Şimdi Ara

pioneer deh-8350sd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
30.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar pioneer deh-8350sd marka teyb aldım herşeyini anladım da, turuncu-beyaz renkli bir kablo var onu anlamadım neye yarıyor bilen var mı?diğerlerini kullanma kılavuzunda açıklamış zaten ama onun hakkında bilgi yok.selamlar...

• illumination, üzeinde ILL yazar kablonun.
    Arabanın farlarına bağlanıyor bir şekilde, farlara göre ekran parlaklığını ayarlıyor teyp.
  • Kendim sordum kendim cevaplayım biraz araştırınca buldum belki birinin işine daha yarar.o kablo dimmer kablosuymuş sanırım.dimmer özelliğini de kabloyu bağlayıp(parklara) aktif hale getirince parkları yakınca teypbin tuşlarıda yanıyo.teyp açıkken parkları yakınca teybin ışıkları kısılıyormuş.selamlar...
  • ayrıca teşekkürler mustang
  • ringstar @ nasıl memunmusun deh-8350 den eksileri artıları nedir görüşlerini paylaşırsan memnun olurum
  • Genel olarak memnunum.BEĞENDİĞİM YÖNLERİ:
    ----3 tane rca çıkışı olması ve çıkışlarının 4v gibi yüksek bir voltaja sahip olması.daha önceki teyb ile amfiye yüklenince amfi kesme yapıyordu bu teyb ile çok daha fazla yükleniyorum amfi kendini bozmuyor ve kesmiyor.
    ----eski teybime göre tizler çok daha belirgin.baslarda daha alt frekanslara inebiliyorum. yüklenince woofer adeta krize giriyor.
    ----ekranı yeterince parlak gün ışığında okuyabiliyorum.
    ----en önemlilerinden birisi teybden subwoofer çıkışı olması ve bu sayede isteyince sadece subwoofer'ı kısabiliyor ya da tamamen kapatabiliyorum.(arkaya yolcu oturunca ve ya uzun yolda çok gerekli bir durum)
    ----frekans kesimini teyb üzerinden artık yapabiliyorum.amfiyi kurcalamam gerek kalmadı.
    ----cd girişinin kapağın ön yüzünde olması önce yanlış geliyordu ama aslında kullanımda kolaylık sağlıyor.cd takarken çıkarırken ön yüzün açılıp kapanmasını beklemeye gerek kalmıyor.
    ----soundretriver özelliğini beğendim gerçekten işe yarıyor.mp3 gibi sıkıştırılmış müziklerdeki kalite kaybını yükseltiyor.özellikle tizlerde çok belli ediyor kendini.
    ----arka hoparlör çıkışını isterseniz full range ya da subwoofer çıkışı olarak teyp üzerinden seçebiliyorsunuz güzel bir özellik.
    ----super tuner özelliği sayesinde çok fazla kanalı kaliteli olarak çekiyor.Diğer teybi kullanırken cızırtısız radyo dinlemeyi özlemiştim gerçekten.
    ----menü geçişleri hızlı
    ----görüntü menüsünden çok değişik ekran tipleri ve animasyonlar seçilebiliniyor.
    ----önceki teybimde şarkıları ileri geri alma özelliği yoktu bunda var.
    ----pioneerin daha önceki 50 li modellerinde RDS özelliği yokmuş ama bunda var.
    BANA GÖRE EKSİLERİ:
    ----Ön paneli çıkıyor ama bu teyb hırsızları için pek da caydırıcı değil.istenildiğinde daha eski modellerde olduğu gibi teyp bir düğmeye basıldığında komple kızağından çıksaydı çok iyi olurdu.geceleri mesela yanıma alabilirdim.
    ----ekran aydınlatması tek renk mavi.değişik renk ışıklandırma seçenekleri konulsaymış keşke.
    ----spot piyasa olduğu için garantisinin olmaması.garanti verenler de kendi adlarına veriyorlar sanırım.
    ----ön yüzü çıkartılıp ele alınınca çok hafif sanki oyuncakmış hissi veriyor
    ----kısacası pek olumsuz yönünü göremedim ama olursa burdan paylaşırım.
  • ringstar'ın yazdığı olumlu yönlere katılıyorum. Daha önce yine Pioneer'ın 4150 teybini kullanıyordum. Ses kalitesini çok beğendim. Mavi renk kadranı bulunan araçlarda(VW Polo) çok hoş duruyor :)
    Fakat benim bir sorunum var. Teybi yeni bağlattım, bağlatırken de başında durmadım. Teypte ses kanal ayarlarını yaptıktan sonra kontağı kapatınca her şey eski haline dönüyor . Bu bağlantıdan kaynaklanan bir sorun mu acaba?
  • Teypte güç bağlantısı için 3 kablo vardır.
    Birisi şase, akünün eksi kutbuna bağlanır, diğeri besleme kablosu, akünün artı kutbuna bağlanır.
    Bir de teybi kontaktan açıp kapamaya yarayan kontrol kablosudur.
    Sanırım montajcınız kontrol kablosu ile besleme kablosunun yerlerini ters bağladı.
    Kontaksız bağlamada da kontrol kablosu ile besleme kablosu direk akünün artı kutbuna bağlanır, bu şekil bağlamada ön panel alınmadıkça teyp aküden akım çeker, kapalı bile olsa.
  • Ben de öyle yaptım hafıza kablosuyla,power kablosunu birleştirdim.teybin ön panelini zaten hep çıkarıyorum.ama sanırım dediğiniz gibi bağlantılarda terslik var.ya da hafıza kablosu hiç bağlanmamış.
  • Hafıza kablosunu hiç bağlamazsan çalışmaz teyp.
  • merhaba arkadaşlar bende pıoneer de 8350sd cd çaları almak istiyorum ama bulunduğum yerde yok o yüzdenhttp://www.sirkecidogubank.com/main/pioneer_deh8350sd_cd_mp3_usb_2011model-740-27-1.html sitesinden almayı düşünüyordum ama biraz araştırma yaparken kalite konusunda korkularım oldu bazılları bu teyplerin içlerini değiştiriyorlarmış acaba siz nerden aldınız buradan alan var mı iyi midir alsam sıkıntı yaşarmıyım bir bilginz var mı.
  • Oradan alacağınıza bu satıcıdan alın.
    145 işlemde %100 olumlu sonuç.
    Hem aynı fiyat, ürün gelince elinize işleme onay veriyorsunuz.
    Ayrıca içini değiştirme gibi birşey olamaz, birilerinin uydurmasıdır o sadece.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-pioneer-deh-8350sd-cd-mp3-usb-oto-teyp-44135173/detay
  • arkadaşlar peki bu sitedenhttp://www.dogubanktuning.com.tr/?urun-273-PIONEER-DEH-8350SD-CD-MP3-USB-OTO-TEYP.html alan var mı kendi alıpta kullanan nasıldır sizce güvenirlik açısından.
  • Zaten üstteki mesajımda güvenli bir satıcının linkini atmıştım, daha neyi arıyorsunuz anlamadım.
    Bu da Gittigidiyor.com dan bir link.

