Şimdi Ara

POLYPAD 100 android 7’ Tablet Kullanıcı İncelemesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
42.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

PolyPad 100 Android 7 inc Tablet incelemesini Elimden geldiğince incelemeye çalışıcam.

POLYPAD  100 android 7’ Tablet Kullanıcı İncelemesi

KUTU İÇERİĞİ
    #Polypad 100 Android Tablet
    #Şarj Adaptörü
    #Kulaklık
    #Bilgisayar bağlantısı için (Mini usb : Usb) kablosu
    #Yedek kalem
    #Garanti belgesi ve Türkçe Kullanım Kılavuzu

Cihaz'ın Ağırlığı 360 Gram'dır.
    Boyutları 11.9 Cm - 20.3 Cm'dir.
    Ekranı 7 inc (17.8 Cm'dir.)

Ürün ilk olarak Sade ama hoş bir kutuda geliyor. İlk kez android işletim sistemini kullandığımdan dolayı bir kaç saat acemilik çektim sonrasında tabiki alıştım.
    Dokunmatiğin hassaslığı gayet iyi. Sıkıntı yaşanmıyor. Menü'ye girdiğiniz vakit 2-3 saniyelik bi takılma oluyor. onun dışında takılma donma Vb. gibi şeyler göremedim.
    Wifi çekim gücü aşağı-yukarı ev içinde 10-15 metre arası değişiyor. Tabii en uçta olduğumuzda Tek çubuk sinyali yakalıyor.
    Uzunca denememe rağmen Skyfire yükleyemedim. daha doğrusu uygulama yükleyemedim.
    Videolarda ise 3-4 videoda sorun olmamasına rağmen polypad'te sekron kaymasi oldu. ses önceden görüntü sonradan geldi. Başka bir video denedim sorun olmadı.
    Mkv oynatamıyor. Sadece Ses geliyor. belki codec vs yükleniliyor mu bilmiyorum bu sorun çözülebilir.
    Müzik konusunda Dış mekana ses veren hoparlol öyle kaliteli birşey değil. ama kaliteli bir kulaklığınız varsa gerçekten harika bir ses veriyor.

Beğendiğim Ve Beğenmediğim Özellikler.
    BEĞENDİKLERİM
    • EKRANI YETERİNCE GÜZEL. RAHATLIKLA FİLM VS İZLENİLEBİLİYOR.
    • DOKUNMATIĞİ GAYET HIZLI
    • TASARIM ŞIK VE OLDUKÇA İNCE.
    • MÜZİKTE KULAKLIK İLE SES KALİTESİ OLDUKCA İYİ.
    • VİDEOLARDA GÖRÜNTÜ NETLİGİ OLDUKÇA İYİ. VİDEONUNDA ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ ÖNEMLİ.
    • İNTERNETTE RAHATÇA DOLAŞABİLİYORSUNUZ. (MOBİL OLARAK)
    • BOYUTLARI GAYET İYİ. SEYAHATLERDE VS ÇOK İŞİNİZE YARAYABİLİR.

BEĞENMEDİĞİM VE DEZAVANTAJLARI
    • USB GİRİŞİ YOK. MİCRO USB VAR. KUTUDAN DA ÇEVİRİCİ ÇIKMIYOR.
    • İNTERNETTE DOLAŞIRKEN TARAYICIDA BAZEN SIKINTI YARATİYOR.
    • BİRDEN FAZLA TARAYICI AÇILMADI. TEK TARAYICI İLE DOLAŞIYORSUNUZ.
    • UZUN SÜRE KULLANIMDA BAŞ AGRISI YAPABİLİYOR. GÖZLERDE AĞRI YAPABİLİYOR.
    • VİDEOLARDA GÖRÜNTÜ GERİDEN GELİYOR VE SEKRON KAYMASI OLUYOR.
    • HOPARLOL İYİ DEGİL ANCAK KALİTELİ BİR KULAKLIKLA ÇOK NET SES ALINABİLİYOR.
    • DOSYA İNDİRMEK İÇİN SD KART İSTİYOR. KENDİ HAFIZASINA KAYDETMİYOR. (BELKİ AYARI VARDIR.)
    • İNTERNETTE RAHATÇA DOLAŞILABİLİYOR ANCAK MOBİL VERSİYONLA GEZİYORSUNUZ. TIPKI CEP TELEFONUNDAKİ GİBİ.
    • WİFİ NE KÖTÜ NE İYİ. MODEME UZAKLIK 10-15 METRE OLMASINA RAGMEN DUVARLARDAN 1 ÇUBUK İLE BAGLANABİLİYOR. BAZEN KOPTUĞUDA OLDU.
    • 3G İÇİN SİM KART DESTEĞİ YOK BUNUN İÇİN İNTERNETE BAĞLANMAK İÇİN SÜREKLİ BİR WİRELESS BAĞLANTISI OLMASI ŞART.

