördür. Teknolojimizin Avrupa Ordusuna Nazaran Zayıf Olduğu Malumumuz. Pizzanın Ambulanstan Erken Geldiği Bir Ülkede Lojistikten Bahsetmeye Gerek Bile Duymuyorum. Zamanında Lojistik Eksikliği Yüzünden Amerika Gibi Bir Ülke Vietnam'a Yenilmedi mi?

Bunlara Ek Olarak,

6-) Ekonomi Ve Üretimin Olmadığı Bir Ortamda Savaştan Söz Etmeyi Bile Gereksiz Buluyorum Açıkçası. 2010 Yılının İlk 5 Ayında 5.1 Milyon Ton (4.1 Milyar Dolar) Demir-Çelik İthal Eden Bir Ülkeyiz. Bir Savaş Ortamında Kesilecek Olan Bu İthalatın Yanında, Artan Demir-Çelik İhtiyacı Karşısında Ne Gibi Bir Çözüm Üretilebilir Bilmiyorum. Kendi Teknolojimizi Üretmeye Başladığımızdan Bahseden Arkadaşlar, Acaba Demir-Çelik Olmadan Neyle Tank Tüfek Yapılmasını Umuyorlar? Tahtayla mı?

Sözlerim Yanlış Anlaşılmasın. Ben Ülkemi Ve Milletimi Seven Bir Bireyim. Demiyorum ki Böyle Bir Durumda Kaçalım. Ancak Şunun da Farkındayım ki Ülkemiz, Değişen Şartları Ve Gelişmelerin Hızını Takip Etme Konusunda Gittikçe Gerileyen, Ağırdan Alan Bir Ülke. Bu Şartlar Altında Olası Bir Savaş Durumunun Hayrımıza Olacağını Düşünmüyorum.

Sevgiler, Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: aiolos

Böyle Bir Savaştan Türkiye'nin Galip Çıkacağını Düşünenlerin Genel Olarak Üstünde Durduğu Konular;

1-Çanakkale Zaferi
    5-Askeri Gücümüz

1-) 1. Dünya Savaşında Hicaz-Yemen Cephesinde Kaybettik, Kafkas Cephesinde Kaybettik, Irak Cephesinde Kaybettik, Filistin Cephesinde Kaybettik... Bir Tek Çanakkale Cephesinde Kazandık. 1. Dünya Savaşı Bizim Açımızdan Tam Bir Kayıptı. Bunu Unutmamak Gerek.

2-) Nüfus, Günümüz Şartlarında Önemli Bir Etken Değildir. İsrail Örneği Var Önümüzde.

3-) Savaş Esnasında Dünyadaki Tüm Toplumlar Milliyetçidir. Çanakkale'de Askerlerimiz Düşünmeden Ölüme Gitmiştir Evet. Bunla Gurur Duyuyoruz Tabiki. Ancak Polonya'da Alman Tanklarına Hücum Eden Atlı Süvarileri, Amerika'da İlkel Silahlarla, Toplu Tüfekli Avrupa Kolonilerine Karşı Mücadele Veren Yerlileri vs.vs. Düşünürsek, Bu İnsanların Gittiği Ölümün, Bizim Çanakkale'de Gittiğimiz Ölümden Daha Kesin Bir Ölüm Olduğunu Görebiliriz. Demek İstediğim, Milliyetçilik Bize Has Değildir, En Çok Bizde Değildir, 'Kendi Başına' Bir Şey İfade Etmez.

4-) Çanakkale Örneğine Bakarak Sivil Halkın Savaşa Katkısı Hakkında Konuşulmuş. Ancak Unutulmamalıdır ki Günümüzde Milis Kuvvetlerin Savaşa Etkisi, Eski Zamanlara Nazaran Önemini Büyük Ölçüde Yitirmiştir. Eline Silah Verilen Bir Vatandaş, Eski Zamanda Askerlere Karşı Savaşmak Durumunda Kalırken, Günümüzde Büyük Ölçüde, Ağır Zırhlı Tanklara, Uçaklara Vb. Savaş Araçlarına Karşı Savaşmak Durumunda Kalır. Malumunuzdur ki, Karşınızdaki Tanka, Uçağa, Üstünüze Gelen Uzun Menzilli Roketlere Akşama Kadar Ateş Etseniz Nafile.

