DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
A4 Etiket Kağıdı Yazıcıya takılıyor Yardım
7
Cevap
0
Favori
3.876
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> A4 Etiket Kağıdı Yazıcıya takılıyor Yardım
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      24 Şubat 2011 20:41:29
      arkadaşlar yazıcıda sorun yok,sorun biraz değişik yardım eden çıkıcakmı bakalım

durumu anlatayım daha önceden bir yazıcı vardı ve kağıtlar içinde takılıyordu,daha sonra başka yazıcı aldılar bu yazıcıda iyi marka ve daha sıfırken yine kağıtlar yazıcıda takılmaya sıkışmaya başladı
      brother marka mürekkepli iyi bir şey
      neyse asıl sorun şundan kaynaklı olduğunu anladık,normal A4 kağıdını çıkarıyor sorun yok ama iş yerinde etiketleme yapılıyor
      yani A4 kağıdının türünde ama bir yüzünde küçük kare kare etiketler var bunlar çıkarılıp paketlerin üzerine yapıştırmak amaçlı kullanılıyor
      word dosyasında yazılan yazılar ve tarihler,bu A4 etiket kağıdına yazıcıda mürekkepli olarak yazılıyor
      ama yazıcıya kağıt normal girerken tam çıkış aşamasında,içinde sıkışıp buruşuyor vede akordiyon tarzında buruş buruş oluyor
      sürekli bunu yapıyor her yazıcıda yaptı bunu

bugün biraz daha sorun anlaşılır gibi oldu,A4 etiket kağıtları bir yüzü kağıt diğer yüzü yapışkanlı olduğu için,yazıcıdan çıkış sırasında ısıdan dolayı yapışkanı kalkıyor vede sıkışma yapıyor,sorun yapışkanlı kağıt oluşu
      bu sorun nasıl çözülür,baharat dükkanında küçük poşetlere yapıştırmak amaçlı kağıtlar çıktı alınıyor

acaba fotokopi tarzında bir cihaz veya başa tür yazıcı lazer yazıcı vs... neler olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 24 Şubat 2011; 20:54:20 >

• Binbaşı
      1300 Mesaj
      24 Şubat 2011 20:55:28
      Laser yada fotokopi ile etiket baskısı alıyorsan, bunun gayet mantıksız olduğunu söylemek istiyorum sana.

Etiketli işlemlerinizi Mürekkep püskürtmeli bir yazıcı ile alın.

Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...

JDM Spirit Turkey
    • Yüzbaşı
      337 Mesaj
      24 Şubat 2011 20:59:54
      Ben lazer yazıcı ile etiket baskısı yapıyorum hiçte sorun cıkmıyor tıkır tıkır basıyor. Yazıcım Brother-HL 2040 Eğer kullandığın etiket kagıdı biraz kalitesiz ise belki ondan dolayı hemen yapışkanını salıveriyodur baska bi etiket kagıdıyla dene

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      24 Şubat 2011 21:01:37

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

Laser yada fotokopi ile etiket baskısı alıyorsan, bunun gayet mantıksız olduğunu söylemek istiyorum sana.

Etiketli işlemlerinizi Mürekkep püskürtmeli bir yazıcı ile alın.

etiketlerin yapışkanları,yazıcının çıkışına yakın kısımda ısınması sonucu buruşmasının önüne geçmek için
      mürekkep püskürtmeli yazıcı kesin işe yarar dimi yani mürekkepli yazıcıda ısınma sorunu olmaz sanırım

24 Şubat 2011 21:03:46

quote:

Orijinalden alıntı: Byabsnn

Ben lazer yazıcı ile etiket baskısı yapıyorum hiçte sorun cıkmıyor tıkır tıkır basıyor. Yazıcım Brother-HL 2040 Eğer kullandığın etiket kagıdı biraz kalitesiz ise belki ondan dolayı hemen yapışkanını salıveriyodur baska bi etiket kagıdıyla dene

bizdekide brother markaydı ama dediğin gibi etiket kağıdından kaynaklanabilir dediğin gibi kağıdı değiştirsinler söylicem
      olmazsa arkadaşın dediği gibi mürekkepli yazıcıda deneyebiliriz

önerceğin etiket kağıdı varmı

• Binbaşı
      1300 Mesaj
      24 Şubat 2011 21:22:07
      3 liralık kağıt için 150 liralık makineyi riske etmeye gerek yok. Laser yazıcılar etiket için uygun değildir.

Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...

JDM Spirit Turkey
      24 Şubat 2011 21:33:14
      Lazer yazıcılar kağıdı çok ısıtır ve buruşturur. Püskürtme kullan, ben püskürtmeli kullanıyorum sorun yok.

• Yüzbaşı
      433 Mesaj
      24 Şubat 2011 22:00:14
      xerox 3117 ile en az 500 sayfa etiket bastım. 3m kullandım hiç soru çıkmadı.

give me your dirty love!
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> A4 Etiket Kağıdı Yazıcıya takılıyor Yardım
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.