Şimdi Ara

NEDEN VOLKSWAGEN (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
458
Cevap
5
Favori
31.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"In IIHS crash testing the Jetta received an overall "Good" rating in both front offset and side impact tests. In the side impact test the Jetta received "Good" marks in all nine measured categories.[97][98] In 2005, the Institute noted that the side impact protection performance was the best they had ever rated.[99] In 2006, the car received a "Top Safety Pick" award from the Institute.[100] The National Highway Traffic Safety Administration gave the fifth generation Jetta 4 stars for both driver and passenger protection in a frontal impact, while the car received 5 stars in a side impact crash test.[101] To tout the safety of the car, a series of television commercials with the tag line "Safe happens" showed the car being involved in a collision whilst afterward the occupants are shown to have emerged unscathed."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendux -- 16 Mart 2011; 13:53:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn joshcyoon

Bence kotu araba yoktur.kaitesi dusuk ve kalitesi yuksek araclar vardir.kaliteden kastim kullanilan malzemeler motor vites vs.tum parcalar.o yuzden onemli olarak fiyat on plana cikiyor sinifina gore.sonucta araba isinin sonu yok.bircok marka araba kullanan biri olarak soyluyorum bir bmw ile fiat renault vw arasinda far elbet olacaktir.ayrica rolls royce bentley gibi araclarida bmw mercedes audi gibi araclarla kiyaslarsaniz bu araclardan daha kaliteli oldugu gorulebilir.bu durumda bmw mercedes audi kalitesizmi diyecegiz.sonucta herkes maddi olanaklari cercevesinde en uygun araci almaya calisiyor.bize diyecek tek sey hayirlu ugurlu kazasiz belasiz binmek olmasidir.

Mesajınıza katılıyorum.

Zaten herkes aynı değerlendirme ve kriterlere göre araç alsa, diğer marka ve model araçlar hiç olmazdı.
    Arabayı bir noktadan diğer noktaya gitme olarak gören bir kimse için Abs, klima ve en az iki havayastığı yeterlidir veya bunlar da gereksizdir. Aracın içinin gürültülü olmasının önemi yoktur. Marka model önemli değildir ama sorunsuzluk önemlidir, servis önemlidir vb. Bu listeyi çoğaltabiliriz.

Diğer taraftan tercih önceliği otomatik vitesse bu kişi için manuel vites bir aracın önemi yoktur.
    Artık ülkemizde de araç ihtiyaç olarak görülüyor ve birçok insan bu düşüncelerle araç alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

quote:

Bence kotu araba yoktur.kaitesi dusuk ve kalitesi yuksek araclar vardir.kaliteden kastim kullanilan malzemeler motor vites vs.tum parcalar.o yuzden onemli olarak fiyat on plana cikiyor sinifina gore.sonucta araba isinin sonu yok.bircok marka araba kullanan biri olarak soyluyorum bir bmw ile fiat renault vw arasinda far elbet olacaktir.ayrica rolls royce bentley gibi araclarida bmw mercedes audi gibi araclarla kiyaslarsaniz bu araclardan daha kaliteli oldugu gorulebilir.bu durumda bmw mercedes audi kalitesizmi diyecegiz.sonucta herkes maddi olanaklari cercevesinde en uygun araci almaya calisiyor.bize diyecek tek sey hayirlu ugurlu kazasiz belasiz binmek olmasidir.

Mesajınıza katılıyorum.

Zaten herkes aynı değerlendirme ve kriterlere göre araç alsa, diğer marka ve model araçlar hiç olmazdı.
    Arabayı bir noktadan diğer noktaya gitme olarak gören bir kimse için Abs, klima ve en az iki havayastığı yeterlidir veya bunlar da gereksizdir. Aracın içinin gürültülü olmasının önemi yoktur. Marka model önemli değildir ama sorunsuzluk önemlidir, servis önemlidir vb. Bu listeyi çoğaltabiliriz.

Diğer taraftan tercih önceliği otomatik vitesse bu kişi için manuel vites bir aracın önemi yoktur.
    Artık ülkemizde de araç ihtiyaç olarak görülüyor ve birçok insan bu düşüncelerle araç alıyor.

İhtiyaçlar sonsuzdur. Ne kadar paranız varsa o kadar iyi donanımlısını alırsınız almasanız bile almak istersiniz. "İşte şunlar bana yeterli" denilerek araba alınmaz. Konfor yoksunu araçlar bir zaman sonra bırakın arabayı insanı hırpalamaya başlar. Sürüş keyfini yok eder. Zaten bu tip araçları alan kişiler hiçbir şey beklemeden çoğunlukla iş için kullanılan şirket araçlarıdır ve hor kullanılırlar.
    Sonuç olarak şu kadar paranız varsa Renault; şundan da fazla varsa Volkswagen; şundan şu kadar daha fazla varsa Audi alırsınız.

