Şimdi Ara

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.977
Cevap
143
Favori
503.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Merhaba; Demirdöküm Aden marka kombi kullanıyorum, bu kombi için kablosuz oda termostatı almayı düşünüyorum.

Bu modeller için kablosuz oda termostatı olur mu?

Vardır ve gereksiz pahalıdır(alttaki link 300 TL). Zaten modülasyonlu çalışamayacak bu ikiliye para bağlamayın.
    DD kablosuz term.
    Bunun yerine kablolu oda termostatları kullanabilirsiniz. Örneğin alttaki link.
    Siemens kablolu 115 TL

Kombinin içinde çıkan termostat nasıldır, marka ve modelini bilmiyorum, ayrıca bunu kendim bağlayabilir miyim? Kombinin garanti süresi bitmiştir...

ben kombinin içinden çıkan termostadı kullanıyorum yaklaşık 4-5 yıl oldu şikayetim yok gayet güzel.

ama kombiyi değiştirecek olsam kesinlikle demir döküm bir daha almam

Niye arkadaşım hem güzel diyosun hemde almam çeilşkili bi durum oldu. Açıklarmısın. Ben nitromix aldım.Montajı yapılmadı henüz bu tür mesajlardan dolayı pişman oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: amele75

quote:

Bu ürün eski bir ürün artık. Kaldı ki 0,1 derece hassasiyetle ısıyı kontrol etmesi neden bu kadar önemli? Yani istenilen ısının 0,1 derece üstünde kombiyi kapatmak, 0,1 derece altında yakmak şeklinde (toplam 0,2 derece farkla oda ısısını kontrol ediyormuş). DD Nitrona uyumlu ama her kombiye uyumlu olup olmadığı net değil. Sormadan almayın.
    Bu kadar hassasiyet önemli ise Siemens REV 23 de alabilirsiniz. Bunun özellikleri test edilmiş durumda. Yalnız biraz daha pahalıdır.

merhaba evde küçük çocuklar var o yüzden hassas olmasını istiyorum.

daha önce kombi.com dan programlı dijital bir termostat aldım. -+0,5 derece kontrol yapıyor ancak ölçümü çok hassas değil.
    öyle ki biz üşümemize rağmen termostat düşüşü algılayıp kombiyi açmıyor. radyatörler iyice soğyor. çünkü kombi 1-1,5 saat çalışmıyor.
    içini açıp devre üzerindeki seri numarasını google da aradım. markası gaupu imiş. teknik özelliklerini inceledim. ölçümde -+0,75 derece sapma olabileceği yazıyor.

sizin söylediğiniz siemens rev 23 ü nerede, kaç TL ye bulabilirim....?

O zaman Demirdöküm IM-01 modelinden uygununu(85 TL) bulmanız zor. Kombinizin danışma merkezine yada aşağıdaki linkteki Siteye sorarak alınız.
    http://hepsikombi.com/demirdokum-termostatlar/98-demirdokum-im-01-program-saatli-oda-termostati.html

• arkadaşlar ben vailant turbotec 242 kombi kullanıyorum. oda termostatı olarak calormatic240f mi almalıyım yoksa 360f mi almak daha iyi olur. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdebgici

arkadaşlar ben vailant turbotec 242 kombi kullanıyorum. oda termostatı olarak calormatic240f mi almalıyım yoksa 360f mi almak daha iyi olur. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

360f modülasyonlu olduğu için daha iyi tabi. Kombi azami ısısı 55 dereceye ayarlansa da, gerekmediğinde azami ısıyı 40-45 dereceye düşürür. Sizin ayrıca müdahele etmenize gerek kalmaz. Oysa ki 240f oda termostatında; kombi 55 dereceye ayarlıysa, 55 dereceye kadar çıkar-kapanır. İstediğiniz ısıya gelinceye kadar böyle çalışmaya devam eder. İstenilen ısıda ise kombiyi kapatır.
    Önerim; 360f almanız yönündedir. Mali durum ve karar sizin tabi.
  • bilgi paylaşımınız için teşekkürler. bende 360f düşünüyordum. ancak vaillant çağrı merkezi 240f yeterli dedi. ben modülasyonu sordum kendi ürünlerini anlatamadılar.
  • Selam arkadaşlar;
    kombipazar_seymen ısıdan Nitromixten sonra bugünde 2 adet Bosch Classic Condens kombi ve FR10 oda termostadını (sserin beyin son tavsiyesi üzerine) aldım. İşin açığı değiştirme şansım olsa nitromixi de bu ürünle değiştiririm ama, teklif bile etmedim.Montajsız duruyor.3 kombi birlikte montaj yattıracağım.
    Ben asıl şunu öğrenmek istiyorum nitromix için SD7000 kablosuz oda termostatını da alsam modülasyonlu olmasada bana tasarruf sağlarmı. kombi zaten kendi içinde modülasyon yapacağına göre bende 22 dereceye ayarlarsam hiç yoktan fayda vermezmi. Birde rf6001 çıkmış int.te 80 lira servis 125tl dedi. ama uyumlumu bilmiyorum. Önemli olan kablosuz olması benim için. yoksada siemens vbz. kablosuz alabileceğim başka termostat varmı acaba?
  • [demirdküm nitromix kombi termostat bağlantı yeri 1 no lu yermi acaba ? yardımcı olurmusunuz.

