Şimdi Ara

850 li numaraların aranma fiyatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
77.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben geçen ay süperonlinı (0850 noları)vodafon hattımdan devamlı aradım ve heryöne dahil tarifemden hiç bir eksra ücret ödemedim
  • Selamlar,

Ailemin ev telefonunu bana ait SOL fiber üzerine taşımayı düşünüyorum. Abonelik kayıtları işleri ile uğraşmadan aklıma takılan bir konu var.

Ev telefonundan (TT) 0850 li bir numarayı arayınca dakikası kaç krş'a geliyor? 850 den TT sabit telefonlara aramanın tarifeleri belli ama TT sabit den 850 ye doğru arama tarifeleri nedir? Standart şehir içi fiyatlarından mı yoksa ayrı bir tarifesi mi var 444 lüler gibi.
    TT de yada Mobil operatorlerin sitesinde konu ile igili bir bilgi bulamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim...

• Numara taşınırken şehirler arası kod değişmiyor. Karşı taraf standart tarifeden ücretlendirilir.
  • Merhabalar.

0850 numaralara doğru yaptığınız aramalarda;
    Türk telekom üzerinden arıyorsanız tüm vergiler dahil dakikası 14,59 krş.'a konuşuyorsunuz.
    Gsm operatörleri (turkcell-vodafone-avea) üzerinden arıyorsanız mevcut konuşma paketinizin içerisindeki sabit yönlere olan dakikalarınızdan, veya heryöne olan dakikalarınızdan düşmektedir.

detaylı bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.
    http://www.verimor.com.tr/makaleler/sth-operator-arama-ucretleri/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Verimor Telekom -- 28 Kasım 2011; 10:08:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Verimor Telekom

Merhabalar.

Türk telekom üzerinden arıyorsanız tüm vergiler dahil dakikası 14,59 krş.'a konuşuyorsunuz.
    Gsm operatörleri (turkcell-vodafone-avea) üzerinden arıyorsanız mevcut konuşma paketinizin içerisindeki sabit yönlere olan dakikalarınızdan, veya heryöne olan dakikalarınızdan düşmektedir.

Kesinlikle hayır.
    Avea'da her yöne 1000dk tarifesini kullanıyorum. İş Bankası da bu numaralara geçmiş. Mutlaka bunun altında da bir şey olacağından şüphelendiğim için Avea müşteri hizmetlerine bu konuyu sordum. 444'lü numaraların aranması durumunda paketteki dakikalardan düşüleceğini ama 850'li numaralar arağında paketteki dakikalardan düşmeyeceğini ve 0,41 kuruş üzerinden ücretlendirileceğini söyledi müşteri hizmetleri yetkilisi. Herkesin bilgisi olsun.

• 0850 li telefon numaralarını uzun süredir avea hediye dakikalarımla birlikte kullanıyorum. Superonline yetkilisi ile görüştüğümde superonline kullanıyorsam 0850 numaralarla ücretsiz görüşebileceğimi söylemişti hatta ne kadar doğru bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetesat

quote:

Orijinalden alıntı: Verimor Telekom

Merhabalar.

Kesinlikle hayır.
    Avea'da her yöne 1000dk tarifesini kullanıyorum. İş Bankası da bu numaralara geçmiş. Mutlaka bunun altında da bir şey olacağından şüphelendiğim için Avea müşteri hizmetlerine bu konuyu sordum. 444'lü numaraların aranması durumunda paketteki dakikalardan düşüleceğini ama 850'li numaralar arağında paketteki dakikalardan düşmeyeceğini ve 0,41 kuruş üzerinden ücretlendirileceğini söyledi müşteri hizmetleri yetkilisi. Herkesin bilgisi olsun.

Heryone 500 dk avea dan dusuyor mu yoksa ekstra ucret mi odeniyor?

• Az önce vodafone'u aradım. Bankalara ait olan 0850'li numaraların aramaları paket dakikalardan düşüldüğü bilgisini aldım.
  • bunu bende merak ediyorum bazı bankalar çağrı numralarını 0850 yapptılar..
  • vodafone hatta dakikalardan düşüyor
  • ****Vodafone hattınızdan çevrilen, 444 ile başlayan diğer müşteri hizmetleri numaraları ve 0850 ile başlayan numaralar arama başı ücretlendirme kapsamında olmayıp, sabit hat arama yönü üzerinden ücretlendirilir. Faturasız hatlardan ve Hesabını Bilen Tarifeler'den yapılan aramalar ilgili tarifede geçerli olan sabit hat (PSTN) ücreti ile ücretlendirilir. Faturalı hatlarda ise , eğer tarifenin sabit hat (PSTN) yönüne doğru toplu dakikaları var ise yapılan arama paket dahilinde değerlendirilir, aksi durumda ilgili tarifede geçerli olan sabit hat ücretleri ile ücretlendirilmektedir.
  • Az önce TURKCELL'i aradım ve sabit hat gibi ücretlendirildiğini söylediler.
  • Turkcell'den 0850 ile başlayan numaraların ücretlendirilmesi ile ilgili gelen açıklama aşağıdadır.

Sayın Hoşafçı ,

0850'lü numaralara yapılan aramalar, mevcut tarifeniz ya da kampanyanız üzerinden, sabit hat araması gibi ücretlendirilir. Sabit hat yönüne geçerli paketiniz ya da hediye dakikanız varsa bu aramalar için de geçerlidir.

