Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.638
Cevap
326
Favori
1.615.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _
    Xeryus Rouge'un orjinali var bende ve çok az tatlımsı erkeksi bir koku ama baba kokusu değil kesinlikle. Her ortama gidecek tam bir imza parfüm. Açık parfümcüler Xeryus'u yapmış olabilirler.

turunçgillik var mı başta? İyice hayran kaldım kokuya ki ben sekerli koku sevmem. Ne rochas ne angel hikaye bunun yanında o dderece. Notalar arası geçiş intense gibi kendini belli ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _
    Xeryus Rouge'un orjinali var bende ve çok az tatlımsı erkeksi bir koku ama baba kokusu değil kesinlikle. Her ortama gidecek tam bir imza parfüm. Açık parfümcüler Xeryus'u yapmış olabilirler.

turunçgillik var mı başta? İyice hayran kaldım kokuya ki ben sekerli koku sevmem. Ne rochas ne angel hikaye bunun yanında o dderece. Notalar arası geçiş intense gibi kendini belli ediyor.

Var turunçgillik. Düşününce çok komplike bir parfüm ama kesinlikle akıl karıştırıcı şekilde değil. Yani insan bu koku için karışık duygular beslemez pek. Genelde sevilir. Aşağıda daha iyi anlatılmış oradan bakabilirsiniz.

http://bikoklasanasunu.blogspot.com/2010/07/givenchy-xeryus-rouge.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 4 Mayıs 2011; 0:55:41 >

• arkadaşlar, yaz için JİL SANDER SUN (J4) mu, HUGO BOSS-BOSS (B4) mu önerirsiniz?

yorumlarınıza güveniyorum.
    saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan4601 -- 4 Mayıs 2011; 0:57:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan4601

arkadaşlar, yaz için JİL SANDER SUN (J4) mu, HUGO BOSS-BOSS (B4) mu önerirsiniz?

yorumlarınıza güveniyorum.
    saygılarımla..

jill sander arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

gökhan hocam dp nin ençok benzettiği kokular hangileri bi yardımcı olursan sevinirim

Valla kardeşim biliyorsun D&p ile hiç aram yok ha onların da müşteriyle benim aram olsun güleryüzlü oluyım müşteri benim için veli nimettir gibi dertleri yok açık parfümcüler içinde belki de en kötü müşteri ilişkilerine sahip firma.

Acqua di gio'yu beğeniyorlar bi de jill sander'ı onu biliyorum sadece.
  • ...
  • quote:

quote:

gökhan hocam dp nin ençok benzettiği kokular hangileri bi yardımcı olursan sevinirim

Valla kardeşim biliyorsun D&p ile hiç aram yok ha onların da müşteriyle benim aram olsun güleryüzlü oluyım müşteri benim için veli nimettir gibi dertleri yok açık parfümcüler içinde belki de en kötü müşteri ilişkilerine sahip firma.

eyvallah sağolasın dp den başka da yokki bildiğimiz buralarda.ixora ya gönderdiği numunelerden dolayı gıcığım var zaten.diğer mystcal,bargello,sansiro da istanbulda yok

• quote:

quote:

quote:

eyvallah sağolasın dp den başka da yokki bildiğimiz buralarda.ixora ya gönderdiği numunelerden dolayı gıcığım var zaten.diğer mystcal,bargello,sansiro da istanbulda yok

dp'nin müşteri ilişkileri gerçekten çok kötü...ayrıca bargello istanbulda var sansiro'yu bilmiyorum ama siteden bayilere bakabilirsiniz..

