Şimdi Ara

AÖL | Açık Öğretim Lisesinde Hangi alanı seçmeliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
32.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben açık öğretim lisesine kayıt yeniledim daha önce kaydım vardı ama bazı nedenlerden dolayı gitmedim sosyal bilgiler benim alanımdı ama onuda açık öğretim bürosundaki sorumlu demişti bende onu seçtim ama sizce hangi alanı seçmeliyim en basiti ve kolayı hangisidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 23 Temmuz 2011; 2:56:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

En basit bölüm Genel Kültürdür, kitap açmadan bitirebilir miyim? Hiç liseye başlamamış biri için tabi ki hayır ancak 1-2 yılın derslerini örgün eğitimde vermiş az çok da bir şeyler öğrenmişse Turizm,İşletme,Ekonomi,Hukuk gibi dersleri rahatlıkla verebilir.Matematik ve Dil Anlatım gibi dersleri de günde 1 saat çalışmayla zorlanmadan veya zorlanarak verebilir.

Genel Kültür alanı sadece lise diploması verir üniversiteye girilmez gibi laflar dolaşıyor internette, bu tamamen yanlıştır 2011 ÖSYM Tercih Kılavuzunun 32. sayfasında belirtildiği üzere aşağıdaki bölümleri Genel Kültür mezunları alan için olarak (0.15 AOBP) tercih edip girebilirler.

Katsayılar da, geçmiş yıllara göre düşürülüp aradaki fark çok çok az olduğundan, öğrenci YGS ve LYS'de o puan türünün derslerini çözüp yeterli puanı sağlamak kaydıyla alan dışı bölümleri de tercih edebilir.

Özet olarak Genel Kültür mezunu bir öğrenci isterse Hukuk da kazanabilir, Tıp Fakültesi de...

Yani ben ygs den düzgün bir puan kazandığımda yukardaki bölümlerden seçebilirim bu arada adalet myo yokmuşbilgiler için çok teşekkür ediyorum bu arada daha alan seçmedim 1 dönem daha bekliyeyim öyle seçerim.

bir sorum daha var genel kültür değilde yine eskisi gibi Sosyal Bilimler'i seçersem hangi bölümlere gidebilirim ?

edit:öğrendim

Burda'da adalet myo yok.

Sorduğum soruların birçoğu cevaplarını şu siteden buldum :http://www.aciklise.net

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 11 Mayıs 2011; 10:29:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.