Şahsen ben Audi veya Mercedes alacak kadar parası olupta Renault alan bir kimse görmedim. VW işte bu noktada ayrılıyor. VW bir tutkudur ne kadar çok paranız olsa da yeniden tercih ettiriyor kendisine. Reklam filmindeki gibi "Bir Volkswagen yerine tercih edilebilecek başka bir araç yine Volkswagen'dir."

Ayrıca üstte bir arkadaş Renault marka bir aracını uzun yıllar sorunsuz kullanmış. Kendisini kutluyorum ve şanslı insanlar arasına ekliyorum Tonla Renault kullanıcısı var kendi çevremiz de dahil. Büyük çoğunluğu ucuz olmasından ötürü şikayet etmiyor ancak çıkardığı arzlarla artık ucuz olsa bile yaka silkmiş durumda. Uydurmuyoruz bunları kullanıcıların ağzından söylüyoruz. Anlatmaya çalıştığımız da budur.

Her ne kadar milyonlarca aracı geri çağırmış olsa da Toyota, Ford, Volvo hatta aynı grup markası olan Audi VW ile kıyaslanabilir. Renault değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekkral34 -- 16 Mart 2011; 17:29:04 >

• gecmiş yıllarıda baz alarak;

reno---brodway
    pejo---206
    toyota-corolla
    ford-focus (1.nesil)
    honda--civic
    opel--corsa vectra
    .
    .
    vw ye gelecek olursak polo,golf,jetta(bora),passat,toureg

goruldugu gibi vw nin hemen hemen her sınıf aracı cok tutulmus ve sorunsuzca yıllardan beri kullanılmış,kasa model ne olursa olsun kısaca vw nin her sınıfda basarılı arabası var,diger marklarda sizce yazdıklarım dısında hangisi basarılı.bence secimde bundan kaynaklanıyor.
  • Tekkral34,

Parası az olan reno alır, eğer parası çoksa kesinlikle reno almaz mantığı sizin görüşünüz. Yani vw veya audi, mercedes almayan parası yetmediği için öyle mi.
    vw, mercedes ,audi vb. araç sahiplerinin parası çok, reno sahiplerinin parası az çünkü parası olsa reno almazdı mı demek istiyorsunuz. Acaba buna sizden başka kim inanır.

vw ile reno kıyaslanamaz diyerek ne kadar marka fanatiği olduğunuzu kendiniz söylüyorsunuz. Günümüzde artık bu kıyaslama yapılıyor ve vw kalite konusundaki eksileri biliniyor.

Hele audi ile vw kıyaslamanız. Vw sadece fiyat ve zam konusundaki birinciliğini kimseye kaptırmıyor.
  • quote:

Tekkral34,

Parası az olan reno alır, eğer parası çoksa kesinlikle reno almaz mantığı sizin görüşünüz. Yani vw veya audi, mercedes almayan parası yetmediği için öyle mi.
    vw, mercedes ,audi vb. araç sahiplerinin parası çok, reno sahiplerinin parası az çünkü parası olsa reno almazdı mı demek istiyorsunuz. Acaba buna sizden başka kim inanır.

vw ile reno kıyaslanamaz diyerek ne kadar marka fanatiği olduğunuzu kendiniz söylüyorsunuz. Günümüzde artık bu kıyaslama yapılıyor ve vw kalite konusundaki eksileri biliniyor.

Hele audi ile vw kıyaslamanız. Vw sadece fiyat ve zam konusundaki birinciliğini kimseye kaptırmıyor.

Herkes bütçesine göre araba alır bu bir gerçek yani. Çok parası olup da az konforlu arabayı tercih etmiş birisi olabilir mi?

Ayrıca Renault ne zaman kendi segmentlerinde daha iyi araba yapar o zaman kıyaslarım. Passat, Caddy, Transporter, Golf, Polo.. Renault"da bu araçların karşılıkları hangi araçlar buyrun kıyaslayın. Henüz Phateon, Scirocco, Passat CC gibi araçların karşılıkları bile yok. VW içinde Jetta dışında kıyaslanabileceği hiçbir aracı yok. Objektif olun biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

quote:

Tekkral34,

Herkes bütçesine göre araba alır bu bir gerçek yani. Çok parası olup da az konforlu arabayı tercih etmiş birisi olabilir mi?