Full Pakette dakikaların hangi aramalarda geçerli olduğunu aşağıdaki link üzerinden kontrol edebilirsiniz.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/sayfalar/konusmavemesajlasma/faturalihat/full-paket-yeni.aspx

Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

İletişimde Turkcell’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
    Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

• Heryüne 500 AVEA kullancısı olarak gene AVEA nın kazığını yedim. 0850 li hatlara dakika düşülmüyor 0.45kuruş dakikasına yazıyor lavuklar..Aradım şikayet dilekçesi oluşturdum.3tl koparacaklar diye koskoca AVEA çingeneden beter oluyor.Almayın arkdaş AVEA falan turkcell alın bari ne yazıyorsa onu uyguluyor fazura şişirmek için boşluğunuzu kollamıyor.

AVEA SENİNLE CİDDİ DÜŞÜNÜYORUM BUL BENİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadeve36 -- 18 Ekim 2012; 19:53:56 >
  • aveayı aradım 41 kuruş dakika dedi 0.41 değil özellikle sordum bütün şebeklerde aynı dedi bunu şebekelerin belirlemediğini BTK nın belirledidiğini söyledi turkcell avae vodafon aynıymıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentv

aveayı aradım 41 kuruş dakika dedi 0.41 değil özellikle sordum bütün şebeklerde aynı dedi bunu şebekelerin belirlemediğini BTK nın belirledidiğini söyledi turkcell avae vodafon aynıymıs

Heryöne 500dk kullanan biri olarak 0850 ne yöne? diye sordum avea ya evet anlıyorum demeye programıştı hanım kızımız.Heryöne 500dk diyerek sat hattını sonrada yok siz şunu aramışsınız diyerek yırtmasınlar işten.delikanlı gibi arkasında dursunar.Sadece bu forumda değil başka forumlardada okudum ve diğer operatörlerde bedava dakikalardan düşüyor konuşmalar.Kontrat bitsin zaten çıkıcam bu avea dan.AVEA 3tl diyerek 5tl fatura göndermek için 5 takla atan bir firma ki defalarca kazığını yedim.Turkcel 3tl diyorsa 3tl fatura geliyor ki son düzenlemelerle fatura limit vs gibi Vodafone da emin adımlarla ilerliyor.Kısmet olursa internet ve dakikayı kapsayan bir tafiye ile başka bir hatta geçicem.5tl fazla olsun ama güvenli bir şekilde kulanayım telefonumu.işim gücüm var ben bunların çakallıklarının takibini yapmak zorunda değilim.Devlet sakalla saçla uğraşmak yerine otursun bi ayar versin bu firmalara.Yurt dışında heryöne 1000dk ve yurtdışı sabit numaralar dahildi, sınırsız internet ve 500sms aylık sabit ücreti 25tl ye yıllarca konuşmuş biri olarak Türkiye'de halk aptal yerine konuyor.Gerçi sesini çıkartanda olmayınca şirketler ne yapsın

0.45 yazmışım evet arkadaşımız haklı olabilir yani 0.41 ise dakika başı 0.04 kuruş kar etmiş oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadeve36 -- 22 Ekim 2012; 4:28:26 >

• Vodafone da ucretsiz Dakika'dan düşüyor sitesindede yazıyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: anubis2005

Vodafone da ucretsiz Dakika'dan düşüyor sitesindede yazıyor zaten

Doğrudur ve eski bir Vodafone müşterisi olarak yurt dışı çağrılara çok deli üçretler ödemiştim dikkat edin konuşma değil çağrı atıyorum ve ücret yazıyordu Sonrasında Vodafone durum incelemesi vs vs 5tl gibi bir ücret dümüşlerdi dedim dalga mı geçiyorsunuz siz ve AVEA 'ya geçtik.Neyse sanırım her operatör örümcek misali ağ örmüş ve kazık atacak adam bekliyor.

Hey gidi Avrupa 15euro ver 1000dk Dünya'nın heryönüne ve sınırsız internet.Sınırsız derken 150gb veri indirsen bile gene aynı hızda ve sınırsız...Biz girmeyelim AB ye hala..

• quote:

Orijinalden alıntı: hhosafci

Turkcell'den 0850 ile başlayan numaraların ücretlendirilmesi ile ilgili gelen açıklama aşağıdadır.

Sayın Hoşafçı ,

0850'lü numaralara yapılan aramalar, mevcut tarifeniz ya da kampanyanız üzerinden, sabit hat araması gibi ücretlendirilir. Sabit hat yönüne geçerli paketiniz ya da hediye dakikanız varsa bu aramalar için de geçerlidir.

Full Pakette dakikaların hangi aramalarda geçerli olduğunu aşağıdaki link üzerinden kontrol edebilirsiniz.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/sayfalar/konusmavemesajlasma/faturalihat/full-paket-yeni.aspx

Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

İletişimde Turkcell’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
    Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Sağol, Turkcell'in sitesinde bulamadığım bilgiyi Donanımhaber'de bıldum sayende...

• dün fix card'ın 0850 ile başlayan müşteri hizmetleri numarasını aradım.avea'nın yıkılan paketini kullanıyorum ve konuşma süresi heryöne dakikalarımdan düştü..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.