5-) Belirli Bir Askeri Gücümüz Var Evet. Ancak Unutmamak Gerek ki Teknoloji Ve Lojistik te Önemli Bir Faktördür. Teknolojimizin Avrupa Ordusuna Nazaran Zayıf Olduğu Malumumuz. Pizzanın Ambulanstan Erken Geldiği Bir Ülkede Lojistikten Bahsetmeye Gerek Bile Duymuyorum. Zamanında Lojistik Eksikliği Yüzünden Amerika Gibi Bir Ülke Vietnam'a Yenilmedi mi?

Bunlara Ek Olarak,

6-) Ekonomi Ve Üretimin Olmadığı Bir Ortamda Savaştan Söz Etmeyi Bile Gereksiz Buluyorum Açıkçası. 2010 Yılının İlk 5 Ayında 5.1 Milyon Ton (4.1 Milyar Dolar) Demir-Çelik İthal Eden Bir Ülkeyiz. Bir Savaş Ortamında Kesilecek Olan Bu İthalatın Yanında, Artan Demir-Çelik İhtiyacı Karşısında Ne Gibi Bir Çözüm Üretilebilir Bilmiyorum. Kendi Teknolojimizi Üretmeye Başladığımızdan Bahseden Arkadaşlar, Acaba Demir-Çelik Olmadan Neyle Tank Tüfek Yapılmasını Umuyorlar? Tahtayla mı?

Sözlerim Yanlış Anlaşılmasın. Ben Ülkemi Ve Milletimi Seven Bir Bireyim. Demiyorum ki Böyle Bir Durumda Kaçalım. Ancak Şunun da Farkındayım ki Ülkemiz, Değişen Şartları Ve Gelişmelerin Hızını Takip Etme Konusunda Gittikçe Gerileyen, Ağırdan Alan Bir Ülke. Bu Şartlar Altında Olası Bir Savaş Durumunun Hayrımıza Olacağını Düşünmüyorum.

Sevgiler, Saygılar...

+1
    Onuda geçtim.Fransayla ciddi ciddi karşılaştırma yapılıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: aiolos

Böyle Bir Savaştan Türkiye'nin Galip Çıkacağını Düşünenlerin Genel Olarak Üstünde Durduğu Konular;

1-Çanakkale Zaferi
    5-Askeri Gücümüz

2-) Nüfus, Günümüz Şartlarında Önemli Bir Etken Değildir. İsrail

Bunlara Ek Olarak,

Sevgiler, Saygılar...

selamlar
    ilk olarak sunu belirtelim en kotu baris durumu en iyi savas durumundan iyidir

amacim ulkemizi fransa ile karsilastirmak degil fakat orduya guven ve bu ulkeye guven iyice azalmis durumda bu konuda rahatsizim.bu surecin 2000li yillar basindan itibaren bilincli bir sekilde yapildigini dusunuyorum bu ayri bir konu.maddelerinize gelirsek itirazim yok fakat durum bukadarda vahim degil

1)canakkale cephesinde teknik olarak yenildik onemli olan verilen mucadeleydi

2)alman tanklarina karsi ruslar stanlingradda insanlari dizdiler savunmayi ciplak insan vucuduyla yapiyorlardi tam 20milyon kayip verdiler(savasta en fazla kayip ruslarindir ) almanlar gaz odalarini ruslar sayesinde bulmak zorunda kaldi cunku ruslari oldurmek onlar icin cok zaman aliyordu. savasacak nufusunuz varsa bu
    onemlidir.turkiyenin %52 lik nufusu 25 yasin altindadir.

3)dunyadaki askeri okullarin ortak bulusmasinda kucuk bir arastirma yapmistim diger ulkerin ogrencilerinin savasa ve orduya bakisi profosyonel fakat bizim bizim ogrencileri gorunce dogustan savasti toplum oldugumuzu bir kez daha anladim:)

4)afganistan batagi gozumuzun onunde cikamiyorlarda elede geciremediler hala giremedikleri bolgeler var

5) teknik olarak bilgiye sahip degilim fakat amacimizi herzaman savunma olmustur oncelikli olarak denizlere onem verilmemeisin nedeni diyebilirim.yaptigmiz harcamalar savunma amacli teknik detayi bilen arkadaslar anlatsin

demir celik uretimine gelirsek almanya 38-39 yillarinda bu sayiyi katlayak ilerlemistir son yillarda abd en fazla uretime geciyor fakat savastan once ve savas sirasindaki donemdeuretim katlaniyor.turkiye bugun celik uretiminde 2010 yili icerisinde ilk 10da.

