Şimdi Ara

Elektrik-Elektronik Mühendisligi İsteyenler (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
8
Favori
24.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samsali32

ytü elektrik mi kocaeli elektronik haberleşme mi ikisinede yetecek puanı almış olsanız hangisini tercih edersiniz?

Kocaeli Elektronik Haberleşme öneririm.. Ben olsam öyle yapardım en azından .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

Mekatronik ile Elektirik-Elektronik arasında kaldım . Hangisini önerirsiniz.

İlgi alanına baglı birazda. Birbirlerine cok yakın meslekler derslerininde cogu ortak ancak Türkiye'de MEkatronik biraz daha hayalcilige kaçıyor gibi sanki..
  • yukarı. konu çok eskimesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: tam_tam

quote:

Orijinalden alıntı: samsali32

ytü elektrik mi kocaeli elektronik haberleşme mi ikisinede yetecek puanı almış olsanız hangisini tercih edersiniz?

Kocaeli Elektronik Haberleşme öneririm.. Ben olsam öyle yapardım en azından .

ytü elektrik daha iyi. Ama illa ehm istiyorum deniyorsa arada çok az farklı ders var.
    elektriğe gelir çap yapar 2 diplomayla mezun olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tam_tam

quote:

Orijinalden alıntı: taka_07

üç büyük okulda değilseniz hiç bişe değilsiniz.. diğerleri hikaye

3 büyük okulun çok büyük avantajları oldugunu kimse inkar etmiyor ancak senin söyledigine göre Türkiyede derece yapamazsak hiç bişe olamıyoruz böyle saçma şey mi olur ? Bir başlıkta Sakarya Eem'de okudugunu yazdıgını görmüştüm KEndi adına konuş derim büyük şehirleri kazanamamanın ezikligini bu meslegi seçmeye düşünen arkadaşlara yardım başlıgında çıkarmana anlam veremedim ..

elektrikçi çarpmış adamı
    +1
  • Türkiyedeki bu geri kalmışlığın tek sebebi üniversiteler ne tembellik ne fakirlik ne yaptırmazlar ettirmezler. Özel üniversitelerde neden tonla tubitak ab projesi falan var devlette yok. Devletteki akademisyen memurdur akşam 5 te işi biter gider tv seyreder çocuğun beşiğini sallar yılda bir uyduruk bir makale yazar doçent prof olur zaten bu işlerde torpile bakar çalışmaz yani. Özelde anında kapının önüne korlar adamı. Bir de eş dost akraba torpili vardır bunlara üniye alınarak ekmek kapısı açılır iş yapacak adamlar ilk etapta elenir çünkü ilerde iyi işler yapıp vasat doçent ve proflara rakip olurlar. Ayrıca devlet ünisine yeni öğretim üyesi mümkün olduğunca alınmamaya gayret edilir zira rektor seciminden tut her secimde dengeleri değiştirirler işe taş koyarlar.

Daha dün kurulan özel üniversite bile yayın patlaması yaparken 30 40 yıllık devlet okulu hala sürünür niye işte bu yüzden buradakiler memurdur da ondan bilimin memuru olmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: k4n44t

yazıların tamamını okumadım. Hiç kimse kusura bakmasın ama siz Elektrik-Elektronik mühendisliğini yüklü miktarda paralar kazanmak için seçiyorsunuz. Mühendislik olması sadece havalı olması.Discovery Channelda,Discovery Scienceda çeşitli internet sitelerinde bilim-teknoloji sitelerinde gezinip görüp gaza gelerek mühendislik seçiyorsunuz. yani ülkeyi kalkındıracak bilim ve teknolojide ilerletecek zihniyette mühendis eksikliği var. Amaç sadece para kazanmak sizler için.

"aman bizim ülkede mühendislikmi yapılıyo,aman uçaklarımızı bile dış üşkelerden alıyorz bizden adam olmaz vs.. " diye herkes eleştiriyor kendini(ülkesini) ama gidipte proje üretmiyor.sen burada onu yazıcağına çalış sabahlar kadar birşeyler geliştir.. Sürekli araştır birşeyler yap yani.. "Japonlar robot yapıyo adamlar yapıyo abi" diyeceğine sende çalış sende yap. yani mühendislik havalı geldiği için mühendis olucaksan hiç olma. bu ülkeyi kalkındıracak bu zihniyetteki insanlar değildir.

dipnot:Mühendis değilim.Mühendisliği kazanacak puanımda yok.(ki hedefimde değil). Zeki değilim. Sadece birşeyler dolmuş içimde onları dışarı dökmek istedim. belki tam ifade edemedim ama şunu demek istiyorum: "Lafla peynir gemisi yürümez"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aborjin44 -- 22 Mayıs 2011; 23:30:50 >