Ayrıca Renault ne zaman kendi segmentlerinde daha iyi araba yapar o zaman kıyaslarım. Passat, Caddy, Transporter, Golf, Polo.. Renault"da bu araçların karşılıkları hangi araçlar buyrun kıyaslayın. Henüz Phateon, Scirocco, Passat CC gibi araçların karşılıkları bile yok. VW içinde Jetta dışında kıyaslanabileceği hiçbir aracı yok. Objektif olun biraz.

Parasi olupta konforsuz araba alan varmidir demissiniz.

Bizim var.hem sirket hem kisisel araclarimiz toplamda 40 civarini buluyor.iclerinde bmw audi cadillac lincolnde var.chery tiggo fiat 500 gibi araclarda var.vw olarakta scirocco R siparisi verdim ve bir donemde 2007 model new beetle kullandim.

Olay parayla ilgili degil.bir cadillac escalade yada bmw 7 seriside begenebiliyorum.bir fiat 500 yada chery tiggoda.bence olay insanin icine sinmesi araci begenmesi sonrada maddi durumuna gore araclari begenip iclerinden secmek oluyor.

• Tekkral34,

Mesajlarımı okuyanlar benim ne kadar objektif olmaya çalıştığımı bilir. Ama buradaki iddiaların ne kadar subjektif değerlendirme olduğu zaten görülüyor. Örneğin, "parası olan konforsuz araba almaz" sözü gibi.
  • quote:

quote:

quote:

Tekkral34,

Bizim var.hem sirket hem kisisel araclarimiz toplamda 40 civarini buluyor.iclerinde bmw audi cadillac lincolnde var.chery tiggo fiat 500 gibi araclarda var.vw olarakta scirocco R siparisi verdim ve bir donemde 2007 model new beetle kullandim.

Olay parayla ilgili degil.bir cadillac escalade yada bmw 7 seriside begenebiliyorum.bir fiat 500 yada chery tiggoda.bence olay insanin icine sinmesi araci begenmesi sonrada maddi durumuna gore araclari begenip iclerinden secmek oluyor.

quote:

Tekkral34,

Mesajlarımı okuyanlar benim ne kadar objektif olmaya çalıştığımı bilir. Ama buradaki iddiaların ne kadar subjektif değerlendirme olduğu zaten görülüyor. Örneğin, "parası olan konforsuz araba almaz" sözü gibi.

"Zaten bu tip araçları alan kişiler hiçbir şey beklemeden çoğunlukla iş için kullanılan şirket araçlarıdır ve hor kullanılırlar."

diye bir yorumum vardı üstte.. Tercih nedenlerinden birisi de iş için kullanılması.. Sizin verdiğiniz örnek ise mesela bir fiat500 tamamen spesifik bir araç.. Fantastik bir seçim olur ondan öteye gidemez. Çok parası olupta "benim arabam" diyebileceği bir araba için Renault tercih edilmez. Edilmemiştir. Eden de çok çok nadir istisnalardır. Ya reklamcıdır ya da o Renault firmasında çalışan birisidir. Diğer yönden baktığınızda paranız yoksa zaten verdiğiniz örnek gibi Lincoln"de alamazsınız

@sezginaydogan
    Ve yineliyorum.. Renault ve VW kalite konusunda asla karşılaştırılamaz. Tercih meselesidir. Renault az yakar, parçası ucuzdur, masrafsızdır alırsın. Buna kimse de karışamaz. Ancak lüx ve konforlu bir araç seçeneği olarak tercih edilmez yüzdesi çok düşüktür. Bunu ben değil istatistikler söylüyor. Biraz araştırırsanız siz de aynı sonuçlara ulaşacaksınız.

Passat mı Latitude mi..
    Caddy mi Kangoo mu..
    Polo mu, Golf mü Clio mu.. Megane mı.. Jetta mı.. Fluence mi..
    Transporter mı, Trafic mi..

Objektif yoruma davet ediyorum sizi..

Phateon, Passat CC ve Scirocco gibi araçların rakibi bile yok Renault"da.. Olanları da kalite ve konfor yönünden karşılaştırın..

