Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
532
Cevap
3
Favori
56.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar Fransa başta olmak üzere AB libya'ya operasyon başlattı diye hemen bize sıra ne zaman gelecek gibi sorular sorulmaya başlandı forumda.

Fransa Askeri manada Türkiye'den güçlü mü ? Sizce Türkiye'yi ezebilir mi ?

Hemen 1940 lara dönelim Almanya polonya'yı işgal etti diye fransa ve ingiltere Almanya'ya savaş açtı. Fransa almanya'dan daha güçlü olduğunu sanıyordu. Almanlara ilk kurşunu sıkan fransızlar olunca. Almanlar kendilerini dev aynasında gören fransızları 6 hafta yendi ve koskoca fransanın işgali 6 hafta sürdü. Fransanın yanında bir çokta küçük ülkeyi ezerek geçti naziler.

Diyeceğim o dur ki. Türkiye Libya, ırak olmaz. Bugün libya'ya başlatılan operasyon bir ülkeye değil bir şahısa başlatılmıştır. Yani kısacası yine müttefiklerin karşılarında göstermelik bir kişisel muhafız gücü vardır. ve bu gücün bir ülkeye karşı koyması mümkün değildir.

Bunların yaptığını somali, nijer, bolivya, ekvador da birleşip yapabilir çünkü karşılarında muhafız gücü var düzenli bir ordu değil...

Türkiye'ye aynı bir operasyon düzenlenmeye kalkınsa. seferberlik ilan edilir. 30 milyon asker olur avrupaya yürür.

ya ölüm ya kalım savaşı verilir. kazananın bile haline acınacak bir hal alır avrupa ve dünya

• Siyasi ekonomi dünya bakışı kimin güçlü ise o kazanır
  • Avrupa'ya yürümek ne hocam :D k.çımızı kurtarsak gene iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye ABD nin müttefik gücü olduğu sürece ve Türkiye Ortadoğuda olduğu sürece , kimse bize saldıramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Siyasi ekonomi dünya bakışı kimin güçlü ise o kazanır

Askeri operasyonlar siyasetin sonuç vermediği zamanlarda olur. Şurada bir konu açalım soralım. Türkiye'ye böyle bir operasyon düzenlense müttefiklere karşı savarşırmısınız ? diye

Ben eminim 100 kişiden 90'ı ölümüne kadar diye cevap verecektir. ki forumun çoğunluğu 15-19 yaş aralığında bulunmasına rağmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: +1905

Türkiye ABD nin müttefik gücü olduğu sürece ve Türkiye Ortadoğuda olduğu sürece , kimse bize saldıramaz

• Fransa askeride kötü masa başında iyi bir devlet (geçmişide düşünerek tabi)

Böyle düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: pog

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Siyasi ekonomi dünya bakışı kimin güçlü ise o kazanır

Askeri operasyonlar siyasetin sonuç vermediği zamanlarda olur. Şurada bir konu açalım soralım. Türkiye'ye böyle bir operasyon düzenlense müttefiklere karşı savarşırmısınız ? diye

Ben eminim 100 kişiden 90'ı ölümüne kadar diye cevap verecektir. ki forumun çoğunluğu 15-19 yaş aralığında bulunmasına rağmen.

Askerliği kısa dönem yapmak için üniversite(dandik bölümde olsa) okuyanları gördükçe buna katılasım gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

Avrupa'ya yürümek ne hocam :D k.çımızı kurtarsak gene iyi.

Yapma kardeş allah aşkına. bitmiş bir Osmanlı Türk ordusu bile galiçya, romanya cephesinde kadar gitti 1. dünya savaşında.
  • Askeri olarak güçlü olmasa bile siyasi bakımdan güçlü.
  • Fransa emperyalist bir ülkedir dostum, Türkiye'yle karşılaştırmak mantıksız.

Çıkarları için Libya'ya da gider, Papua Yeni Gine'ye de gider.

Türkiye için şu an sınırlarının güvenliği ve komşuları ile olan barışı önemlidir. Ekonomik veya Siyasi çıkarlarımız için başka ülkelere saldıracak ne ekipmanımız var ne ekonomik gücümüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARNIVALE -- 19 Mart 2011; 23:01:25 >
  • quote:

quote:

Avrupa'ya yürümek ne hocam :D k.çımızı kurtarsak gene iyi.