http://urun.gittigidiyor.com/PIONEER-DEH-8350SD-CD-MP3-USB-OTO-TEYP_W0QQidZZ37120229
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustangGT39

Hafıza kablosunu hiç bağlamazsan çalışmaz teyp.

hımm.demekki aynı zamanda tetik görevi yapıyor.
  • deh-8350 kullanıcılarına sormak istediğim bir kaç soru var..
    1-Kontak ı kapattığınızda teyp de otomatik kapanır mı? kapanmıyorsa unutulması hlinde akünün bitmesine sebip olmaz mı?
    2-teyp i kapatıp açtığımda veya arabayı istop edince tekrar çalıştırdıgımda çalan parça kaldığı yerden devam ediyor mu?
    teşekkürler
  • Montajcının bağlamasıyla değişir o.
    Yani direk de bağlanır, kontaklı da.
    Teyplerin 3 besleme kablosu vardır; şase, akü, kontak şeklinde.
    Direk bağlamada kontak ve akü kablosu birlikte aküye bağlanır, teybin ön paneli alınmadığı sürece teyp aküden akım çeker, yani teybi kapamak yetmez.
    Teybi kapatıp açtığınızda ya da arabayı stop edip çalıştırdığınızda şarkı kaldığı yerden devam eder.
    Montajcı kontak ve akü kablosunu ters bağlarsa kontağı kapatınca teyp kapanır ve tüm ayarlar sıfırlanır, şarkı kaldığı yerden başlamaz, ilk parçadan çalmaya başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustangGT39 -- 31 Mart 2011; 18:33:06 >
  • Selam arkadaşlar.Ben bugün pioneer 8350sd aldım 500 tl ye. İnternetten şöyle bi baktımda fiyatlara.Çok pahallıya almışım.Yanlız aldığım yer tanıdık ve 2 yıl garanti verdi.Ayrıca kartsız elden taksitli aldım.Aydan aya ne kadar paran olursa getir dedi :)) Arıza durumundada yapılmadığı taktirde değişme garantisini verdi bana.O konuda sıkıntım olmaz.Teyipten memnunum gerçi daha bir çok özelliğini bilmiyorum ama yavaş yavaş öğrenicem.Genel olarak yorumlarınızı alabilirmiyim?
  • 8350sd mi! 9350sd mi. cd olayı bittiği için ekranı aç kapa lüzüm kalmıycak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djkubi

8350sd mi! 9350sd mi. cd olayı bittiği için ekranı aç kapa lüzüm kalmıycak.

Ben de ikisi arasındayım.

9350'deki "music browser" tam olarak ne işe yarıyor anlamadım. Bu özellikle şöyle yerli müzik>a tarzı müzik>b sanatçısı>c albümü>d şarkısı seçimi yapılır mı? Yoksa 8350'de de bu şekilde şarkı seçimi yapılıyor mu? Aynı şekilde sadece bir albümü tekrar çalma özelliği var mı? Daha önce hiç özellikli bir oto teyp kullanmadığım için bilmiyorum.

Ben müzik arşivimi çok düzenli tutan birisiyim. Bu sebeple böyle bir seçim şansım varsa çok sevinirim.

Bunun dışında 9350'de RDS yok galiba ama bundan feragat edebilirim. Ekran ölçüleri de önemli değil. Bir de 9350 daha şık bence.

Yorumlarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.