Şimdi Ara

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri (325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.977
Cevap
143
Favori
503.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbulda bir bayiye sordum yok henuz gelmedi dediler. Manisadaki bayii 15 gunden kışa kadar gelir'e çevirdi cevabını :) gümrükte takıldılar galiba :) ya da çin malı termostat kalitesiz çıktı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kampanya için bayram sonrasını bekleyin arkadaşlar.

• Hangi kampanya hocam eca içinmi. Eğer oysa ben aradım müşteri hizmetleri ni geldi dediler yeni termostatlar ama sitede yeni modeller yok. Hocam bir Bildiğiniz varsa açıklayında bizide kurtarın şu meraktan

• ECA Confeo Plus kombim için şu iki termostat arasında kararsız kaldım. Biri modülasyonlu diğeri değil sanırım. Hangisini önerirsiniz?

http://www.ecasanalmarket.com/eca-kombi-oda-termostadlari/52-eca-kombi-haftalik-program-saatli-dijital-oda-termostati.html
    http://www.ecasanalmarket.com/923-eca-modulasyonlu-program-saatli-oda-termostati.html
  • Arkadaşlar evin dışını amerikan siding yaptırmayı düşünüyorum keşif için geldiklerinde iki adet yalıtım malzemesi kullandıklarını ve seçimi bize bıraktıklarını söylediler. Birincisi xps ikinciside taş yünü sizce hangisini seçmeliyim ? Birbirlerine göre avantajları nelerdir siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz ?

• Taşyünü yanmaz A1 sınıfıdır, xps e göre daha az nem tutar, küf koku yapmaz, petrol türevi değildir, daha sağlıklı ve daha uzun ömürlüdür. Fiyatı xps den daha pahalıdır. Size m2 de nasıl bir fiyat çıkardılar?

• Honeywellin kablosuz internet oda termostatini 425 tlye aldim. Kombim Eca proteus plus. Cep telefonu uygulamasiyla gayet ise yarar bir urun. Tavsiye ederim. Honeywell servisleri ucretsiz kurulum da yapiyor.

• Uriel kullanıcısına yanıt
    M2 55tl gelen firmayı direk Amerikan siding ı üreten eryap yönlendirdi.

• Maddeler kombinin dışarıda olmaması ve kimyasal ile temizletmeyin önerileri var.
    Bizim peteklerde üstü ısınıp altı ısınmıyor, temizliği kimyasal ile yapacaklar bunumu önermiyorsunuz?
    Kombi balkonda kabin içerisinde bacası için ne gibi yalıtım yapılması gerekir yada dışarıda olduğunda işe yararmı baca yalıtımı
  • bLind kullanıcısına yanıt
    Malzemenin yanında önemli olan kalınlığı.Diğer bir konu ise taş yününün su almaması lazım.Su alırsa yalıtım özelliğini kaybeder.

• Merhaba arkadaşlar. Evimde ECA Scot kombi var. ECA Lago FB bağladım fakat şöyle bir sıkıntım var. 23 dereceye ayarladım. ev ısındı. Termostat kombiyi kapatıyor. Belli bir süre sonra evin soğuduğunu farkediyorum ve üşümeye başlıyorum. Peteklerde buz gibi oluyor. Fakat termostatın derecesi hala 23 ü gösteriyor. Oda termostatlarının hepsimi böyle yoksa lago mu sıkıntılı? Önerebileceğiniz başka bir termostat varsa onu alayım. (Tercihim modülasyonlu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aeronautician

ECA Confeo Plus kombim için şu iki termostat arasında kararsız kaldım. Biri modülasyonlu diğeri değil sanırım. Hangisini önerirsiniz?

http://www.ecasanalmarket.com/eca-kombi-oda-termostadlari/52-eca-kombi-haftalik-program-saatli-dijital-oda-termostati.html
    http://www.ecasanalmarket.com/923-eca-modulasyonlu-program-saatli-oda-termostati.html

Yardım edebilecek kimse yok mu?
  • Ya beyler yogusmali kombide kazan suyu dusuk olursami verim artar tuketim duser, yusek olursami, kac olmali

• tuffurchin T kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Netatmo kablosuz oda termostatı başlayacağım ama,
    220 w elektriği kombi üzerinden alacağım yer çok dar,

Bu resimdeki siyah yerden alamıyoruz değil mi elektriği?@@hasanemmii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bireysel.emeklilik -- 5 Kasım 2016; 15:06:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle_man

Ya beyler yogusmali kombide kazan suyu dusuk olursami verim artar tuketim duser, yusek olursami, kac olmali

Uzman değilim bu forumdan öğrendiarıyla kombi sıcaklığı 45 derce olursa veya altı petek boyu yüksek olursa o zaman tasarruf sağlanabilir ortalama kombi sıcaklığımızı 35 ve 45 arasında kullanmanız tavsiye ediliyor uzman değilim Bunu da söyleyeyim bu söylediklerim yoğuşmalı kombi içinde 50 dercenin ustu yoğuşma olmazmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabanoz -- 5 Kasım 2016; 16:05:33 >
  • Yeni konu acmayi Başaramadım internette gittigidiyor.com da radyafan diye bir şey gördüm Bu fan 22 panel radyatörlerin altına takılıyor aynı saç kurutma makinası gibi rüzgar etkisi yapıyormuş ve zemindeki soğuk hava alttan alttan alıp yukarıdan sıcak olarak gönderiyormuş benim merak ettiğim bu tasarruf sağlar mı şimdi soğuk hava ile peteği sogutur petek çabuk sogur o zaman da kombi devreye girecek harcama artacak bunu kullanıp da yorum yapan var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: bireysel.emeklilik

Merhaba hocam,

Netatmo kablosuz oda termostatı başlayacağım ama,
    220 w elektriği kombi üzerinden alacağım yer çok dar,

Bu resimdeki siyah yerden alamıyoruz değil mi elektriği?@@hasanemmii

Resim demişsiniz ama görünmüyor.
    Kombi modülündeki yani alıcıdaki gerekli 220V beslemeyi ille de kombi içinden almanız gerekmez.
    Prizden alabilirsiniz, sigortadan alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

Yeni konu acmayi Başaramadım internette gittigidiyor.com da radyafan diye bir şey gördüm Bu fan 22 panel radyatörlerin altına takılıyor aynı saç kurutma makinası gibi rüzgar etkisi yapıyormuş ve zemindeki soğuk hava alttan alttan alıp yukarıdan sıcak olarak gönderiyormuş benim merak ettiğim bu tasarruf sağlar mı şimdi soğuk hava ile peteği sogutur petek çabuk sogur o zaman da kombi devreye girecek harcama artacak bunu kullanıp da yorum yapan var mı acaba

Peteklere fan takmak peteği biraz büyütmek gibi bir etkisi olur.
    Bununla uğraşmaktansa petekleri büyütmek daha mantıklıdır.
    Devamlı fan sesi, elektrik harcaması ve bir de oluşan hava akımı nedeniyle is oluşumu hoş değil. Perdelerin canına okur.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi prizden aldım.sorun halloldu.

• bireysel.emeklilik B kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Güle güle kullanın.
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.