Şimdi Ara

LATİTUDE'mu 508'mi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
0
Favori
32.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: berke552

Övme gibi bir amacım yok çoğu yerde ve dergide Latitudeın ustunlugu kabul edılmıs durumda tek DH'de Passat hayranlığı var hayırdır Passat kardeşiniz falanmıda biz bilmiyoz?

banane passattan ya da aynı segment araçtan

benim bütçem oralara pek müsade etmez

sadece latitude ile ilgili iyi şeyler mi kötü şeyler mi söylediğiniz ile ilgili şaka yollu bi fikir yürüttüm

agresifliğe gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke552

Övme gibi bir amacım yok çoğu yerde ve dergide Latitudeın ustunlugu kabul edılmıs durumda tek DH'de Passat hayranlığı var hayırdır Passat kardeşiniz falanmıda biz bilmiyoz?

Samimi olarak merak ettiğim için soruyorum hangi dergilerde Latitude'nun sınıfındaki diğer araçlara karşı üstünlüğü kabul edilmiş durumda?
  • Latitute benim cok hosuma gitti gercekten. Yani disarda gordum hic reno gibi durmuyor oldukca guzel gozukuyor. Bende Latitute
  • 508 test etmıstım dolusu oldukca guzel ama fıyatı yuksek kalıyor..pasatla aynı fıyat oluyor boyle olunca ınsanlar dogal olarak tanıdıkları passata yonelıyorlar..ama 508 kesınlıkle pasattan asaı kalmaz passatın tek artısı bence dsg sanzımanı kı oda zaten 1.6dızel ıle alınamıyor..
    508e gelırsek adam gıbı donanımlar yuksek modellerde sunulmus dogus grubu gıbı durum var..bu sınıf araclarda bence donanım bıraz bonkor olmalı en azından xenon farlar hınt kuması gıbı satılmaya calısılıyor..halbukı bıraz daha makul olsa kendılerının menfaatıne sonucta aracı oldukca cekıcı yapan bır donanım:)
  • İç ferahlık,o fiyata göre sunduğu donanım,tasarımı ve de boyutlarıyla dikkat çeken bir otomobil...LATİTUDE
  • latitude

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 11 Temmuz 2012; 10:35:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

55.000 TL'ye 1.2 motorlu Jetta versek.

1.4 tsi highline 52.300

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 11 Temmuz 2012; 10:34:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Renault_37

İç ferahlık,o fiyata göre sunduğu donanım,tasarımı ve de boyutlarıyla dikkat çeken bir otomobil...LATİTUDE

Nick yorum iliskisi ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

quote:

Orijinalden alıntı: Renault_37

İç ferahlık,o fiyata göre sunduğu donanım,tasarımı ve de boyutlarıyla dikkat çeken bir otomobil...LATİTUDE

Nick yorum iliskisi ;)

Ama dikkatini çekerim ben performansıyla dikkat çeken bir otomobil demedim boyutlarıyla dedim.Benim için ön plan konfor ve ferahlıktır.Performans ön planda olsaydı tabiki de 508 fakat İstanbulda yaşadığım için performans ön planda değil

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

55.000 TL'ye 1.2 motorlu Jetta versek.

1.4 tsi highline 52.300

"JETTA 1.2 TSI 105 PS Highline 54.700,00" (Metalik boya farkı hariç.) Mesajımın tarihi 17 Ağustos 2011

2 Eylül 2011 tarihli fiyat listesine ulaştım.

JETTA 1.2 TSI 105 PS Trendline 46.300,00
    JETTA 1.2 TSI 105 PS Comfortline 51.300,00