aşağıdaki genaral termostat uyarmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beratbahsi -- 11 Kasım 2011; 23:14:42 >

• merhaba Arkadaşlar demirdöküm rf 6001 kablosuz oda termostadının demirdöküm nitromix kombi ile uygun olup olmadığını net olarak söyleyebilir misniz?. hizlial.com dan 60 tlye sipariş verdim. uygun değilse iptal edeceğim. yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Bu ürün eski bir ürün artık. Kaldı ki 0,1 derece hassasiyetle ısıyı kontrol etmesi neden bu kadar önemli? Yani istenilen ısının 0,1 derece üstünde kombiyi kapatmak, 0,1 derece altında yakmak şeklinde (toplam 0,2 derece farkla oda ısısını kontrol ediyormuş). DD Nitrona uyumlu ama her kombiye uyumlu olup olmadığı net değil. Sormadan almayın.
    Bu kadar hassasiyet önemli ise Siemens REV 23 de alabilirsiniz. Bunun özellikleri test edilmiş durumda. Yalnız biraz daha pahalıdır.

daha önce kombi.com dan programlı dijital bir termostat aldım. -+0,5 derece kontrol yapıyor ancak ölçümü çok hassas değil.
    öyle ki biz üşümemize rağmen termostat düşüşü algılayıp kombiyi açmıyor. radyatörler iyice soğyor. çünkü kombi 1-1,5 saat çalışmıyor.
    içini açıp devre üzerindeki seri numarasını google da aradım. markası gaupu imiş. teknik özelliklerini inceledim. ölçümde -+0,75 derece sapma olabileceği yazıyor.

O zaman Demirdöküm IM-01 modelinden uygununu(85 TL) bulmanız zor. Kombinizin danışma merkezine yada aşağıdaki linkteki Siteye sorarak alınız.
    http://hepsikombi.com/demirdokum-termostatlar/98-demirdokum-im-01-program-saatli-oda-termostati.html

öylebir site yada daha doğrusu satıcısı yokkk... aynı ürün için bende dün aradım. Bir hanımefendi saat 10civarlarınday dı uykudan kaldırmışım bu arada ; sitenin yayında olmadığını bu nedenle de şehir dışına satışının olmadığı bilgisini verdi. bende hemen yorum veya siteniz yayında gibi bir diyaloğa,polemiğe girmeden iyigünler pardon:) diyip kapadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: akdebgici

bilgi paylaşımınız için teşekkürler. bende 360f düşünüyordum. ancak vaillant çağrı merkezi 240f yeterli dedi. ben modülasyonu sordum kendi ürünlerini anlatamadılar.

http://www.vaillant.com.tr/urunler/otomatik-kontrol-cihazlar-1/gaz-yaktl-cihazlarn-otomatik-kontrol-cihazlar/produkt_vaillant/360f.html

http://www.vaillant.com.tr/stepone2/data/downloads/c2/42/00/Kontrol%20Cihazlari%20Fiyat%20Listesi.pdf

Onlara bu linklerden anlatırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz981

quote:

quote:

quote:

öylebir site yada daha doğrusu satıcısı yokkk... aynı ürün için bende dün aradım. Bir hanımefendi saat 10civarlarınday dı uykudan kaldırmışım bu arada ; sitenin yayında olmadığını bu nedenle de şehir dışına satışının olmadığı bilgisini verdi. bende hemen yorum veya siteniz yayında gibi bir diyaloğa,polemiğe girmeden iyigünler pardon:) diyip kapadım.

http://www.hesaplidukkan.com/urundetay.asp?id=7166
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Demird%F6k%FCm-IM-01-Haftal%FDk-Program-Saatli-Oda-Termostat%FD-0--10076
    Bu Sİtelere de sorunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

merhaba Arkadaşlar demirdöküm rf 6001 kablosuz oda termostadının demirdöküm nitromix kombi ile uygun olup olmadığını net olarak söyleyebilir misniz?. hizlial.com dan 60 tlye sipariş verdim. uygun değilse iptal edeceğim. yardımlarınızı bekliyorum.

