Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
532
Cevap
3
Favori
56.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar Fransa başta olmak üzere AB libya'ya operasyon başlattı diye hemen bize sıra ne zaman gelecek gibi sorular sorulmaya başlandı forumda.

Fransa Askeri manada Türkiye'den güçlü mü ? Sizce Türkiye'yi ezebilir mi ?

Hemen 1940 lara dönelim Almanya polonya'yı işgal etti diye fransa ve ingiltere Almanya'ya savaş açtı. Fransa almanya'dan daha güçlü olduğunu sanıyordu. Almanlara ilk kurşunu sıkan fransızlar olunca. Almanlar kendilerini dev aynasında gören fransızları 6 hafta yendi ve koskoca fransanın işgali 6 hafta sürdü. Fransanın yanında bir çokta küçük ülkeyi ezerek geçti naziler.

Diyeceğim o dur ki. Türkiye Libya, ırak olmaz. Bugün libya'ya başlatılan operasyon bir ülkeye değil bir şahısa başlatılmıştır. Yani kısacası yine müttefiklerin karşılarında göstermelik bir kişisel muhafız gücü vardır. ve bu gücün bir ülkeye karşı koyması mümkün değildir.

Bunların yaptığını somali, nijer, bolivya, ekvador da birleşip yapabilir çünkü karşılarında muhafız gücü var düzenli bir ordu değil...

Türkiye'ye aynı bir operasyon düzenlenmeye kalkınsa. seferberlik ilan edilir. 30 milyon asker olur avrupaya yürür.

ya ölüm ya kalım savaşı verilir. kazananın bile haline acınacak bir hal alır avrupa ve dünya

• Bizim teknolojimiz ABD üzerinemi? Güldürmeyin. Vatanı konuşuyorsunuz bu konuda bu kadar ezik olmayın bari. Daha bugün medyaya duyurulan Mehmetçiğin yeni piyade tüfeği. (En basit ve en yeni örnek.)

http://www.internethaber.com/iste-mehmetcigin-yeni-piyade-tufegi-270214h.htm

Tasarımından itibaren tamamen yerli olan ve hiç bir ülkeden teknoloji transferi yapılmadan üretilen modern piyade tüfeği, şu anda dünyada kullanılan üçüncü jenerasyon piyade tüfeklerinin en iyi özelliklerini üzerinde topluyor.

Bilgisayar oyunu sanıp sayısal verilerle konuşanlara biraz cesaret verir umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

Orijinalden alıntı: ZAGROSs

quote:

Orijinalden alıntı: emin_81

Herşeyi türk milletinle niye paylaşsın onu anlamış deyilim tabiki var böyle bir sistem ama diyorum bunun çözümünü bulmuşlardır sen ona inanıyorsan bende buna inanıyorum
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emin_81

Türkiye gibi büyük bir devlet ile hiç bir ülkenin kıyaslamaya gerek yok.Bazıları demiş herkes saklanacak delik arar demiş illaki çıkar böyle tipler eminim bundan tek gerçek savaş çıkarsa bütün türk milleti buna sonuna kadar destek vericektir.Kim demiş türkiyenin nükeer silah olmadığını bunu kimse var yada yok diyemez.Anca savaş zamında bu ortaya çıkar.Bu arada bizimde teknolojık bakımından iyi durumdayız suanda f-16 uçaklarımız var.Bizde 10 tane varsa fransada 100 tane vardır ama önemli olan onu sonuna kadar kullanmaktadır.Adamlar bizim türkiyeye gelip kurs görüyorlar siz neden bağsediyorsunuz.HİÇ BİR ÜLKE TÜRKİYEYE BOYUN EYDİREMEDİ VE EYDİRMEYECEKTİR.TARİHDE BUNU KANITLADIK VE GENE KANITLIRIZ BENİM GİBİ EMİNİM VATANINA SAYİP ÇIKICAK TÜRK EVLATLARI VARDIR BU KADAR KÖTÜ DÜŞÜNÜRSENİZ ZATEN BAŞTAN KAYBETMİŞ OLURSUNUZ

bak adam ne yazmis kac sayfa once.f 16 f 16 ovdugun ucaklar amerikanin yazilimini kullanmiyor mu? bi kapatirsa gorurum senin o f-16 nin sonuna kadar kullanimini.ayrica duygu ve milleytcilik patlamasi yasamissin onlara lafim yok ara sira banada oluyor

cozumu bulunursa emin ol medya da bas bas bagirirlar.he yok stratejimiz var diosan ona bisey diyemem

bana kalırsa f 16 larda kullanılan yazılım lar türk mühendisleri tarafından çözüldü ve hatta geliştirildi , olsaydı bildirirlerdi diyorsunuzda bence bu olamaz işte bildiğim kaadarı ile bu uçakları ve hatta f 35 leri alırken bazı şartlar kabul ediliyor bunların arasında yazılım olayıda var ,şuan türkiye kendi uçağını yapamadığı için hala dışa bağımlı ve bir süre böyle olması gerek eğer çıkıpta yazılımları çözdük derlerse f35 gibi uçakları vereceklerini sanmıyorum anlaşma ihlali zart zurt sorunu ortaya çıkabilir , ama ben kesinlikle çözdüğümüze inanıyorum

