DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Off-Road'a başlamak istiyorum araç seçimi yardımı.
51
Cevap
0
Favori
6.392
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Off-Road'a başlamak istiyorum araç seçimi yardımı.
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      84 Mesaj
      16 Mart 2011 00:39:50
      Merhabalar. Uzun zamandır aklımda olan off-road işine girişmek istiyorum. Özellikle memleketim Artvin'de ortam buna çok müsait. Yazları oraya giderek çeşitli aktivitelere katılmak istiyorum. Öncelikle ufak tefek bu iş ile ilgili bilgi sahibiyim. Ancak araç seçiminde çok zorlanacağa benziyorumm. Bu konu hakkında gerekli bilgiye sahip değilim. ortalama 30 bin lira bu iş için ayırıyorum. Hangi araçla başlamamı önerirsiniz.

• Yüzbaşı
      339 Mesaj
      16 Mart 2011 00:59:42
      lada niva

Araba Bedeni Taşır
      Motosiklet ise Ruhu...
    • Yarbay
      4296 Mesaj
      16 Mart 2011 08:46:40
      landrover discovery2 td5 veya rangerover TD5 derim ben, arazide de asfaltta da giderler.. niva ise asfaltta biraz kafa yapar,arazide ise 10 numara..

• Çavuş
      84 Mesaj
      16 Mart 2011 08:56:10
      Nivayı inceledim ama tam beklediğim gibi bi araç değil. Ben daha böyle hırçın bir şeyler istiyorum.

Discovery 2 ye bi bakmak lazım. Aklımda en yakın zamanda inceleyeceğim

Teşekkürler.

• Binbaşı
      1274 Mesaj
      16 Mart 2011 09:17:01
      http://www.sahibinden.c...donanimli-44743917/detay
      bu linkin daha ucuzunu bulup siz kendinize uygun hale getirebilirsiniz...

wrangler,CJ,niva diğer uygun modeller de bunlar.tercih edicek olsaydım eğer ya niva yada suzuki jimny tercih ederdim.yakıt konuşunda jeep biraz fazla yakıyor çünkü. . .

http://www.sahibinden.c...anli-2005-44817277/detay

• Yarbay
      6050 Mesaj
      16 Mart 2011 12:51:09
      Amaç gerçekten Off-Road ise birkaç tavsiyem olabilir, bütçe ne kadar?

Old Honda's newer die, they just get faster.

Green Mamba Returns / My Honda CRX Delsol Project & Redesign || Click For Details...
    • Yüzbaşı
      309 Mesaj
      16 Mart 2011 12:55:18
      Toyota Land Cruiser

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Çavuş
      84 Mesaj
      16 Mart 2011 16:23:01

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Amaç gerçekten Off-Road ise birkaç tavsiyem olabilir, bütçe ne kadar?

Yukarda da belirttim. 30 bin lira.

• Yarbay
      6050 Mesaj
      16 Mart 2011 16:56:20

quote:

Orijinalden alıntı: c.geckin

Alıntıları Göster

Yukarda da belirttim. 30 bin lira.

Beklentiniz tam olarak nedir?

Off-Road yarışlarına katılmak mı?

Off-Road sitelerindeki etkinliklere eşlik etmek mi?

Yeri geldiğinde dağa çıkıp yeri geldiğinde şehir içinde konforlu bir Jeep kullanmak mı?

Çünkü bunların hepsi farklı şeyler, öncelikle kafanızdaki Off-Road mantığını bilmek lazım.