Bir tek Jetta"yı hariç tutuyorum çünkü hayal kırıklığı.. Ama dış tasarımı konusunda Fluence"den daha yakışıklı.. Bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekkral34 -- 16 Mart 2011; 19:40:07 >

• bu olay neden vw reno kapışmasına döndü anlamadım ya şimdi biri demişki parası az olan reno alır ne alakası var kardeşim ya 80.000 latudude alan laguna alan koleos alan adamın parası azmı yani bu olay bence abartıyorsunuz hemde fazlasıyla bende 2004 transporter vardı 9+1 öğrenci taşıyordum çok masraflı oldu bana sattım üstüne reno trafic aldım 2009 model son derece memnunum bugün vw hiçmi tutmayan sevilmeyen arabası yok var kaç tane tuareg var allah aşkına bu tanıdığızda ender raslanan bir vw yada kaçtane passat cc var bunlardan niye hiç bahsetmiyorsunuz bence reno ve vw kıyaslamak çok yanlış en azından reno boş araba satmıyor bir bakın bakim latudedin en alt donanımı nerdeyse comfortline jettaya denk geliyor ama arada dağlar kadar donanım farkı var vw eğer vw parası az olan alıyorsa VW NİDE PARASININ HESABINI BİLEYEN MARKA DÜŞKÜNÜ SADECE EN İYİ ARABA VW YAPAR DİYEN VW FANATİKLERİ ALIR
    SANAYİDE BİR USTA VAR ONUN VW İLGİLİ YORUMU AYNEN ŞU
    BU VW İSTESE DAHA ÇOK ARABA SATAR NASIL OLCAK USTA O ÇOK BASİT KABA DAİRE GİBİ ARABA SATSIN SADECE ŞASE KAPI DİREKSİYON CAM OLSUN GERİSİNİ ALAN YAPSIN DESE VW EMİN OL HERKES KABUL EDER BENCEDE AYNEN ÖYLE VW SİZE BOŞ ARABA VERSE İÇİNİ SİZ KEFANIZA GÖRE DÖŞEYİN DESE EMİNİM HEPİİNİZ KABUL EDERSİNİZ

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair
    BU VW İSTESE DAHA ÇOK ARABA SATAR NASIL OLCAK USTA O ÇOK BASİT KABA DAİRE GİBİ ARABA SATSIN SADECE ŞASE KAPI DİREKSİYON CAM OLSUN GERİSİNİ ALAN YAPSIN DESE VW EMİN OL HERKES KABUL EDER BENCEDE AYNEN ÖYLE VW SİZE BOŞ ARABA VERSE İÇİNİ SİZ KEFANIZA GÖRE DÖŞEYİN DESE EMİNİM HEPİİNİZ KABUL EDERSİNİZ
    .
    bu konuda şu ana kadar okuduğum en absürd ve subjektif yorum....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Tekkral34,

quote:

Tekkral34,

"Zaten bu tip araçları alan kişiler hiçbir şey beklemeden çoğunlukla iş için kullanılan şirket araçlarıdır ve hor kullanılırlar."

diye bir yorumum vardı üstte.. Tercih nedenlerinden birisi de iş için kullanılması.. Sizin verdiğiniz örnek ise mesela bir fiat500 tamamen spesifik bir araç.. Fantastik bir seçim olur ondan öteye gidemez. Çok parası olupta "benim arabam" diyebileceği bir araba için Renault tercih edilmez. Edilmemiştir. Eden de çok çok nadir istisnalardır. Ya reklamcıdır ya da o Renault firmasında çalışan birisidir. Diğer yönden baktığınızda paranız yoksa zaten verdiğiniz örnek gibi Lincoln"de alamazsınız

@sezginaydogan
    Ve yineliyorum.. Renault ve VW kalite konusunda asla karşılaştırılamaz. Tercih meselesidir. Renault az yakar, parçası ucuzdur, masrafsızdır alırsın. Buna kimse de karışamaz. Ancak lüx ve konforlu bir araç seçeneği olarak tercih edilmez yüzdesi çok düşüktür. Bunu ben değil istatistikler söylüyor. Biraz araştırırsanız siz de aynı sonuçlara ulaşacaksınız.

Passat mı Latitude mi..
    Caddy mi Kangoo mu..
    Polo mu, Golf mü Clio mu.. Megane mı.. Jetta mı.. Fluence mi..
    Transporter mı, Trafic mi..

Objektif yoruma davet ediyorum sizi..

Phateon, Passat CC ve Scirocco gibi araçların rakibi bile yok Renault"da.. Olanları da kalite ve konfor yönünden karşılaştırın..

Bir tek Jetta"yı hariç tutuyorum çünkü hayal kırıklığı.. Ama dış tasarımı konusunda Fluence"den daha yakışıklı.. Bence..