• hocam istanbulluyuz da işte dp yok benim bulunduğum yerde.kıçıkırık açık parfümcüler var sp var mesela geçen lacoste red için gittik arkadaş alacaktı,yani dp deki ile arasında dünyanın farkı vardı.herif dediki onlar çok yağlı yapıyor ton farkı ondan.ama bizimki orjinale birebir benziyor alın koklayın dedi.orjinal lacoste redin şişesinin ağzını koklattı bizde hee aynı dedik dümenden
  • quote:

hocam istanbulluyuz da işte dp yok benim bulunduğum yerde.kıçıkırık açık parfümcüler var sp var mesela geçen lacoste red için gittik arkadaş alacaktı,yani dp deki ile arasında dünyanın farkı vardı.herif dediki onlar çok yağlı yapıyor ton farkı ondan.ama bizimki orjinale birebir benziyor alın koklayın dedi.orjinal lacoste redin şişesinin ağzını koklattı bizde hee aynı dedik dümenden

Mor parfümeri açmış facebook'tan sayfa havva hanım takip ediyormuş valla kendisi kadar uzman görmedim ben açık parfümde cidden hakkını vererek yapıyor. Bir liste yapsan kargoya verir gönderir memnunum kalitesinden onu fark ettim. Hele şu xeryus'a bayıldım. Hani öyle leke felan da yapmıyor. Son siparişlerden sonra açıkcası bargello bende hayal kırıklığı yarattı.Mor parfümerinin Her şubesi keşke Havva hanım gibi olabilse. 10 tane fresh karakteristik parfüm gönderin de bırak onun zevkine. Hatta birinde de kenzo leaupar olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: boran.23

quote:

quote:

quote:

Ah be Metin sen nasıl İstanbullusun

Ben bile açık parfümlerle aram olmadığı halde,çoğunu zaman zaman görüyorum.

Konu bu arada çok güzel ilerliyor,seviyesini kaybetmeden.

Orijinal parfümlere kaysa muhabbet kaynayacam araya da,pek denk gelemiyorum.

Herkese selamlar.

Gökhan,Halil abi ve tabi Metin ve daha sayamadıklarım...

Selamlar kardeşim valla kaçırdın hizlial'dan döşedik parfümleri indigo,intense kapış kapış gitti.
    Herkesin kendince yorumlar yaptığı,neşeli saygılı bir ortam kurduk. Üstadlar da sağolsun çok güzel yorumlarda bulunuyorlar öğreniyoruz onlardan.

Büyüdükçe takip eden açık parfüm bayii sayısı da arttı bizi.

• sayfanın ismi ne hocam mor parfümeri diye arattım bulamadı?istanbulda yok demi bunlar.bargellonun sitesine bakıyorum şimdi bi alana bi bedavası var hangi kokular iyi orjinale yakın acaba halil abi bilir herhalde ilk sayfada mesajı var onu okuyorum
  • one million'ı hakkaten en iyi yapan bargello değişik kokular deniyim dedim hepsi birbirinin benzeri çıktı anlamadım ki bargellodan. Efes kozmetik diye geçmesi gerekiyor mor parfümerinin al bir kaçtane 8 ml 'lik mor parfümeriden en sağlıklısı o şimdilik görünen.
  • mor parfüm buldum facede iki tane var birinde yönetici havva bilmem ne yazıyor o olmalı herhalde ama sayfa boş bi haber falan yazsaydı ne bilim
  • quote:

mor parfüm buldum facede iki tane var birinde yönetici havva bilmem ne yazıyor o olmalı herhalde ama sayfa boş bi haber falan yazsaydı ne bilim

özel mesaj atarsan irtibata felan geçersin önereceği parfümler olur kargoya verir 3-4 günde elinde olur güzel parfüm yapıyorlar hani açık parfümde bazı markaların ürünlerini birbirini andırıyor ama bunda öyle sorun olmuyor pek. Bir de kalem parfüm üretimimiz yok diye sıkıntı yaratmıyorlar.
  • dadyaparfum.com yazıyor havva avcının mor parfüm sayfasında
  • quote:

dadyaparfum.com yazıyor havva avcının mor parfüm sayfasında

eskiden orda çalışıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

quote:

Orijinalden alıntı: Qgambler

Dostum, xeryus kullanmadım...
    Halil bey de citrus istiyo, gigli den otesi yok, bende kullanıyorum.

