Şimdi Ara

NEDEN VOLKSWAGEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
458
Cevap
5
Favori
31.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aramızda bir çok volkswagen araba sahibi arkdaşlar var burda neden volkswagen sorusuna en iyi cevabıda inanıyorum o arkdaşlar verecek

İyi bir konu olması dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 27 Aralık 2011; 0:43:09 >

• Baştan sona dikkatle okuyun bence :

http://www.hurriyet.com.tr/advertorial/17186191.asp

en çok burası garibime gitti :

..... "Müşteri memnuniyetini, showroomdan içeri girdikleri andan itibaren en üst seviyede tutmayı amaçlayan satış sonrası hizmetler felsemiz".....
  • quote:

Orijinalden alıntı: i386

Yazının hemen hemen tamamını okudum. Bu bir "ilan yazısı"dır. Sanki "haber yazısı" gibi bir izlenim verilmiş.

Burada yazılanlara bakınca insan ister istemez vw'ne haksızlık yapıldığını düşünüyor.

Özellikle daha kapıdan içeri girerken başlayan en üst seviyede müşteri memnuniyeti ve sorunsuzluk konusunda Toyatanın rekoru elinden alındı gibi.

Baştan sona dikkatle okuyun bence :

..... "Müşteri memnuniyetini, showroomdan içeri girdikleri andan itibaren en üst seviyede tutmayı amaçlayan satış sonrası hizmetler felsemiz".....

• Bu mesajın düzeltilmiş hali.

Yazının hemen hemen tamamını okudum. Bu bir "ilan yazısı"dır. Sanki "haber yazısı" gibi bir izlenim verilmiş.

Burada yazılanlara bakınca insan ister istemez vw'ne haksızlık yapıldığını düşünüyor.

Özellikle daha kapıdan içeri girerken başlayan en üst seviyede müşteri memnuniyeti ve sorunsuzluk konusunda Toyatanın rekoru elinden alındı gibi.

Orijinalden alıntı: i386

Baştan sona dikkatle okuyun bence :

• http://www.youtube.com/watch?v=4PiwNWZsiM0&NR=1

yeterli cevabı bulursunuz cihanair ve diger anti vw ciler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

http://www.youtube.com/watch?v=4PiwNWZsiM0&NR=1

helal kardeşim bazı toyotacı renocu arkadaşlar görmüşlerdir heralde dünya gözüyle
  • bendende bu
    http://www.youtube.com/watch?v=PIsao6YG4Zo&NR=1
    görüyormusunuz polo yu kabın hasar görmüyor reno olacaktı pheaton un karsısında çarşaftı şimdiye
  • quote:

VW kullanmak zaten bir ayrıcalıktır. Ancak şunu da söylemek lazım. VW artık 4. seriideki gibi araç üretmiyor. Kaliteleri düşmüş. Mesela ben Jetta'da Bora'daki tadı ve konforu bulamadım açıkçası. Passat her zamanki gibi şahane. İlk çıktığından beri üzerine koyarak mükkemel bir araç haline geldi. 2011 yeni dizaynları çok yakışıklı olmuş gerçekten ben çok beğendim. Kullanma şansım olmadı hiçbirini ama denemek için can atıyorum açıkçası.

Bir de Volkswagen orta sınıfın ciğer konumunda. Renault, Honda gibi markalarla kıyaslanması çok gülünç. Erişemiyorsanız kötülemeyin bari. Benim için zaten lider Audi'dir. Orta segmentte de kesinlikle VW.
    Bir de kötüleyenlerin kesinlikle bir VW araç sahibi olmadıklarını düşünüyorum. Ya da hiç deneme şansı bulamadıklarına eminim. Hayır bir de Fluence ve Jetta arasında anahtar teslim benzinli fiyatları 2 bin lira kadar oynuyor. Jetta biraz daha pahalı. Şimdi biraz daha fazla verip yeni Jetta almamak ahmaklıksa Hyundai benim için dünya lideridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekkral34 -- 12 Mart 2011; 22:49:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

quote:

VW kullanmak zaten bir ayrıcalıktır. Ancak şunu da söylemek lazım. VW artık 4. seriideki gibi araç üretmiyor. Kaliteleri düşmüş. Mesela ben Jetta'da Bora'daki tadı ve konforu bulamadım açıkçası. Passat her zamanki gibi şahane. İlk çıktığından beri üzerine koyarak mükkemel bir araç haline geldi. 2011 yeni dizaynları çok yakışıklı olmuş gerçekten ben çok beğendim. Kullanma şansım olmadı hiçbirini ama denemek için can atıyorum açıkçası.