durum vahim degil gelecegi olan bir ulkeyiz kendimizi kucuk gormeyelim yoksa birbirlerini parcalayan arap ulkelerinden farkimiz kalmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

quote:

Orijinalden alıntı: emin_81

Herşeyi türk milletinle niye paylaşsın onu anlamış deyilim tabiki var böyle bir sistem ama diyorum bunun çözümünü bulmuşlardır sen ona inanıyorsan bende buna inanıyorum
    quote:

quote:

Türkiye gibi büyük bir devlet ile hiç bir ülkenin kıyaslamaya gerek yok.Bazıları demiş herkes saklanacak delik arar demiş illaki çıkar böyle tipler eminim bundan tek gerçek savaş çıkarsa bütün türk milleti buna sonuna kadar destek vericektir.Kim demiş türkiyenin nükeer silah olmadığını bunu kimse var yada yok diyemez.Anca savaş zamında bu ortaya çıkar.Bu arada bizimde teknolojık bakımından iyi durumdayız suanda f-16 uçaklarımız var.Bizde 10 tane varsa fransada 100 tane vardır ama önemli olan onu sonuna kadar kullanmaktadır.Adamlar bizim türkiyeye gelip kurs görüyorlar siz neden bağsediyorsunuz.HİÇ BİR ÜLKE TÜRKİYEYE BOYUN EYDİREMEDİ VE EYDİRMEYECEKTİR.TARİHDE BUNU KANITLADIK VE GENE KANITLIRIZ BENİM GİBİ EMİNİM VATANINA SAYİP ÇIKICAK TÜRK EVLATLARI VARDIR BU KADAR KÖTÜ DÜŞÜNÜRSENİZ ZATEN BAŞTAN KAYBETMİŞ OLURSUNUZ

bak adam ne yazmis kac sayfa once.f 16 f 16 ovdugun ucaklar amerikanin yazilimini kullanmiyor mu? bi kapatirsa gorurum senin o f-16 nin sonuna kadar kullanimini.ayrica duygu ve milleytcilik patlamasi yasamissin onlara lafim yok ara sira banada oluyor

cozumu bulunursa emin ol medya da bas bas bagirirlar.he yok stratejimiz var diosan ona bisey diyemem

Türkiye f 16 ların ortak üreticisidir. ve Aselsan tarafından yazılımları değişitirildi. Bilmeeden konuşuyorsunuz. Bazılarınız Türkülüğünü yitirmiş. bir grup korkak olmuş

• görüyorum ki. fransanın bizden daha güçlü olduğunu sanan keçi sakallılar var aramızda. Türkiye 2007 de k ıraka sınır ötesi operasyon yaptı hemde tek başına.

Fransız gazetesinin yorumu Türkler yine önünde duran herşeyi ezerek geçiyor. oldu.

Yaa bu kadar saçma birşey olamaz Fransa oradan gelecek Türkiye'yi vuracak haaa... Türkiyenin askeri gücü fransadan daha üstün beyler. bugün ABD ranger askerleri türkiyede ki eğitimini tamamlamayınca brovesini alamıyor.

kore savaşında gördük. 1 tugayla gittik oraya tüm dünya hayran kaldı savaşımıza. aın bakın tarihimize. K.ırak'a girdik canımız isteyince çıktık. Ayrıca Türkiye ABD gibi caydırma politikası izlemediği için hiç birimizin ne silahları olduğunu bilemeyiz.

Türkiye güçsüz olsaydı. Ermenistan, yunanistan, rusya çoktan bir bahaneyle savaş açmılardı bize. sonuçta bu üç ülkenin de Türkiyeden istediği yerler çok önemli.

Nükleer gücü fransa ancak ve ancak bittiği anda beraberinde götürmek için kullanabilir ona da izin verirler mi bilmiyorum.

Füzelerle ancak strateik noktalar vurulabilir. Kara ordusu olmadan savaş kazanılamaz.