• arkadaşlar benim puanım celal bayar elktrk-elktrnk müh. yetiyor sizce daha iyi üni.ler için 1 sene beklemelimiyim
    Yoksa oraya gitmelimiyim ayrıca izmir'de oturuyorum manisa'ya 45 dk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozyksk

arkadaşlar benim puanım celal bayar elktrk-elktrnk müh. yetiyor sizce daha iyi üni.ler için 1 sene beklemelimiyim

bende manisa da oturuyorum senin hayatını yakmak istemem şimdi
  • up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozyksk -- 25 Mayıs 2011; 11:59:32 >
  • Uludağ elektrik-elektronik nasıldır bilen var mı?
  • odtü elektronikte 3. senesini geçiren biri olarak "iyi" vakıf üniversitelerini tercih etmenizi öneririm. bilkent olur koç olur. bunların yurtdışı imkanları devlettekilere göre daha fazla. aslında sadece yurtdışı değil tüm imkanları daha iyi. benim gibi bi tane seçmeli yabancı dil dersi alıcam diye 10 takla atmazsınız en azından.

not: ek olarak güzel kız popülasyonu vakıflarda daha fazladır. sırf bunun için bile belki tercih edilebilir. mühendis olacaksınız sonuçta önemli şeyler bunlar:)
  • up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozyksk -- 25 Mayıs 2011; 12:01:54 >
  • Elektrik-Elektronikle Elektrik müh. farkları nelerdir ve ileride hangisinin iş imkanı daha geniş olur?.Mesajların hepsini okuyamadım o yüzden bu soru önceden sorulmuşsa affola..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeliDumrul93

Elektrik-Elektronikle Elektrik müh. farkları nelerdir ve ileride hangisinin iş imkanı daha geniş olur?.Mesajların hepsini okuyamadım o yüzden bu soru önceden sorulmuşsa affola..

elektrik elektronikte
    elektronik öğretiliyor düşük akım teknikleri falan filan.

Elektrikde ise yüksek gerilim teknikleri öğretiliyor.
    Hani normalde elektrik akar falan daha iyi
    özellikle devlet için daha iyiydi ama devletteki imkan kaldırıldı sanırsam
    devlet elektrik ve ee yi birleştirdi şu aralar kpss açısından hani bu alınan karar yanlış bir karar. Madem 2 si aynı değiller. Ama çok yakınlar
    biri devre teorisi görüyorsa diğeri devre analizi görüyor.

Elektrik mühendisleri daha çok güç üstüne düşüyorlar tek fark budur.
    Birbirlerinden 3-5 ders aldıkları zaman zaten aynı oluyorlar.
    Ama elektriğin uygulama alanı ee den daha geniş diye biliyorum.

Ama şahsi fikrim eğer elektriksel şeylere ilgin varsa pekte farketmiyor birine git baktın olmadı 3-5 ders ordan buradan alırsın. Mekatroniğe kadar yolu var elektriğin.
    Önemli olan istek falan olması içinde yoksa okuyum çıkayım devlete işe girip direk para kazanıyım mutlu mesut yaşayayım dersen hangi müh okuduğun farketmiyor
    kpss ye çalışır işe girersin öyle hayat geçer gider.

• zibil gibi elektronik mühendisi var çoğu aldığı eğitime yönelik işi yapmıyor çünkü onları istihdam edecek sanayi yok bizde.
  • Elektrik mühendisi olup genel kurmayda çalışabilirim miyim ve ya emniyette?
  • arkadaşlar benim puanım celal bayar elktrk-elktrnk müh. yetiyor sizce daha iyi üni.ler için 1 sene beklemelimiyim
  • herhangi okulların sırf elektrik de ekleyelim diye açmış olduğu elektrik elektronik bölümlerine gitmeyin.Piyasa o okullardan mezunlarla kaynıyor.ne elektrik öğrenirisiniz ne elektronik.Ya iyi bir üniversitede elektrik elektronik okuyup son yıllarında dalına göre seçim yapın yada sadece elektrik sadece elektronik okuyun.ikisi arasında dağlar kadar fark var..
  • bu bölümde okuyan başka arkadaşlar yok mu,geçöen sene tercih edipte kazananlar vardı onlar ne yapıyor şimdi mesala seçtikleri için pişmanlar mı yoksa iyi ki seçtik mi diyorlar,biraz yorum yazarsanız bizde fikir sahibi oluruz
  • ytü elektronik ve haberleşme mi yoksa hacettepe elektrik-elektronik mühendisliği mi daha iyi sizce.

not:yıldız teknik'e metroyla 12 dkda gidebiliyorum

tercihlerde ytüyü daha öne yazacağım zaten ama, daha iyi bir yermidir diye sormak istiyorum :>
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.