Bir de Volkswagen orta sınıfın ciğer konumunda. Renault, Honda gibi markalarla kıyaslanması çok gülünç. Erişemiyorsanız kötülemeyin bari. Benim için zaten lider Audi'dir. Orta segmentte de kesinlikle VW.
    Bir de kötüleyenlerin kesinlikle bir VW araç sahibi olmadıklarını düşünüyorum. Ya da hiç deneme şansı bulamadıklarına eminim. Hayır bir de Fluence ve Jetta arasında anahtar teslim benzinli fiyatları 2 bin lira kadar oynuyor. Jetta biraz daha pahalı. Şimdi biraz daha fazla verip yeni Jetta almamak ahmaklıksa Hyundai benim için dünya lideridir.

yazını okuyunca sadece güldüm başka birşey elimden gelmedi bu vw almanın nesi ayrıcalık önce ondan başlayalım bence dünyada iyi araba sınıfı yanlış bu işin kralı kim neddrse desin bence mersodur yani mercedes onun arabalarındaki sürüş zevkini ben ne bmw nede audi buldum renoyu kötülemek yerine önce vw bir bak derim türkiyede sizin gibi düşünen vw fanatikleri için tek söylenecek lafım var
    BİLDİĞİMİZ ŞAHİNİ AZCIK KAPORTASINI DEĞİŞTRİN AZCIK ÇİZGİLERİNİ DÜZELTİN BİR ABS BİRDE 2 TANE AİRBAG KOYSAK DİREKSİYOUN ORTASINA VW ARMASI BİRDE KAPUTA SİZ DEERSNİZKİ VAY BE VW GENE YAPMIŞ YAPACAĞINI BU NEGÜZEL ARABA HUCUM EDERSİNİZ DOĞUŞ OTOYA BUNADA EMİNİM
    artık kötü araba yok beyler sadece iş biraz zevk meselesi bunu aklınızdan çıkartmayın benim gözümde toyota hyundai ağzıyla kuş tutsa gene kapıma koymam buzaman kadar vw hep eleştirdim ama hiç kötü araba demedim dememde bu diyen zaten arabadan anlamıyor sadece çok pahalı ve düşük donanım ya hep bu örneği veriyorum gene vericem 38500 tl yeni polo aldık comfortline dsg şansıman arabada sis farı yok ya sözde en full diğer Markaları bir araştırın dacia bile en full olan arbada sisi farı vardır ama vw yok adamalar YAKINDA KABA DAİRE SATAR GİBİ ARABA SATICAK KORKUYORUM SADECE ŞASE 4 KAPI CAM DİREKSİTYON VİTES BİZDEN BU KADAR GERİSİNİ SİZ KAFANIZA GÖRE KOYUN DİYCEK AMA SİZ ONADA EYVALAH EDİCEKSİNİZ BIRAKIN ARTIK ŞU VW EN İYİ ARABAYI YAPAR MUHABBETİNİ BENCE
    (ÖNEMLİ NOT POLOYU YENGEME ALDIK )
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

quote:

yazını okuyunca sadece güldüm başka birşey elimden gelmedi bu vw almanın nesi ayrıcalık önce ondan başlayalım bence dünyada iyi araba sınıfı yanlış bu işin kralı kim neddrse desin bence mersodur yani mercedes onun arabalarındaki sürüş zevkini ben ne bmw nede audi buldum renoyu kötülemek yerine önce vw bir bak derim türkiyede sizin gibi düşünen vw fanatikleri için tek söylenecek lafım var
    BİLDİĞİMİZ ŞAHİNİ AZCIK KAPORTASINI DEĞİŞTRİN AZCIK ÇİZGİLERİNİ DÜZELTİN BİR ABS BİRDE 2 TANE AİRBAG KOYSAK DİREKSİYOUN ORTASINA VW ARMASI BİRDE KAPUTA SİZ DEERSNİZKİ VAY BE VW GENE YAPMIŞ YAPACAĞINI BU NEGÜZEL ARABA HUCUM EDERSİNİZ DOĞUŞ OTOYA BUNADA EMİNİM
    artık kötü araba yok beyler sadece iş biraz zevk meselesi bunu aklınızdan çıkartmayın benim gözümde toyota hyundai ağzıyla kuş tutsa gene kapıma koymam buzaman kadar vw hep eleştirdim ama hiç kötü araba demedim dememde bu diyen zaten arabadan anlamıyor sadece çok pahalı ve düşük donanım ya hep bu örneği veriyorum gene vericem 38500 tl yeni polo aldık comfortline dsg şansıman arabada sis farı yok ya sözde en full diğer Markaları bir araştırın dacia bile en full olan arbada sisi farı vardır ama vw yok adamalar YAKINDA KABA DAİRE SATAR GİBİ ARABA SATICAK KORKUYORUM SADECE ŞASE 4 KAPI CAM DİREKSİTYON VİTES BİZDEN BU KADAR GERİSİNİ SİZ KAFANIZA GÖRE KOYUN DİYCEK AMA SİZ ONADA EYVALAH EDİCEKSİNİZ BIRAKIN ARTIK ŞU VW EN İYİ ARABAYI YAPAR MUHABBETİNİ BENCE
    (ÖNEMLİ NOT POLOYU YENGEME ALDIK )