JETTA 1.2 TSI 105 PS Highline 54.700,00

JETTA 1.4 TSI 122 PS Trendline 49.600,00
    JETTA 1.4 TSI 122 PS Comfortline 54.200,00
    JETTA 1.4 TSI 122 PS Highline 57.900,00
    JETTA 1.6 TDI 105 PS Trendline 56.500,00
    JETTA 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG Trendline 60.300,00
    JETTA 1.6 TDI 105 PS Comfortline 61.100,00
    JETTA 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG Comfortline 65.100,00
    JETTA 1.6 TDI 105 PS Highline 64.600,00
    JETTA 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG Highline 68.500,00
    Model Opsiyon Fiyat (TL)

Jetta 1.2 lt., 1.4 lt., 1.6 lt. Metalik Renk 950

Jetta 1.2 lt., 1.4 lt., 1.6 lt. Elektrikli Açılır Cam Tavan 1.850

Alıntı yapılan kaynak:
    http://forum.donanimhaber.com/m_52288822/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52288822

• quote:

Orijinalden alıntı: asoz

quote:

Orijinalden alıntı: ziyaliv

Sayın asoz artık araçlarda beygir gücü tarih olmaya başlıyor bu yüzden sizin dediğiniz 1,4 tonluk renault latitude 1.5 dci 110 bg fakat araçta 240 NM lik bir sıkıştırma gücü var bir benzinli renault 1,6 lt 110 bg motor 120 NM torka sahip iken bu araç 240 Nm torka sahip bu da aracım kalkışlarda ve ara hızlanmalarda fırlamasına neden oluyor. Bende renault'a ilk gittiğimde bana bunu söylediklerinde sizin düşündüklerinizi düşünmüştüm ama ısrarla laitutude yi denememi istediler. Aracı denedim ve sonuç aracı aldım, bence sizde bir latitude yi test edin sonra tekrar konuşalım. Yazdıklarıma hak vereceksiniz. LATİTUDE

Sayın ziyaliv;

Bunu sizi kırmadan yazmamın hiçbir yolu yok.....

Siz daha önce adam gibi yürüyen bir arabaya hiç binmemişsiniz. Muhtemelen daha önce 70-80 hp'lik araçlar kullandığınız için size 110 hp lik bir araç seri gelmiş olabliir....

Bahsettiğiniz aracın 0-100 hızlanması en iyi ihtimalle 12 sn 'dir. 0-100 hızlanmasını bile 12 saniyede tamamlayan aracın size hızlı gelmesi daha önce hızlı bir araç kullanmamanızdan kaynaklanıyor. Herşey 0-100 'den ibaret değil ama kabaca anlayacağınız şekilde bir kıstas koyayım.

0-100 : 12 sn ve üzeri : Vasat performans
    0-100 : 10-12 sn arası: Kabul edilebilir.
    0-100 : 8-10 saniye arası : Makul performans
    0-100 : 7.9 sn ve altı : PERFORMANSLI

Bilmiyorum tarif edebildim mi ama bir araca görece olarak bile "performanslı" veya "çok seri" ifadelerini kullanabilmeniz için sizin yukarıya bir göz atın bence... Renault Latitude 1.5 dizel motoruyla sadece ve sadece yürüyebilen veya bir yerden bir yere gidebilen bir araçtır. Hiçbir şekilde seri falan değildir. Tamam anlıyorum yeni araba almışsınız heveslisiniz vs .. ama İnsanları yanıltmayın, rica ederim.

Siz bu işi biliyorsunuz değerli hocam
    Hocam bu yazdığınız ders niteliğinde bence bu yorumunuzu herkesin okuması lazım ve aracın zayıf yönünü bulmuşsunuz,bu aracın zayıf halkası 1.5 DCİ 8V olan motoruŞayet bu araca Renaultun ileri nesil için bel bağladığı 1.6 dizel 130 beygirlik motorunu koyarlarsa bu araba tadından yenmez koşa koşa gider alırım...

• 508 aradaki fiyat farkını haketmiyor bence Latitude

• Sizce hangisi kararsiz kaldim

• quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

508 in beyaz rengi çok can alıcı duruyor.

Hocam link ölmüş bir daha yükler misin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.