Green Mamba Returns / My Honda CRX Delsol Project & Redesign || Click For Details...
    • Binbaşı
      1011 Mesaj
      16 Mart 2011 17:28:34

• Yarbay
      2747 Mesaj
      16 Mart 2011 18:45:31
      land rover defender

• Yarbay
      14855 Mesaj
      16 Mart 2011 19:12:09
      30 bin liranız varsa bunun hepsini bir araca bağlamak çok doğru değil. Mesela Suzuki Jimny gibi en fazla 17-18 bin lira verebileceğiniz ufak, konforlu, az yakan ve becerikli bir araç alabilirsiniz. Off-road zevkli ama masraflı bir spor zevkidir. Araç arazide her an her şeyle karşılaşabilir. Disco, Range gibi zaten kendi masrafı bitmek tükenmeyen bir aracı tutup araziye sokmanın yeni bir eş almaktan pek de farkı yok. Basit, hesaplı bir araç işinizi hayli hayli görecektir.

• Yarbay
      2747 Mesaj
      16 Mart 2011 19:13:29

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

30 bin liranız varsa bunun hepsini bir araca bağlamak çok doğru değil. Mesela Suzuki Jimny gibi en fazla 17-18 bin lira verebileceğiniz ufak, konforlu, az yakan ve becerikli bir araç alabilirsiniz. Off-road zevkli ama masraflı bir spor zevkidir. Araç arazide her an her şeyle karşılaşabilir. Disco, Range gibi zaten kendi masrafı bitmek tükenmeyen bir aracı tutup araziye sokmanın yeni bir eş almaktan pek de farkı yok. Basit, hesaplı bir araç işinizi hayli hayli görecektir.

+1 çok mantıklı

• Yarbay
      6050 Mesaj
      16 Mart 2011 19:32:32
      Suzuki arazide çok zayıf kalıyor malesef. Ayrıca stock bir araçla off-road yapılırsa arazide sorun yaşanır. En azından araziye çıkacak araca yükseltme kiti, yaklaşma açısı için custom çelik tamponlar, ön tampona vinç ve arazi lastikleri uygulamak gerekir.

• Çavuş
      84 Mesaj
      16 Mart 2011 22:36:17

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Alıntıları Göster

Beklentiniz tam olarak nedir?

Off-Road yarışlarına katılmak mı?

Off-Road sitelerindeki etkinliklere eşlik etmek mi?

Yeri geldiğinde dağa çıkıp yeri geldiğinde şehir içinde konforlu bir Jeep kullanmak mı?

Çünkü bunların hepsi farklı şeyler, öncelikle kafanızdaki Off-Road mantığını bilmek lazım.

Amacım yarış vs. değil. Sadece çeşitli etkinliklere katılıp tamamiyle hobi amaçlı bu işe girişmek istiyorum. Araç mayıs-eylül full kullanılacak. Yani kışın fazla kullanmayacağım.

• Çavuş
      84 Mesaj
      16 Mart 2011 22:42:22

quote:

Hocam suzukiyi inceledem fakat pek tarzım değil. Dediğim gibi biraz daha kalıplı hırçın bişey istiyorum. Artvin'in engebeli arazilerinde heba olur o araç

Daha çok şu tarda bişey var aklımda

http://www.sahibinden.c...-on-arka-dif-kilit/detay

• Çavuş
      84 Mesaj
      16 Mart 2011 22:51:38

• Yarbay
      3161 Mesaj
      16 Mart 2011 23:07:50
      Jeep Chrokee XJ(kare kasa diye de geçer) bakabilirsiniz.Yapılmış bir araç da alabilirsiniz, aldıktan sonra siz de bir şeyler yapabilirsiniz bu tamamen sizin tercihinize kalmış.

http://www.sahibinden.c...r-offroad-43788938/detay

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      17 Mart 2011 00:20:50
      istediğinizden fazla bilgiye www.gezenbilir.com dan ulaşabilirsiniz.

bence hemen hemen her hafta sonu olan offroad etkinliklerine katılın.gördüğünüz her aracı sahibinden isteyin kullanın .performanslarını görün.zaten kafanızda şekillenir ne istediğiniz. tek araç olarak kullanacaksanız modifiye sınırlı olur. ama sırf ofroad için kullanacaksanız dehşet bir şeyler olur
      30.000 e

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=70248.0

http://www.sahibinden.c...tay/?source=directSearch

mesla bunun gibi bi araçla başlayabilirsiniz.

ama önce mutlaka off road etkinliklerine katılın ve yaşayın devamı kendiliğinden gelir.