Benim bildiğim bu sistemin millileştirilmesi üzerinde çalışan 3 aselsan mühendisi görüldüğü şekliyle(!) intihar ettiler.
    (bkz:http://www.hurriyet.com.tr/ucuncusayfa/6517715.asp?gid=205)
    Yani olay bu sistemi çözmekte değil anlatabiliyor muyum?
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneker -- 21 Mart 2016; 14:54:26 >
  • bu olay libyanın iç işlerine karışılmadısır bence eğer değilse

müslüman halkın üzerinde fosfor ve misket bombalarını deneyen israikl'e neden ses çıkmadı görmezden gelindi

şurayı okuyun bakalım ne diyorhttp://haber.gazetevatan.com/rice-sekiz-yil-once-22-ulkenin-siniri-ve-rejimi-degisecek-demisti/361082/4/Yazarlar/102
  • quote:

Orijinalden alıntı: pog

zagross sen benimle muhattap olsan ne olur olmasan ne olur. benim için korkaklığını mantık saymış bir savaş çıksa başlamadan yenilgiyi kabul etmiş korkağın tekisin.

Ben savaşarak radyasyonu yer ölürüm. sen kayrolanın altında korkundan saklanırken radyasyonu yer ölürsün. ama sende mantık var ya şimdi saklanarak ölmek daha kolay ve mantıklı olur...

Şahsen hiçbirşey yapmayım. elinde tam otomatik silahlı fransız askerlerine taş atarım. hiç değilse enerjimi onlara düşmanlıkla bitiririm. aman sen savaşma sakın nasıl olsa yenerler bizi. hatta savaşta kadınlara dokunmuyorlar. etek giy toplama kamplarına git istersen bu da mantıklı birşey.

vietnam 1 milyon nüfusluydu. kadın çoluk çocuk herkes abd askeri görünce taş attı düşmanlık etti. ne oldu abd yenildi kuyruğunu kıstırdı gitti.

Ulan sen hayatinda kac tane savas gordun gelmis burda bana boyle ahkam kesiyorsun
    ben iranliyim , iran irak savasini gormus adamim ulan 8 sene savasmak kolay mi ambargo altinda bir ulke icin?oyle klavye basindan atip tutma.yok ben tas atarim falan.sen neyi atiosun? seni dograrlar haberin yok.sen herhalde savaslari artik canakkale savasi gibi saniyorsun.ulan sen daha savas oldugunu anlamadan radyasyon dan bilincini kaybetmis olucaksin.

ben yer bitiririm radyasyonu nedir ya
    al bakda az teknoloji gor.
    Artik bunlarada tas atarsin herhalde
    http://www.youtube.com/watch?v=16ti9GwnlVs&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZAGROSs -- 20 Mart 2011; 18:22:04 >
  • quote:

quote:

zagross sen benimle muhattap olsan ne olur olmasan ne olur. benim için korkaklığını mantık saymış bir savaş çıksa başlamadan yenilgiyi kabul etmiş korkağın tekisin.

Ben savaşarak radyasyonu yer ölürüm. sen kayrolanın altında korkundan saklanırken radyasyonu yer ölürsün. ama sende mantık var ya şimdi saklanarak ölmek daha kolay ve mantıklı olur...

Şahsen hiçbirşey yapmayım. elinde tam otomatik silahlı fransız askerlerine taş atarım. hiç değilse enerjimi onlara düşmanlıkla bitiririm. aman sen savaşma sakın nasıl olsa yenerler bizi. hatta savaşta kadınlara dokunmuyorlar. etek giy toplama kamplarına git istersen bu da mantıklı birşey.

vietnam 1 milyon nüfusluydu. kadın çoluk çocuk herkes abd askeri görünce taş attı düşmanlık etti. ne oldu abd yenildi kuyruğunu kıstırdı gitti.

