Şimdi Ara

Paypal'a Para Yatırma Yöntemleri (?)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
71.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle konu yanlış yerde olabilir, kusura bakmayın. Tüm forumda aradım buna uygun bir bölüm bulamadım o yüzden buraya açtım, yanlışsa ilgili moderatör arkadaşlar gereken yere taşırlarsa sevinirim.
    Paypal hesabı açmak istiyorum internetten birşeyler alabilmek için. Ancak kredi kartı kullanmak istemiyorum. Herhangi bir banka hesabı açıp banka hesabı yoluyla Paypal'a para aktaramaz mıyız? Ya da kredi kartı kullanmadan başka herhangi bir şekilde Paypal hesabımıza para aktarma şansımız var mı? Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar yok mu beni bilgilendirebilecek olan kimse?
  • evet vadesiz lira hesabı açarak paypal ın istediği banka bilgilerini paypal a girerek eşleştirip paypal a para atabilirsin
    ama gerisini sorma bana ben daha kullanmaya başlamadım sitede yardımcı olcak çok arkadaş var.
  • Kredi katı yerine Bak. kartı gireceksin. Master card Olmalı
    Ama öncesinden Bankadan onay almalısın ben denedim.Hesap bilgilerini kabul etmiyor Bankaya sordum.Gerisi bu işte...
  • 1 marttan beri kredi kartı olmadan hesabında para olsa bile yurtdışı sitelerinden alışveriş yapamıyorsun.Kredi kartı şart ve alışverişi hesabındaki paradan değil kartından kesiyor.Öyle saçma bi uygulama çıktı işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hükümran

1 marttan beri kredi kartı olmadan hesabında para olsa bile yurtdışı sitelerinden alışveriş yapamıyorsun.Kredi kartı şart ve alışverişi hesabındaki paradan değil kartından kesiyor.Öyle saçma bi uygulama çıktı işte

Paypal'a neden böyle bir uygulamaya geçti ?
    Bu bütün ülkeler için aynı mı? Yoksa Türkiyeye özel bir durum mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 30 Mart 2011; 10:34:26 >
  • Bu uygulama sanırım sadece Türkiye'ya has gibi duruyor. Hesapta para varken hala kredi kartından çekmesini mevzuata bağlıyorlar. Kur dönüşümünden de zarara giriyoruz. Yurtdışı alışverişlerden bil eKDV almaya başlarlarsa şşmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saygi
    Bu uygulama sanırım sadece Türkiye'ya has gibi duruyor. Hesapta para varken hala kredi kartından çekmesini mevzuata bağlıyorlar. Kur dönüşümünden de zarara giriyoruz. Yurtdışı alışverişlerden bil eKDV almaya başlarlarsa şşmamak lazım.

Hindistan da da var
  • benim yaş 17 nasıl yapcam bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: makavel1

benim yaş 17 nasıl yapcam bilemiyorum

garanti bankasından paracard için başvurun kart elinize geldiğinde interaktif bankacılık şifresini almanız gerekiyor herhangi şubeden halledebilirsiniz.. şifrenizi aldıktan sonra internetten hesabınıza girip
    kartlar seçeneği kısmında sanal kart oluşturup paypal'da kullanabilirsiniz.. ben şahsen bu şekilde kullanmaktayım kolay gelsin ;-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sithcem -- 1 Nisan 2011; 6:55:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sithcem

quote:

Orijinalden alıntı: makavel1

benim yaş 17 nasıl yapcam bilemiyorum

garanti bankasından paracard için başvurun kart elinize geldiğinde interaktif bankacılık şifresini almanız gerekiyor herhangi şubeden halledebilirsiniz.. şifrenizi aldıktan sonra internetten hesabınıza girip
    kartlar seçeneği kısmında sanal kart oluşturup paypal'da kullanabilirsiniz.. ben şahsen bu şekilde kullanmaktayım kolay gelsin ;-)

doğru. Ben de bu yöntemle 5 yıldır kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Internetten bir ürün satın alamadan önce, sanal kartımın limitin sıfırlayıp, ürünün fiyatınını biraz fazlasını atayarak limiti kısıtlıyorum, herhangi bir şey olsa dahi ki olmaz o limitten fazlasına ulaşılamıyor. Tabi bu işlem için internet bankacılığını kullanmak gerekli.
  • tamam teşekkür ederim
    o zaman yarın garanti bankasına gidip hemen bir paracard çıkarmak isticem
    acaba bu paracard ın yıllık veya aylık aldığı bir ücret falan varmı?
    ve çıkartırken yaş sorun olmaz demi?
    çıkartırken neler olması gerekiyor yani fotograf falan filan ? çıkartma üceti alıyorlar mı?
    bankamatikten kullnılabiliyor mu?
    ayrıca paracard ın ne farkı var ? herhangi bir özel kısıtlandırması falan varmı ?
  • Hangi paracard ı seçmeliyim ?
    Debit-Trink-Web-City-Event-Business
  • up
  • yıllık bir ücreti yoktur çünkü bunlar banka kartı oldukları için. bu arada debit seçebilirsiniz şahsen kendim kullanmaktayım..
  • tamam yarın garanti bankasına gidiyorum
  • dalga mı geçiyorsunuz adam mı seçiyorsunuz yaa
    17 yaşındayım diyorum adam paracard öneriyor gidiyorum soruyorum 18 ve üstü diyorlar veya aile imzası gerekiyor diyorlar bu 2. yaa öff
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 18 ini bekle o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • at kendini camdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sithcem

yıllık bir ücreti yoktur çünkü bunlar banka kartı oldukları için. bu arada debit seçebilirsiniz şahsen kendim kullanmaktayım..

Başka adlar altında yıllık, 6 aylık vs kesinti olmuyor mu? Örneğin hesap işletim ücreti gibi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.