Tüm Demirdöküm modelleri ile uyumlu görünüyor. Mutlaka Demirdöküm 444 1 833 telefonundan netleştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 13 Kasım 2011; 3:31:41 >
  • http://www.sanalpazar.com/Www.hesaplidukkan.com__isp1308179

bu site dikey ısı bünyesine ait görünüyor ve satışa kapalı; sitenin kendisi satılık durumda. www.hesaplidukkan.com
  • arkadaslar iyi günler demirdöküm rf 6001 ile vitopend 100 ile kullanan var mı yada bunlar birbirine uyumlu mu bilen bilgi verebilirmi simdiden tesekkürler
  • Merhaba vitodens 100w yoğuşmalı kombim var.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Bosch-TR20RF-Kablosuz-Haftalik-Program-Saatli-Oda-Termostati-0--354

http://webden-al.com/Bosch-TR20-RF-Kablosuz-program-saatli-oda-termostati,PR-1134.html

bu adreslerdeki Bosch TR 20 RF termostat kombimde sıkıntısız çalışır mı? galiba aşağıdaki adresteki siemens rev23 ile aynı cihaz.

http://www.uk-plumbing.com/siemens-rev23-7-day-programmable-thermostat-optimiser-p-1364.html

• quote:

quote:

quote:

merhaba sserin;

dd IM 01 için verdiğiniz linkteki siteyi aradım.

sitemiz güncel değil dd IM 01 çok eski bir ürün dediler.

söylediğiniz siemens rev23 veya muadili bir termostatı nerede bulabilirim.
    (bu arada rev23 ün görsel olarak benzerini, bosch marka kablosuz olarak bir kaç sitede gördüm. ama kablolu yok)

• merhaba Alarko Seradens kombi ile birlikte dış hava sensörü ve uzaktan kumandalı haftalık programlı honeywell CM727 verdiler.

Evim 4 katlı kombide en alt katta, kullanım kılavuzunda 30m de çalışır derken, en üst kattan çalışmıyor. Kombi içine takılan alıcıyı, kablo boyunu uzattırarak kombinin üst baca çıkışı yanına dışarıya koydurdum ama nafile halen aynı sorun devam ediyor. Ayrıca dış hava ısısını göremiyorum, kombinin çalışıp çalışmadığını da göremiyorum. sadece kumandanın bulunduğu oda ısısını ve o saatteki ısı ayarının kaç derece olduğunu görebiliyorum, bu normal mi acaba ?

oysaki ben dış ısıyı, kombinin kaç derecede çalıştığını da görmek istiyordum.

Değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlarımla
  • quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba sserin;

dd IM 01 için verdiğiniz linkteki siteyi aradım.

sitemiz güncel değil dd IM 01 çok eski bir ürün dediler.

söylediğiniz siemens rev23 veya muadili bir termostatı nerede bulabilirim.
    (bu arada rev23 ün görsel olarak benzerini, bosch marka kablosuz olarak bir kaç sitede gördüm. ama kablolu yok)

Bir önceki mesajımda yazdım ama görmediniz sanırım. Kablosuz Bosch RF20 325 TL pahalı bir model ve Bosch dışındaki kombilere olup olmayacağını teyit etmek gerekir. Tercih sizin.

http://www.hesaplidukkan.com/urundetay.asp?id=7166
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Demird%F6k%FCm-IM-01-Haftal%FDk-Program-Saatli-Oda-Termostat%FD-0--10076
    Bu Sİtelere de sorunuz.
    Ayrıca aşağıdaki linkteki Sitede Siemens REV100 veya 200 modelini de iletişimden sorarak alabilirsiniz.
    http://www.termalpazarlama.com/oda_termostati.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

merhaba Alarko Seradens kombi ile birlikte dış hava sensörü ve uzaktan kumandalı haftalık programlı honeywell CM727 verdiler.

Evim 4 katlı kombide en alt katta, kullanım kılavuzunda 30m de çalışır derken, en üst kattan çalışmıyor. Kombi içine takılan alıcıyı, kablo boyunu uzattırarak kombinin üst baca çıkışı yanına dışarıya koydurdum ama nafile halen aynı sorun devam ediyor. Ayrıca dış hava ısısını göremiyorum, kombinin çalışıp çalışmadığını da göremiyorum. sadece kumandanın bulunduğu oda ısısını ve o saatteki ısı ayarının kaç derece olduğunu görebiliyorum, bu normal mi acaba ?

oysaki ben dış ısıyı, kombinin kaç derecede çalıştığını da görmek istiyordum.

Değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlarımla

Oda termostatları 20 azami 25 m. kablodan fazla montajlanmış ise algılamaz. Bence ev çok katlı ise kablosuz tercih etmeliydiniz.
    Mümkünse açıklamalarına rağmen 30 m. kablodan az çekilmesine rağmen çalışmayan oda termostatını iade edip alternatif ürüne yöneliniz. Firmanın ayıplı mala karşı zincirleme sorumluluğu vardır.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.