Ulan sen hayatinda kac tane savas gordun gelmis burda bana boyle ahkam kesiyorsun
    ben iranliyim , iran irak savasini gormus adamim ulan 8 sene savasmak kolay mi ambargo altinda bir ulke icin?oyle klavye basindan atip tutma.yok ben tas atarim falan.sen neyi atiosun? seni dograrlar haberin yok.sen herhalde savaslari artik canakkale savasi gibi saniyorsun.ulan sen daha savas oldugunu anlamadan radyasyon dan bilincini kaybetmis olucaksin.

Fransada f-22 yokki, dandik mirage ları var. Bizim eski teknoloji f-16 larımız o mirageları kaç kere maymuna çevirdi yunanistanla olan it dalaşlarımızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 20 Mart 2011; 18:39:24 >
  • quote:

quote:

senin tv de görmediğin kadar askerde çatışmaya girdim lan ben. taş atarım meselesine gelince kelimeye takılmışsınız. o bir mecazi anlamdı ama sen ülke savunmadan anlamadığın için o dediğimin ne anlama geldiğini bilemezsin. Hiç utanmıyorsun değil mi, adamlarda radyasyon var deyip korkup kaçmaya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pog -- 20 Mart 2011; 20:30:26 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sariemir06

Adamlar ile savaşma aşamasına gelebilirseniz savaşırsınız ancak; ama fransa diplomasisi ile bu duruma gelmeye izin vermez.

Diplomasinin bittiği yerde savaş başlar zaten. Fransa ne yapacak Türkiye'ye atom bombası mı atacak. ABD bi taraflarını yırtıyor Türkiye Pakistanın nükleer silah üretmesine yardımı kessin diye ama Türkiye kesmiyor.

Şurada görüyorum ki daha savaşmadan yenilgiyi kabullenmiş insanlar var. Oysa ki Seyit on başı tek başına koskoca bir ingiliz fırkateynini batırmadı mı ? Savaş cesaret, akıl ve mantık ister.

1 milyonluk vietnam koskoca ABD'yi tek vucüt oldu yendi. Allaha şükür ordumuzun gücü kuvveti yerinde.

Be kaçarsın diyenlere söylüyorum. Ben askerde çatışma bölgesinde kaçan hiç asker görmedim. Bizde şehitlik diye bir mertebe varken savaşta kimse kaçmaz. kaçacağını düşünen varsada zaten o adam savaşta bir hayır vermez.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Vietnam
  • burda en önemli unsur şayet ekonomik /askeri güç ise şuan fransa öndedir...

ama bunlarda lego değil

abd ordusundan sonra en çok bizde var tam sayı verilmiyor çünkü kimse tam gücünü söylemez ama 260adet var deniyor

tam wallperlıkhttps://store.donanimhaber.com/a7/59/14/a759149bf5832ee2c0dab8303f66985c.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 15 Mayıs 2011; 3:21:03 >
  • Türkiye Fransa'dan askeri açıdan güçlüdür, dünyanın en güçlü 6. , NATO'nun en güçlü 2. ordusudur. Biraz ordunuzu tanıyın, TV'den izleyip burada bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz Yaşadığınız ülkeyi küçümseme kompleksinden vazgeçin.

2011 Ordu Sıralaması

http://www.globalfirepower.com/
  • Aşağıda vermiş olduğum sitedeki sıralamaya göre askeri açıdan biz üstün durumdayız.
    http://www.globalfirepower.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Augias -- 22 Aralık 2011; 4:02:06 >
  • Bazı arkadaşlar işte nükleer silah yok o yok bu yok demişte bütün dünyaya bizde nükleer var işte şu kadar atom bombası var mı diyecektik direk tepene binerler bölgede bu tür silah barındırmamız bazı devletlerin işine gelmez güçlü bir Türkiye istemezler.Doğruluğuna inandığım bi yazıyı sizlerle paylasmak istiyorum.

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/10/11/haber,4BBFB2E1996A4D8DBD1229A63ABD0E73.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: asa11

quote:

Orijinalden alıntı: netten^

Fransadaki nukleer tesis dunyanin hicbir ulkesinde yok

Evet arkadaş temelini attı hatta

quote:

Orijinalden alıntı: asa11

Selam ben 12.sınıf öğrencisiym yabancı dilden sınava giricem. Kesinlikle öğretmen olmak istemiyorum.

Aklımda -Rus Dili ve Edebiyatı
    İngiliz dili ve Edebiyatı
    Amerikan kültürü ve edb.