Madem seni buldum o halde, 1970 ve 80'lerin efsane turunçgil temalı aromatik kokusu olan "Dior Eau Sauvage" ı da bir sorayım. 1985'lerde amcamlarda kalırken çaktırmadan ara ara kullanırdım, gerçi o zaman 17-18'li yaşlarda olduğumdan koku aslında bende komik dururdu, ama o yaşlarda dikkat çekmek adına ağır mağır, uyar uymaz demeyip koku namına ne bulsak üzerimize boca ederdik O gün bugündür nedense Eau Sauvage'la yolumuz hiç kesişmedi, kokudan tek aklımda kalan daldan yeni kopmuş limon gibi kokması arada da ne olduğunu bilmediğim baharatımsı serpintiler sunmasıydı, bir de 1970 ve 80'lerin o sert kokularına göre yumuşak gibi kaldığıydı.

Fakat aradan geçen 25 yılda neler değişmedi ki, ben 40 yaşını aştım, zevklerim, konumum herşeyim değişti. Peki ya Eau Sauvage hazretleri, O acaba aynı kaldı mı ....

40+ için ok, çünkü gigli den çok daha maskülen bir koku. Baharatlı bir koku mesela karanfil kokusunu net alıyosun yani önceki mesajımda dedim ya tarz ile alakalı diye, sauvage iyice ağır takım elbise kokusu. Yani 35 yaşının altındakiler taşıyamaz. Şuan bulunabilirliği konusunda sıkıntı olacağını sanıyorum ve ayrıca ben bu derece eski parfümlerin bulunsa bile popüler zaman ki notalarını aynı şekilde barındırmadığını biliyorum.
    Günümüz için geride kalmış bir parfüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

quote:

Orijinalden alıntı: Qgambler

Dostum, xeryus kullanmadım...
    Halil bey de citrus istiyo, gigli den otesi yok, bende kullanıyorum.

Madem seni buldum o halde, 1970 ve 80'lerin efsane turunçgil temalı aromatik kokusu olan "Dior Eau Sauvage" ı da bir sorayım. 1985'lerde amcamlarda kalırken çaktırmadan ara ara kullanırdım, gerçi o zaman 17-18'li yaşlarda olduğumdan koku aslında bende komik dururdu, ama o yaşlarda dikkat çekmek adına ağır mağır, uyar uymaz demeyip koku namına ne bulsak üzerimize boca ederdik O gün bugündür nedense Eau Sauvage'la yolumuz hiç kesişmedi, kokudan tek aklımda kalan daldan yeni kopmuş limon gibi kokması arada da ne olduğunu bilmediğim baharatımsı serpintiler sunmasıydı, bir de 1970 ve 80'lerin o sert kokularına göre yumuşak gibi kaldığıydı.

Fakat aradan geçen 25 yılda neler değişmedi ki, ben 40 yaşını aştım, zevklerim, konumum herşeyim değişti. Peki ya Eau Sauvage hazretleri, O acaba aynı kaldı mı ....

Şuana kadar söylediklerinden (40+ olsun, turunç olsun, alttan lavanta gelsin vs.vs.) ve parfüm arayışında olduğundan, bir parfüm öneriyim, hatta önermiyeyim gördüğün yerde al ve arayaşını bitir. Zaten bu koku ölmeden önce, parfüme meraklı herkesin (lafta değil, gerçekten meraklı herkesin) bi kere tenine değmesi gereken bir koku.
    Ralph Safari. (Dünya da yoruma kapalı 5 parfüm varsa, biri budur)

• quote:

Orijinalden alıntı: boran.23

quote:

quote:

quote:

Ah be Metin sen nasıl İstanbullusun

Ben bile açık parfümlerle aram olmadığı halde,çoğunu zaman zaman görüyorum.

Konu bu arada çok güzel ilerliyor,seviyesini kaybetmeden.

Orijinal parfümlere kaysa muhabbet kaynayacam araya da,pek denk gelemiyorum.

Herkese selamlar.

Gökhan,Halil abi ve tabi Metin ve daha sayamadıklarım...

Hoşgeldin kardeşim, deneyimlerini paylaşırsan seviniriz.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.