17 Mart 2011 00:23:49

bence hemen hemen her hafta sonu olan offroad etkinliklerine katılın.gördüğünüz her aracı sahibinden isteyin kullanın .performanslarını görün.zaten kafanızda şekillenir ne istediğiniz. tek araç olarak kullanacaksanız modifiye sınırlı olur. ama sırf ofroad için kullanacaksanız dehşet bir şeyler olur
      30.000 e

ama önce mutlaka off road etkinliklerine katılın ve yaşayın devamı kendiliğinden gelir.off road çılar çevresini mutlaka zehirlemek ister .etkinliklerde senin gibi birini boş bırakmazlar en temiz aracı en uygun fiyata bulurlar .işi bilenlere danışman en akıllıcası olur.

17 Mart 2011 00:25:59

30.000 e

ama önce mutlaka off road etkinliklerine katılın ve yaşayın devamı kendiliğinden gelir.off road çılar çevresini mutlaka zehirlemek ister .etkinliklerde senin gibi birini boş bırakmazlar en temiz aracı en uygun fiyata bulurlar .işi bilenlere danışman en akıllıcası olur.

• Yarbay
      14855 Mesaj
      17 Mart 2011 00:42:23
      Arzunuz bilir, fakat sadece ilanlara bakarak bu tip araç almaktan kaçının. Arazi aracı alıp araziye girmek ne yazık ki oto pazarından Corolla ya da Golf alıp binmeye benzemiyor. Her aracın bir karakteristiği, parça-bakım maliyetleri, kullanım amacı hatta işinde uzman ustaları var. Bana kalsa gider CJ5 alır makat maymunu gibi bir ağaçtan öbür ağaca zıplaya zıplaya giderim ama 15 milyarlık CJ5 almak için en kolay kısmı. :) Umarım kendimi anlatabilmişimdir. Şimdiden hayırlı olsun.

• Yüzbaşı
      534 Mesaj
      17 Mart 2011 00:51:15

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

+

Herşeyi paylaşmak için!!!
    • Yüzbaşı
      534 Mesaj
      17 Mart 2011 01:00:41

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

+

Herşeyi paylaşmak için!!!
    • Yüzbaşı
      685 Mesaj
      17 Mart 2011 09:13:47
      land rover, range rover gibi araçlar 4x4 kabiliyetine sahip olsalar da aslen şehirli yaratılmışlardır. Şu ana kada üretilmiş en iyi 4x4 lada niva, toyota land cruiser'dır. ancak hem yük taşıyayım ticaret yapayım, hem şehirde kullanayım lüks olsun derseniz pickup öneririm. üstelik ister 4x4 ister 4x2 kullanabilirsiniz, benzinden tasarruf edersiniz.

Pickuplar içinde Navara önde. Yeni Amarok geliyor. özellikle yaklaşma açısı, tırmanma kabiliyeti ve differansiyel oranları ile navara'dan daha kabiliyetli gözüküyor ama tabi daha ülkemize gelmedi. 1-2 ay bekleyip o aracı inceleyin derim...

• Binbaşı
      1152 Mesaj
      17 Mart 2011 10:36:01
      Suzuki Vitara (eski kasalar), Jimmy, Daihatsu Terios, Nissan Terrano, Rav 4 (ilk kasalar)

saygılarımla
    • Yarbay
      14855 Mesaj
      17 Mart 2011 10:37:02
      Navara arazide pek de kabiliyetli değil aslında. Fazla uzun, fazla ağır. Kardeşi Skystar 4x4 ise böcek gibidir. Hem de Navara kadar çok yakmaz. Bence en mantıklı tercihlerden bir tanesi o. Ama arkadaş binek bir araç istediğinden ondan bahsetmedim. Bu pick-up'larda monokok gövde yerine düz şasi kullanıldığını hatırlatalım. Oldukça kemikli yapıları vardır.