Bunlar sadece benım Görebildiklerim. Devavantaj dediklerimde belki ayarları vs sorun çözülebilir. özellikle tarayıcı kısmında söylediklerimde. dediğim gibi 1 günlük kullanımlıktan sonra gördüklerim bunlar. uzunca kullanımdan sonra dezavantajlar , avantaja dönüşebilir.

Alınır mı ? Sık sık seyahat ediyorsanız ve film izlemeyi seviyorsanız alınabilir. olumsuz yönü 3G olmamasi. Her yerde de halka açık Wifi malesef yok.

ilerleyen saatlere göre videosunu eklerim.

İyi günler.

• Teşekkürler güzel inceleme olmuş.

Android market uygulaması var mı? (hb de bir arkadaşın alette sorun varmış. garantiye göndermiş ve garantiden geldiğinde android marketi yükleyip göndermişler)

Birde android in hangi sürümü yüklü?
  • Sürümün nerden bakıldıgını göremedim ama
    Bellenim sürümü: 2.1
    Çekirdek Sürümü 2.6.25
    yazıyor.

Ben bunda Market Filan göremedim :S herhalde yüklü değil anladıgım.
  • Muhakkak buna uygun rom vardır ama bu tabletin yabancı üreticisini ve emsalini üreten yani aynı şekilde farklı ticari adla üreten firmaları bulunursa o zaman eni yazılımlar , romlar ve uygulamalar yüklenebilir.. Exper easypada bile neler yüklediler .. alet çıkalı 10 gün oldu..

Polypad android 2.1 yüklü olarak geliyor ve güncelleme yapılabiliyormu bilmiyorum.. Yazılım desteği ve update imkanı varsa iyi.. yoksa kötü.. flash desteği vermiyor diye biliyorum.. Flash siteleri açabilen browser yüklemişler ama orjinal flash 10.1 desteği yok..

Bana göre çok beklentisi olmayanlar için alınabilitesi yüksek bir ürün ancak fiyatı hala yüksek.. Android 3.0 lar piyasaya girdikçe bu tür ürünlerin fiyatlarıda gerileyecek ve hakettiği yere gelecektir.. biraz daha beklemekte fayda var diye düşünüyorum.. Saygılar..
  • Kısa bir süre için HB de kampanya var.. fiyat indirimi var..

İşte Burada
  • androidde sınır yoktur bu alete istediğiniz yazılımı atar istediğiniz gibi çalıştırırsınız.desire hd ye neler yapılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: asparuh

Muhakkak buna uygun rom vardır ama bu tabletin yabancı üreticisini ve emsalini üreten yani aynı şekilde farklı ticari adla üreten firmaları bulunursa o zaman eni yazılımlar , romlar ve uygulamalar yüklenebilir.. Exper easypada bile neler yüklediler .. alet çıkalı 10 gün oldu..

Polypad android 2.1 yüklü olarak geliyor ve güncelleme yapılabiliyormu bilmiyorum.. Yazılım desteği ve update imkanı varsa iyi.. yoksa kötü.. flash desteği vermiyor diye biliyorum.. Flash siteleri açabilen browser yüklemişler ama orjinal flash 10.1 desteği yok..

Bana göre çok beklentisi olmayanlar için alınabilitesi yüksek bir ürün ancak fiyatı hala yüksek.. Android 3.0 lar piyasaya girdikçe bu tür ürünlerin fiyatlarıda gerileyecek ve hakettiği yere gelecektir.. biraz daha beklemekte fayda var diye düşünüyorum.. Saygılar..

Ne kadar beklemek gerek? 1 ay? 2 ay?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackened_61

quote:

Muhakkak buna uygun rom vardır ama bu tabletin yabancı üreticisini ve emsalini üreten yani aynı şekilde farklı ticari adla üreten firmaları bulunursa o zaman eni yazılımlar , romlar ve uygulamalar yüklenebilir.. Exper easypada bile neler yüklediler .. alet çıkalı 10 gün oldu..

fazla bekleme istersen..

Valla satın almak isteyenler acele etsin hepsiburada kampanya yapmış.. 2 mesaj yukarda yazmıştım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asparuh -- 27 Şubat 2011; 22:01:59 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blackened_61

quote:

fazla bekleme istersen..

Valla satın almak isteyenler acele etsin hepsiburada kampanya yapmış.. 2 mesaj yukarda yazmıştım..