• fransa dünyanın en büyük ekonomilerinden biri ve dünyanın en modern silahlarına sahip .

türkiyeden kat kat güçlüdür belki. Fransadan bahsediyoruz burda.
  • quote:

quote:

Türkiye gibi büyük bir devlet ile hiç bir ülkenin kıyaslamaya gerek yok.Bazıları demiş herkes saklanacak delik arar demiş illaki çıkar böyle tipler eminim bundan tek gerçek savaş çıkarsa bütün türk milleti buna sonuna kadar destek vericektir.Kim demiş türkiyenin nükeer silah olmadığını bunu kimse var yada yok diyemez.Anca savaş zamında bu ortaya çıkar.Bu arada bizimde teknolojık bakımından iyi durumdayız suanda f-16 uçaklarımız var.Bizde 10 tane varsa fransada 100 tane vardır ama önemli olan onu sonuna kadar kullanmaktadır.Adamlar bizim türkiyeye gelip kurs görüyorlar siz neden bağsediyorsunuz.HİÇ BİR ÜLKE TÜRKİYEYE BOYUN EYDİREMEDİ VE EYDİRMEYECEKTİR.TARİHDE BUNU KANITLADIK VE GENE KANITLIRIZ BENİM GİBİ EMİNİM VATANINA SAYİP ÇIKICAK TÜRK EVLATLARI VARDIR BU KADAR KÖTÜ DÜŞÜNÜRSENİZ ZATEN BAŞTAN KAYBETMİŞ OLURSUNUZ

bak adam ne yazmis kac sayfa once.f 16 f 16 ovdugun ucaklar amerikanin yazilimini kullanmiyor mu? bi kapatirsa gorurum senin o f-16 nin sonuna kadar kullanimini.ayrica duygu ve milleytcilik patlamasi yasamissin onlara lafim yok ara sira banada oluyor

Türk yazılımını kullanıyor daha doğrusu kullanıcaktı tabii aselsan mühendisleri öldürülmeden pardon pardon intihar etmese idi çok büyük ihtimal türk yazılımı olucaktı

• quote:

Orijinalden alıntı: pog

görüyorum ki. fransanın bizden daha güçlü olduğunu sanan keçi sakallılar var aramızda. Türkiye 2007 de k ıraka sınır ötesi operasyon yaptı hemde tek başına.

Fransız gazetesinin yorumu Türkler yine önünde duran herşeyi ezerek geçiyor. oldu.

Yaa bu kadar saçma birşey olamaz Fransa oradan gelecek Türkiye'yi vuracak haaa... Türkiyenin askeri gücü fransadan daha üstün beyler. bugün ABD ranger askerleri türkiyede ki eğitimini tamamlamayınca brovesini alamıyor.

kore savaşında gördük. 1 tugayla gittik oraya tüm dünya hayran kaldı savaşımıza. aın bakın tarihimize. K.ırak'a girdik canımız isteyince çıktık. Ayrıca Türkiye ABD gibi caydırma politikası izlemediği için hiç birimizin ne silahları olduğunu bilemeyiz.

Türkiye güçsüz olsaydı. Ermenistan, yunanistan, rusya çoktan bir bahaneyle savaş açmılardı bize. sonuçta bu üç ülkenin de Türkiyeden istediği yerler çok önemli.

Nükleer gücü fransa ancak ve ancak bittiği anda beraberinde götürmek için kullanabilir ona da izin verirler mi bilmiyorum.

Füzelerle ancak strateik noktalar vurulabilir. Kara ordusu olmadan savaş kazanılamaz.

*
    İşte bir milliyetçi, işte bir TÜRK

• bu olay libyanın iç işlerine karışılmadısır bence eğer değilse

müslüman halkın üzerinde fosfor ve misket bombalarını deneyen israikl'e neden ses çıkmadı görmezden gelindi

şurayı okuyun bakalım ne diyorhttp://haber.gazetevatan.com/rice-sekiz-yil-once-22-ulkenin-siniri-ve-rejimi-degisecek-demisti/361082/4/Yazarlar/102
  • Fransayı bırakın dünyada abd den başka bizi evimizde vurabilcek yetenek ve kabiliyette başka ülke yok.Kaldıki Fransa gibi savaşma özürlü basiretsiz bir ülkeden korkmak bize yakışmaz.Biz bunları zamanında becerdik yeri gelir gene becerriz.Sarkozy salağı iç politikadan rant elde etmek için bu savaşta öncephede duruyor.Kendide biliyorki bidahaki seçimde başta olamayacak bu yüzden ''acaba'' demek için finoluğa soyundu.
  • İlk önce sağımızı solumuzu kontrol altına alalım(bkz. pkk vs) Ondan sonra Fransa'yı düşünürüz
  • # İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.
    # Bana Türklerden kurulu bir ordu verin dünyayı rehin alayım.

Napolyonu tanımayan yoktur herhalde.Onun sözleridir bunlar

Tanımayan ilk okulular için.Osmanlıda Fatih Sultan Mehmet neyse Fransada Napolyon odur
    En basit size böyle anlatabilirim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.