Fiat 500 fantastik bir ornek diyorsunuz.o zaman kullandigimiz bazi araclardan ornek vereyim.nissan juke qashqai,hyundai ix20,ix35,ix55,genesis,genesis coupe,mini coopers,countryamn s all4,bmw 530d,x6 4.0i,z4 3.5i ve diger markalar(yazmadim fazla uzamasin konu).buraya bakinca size gore hyundai nissan bmw den kotudur.bmw 530d alan birisi gidip ix20 almaz.oysa ben kullaniyorum.nedenide hosuma giden araclar.yakin zamandada bentley mulsanne yada rolls royce ghost almayi dusunuyoruz.bu durumda da bmw bu araclara gore kalitesiz para verilmeyecek bir arac olacaktir mantiginiza gore.

Herkesin araci kendine iyidir guzeldir.onemli olan insanin icine sinmesi ve maddi olanaklari cercevesinde alabilecegi arac olmasi.gerisi bos kimin ne dedigi onemli degil bence.

• parası olan bmw mercedes gibi markaların üst sınıfı aracına binen insanlar, özel hayatlarında gidip de ayrıca hyundai i20 almaz arkadaşım, sizin gibi alan az da olsa kişiler mutlaka olabilir ama istisna olduğunuz bir gerçek,iyi para kazanan, masa başında işi olan, tarla bayır dolaşmayan, inşaat harfiyat gibi işlerle alakası olmayan, şirket arabası haricinde b-c sınıfı araçlara genelde para bağlamaz, gidip direkt e sınıfından başlayan arabalara biner.Burada kupon araç sevenleri hariç tutuyorum, adam gidip extradan fiat 500 alabilir, mini alabilir ama gidip de accent almaz....
    ayrıca özel olmayacaksa yukarıdayazdığınız araçlar birreysel olarak sizin kendi araçlarınız mı, yoksa eşin, dostun,şirketin, çevrenizdeki arkdaşların araçlarının listesi mi? merak ettim. sizin araçlarınızsa garajınızın bir resmini koyarsanız sevinirim...en azından genesis ile bir hyundai i20 yanyana iyi gider....
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair
    .
    bu konuda şu ana kadar okuduğum en absürd ve subjektif yorum....

YAKINDIR YAPMASI MEREK ETMEYİN hıngkine jetta için eylül 2011 gün verdiklerini duydum ben bugün gerisini siz düşünün artık yakında olmayan evin kredisini ödüyüyorsunuz sonra ev bitince teslim alyorsunuz ya aynısı olur bence arabaya borç ödemeye başlarsınız zaten teslim alana kadar borcuda biter :)))

• Sayin evolvo araclarin hepsi bizim.ama durum soyle.annemin babamin benim araclarimiz ve sirketimizin araclari toplam 40 civari arac var.ben daha cok genc islerini tercih ediyorum.ama arada genesis gibi araclarida kullandigim oluyor.
  • vw için sıra verildiği özellikle jetta için eylül 2011 sıra verildiği belirtiliyor. Merak ettiğim bu satış rakamlarına niye yansımıyor acaba. Sanki satış rekorları kırıyormuş izlenimi veriliyor.

Kaynak : arabam.com

• quote:

vw için sıra verildiği özellikle jetta için eylül 2011 sıra verildiği belirtiliyor. Merak ettiğim bu satış rakamlarına niye yansımıyor acaba. Sanki satış rekorları kırıyormuş izlenimi veriliyor.

Kaynak : arabam.com

Bunu bende anlamis degilim.dogus otodan kaynaklandigini dusunuyorum.scirocco icin bize 7 ay sure verdiler.audi A7 icin ise simdi siparis alirlarsa agustosta 2012 olarak teslim edeceklerini soylediler.

• 2020 deseler ne olcak gene bekliyceksiniz büyük markaya beklemeside uzun oluyor :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: texmo

gecmiş yıllarıda baz alarak;

reno---brodway
    pejo---206
    toyota-corolla
    ford-focus (1.nesil)
    honda--civic
    opel--corsa vectra
    .
    .
    vw ye gelecek olursak polo,golf,jetta(bora),passat,toureg

goruldugu gibi vw nin hemen hemen her sınıf aracı cok tutulmus ve sorunsuzca yıllardan beri kullanılmış,kasa model ne olursa olsun kısaca vw nin her sınıfda basarılı arabası var,diger marklarda sizce yazdıklarım dısında hangisi basarılı.bence secimde bundan kaynaklanıyor.

Sanki bu sıralamada ve listede bir hata var gibi.Yanılıyormuyum, yoksa opelin astra modeli, 2000 li yılların başında ülkemizdeki en çok satılan model değilmiydi?
  • neden Volkswagen ?
    cevap; Çünkü adamlar BMW MERCEDES den ucuz en kaliteli araçları yapıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 17 Mart 2011; 13:29:46 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.