• Yüzbaşı
      541 Mesaj
    • Yarbay
      7882 Mesaj
      17 Mart 2011 14:22:43
      Suzuki jimny'nin küçük olduğuna bakmayın birçok büyük araçtan daha kabiliyetli Off-Road'a daha uygun biraz araştırmanızı tavsiye ederim özellikle videolardan izleyin.Bende birgün offroad için bir araç alacağım çok istediğim birşey ve bu araç defander yada Jimny olacak büyük ihtimal.

• Yüzbaşı
      685 Mesaj
      18 Mart 2011 11:24:40

quote:

Navara arazide pek de kabiliyetli değil aslında. Fazla uzun, fazla ağır. Kardeşi Skystar 4x4 ise böcek gibidir. Hem de Navara kadar çok yakmaz. Bence en mantıklı tercihlerden bir tanesi o. Ama arkadaş binek bir araç istediğinden ondan bahsetmedim. Bu pick-up'larda monokok gövde yerine düz şasi kullanıldığını hatırlatalım. Oldukça kemikli yapıları vardır.

Amarok'larda monoblok gövde var. o nedenle söyledim :)

• Binbaşı
      1021 Mesaj
      19 Mart 2011 19:30:28

quote:

Orijinalden alıntı: mrtem

land rover, range rover gibi araçlar 4x4 kabiliyetine sahip olsalar da aslen şehirli yaratılmışlardır. Şu ana kada üretilmiş en iyi 4x4 lada niva, toyota land cruiser'dır. ancak hem yük taşıyayım ticaret yapayım, hem şehirde kullanayım lüks olsun derseniz pickup öneririm. üstelik ister 4x4 ister 4x2 kullanabilirsiniz, benzinden tasarruf edersiniz.

Pickuplar içinde Navara önde. Yeni Amarok geliyor. özellikle yaklaşma açısı, tırmanma kabiliyeti ve differansiyel oranları ile navara'dan daha kabiliyetli gözüküyor ama tabi daha ülkemize gelmedi. 1-2 ay bekleyip o aracı inceleyin derim...

Land rover'a şehiriçi için yaratılmış demek gülünç olmuş
      Askeriyenin,telekomun ve diğer kamu kuruluslarının kullandıgı defender'lar ne marka?
      Dıscovery'leri alanlar araziye cıkmıyorsa bunda o aracın suçu ne?
      Bakın bakalım Dısco1ve2ler arazide neler yapabiliyorlar.
      L.R'a şehiriçi derken uzunlugu beşbuçuk metreye yakalasan pıck-upları
      offroad'da önermek de abes kacmış..
      Navarra pıck-uplar arasında iç mekan kalitesiyle öndedir başka da
      numarası yoktur.Arazide l200 cokk daha basarılıdır.Şehiriçinde de
      Actıonsports süspansiyon sistemiyle daha başarılır.
      Arkadaş 30binlik bütçem var derken Amarok'u bekleyin demek
      Konuyu açan arkadaşım yukarıda belirtildiği gibi,
      Gezenbilir adlı sitede satılık vasıtalar var tam aradıgınız türde,
      Cj5-7den tutun defender'lara Wrangler'dan toyotalara...
      Hepsinin sahibi belli,aracların geçmişleri belli..
      buraya kalsa daha fiyatı belli olmayan Amarok da
      7-8binliralık niva da tavsiye edilir

• Yüzbaşı
      685 Mesaj
      21 Mart 2011 08:49:04
      land rover ile gir bakalım araziye ne oluyor :) varmıymış karter kaplaması :) çok alemsin hacı :)

askeriyenin kullandığı jipten alacaksan başka :) nerde satılıo onlar söle biz de bakalım :D