Mercedes alacak kadar paramız olsaydı zaten burada bunun tartışmasını yapmazdık. VW üst değil orta segmentte bir markadır. Mercedes ile kıyaslanması çok yanlış. Ayrıca birçok marka model araç kullanmış bizzat test etmiş birisi olarak söylüyorum VW'deki rahatlık ORTA SINIF içinde hiçbir araçta yok. Ayırca güvenlik ve sağlamlık her şeyden önce gelir. Farklı markaların Allah korusun bir kazada nasıl dağıldıklarına şahit olduk. Bundan hariç uzun sürüşlerde kesinlikle sizi fazla yormuyor. Ben bunu uzun süre Bora kullanmış ve hala daha kullanmakta olan biri olarak söylüyorum ve yazımda da Jetta'nın Bora kadar iyi olmadığını söylemiştim. Sadece 2011 kasaları nasıldır denemediğim için yorum yapamıyorum.

Sis farı yok şuyu yok buyu yok meselesine gelince bu çoğu büyük firmada olduğu gibi bir PAZARLAMA STRATEJİSİdir. O donanımlara sahip olmak için bir miktar parayı daha gözden çıkarmanız gerek. Ve bu miktar herhangi bir yerde taktırabileceğinizden 3-4 misli daha pahalı. Uğraşmak istemeyenler, doğrudan full orijinal anahtar teslimi isteyenler için kafa karıştırıcı tasarımdan ibaret..

BMW 1 seriisinden örnek verelim. Donanım olarak ne var? Hiçbir şey.. Ama ya fiyatları..

Büyük araç üreticilerinin hepsi aynı taktiği izliyor. Hem VW, Mercedes, BMW vs sahibi olacaksın hem de full donanım olacak.. Ne ala Ha var yok değil taban fiyatıyla şöyle bir 10 - 15 bin lira kadar oynuyor en az.

Dacia'da da var. Fiat'ta da var hatta Doğan SLX'de de var.. Bu markalar size full donanım sunduğu için bu araçlar en iyisidir

siz audiden örnek verdiniz onun için ben merdeces dedim siz benim için lider audi dedniz bende mercedes dedim orta sınıfta yani c segmentinde arabalar içinde benim gözümdede iki araba var ne toyata corola ne reno fluance sadece vw jetta ve skoda octavia bu konuda haklınız ama her segmentte iyi araba diyemeyiz bence şimdi bazende lafımızı esirgemeyelim c sınıflideri şuanda markalrın araçlarına bakalınca vw dir
  • anlaşılan polemikçi (bkz.cihanair) ve anti vw arkadaşlar fena alınmış ama sonuçta bir halk arabası markası olan vw lüks araba üreten markalarla kıyaslanabilecek kalitede olması güzel bir olay..

birincisi bu lüks markaların her ürettiği model de herşeyden üstündür kafasından bir sıyrılmak gerekir. Ör: A3, BMW1, Mercedes C180K modelleri firmaların pazar alanlarını artırmak için üerttikleri modellerdir ve halk arabası kategorisindedir..