Oysaki bunu lisede öğretiyorlardı sistem değişti sanırım

http://cografya.150m.com/nukleer/nuk_sant.htm

Fransa dünyada 2. nükleer tesis konusunda

Nükleer başlık konususunda ise abd ve rusyadan sonra geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netten^ -- 22 Aralık 2011; 19:24:50 >
  • www.twitter.com/armankera
    BENİM CEDDİM SOYKIRIM
    YAPSAYDI, ŞİMDİ BİR
    TANE BİLE ERMENİ BU
    YERYÜZÜNDE
    YAŞAMAZDI !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bora_T

quote:

Orijinalden alıntı: eraser84

fransa ab nin en etkili ve güçlü üyesidir almanya ile birlikte..

lobisi ve masa başı gücü bizle kıyaslanmayacak kadar ileridedir..

kozmopolit bir yapısı vardır..!

özellikle hava,deniz ve nükleer güç bazında dünya da söz sahibidir..

ordusunu hafife almak en basit tabirle ahmaklıktır..

çok iyi sömürgecidirler ingiltere ile birlikte..

yasa geçti geçmesine ama senatodan dönecektir!(not edin)

ülkemize gelince;

ordumuz taktik ve deneyim bakımından dünyada ilk 3 tedir..

yerli imkanlarla savunma sanayisi son 10 yılda büyük aşama kaydetmiştir..!

gizlilik ve teknoloji transferi tsk için bir stratejidir..

hava konusunda çok kabiliyetli ve yüksek uçuş deneyimine sahip pilotlara sahibiz..

uçaklarımız eski teknoloji olsada milli imkanlarla (upgrade) edilmiştir..

kara da pek açıklamaya luzum yok..!

3 tarafımız denizlerle çevrilidir . az fakat öz bir yapılanma stratejisi vardır..!

bkz.milgem..

nükleer alanda geri kalmışız bu sevindirici!!(bu konuda tsk iyi bir izlenim vermiş

özet:

ekonomik olarak güçlüysen kapitalist sistemlerde her zaman saygı görürsün,ciddiye alınırsın..

siyasetini bağımsız yüretebilirsen ki bu irade ister bir nebze saygı görürsün..

ikiside varsa fransa olursun..

diyeceğim o ki en geri en eksik görülebilecek en son yanımız ordumuzdur..

hedef güçlü bir ekonomi ve bağımsız irade sahibi bir siyaset yürütebilmek olmalıdır..

Fransız ordusunu konvansiyonel bir savaş açısından gayet hafife alıyorum ve ahmaklık tabirini sana iade ediyorum..İnsanların neyi hafife alıp neyi beğeneceğine ne sen ne de ben karar verebiliriz..Fikirlere saygı duymayı öğrenin biraz..Herşey uçak gemisi veya nükleer silah değildir,hadi maçası sıkıyorsa kullansın nükleer silahları görelim..Avrupa ülkelerinin nükleer silah edinmesinin temel amacı soğuk savaşta Sovyet'lere yem olmama düşüncesiydi fakat Sovyetler tüm Avrupa'yı 2-3 kez haritadan silebilecek kadar güçlüydü..Şimdi hepsi envanterlerindeki nükleer silahları azaltıyor (Rusya'da buna dahil) çünkü bakım ve idamesi çok maliyetli..Sadece bir kısmını caydırıcılık için ellerinde tutuyorlar hepsi bu..

Bu arada Fransız ordusu envanterindeki hatırı sayılır miktarda aracın kullanılamaz duruma geldiği ve savaş durumunda işe yaramayacağına dair bir rapor vardı Libya müdahelesi sonrası yayınlanan..Bulabilirsem eklerim buraya..

http://forum.donanimhaber.com/m_47626910/mpage_1/key_fransa%2Cordusu%2Cturk/tm.htm
  • http://www.hurriyet.com.tr/planet/19628497.asp

Adamlar hala korkuyor, akıllanmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sistemin Kurbanlarıyız -- 8 Ocak 2012; 19:10:26 >
  • Yazık günah bi araştırın bakalım fransa birtek hava kuvvetleri konusunda türkiyeden güçlü adam savunma bütçesini yazmış hani nerde iran .. Dünyada son teknoloji israilde abd de var deniyor ama iranda var asıl.. hatta abd gelişimi önlemek için saldırıda bulundu .. iran başbakanın açıklamasında '' tek bir saldırıda israil i haritadan sileriz '' bu laf bile o bütçeyi perişan eder bide öne fransayı koymuş
    işiniz gücünüz hristiyanları büyük göstermek
    alın türkiye 2014http://askerigucu.com/turkiyenin-askeri-gucu.html
    fransahttp://www.askeriguc.com/fransanin-askeri-gucu.html

ordu konusunda türkiye dünyada birçok devleti zaten yatırıp kaldırır

türkiyede nükleer silahın olmamasının tek sebebi barışçıl ülke olmamızdır nükler silah var ama bunlar abd tarafından türkiyeye getirilmiş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.