Hb deki kampanya 30 lira.. Zaten param hazır değil ancak birkaç hafta sonra alabilirim. Sende ne zaman düşer fiyatlar? Ona göre bekleyebilirim.
  • Bence 1- 2 ay daha bekle.. acelen yoksa tabi.. fiyatlar baya bir gerileyecek.. 1 ay önce piyasaya giren Archos 70 tablet 700 liraydı 500 liraya geriledi.. 1 ay sonra Polypadlari, galaxypadlari ve ipadlari konuşmayacağız emin ol.. Android 3.0 çıkınca piyasa alt üst olur.. Firmalar da yeni ürünlerini pazara sürünce 1-2 aylık ürünler eskir haliyle ve fiyatlar düşer.. kural budur.. Ben Mayıs - Hazirana kadar bekleyeceğim.. Piyasa iyice otursun diye.. Ama sen almak istersen iyi incele ve Android 2.2 den aşağı alma.. Tavsiyem budur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asparuh -- 28 Şubat 2011; 10:29:52 >
  • Merhaba,
    Elinize sağlık,çok güzel bir inceleme olmuş.
    Ben geçen hafta hepsiburada'dan aldım ve ilk başta çok hoşuma gitti.İlk gün sorunsuz olarak wi fi ile internete girdim.Fakat ertesi günden itibaren hiç bir şekilde giremiyorum nete.Wi fi kullanılamıyor diyor.Sebebi nedir sizce?
    Teşekürler
  • quote:

Bence 1- 2 ay daha bekle.. acelen yoksa tabi.. fiyatlar baya bir gerileyecek.. 1 ay önce piyasaya giren Archos 70 tablet 700 liraydı 500 liraya geriledi.. 1 ay sonra Polypadlari, galaxypadlari ve ipadlari konuşmayacağız emin ol.. Android 3.0 çıkınca piyasa alt üst olur.. Firmalar da yeni ürünlerini pazara sürünce 1-2 aylık ürünler eskir haliyle ve fiyatlar düşer.. kural budur.. Ben Mayıs - Hazirana kadar bekleyeceğim.. Piyasa iyice otursun diye.. Ama sen almak istersen iyi incele ve Android 2.2 den aşağı alma.. Tavsiyem budur..

Acelem yok beklerim birkaç ay. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: evoqevoq

Merhaba,
    Ben geçen hafta hepsiburada'dan aldım ve ilk başta çok hoşuma gitti.İlk gün sorunsuz olarak wi fi ile internete girdim.Fakat ertesi günden itibaren hiç bir şekilde giremiyorum nete.Wi fi kullanılamıyor diyor.Sebebi nedir sizce?
    Teşekürler

Wifi açıp kapatın. bu bendede oldu. uyku moduna kendi kendine girince veya kapatinca Wifi aktifligini yitiriyor tekrar kapatip baglanmak gerekiyor.

Bu arada aceleniz yoksa Bence almayın ! En Kötü ihtimalle Bu yaz başlangıcı ve ortalarında Tabletler ortalık dolup taşıcak ve çok ama çok gelişecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

quote:

Orijinalden alıntı: evoqevoq

Merhaba,
    Teşekürler

Wifi açıp kapatın. bu bendede oldu. uyku moduna kendi kendine girince veya kapatinca Wifi aktifligini yitiriyor tekrar kapatip baglanmak gerekiyor.

Bu arada aceleniz yoksa Bence almayın ! En Kötü ihtimalle Bu yaz başlangıcı ve ortalarında Tabletler ortalık dolup taşıcak ve çok ama çok gelişecek.

aynen...
  • Bu cihazı root yapabilen oldu mu?
  • bu cihazda kamera var mı
  • arkadaşlar mesela facebook ta ki uygulamalar açılıyormu örnek top eleven. tv seyredilebiliyor mu tabiki wifi aracılığıyla. youtube sorunsuz izleniyormu birde videolarda ses önce görüntü sonra diyor arkadaşlar bu sürekli olan bir şeymi acaba teşekkürler şimdiden
  • arkadaşlar merhaba bende aldım fakat daha kutusunu açmadım. bu polypad in şarz olayı nasıl yani telefon gibi mi şarz edecez ? bitmeden şarz etmek zararlımıdır ? sürekli şarz da takılı kalmasında bir sakınca var mı ? cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: atahan14

bu cihazda kamera var mı

Yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msksefa

arkadaşlar mesela facebook ta ki uygulamalar açılıyormu örnek top eleven. tv seyredilebiliyor mu tabiki wifi aracılığıyla. youtube sorunsuz izleniyormu birde videolarda ses önce görüntü sonra diyor arkadaşlar bu sürekli olan bir şeymi acaba teşekkürler şimdiden

youtube sorunsuz izleniliyor yukardada söyledim video da ses sonradan geliyor yanı bir ses kayması mevcut buda rahatsız veriyor.

ayrıca piyasada bir çok yeni ürün geldi neden bu ürünü alıyorsunuz anlamıyorum.
    Aceleniz yoksa bekleyin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.