• Binbaşı
      1021 Mesaj
      21 Mart 2011 18:01:15
      @Sayın Mrtem,
      ben kendim offroad yapmıyorum ama
      defender ile dıscovery1 ile gayet muntazam işler yapan arkadaşlarımı biliyorum.
      Yukardaki msjda belirttiğim sitede satılan araclarda var..
      Landrover'dan anladıgınız sadece RangeRoverlar ise hemcinsleri
      içinde arazide en başarılılarındadır.
      Defenderları da almak istiyorsanız gercekten sıfırlarını getiren bayiler var.
      Karter kaplaması denen olayı da zaten biçok jeepde bulamazsınız
      kaldı ki altı yüksek olan heraraca karter muhafazası koysanız offroadta
      basarılı olacak sayılmaz.
      Son yıllarda fütursuzca gelişen Suv,Crossover,jeep segmentindeki
      araclar onroad içindir cogunlukla.
      Son olarak offroadda lüks istemek,konfor istemek
      ''bizim yolumuz yol bittikten sonra başlar''diyenler için fazlasıyla lüks olur.
      ya konfordan vazgeçeceksiniz ya da cıkmak istediğiniz tepenin
      üstünden değil etrafından dolasacaksınız..
      Pick-up konusunda söyledikleriniz de kendizi haklı olarak görüyorsanız
      naçizane söylediklerimin hepsini cehalet olarak algılayın.
      Bu arada adım Deniz,yasım32,hacı,hoca deme zahmetinden kurtarayım sizi.

• Yarbay
      5716 Mesaj
      21 Mart 2011 20:11:36

quote:

land rover ile gir bakalım araziye ne oluyor :) varmıymış karter kaplaması :) çok alemsin hacı :)

askeriyenin kullandığı jipten alacaksan başka :) nerde satılıo onlar söle biz de bakalım :D

Sahibinden.com `a gir Defender yaz orada satiliyor.

2015 Dodge Journey R/T V6
      2013 Bmw 328i Modern line
    • Yarbay
      4469 Mesaj
      21 Mart 2011 20:23:30
      lada niva arazinin kralı'dır.

• Yarbay
      3219 Mesaj
      21 Mart 2011 21:35:15
      o işin uzmanı patrol ama bulman çok zor en iyisi lada dağdan aşağı top gibi yuvarlanarak iner.

hummer a bile diz çöktüreen araç

• Yarbay
      4669 Mesaj
      21 Mart 2011 21:44:50

quote:

arkadaşa tamamen katılıyorum. lada bir efsanedir.

• Yarbay
      5079 Mesaj
      22 Mart 2011 21:48:10
      nissan pathfinder,
      toyota rav4

Dacia Duster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 22 Mart 2011; 21:49:46 >

Toyota Corolla

1.33 Life | 2015 | İnci Beyaz
    • Er
      12 Mesaj
      29 Mart 2011 00:08:28
      1 haftadır başka bilgi girilmemiş bekleyeyim biraz daha...

2010 Ford Fiesta
    • Binbaşı
      1021 Mesaj
      29 Mart 2011 01:21:13
      hocam land roverları şehiriçi jeepleri ile bir tutan bir forum buarası..
      bosuna beklemeyin derim.
      bnm pick-up ile dik ve dar U dönüşleri iki hamlede dönerken
      land roverlar,L.C'ler,jeep modelleri varken offroad için
      pıck-up araç tavsiye ediliyor..
      Bir pıck-up nız varsa aslında üç aracınız vardır:
      kamyonet,binek,arazi aracı ve aslında üçüne de
      sahip değilizdir çünkü tam olarak üçünün görevini de onlar kadar yapamaz.

