- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Clio Kalorifer Isınmıyor
Bu konudaki kullanıcılar:
 
2
Cevap
1187
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
160 Mesaj
15 Şubat 2011; 11:53:18 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba, 2001 clio gazlı aracımda 1 haftaya yakındır kalorifer ısınmıyordu bugün bir ustaya gösterdim cınta yakmış olabileceğini söyledi ne kadar masrafı olur dedim tek cınta ise 350 tl fiyat verdi ama işimin acele olduğunu söyledim sonra araca su koydu ve beyine giden bir civataya çıkardı anladığım kadarıyla havasını aldı ve sonra o ana kadar buz gibi olan beyin yanmaya başladı aracı çalıştırdım ve kalorifer de çalıştı. bundan sonra benim ne yapmam lazım acil bilgi verebilir misiniz?
_____________________________ 
3475 Mesaj
15 Şubat 2011; 13:44:04 

önerim, "sadece kalorifer ısıtmıyor şikayetiyle gelen araca conta yakma teşhisi koyan ustanızı değiştirin" demek olacak ama su ekledi diyorsunuz, havasını aldı diyorsunuz, öncelikle sizin anlatımlarınızda eksiklikler var.

* niye su eksiltmiş bakıldı mı?
* su eksiltme, sisteme hava yaptıracak kadar yüksek oranda mı?
* araç hararet de yapıyor mu?
* conta yanığı teşhisi için başka nerelere bakıldı? yağa su karışma var mı, suya yağ karışma var mı? kompresyon ölçümü yapıldı mı? eksozda su teşhisine gidildi mi?
* araçta bariz bir güç düşüşü var mı?

bunlar gibi bir sürü eksik nokta var anlatımınızda. siz şu işi biraz daha etraflıca anlatın da ondan sonra daha sağlıklı yorum yapalım.
_____________________________

Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur...


 
160 Mesaj
15 Şubat 2011; 13:52:34 

öncelikle pek araba tamir işinden anlamam usta benim usta değil seyir halindeyken sorun çıkartıcak şüphesiyle herhangi bir ustaya gsterdim. şöyle anlatayım size kaputu açtı su deposunun kapağını açtı su biraz fışkırdı ama su koyu bir renkti sonra conta yakmış dedi ben işim acil dedikten sonra bir şişe su aldı ve birde civatayı söktü suyu koydu sökülen yerden su fışkırdı ve sonra kalorifer ısınmaya başladı. çok saçma yazdığı tahmin etmiştirsiniz ama hiç anlamıyorum bu işlerden şu anda işyerindeyim onun için biraz panikledim.
_____________________________

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR6
0.313