Şimdi Ara

Deri kılıf mı yoksa Kumaş kılıf mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
7.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hyundai Accent aracımıza koltuk kılıfı almak istiyorum. Deri kılıf olsun istiyorum ama bu kılıflar sorun yapar mı ? Çatlama, esneme vs. gibi.. Birde deri koltuk terletir diyorlar. Araçta klima var o kadar problem olmaz sanırım Sizin önerileriniz nelerdir ?

• yarım saat güneşin altında kalsa araç, gelsen binsen klima soğutana kadar deli gibi terliyorsun. kışın da soğuk yönünden tam tersi ama en azından bir süre üşürüm deyip göze alabiliyorsun. geçen sene ocak ayında taktığım deri kılıfı temmuzu bulmadan sökmek zorunda kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Registry

Hyundai Accent aracımıza koltuk kılıfı almak istiyorum. Deri kılıf olsun istiyorum ama bu kılıflar sorun yapar mı ? Çatlama, esneme vs. gibi.. Birde deri koltuk terletir diyorlar. Araçta klima var o kadar problem olmaz sanırım Sizin önerileriniz nelerdir ?

Klima oturduğun yerin altına nasıl etki etsin:):) Alttan vıcık vıcık olursun... Yazın araçtan inemezsin altını ıslatmış gibi utançtan araçtan inemezsin sonra dönersin klimaya doğru saatlerce kurusun diye beklersin aracın içinde

• Klima olması sizi aldatmasın, terlemenin sebebi sıcaklık değildir, sırtınız nefes alamaz..
    Renault 12min koltuklarından biliyorum, aynı anda göğsüm ve kollarım üşüyüp sırtım terlerdi..

ek:
    Şu an Accent'te kumaş kılıf kullanıyorum, o bile orijinal döşeme kadar sağlıklı olmuyor.. Kılıfları taktığım ilk gün farkettim terlettiğini.. (temmuz ayıydı, klimalı ve klimasız her türlü denedim..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 20 Şubat 2011; 1:29:55 >
  • deri koltuk kılıf dahi olsa konforsuzdur...sırtınız terler durur...kumaş en mantıklısı...
  • Deri kılıfın bu kadar zararı varsa ve hiç faydası yoksa niye derisini yaparlar satarlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbasaran

Deri kılıfın bu kadar zararı varsa ve hiç faydası yoksa niye derisini yaparlar satarlar?

Sanırım hem görüntü hemde temizleme yönünden daha iyi olduğu için.
  • arcacın içinde pis koku yapar ayrıca terlerseniz ve giyisiniz beyaz renkse üstüne rengi çıkar
  • bizim arabada var.Sakın ola öyle bir hata yapmayın.Biz sıfır aldığımızda komple deri döşettik..Deri koku yapıyo yazın ve insanı aşırı derecede terletiyo.Kısacası uzun süre arabada duramıyorsunuz.
  • Dayımda Bmw Vardı.Çanakkale'ye Gitmiştik.Sırtım Su İçinde Kalmıştı Deri Koltukta
  • Almak istediğimiz sıfır arabada deri koltuk var diye ciddi bir fark veriyoruz bizde... Eğer burada bu kadar uyarıyı dikkate almak lazım, paramız cebimizde kalsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plateau

deri koltuk kılıf dahi olsa konforsuzdur...sırtınız terler durur...kumaş en mantıklısı...

Hiç deri döşemeli araca binmediniz sanırım. Gerçek deri terletmez, bakımları yapıldığı sürece koku yapmaz ama yapay deri, özellikle de ucuz olanları tam bir rezalettir. Tek artısı toz tutmaması olabilir ki o kadar terlettikten, koku yaptıktan sonra toz tutmasa ne olur.
  • Kılıf değilde orjinal deri koltuklu aracım vardı...

Kışın kumaş pantolonla koltuğa ilk oturuşta kısa süreli bir şok yaşayabiliyorsunuz.

Yazın ise araç güneş altında kalmışsa koltuk soğuyana kadar sauna etkisi yaratır, oturmadan önce yumurta kırarsanız pişer.

Yazın terletiyor.

+ sı ne bilmiyorum fakat bir sonraki aracımında koltukları deri olursa kıyak olur.
  • Ben hiç deri koltuklu bir araca binmedim, şimdi sıfır bir araç ve üst paket içinde deri koltuklu versiyonu için bekliyorum. Eğer deri koltuk dediğiniz gibi sorunları barındırıyorsa hiç kendimizi üzmeyelim. Lütfen konu hakkında bilgisi olanlar bizleri aydınlatsınlar, zihinler karışmasın.
  • quote:

Ben hiç deri koltuklu bir araca binmedim, şimdi sıfır bir araç ve üst paket içinde deri koltuklu versiyonu için bekliyorum. Eğer deri koltuk dediğiniz gibi sorunları barındırıyorsa hiç kendimizi üzmeyelim. Lütfen konu hakkında bilgisi olanlar bizleri aydınlatsınlar, zihinler karışmasın.

Dediklerim doğru.

Yazın araca ilk binişte oldukça sıcak bir ortam oluyor koltuklar güneşe maruz kalmışsa aşırı ısınıyor.

Kışında soğuk oluyor il etapta.

İlk binişten sonra yolculuk esnasında terletme pek yapmıyor ki kumşta o kadar yapıyor terletme... zaten klima açık oluyor bunu yaşamıyorsunuz.

Koku falan olmuyor.

Bu eksiler yüzünden pişman olmazsınız sanırım çünkü aracın havasını değiştiriyor deri koltuk.

Şuan bir seçim yapmak zorunda olsam biraz fark verip kesinlikle deri koltuklu bir aracı tercih ederdim.

Leke tutmaz mesela yeğenim visne suyu dökmüştü arka koltuğa sildim geçti:)Kumaş koltuk olsa sanırım facia olurdu:)

Sonaxın deri bakım ürününü almıştım uyguladıktan sonra süper oluyordu deri ve 1 hafta devam ediyordu etkisi.

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otson291141

• D_G_N Tekrar çok teşekkür ederim bilgilendirme için ayrıca Sonax Deri Temizleyici önerisi için de ayrıca teşekkür ederim. Aracımı deri koltuklu alacağım.
  • quote:

D_G_N Tekrar çok teşekkür ederim bilgilendirme için ayrıca Sonax Deri Temizleyici önerisi için de ayrıca teşekkür ederim. Aracımı deri koltuklu alacağım.

Rica ederim...

Merak ettiğiniz başka birşey olursa cevaplarım.

Aracınız şimdiden hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.