Yapma kardeş allah aşkına. bitmiş bir Osmanlı Türk ordusu bile galiçya, romanya cephesinde kadar gitti 1. dünya savaşında.

Onlar oraya Almanya'ya destek amaçlı gitti. Öyle savaşarak gitmediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

Fransa emperyalist bir ülkedir dostum, Türkiye'yle karşılaştırmak mantıksız.

Türkiye'ye de gelir mi savaşa...
  • quote:

Türkiye'ye aynı bir operasyon düzenlenmeye kalkınsa. seferberlik ilan edilir. 30 milyon asker olur avrupaya yürür.

devam et....
  • Dalga mı geçiyorsun hocam, Fransanın acayip bir ateş gücü var, dünyada sayılı ülkeler arasındadır.
    Nükleer silah gücü olarak da oldukça güçlüdür.
    Diyeceğim odur ki Fransayı dandik bir ülke zannetme, belki tüm Avrupaya koyar.
  • quote:

arkadaşlar Fransa başta olmak üzere AB libya'ya operasyon başlattı diye hemen bize sıra ne zaman gelecek gibi sorular sorulmaya başlandı forumda.

Fransa Askeri manada Türkiye'den güçlü mü ? Sizce Türkiye'yi ezebilir mi ?

Hemen 1940 lara dönelim Almanya polonya'yı işgal etti diye fransa ve ingiltere Almanya'ya savaş açtı. Fransa almanya'dan daha güçlü olduğunu sanıyordu. Almanlara ilk kurşunu sıkan fransızlar olunca. Almanlar kendilerini dev aynasında gören fransızları 6 hafta yendi ve koskoca fransanın işgali 6 hafta sürdü. Fransanın yanında bir çokta küçük ülkeyi ezerek geçti naziler.

Diyeceğim o dur ki. Türkiye Libya, ırak olmaz. Bugün libya'ya başlatılan operasyon bir ülkeye değil bir şahısa başlatılmıştır. Yani kısacası yine müttefiklerin karşılarında göstermelik bir kişisel muhafız gücü vardır. ve bu gücün bir ülkeye karşı koyması mümkün değildir.

Bunların yaptığını somali, nijer, bolivya, ekvador da birleşip yapabilir çünkü karşılarında muhafız gücü var düzenli bir ordu değil...

ya ölüm ya kalım savaşı verilir. kazananın bile haline acınacak bir hal alır avrupa ve dünya

Yanlış bilgiler var,mesela:2.dünya savaşında Fransa'nın Almanyadan güçlü olmasına,yalnızca fransız köyündeki çocuklar inanardı bence,Almanya süper güçtü,tüm dünya zor yendi zaten Almanyayı.

Konuya dönersek libya durumuyla türkiyeyi kıyaslamak yanlış olur,şartlar ve durum farklı,ayrıca Tsk,fransız ordusundan güçlüdür(bence),ama yakındır güçleriHem gereksiz senaryo yazmaya gerek yok,iyice ortaokul-lise muhabbetine gider.

Ekleme:Evet arkadaşın dediği gibi Fransanın nükleer gücü vardır olcukça,ayrıca deniz kuvvetleride güçlüdür(okyanus kıyısı olmasınında katkısıyla),ben kara ordumuza güvendim;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 19 Mart 2011; 23:03:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Askeri olarak güçlü olmasa bile siyasi bakımdan güçlü.

adamlar askeri alanda bile güçlü be
  • quote:

Türkiye için şu an sınırlarının güvenliği ve komşuları ile olan barışı önemlidir. Ekonomik veya Siyasi çıkarlarımız için başka ülkelere saldıracak ne ekipmanımız var ne ekonomik gücümüz.

Biz nasıl bir ülkeyiz peki? Ciddi soruyorum, iğneleme falan değil amacım.
  • quote:

quote:

Biz nasıl bir ülkeyiz peki? Ciddi soruyorum, iğneleme falan değil amacım.

Coğrafyamız gereği mecburen barışçıl bir ülkeyiz. Sağımız solumuz yanarken biz susup oturabiliyoruz. Bu denli barışçıl...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.