benim gözümde bir Golf highline ,A3ten, BMW1 den ve bir Passat CC, C180K dan daha kalitelidir..ya da karşılaştırılır..çünkü bunların üretim felsefesi farklıdır..
    diğer modeller(A4,5,6,7 ..BMW 3,5,7 Mercedes S,E)vs tabiki karşılaştırılamaz çünkü bunlar lüks kesime hitap eder..kaldı ki bu segmentte yer alan "vw phaeton" modeline bir göz atın sonra konuşun vw in bu tür bir arabası yok diye;

http://www.volkswagen.com/vwcms/master_public/virtualmaster/en2/models/phaeton.html?action=no

tamam vw, bmw audi ya da mercedes ten daha üstün bir marka değil ama her açıdan bu böyle değil (kazın ayağı öyle değil)
    gerçekler acıdır (bilen bilmeyen herkes konuşuyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendux -- 14 Mart 2011; 21:19:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mendux

anlaşılan polemikçi (bkz.cihanair) ve anti vw arkadaşlar fena alınmış ama sonuçta bir halk arabası markası olan vw lüks araba üreten markalarla kıyaslanabilecek kalitede olması güzel bir olay..

birincisi bu lüks markaların her ürettiği model de herşeyden üstündür kafasından bir sıyrılmak gerekir. Ör: A3, BMW1, Mercedes C180K modelleri firmaların pazar alanlarını artırmak için üerttikleri modellerdir ve halk arabası kategorisindedir..

benim gözümde bir Golf highline ,A3ten, BMW1 den ve bir Passat CC, C180K dan daha kalitelidir..ya da karşılaştırılır..çünkü bunların üretim felsefesi farklıdır..
    diğer modeller(A4,5,6,7 ..BMW 3,5,7 Mercedes S,E)vs tabiki karşılaştırılamaz çünkü bunlar lüks kesime hitap eder..kaldı ki bu segmentte yer alan "vw phaeton" modeline bir göz atın sonra konuşun vw in bu tür bir arabası yok diye;

http://www.volkswagen.com/vwcms/master_public/virtualmaster/en2/models/phaeton.html?action=no

tamam vw, bmw audi ya da mercedes ten daha üstün bir marka değil ama her açıdan bu böyle değil (kazın ayağı öyle değil)
    gerçekler acıdır (bilen bilmeyen herkes konuşuyor)

ben polemikçi değilim sadece gördüğüme bindiğime inanıyorum ona göre yazıyırum vw siz büyütüyorsunuz ben değil ben renocudan laguna passattan kat ve kat daha kaliteli yazısını gördüm okudum ona bile şaşırmadım ama vw hayranlığı artık çığır aştı audi a3 sözde golften aşağı arabaöıymışş bunuda gördüm ya daha ölmem herhalde ben bu vw bağımlılığı öyle bir hal aldıki yakında siz PASSAT A8 DEN TİGUAN Q5DEN POLO A1 DEN DAHA İYİ DERSİNİZ BEN ŞAŞIRMAM BU NASIL BİR MARKA DÜŞGÜNLÜĞÜ ALLAHIM SEN YARDIM ET BU VW FANATİKLERİNE YAKIN ZAMANDA SİZ DAHA VW NEYLERİ KIYASLARSINIZ YA bugün golf dedeğiniz arabayı BU ÜLKEDE NASIL BİR HAYRANLIK VARSA KLİMASIZ ALAN VAR YA GÖZÜMLE ŞAHİT OLDUM ADAM VW OLSUNDA KLİMA OLMASA NE OLUR DİYOR HINGLİNE GOLFTE 55.000 tl ESP STANDART DEĞİL SADECE DSG STANDDART BEN DAHA NE DİYİM YA
  • bir tanesini ben söyleyeyim madem IIHS.. jettaları da test eden bağımsız güvenlik kuruluşu
    açılımı: Insurance Institute for Highway Safety

link:

http://en.wikipedia.org/wiki/IIHS

quote:

Orijinalden alıntı: cantaylan

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetba

Araba alırken euro ncap sonuçlarına bakmak gibi bir hataya asla düşmeyin. Fransız menşeili bu kuruluş fransız araçlarına torpil geçiyor. Size bir örnek reno modüse de 5 yıldız, BMW5 e de aynen 5 yıldız vermişler.
    Daha bağımsız test kuruluşları var. Bunların sonuçlarında fransız arabaları alman araçlarının yanına yaklaşamıyor. Üstte bir arkadaş renolar hep 5 yıldız alıyor demiş. Bir alman aracıyla bir reno kafa kafaya çarpışsın, o yıldızları ancak reno sürücüsünün kafasında uçuşurken görürsünüz.