• Binbaşı
      1206 Mesaj
      29 Mart 2011 01:32:12
      lada niva

• Binbaşı
      1021 Mesaj
      29 Mart 2011 01:40:20
      Aslında bu soruya cvb vermek için nasıl bir off-road yapılacak ona bakmak gerekir..
      Bir araç off-road için ne kadar hazırlanırsa o kadarda asvalttan uzaklasır.
      konfor aranmaz parkura kadar en sagdan tıngır mıngır giderim zaten
      binek aracım var deniliyorsa ben Jeep cj modelleri derim

• Er
      5 Mesaj
      06 Şubat 2012 20:44:55
      arkadaşlar yeni üye oldum. off roada başlamak istıyorum. kafamda grand vitara yada grand cherokee var. bana yardım ediniz kararsız kaldım.
      bütçe 30 bin yardımlarınıza şimdiden teşekkürler. bide off road da düz vitesmi kullanılır otomatik vitesmi kullanılır teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minoenes -- 6 Şubat 2012; 20:47:15 >
    • Er
      5 Mesaj
      18 Şubat 2012 22:01:52
      2 haftadır bilgi girilmemiş biraz daha bekleyeyim ama lütfen cevap yazın

• Yarbay
      2070 Mesaj
      18 Şubat 2012 22:34:11
      quote:

Orijinalden alıntı: MAR00N 5

Toyota Land Cruiser

+1 Bunu yazmak için girmiştim Bu araç başlangıç değil evladiyelik ayrıca

quote:

Orijinalden alıntı: minoenes

arkadaşlar yeni üye oldum. off roada başlamak istıyorum. kafamda grand vitara yada grand cherokee var. bana yardım ediniz kararsız kaldım.
      bütçe 30 bin yardımlarınıza şimdiden teşekkürler. bide off road da düz vitesmi kullanılır otomatik vitesmi kullanılır teşekkürler.

Off-Road'da manuel vites daha uygundur.Debriyaj-gaz ayarı açısından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan G. -- 18 Şubat 2012; 22:35:18 >

Yaş 18
      BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR www.turkiyekanbankasi.com
      BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR https://twitter.com/trkykanbankasi
      BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR https://www.facebook.com/groups/turkiyekanbankasi/
    • Er
      5 Mesaj
      22 Şubat 2012 21:42:36
      teşekkurler araç seçimimde vitara mı jimny daha uygundur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minoenes -- 22 Şubat 2012; 21:47:53 >

• Er
      5 Mesaj
      22 Şubat 2012 21:45:11
      teşekkurler araç seçimimde vitara mı jimny mi daha uygundur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minoenes -- 22 Şubat 2012; 21:49:52 >

• Yüzbaşı
      875 Mesaj
      22 Şubat 2012 22:00:36
      Pm bakın lütfen...

Zenginlik ne kadar sahip olduğunda değil ne kadar verebildiğinde...
    • Er
      5 Mesaj
      03 Mart 2012 21:26:26
      pm bakın derken neyi kastettiniz

• Binbaşı
      1269 Mesaj
      03 Mart 2012 21:27:44
      quote:

land rover, range rover gibi araçlar 4x4 kabiliyetine sahip olsalar da aslen şehirli yaratılmışlardır.

yanlış bilginin dibi.

• Yarbay
      2328 Mesaj
      29 Mart 2012 20:16:05
      quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

Alıntıları Göster

yanlış bilginin dibi.

Aynen katılıyorum ilk yapılan aracı askeriyeye diye hatırlıyorum tamamen arazi amaclı üretilmeye baslandı

• Binbaşı
      1083 Mesaj
      31 Mart 2012 15:15:54
      arkadaşlar , sakat indirimi ile araç alınacağı için bir arkadaşım Dodge nitro sunu satıyor..

63.000tl 2008 model, 92.000km de ( forum kullanıcıları için pazarlık payı vardır. )

http://www.sahibinden.c...-kazasiz-80379834/detay/

elekrtonik sigara hakkında merak ettiğiniz her şey...
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Off-Road'a başlamak istiyorum araç seçimi yardımı.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.