Ben marka fanatiği değilim ama o kadar da değil. En kötü VW i hiçbir renoya değişmem. VW den iyisi yok mu ? Tabi ki var. Ama bu ancak alman veya amerika menşeili bir araç olabilir. İtalyanları bu konuya zaten hiç karıştırmıyorum. Onlar araba değil yer uçağı yapıyorlar.

Eskiden birkaç yıl fransız arabası kullanmak zorunda kaldım. Ev aldığım için bütçem müsait değildi. Hayatımın zulüm yıllarıydı...

O bağımsız güvenlik test kuruluşlarını bize de söylesenize isim veya yer veya ülke???

Yani euroncap renoya fransız olduğu için torpil geçiyo, euroncap fransız veya fransada olan bir olay mı? anlamadım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendux -- 16 Mart 2011; 16:40:10 >
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=44694431

Sadece ilk mesaji okuyun,
    Bu tarz agrizalar her markada olur. Bu arizayi verdi diye o marka kotudur demek olmaz.
    Ama vw e cok kaliteli diyende bu arabaninda ariza verebildigini ogrense iyi olur.

Bu arada passatimdan once 2004model vectra confort kullaniyordum. Yeni sattim. O aracimda sadece benzin pompasi arizasi nedeniyle araba calismamisti. Fakatbunun nedeni de benzin deposundaki pislikti. Ama herkes vectrayi sorunlu zanneder. Benim icin en sorunsuz aracti.

Kullanmadigim hic bir arac icin yorum yapmam. Bi nedenle fluance ile jettayi kiyaslayan arkadasa sasiyorum. Sanirim kendisi jettayi kullanmamis. Bu nedenle aradaki farki anlayamiyor. Ama octavia dururkende jettaya sadece ikinci eli iyi olacagi icin bakilabilir. Arabalari bilen neden boyle dedigimi anlar zaten. Aciklamaya gerek yok.
  • İzleyenler mutlaka vardır,

Ben izlemeyenler ile paylaşmak istedim ...

Neden VW nin cevabı olabilir :)

http://www.youtube.com/watch?v=IWzAEPZ760k
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

İzleyenler mutlaka vardır,

VİDEO SÜPERDİ TEŞEKKÜRLER
  • quote:

sevgili atoprak harikasın videoyu nerden bulduysan helal olsun sözün bitti yer diyecem ama gene laf edecekler:)
  • quote:

Kesinlikle sözün bittiği yerdir.. İnsanlar umarım ne demek istediğimizi daha iyi anlamıştır.. Paylaşım için teşekkürler..

Japon arabalara toz kondurmayanlar da görmüştür umarım.. Bir de başlarda söylediğim tekerlekli teneke var artık bu mevzuya hiç girmeyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: assgti

quote:

sevgili atoprak harikasın videoyu nerden bulduysan helal olsun sözün bitti yer diyecem ama gene laf edecekler:)

eğilmeyen sert çamurluk sağlam araba demek yani öylemi:) buna sadece gülerim. 112 ekibi ve itfaiye o eğilmeyen sert çamurluğu yolcunun bi tarafından sökmek için bayağı uğraş veriyor bilginiz olsun:)))
  • quote:

Mükemmel bir video. Hayır ben de daha önce izlememiştim. VW e sallayanlara kapak olsun. Ben de üstteki mesajlarımda hep bunu anlatmak istedim. VW donanımsız olabilir. Ama SAĞLAMLIK ve KALİTESİYLE paranızın karşılığıdır.

Bu videodaki sadece bir örnek. Tüm fransız ve uzakdoğu araçlarının hepsi böyle. 60.000 den başlayan modellerinin kaportasına dokunamıyorsunuz. Yumurta kabuğu gibi. Benim eski sıfır fransız aracımın önüne mahallede gençler kötü niyet olmadan sadece yaslanmışlar. Kaput içine göçmüştü

Bu videoyu izlemeden sakın yorum yazmayın. Biz VW ler donanımlı demiyoruz. Mercedes, BMW ve Audi den daha iyi olduğunu da savunmuyoruz. Ama bu üç marka hariç hepsini solda sıfır bırakır. Paranızın tam karşılığıdır. Bu fiyata bundan iyisi olamaz.

Örneğin ben aracımı sıfır 35.500 e aldım. " Sıfır olarak bundan daha iyisi daha ucuza vardı; sen niye bunu aldın ? " diyenin aklından şüphe ederim.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autotech1 -- 24 Mart 2011; 9:50:32 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.